AKTUALNOŚCI

19-04-2018 Kolejne sukcesy biegaczy

13 kwietnia na obiektach POSiR w Przemyślu odbył się rejonowy finał w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wystąpili mistrzowie i wicemistrzowie powiatów przemyskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, jarosławskiego oraz miasta Przemyśla. Rywalizacja odbywała się w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców (w ramach IMS) oraz drużyna chłopców z rocznika 2005-2006 (ID). Wśród naszych starszych reprezentantów najlepszy wynik uzyskała Kamila Anioł, która była czwarta w biegu na 800 metrów. Dobrze zaprezentowała się również drużyna chłopców z rocznika 2005-2006, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Nie zawiedli oczywiście nasi etatowi biegacze: Adrian Pempuś był trzeci w biegu na 800 metrów, a Laura Jodłowska była druga w biegu na 600 metrów. To właśnie ta dwójka będzie reprezentować naszą szkołę podczas finału wojewódzkiego w Kolbuszowej. Gratulacje!

 

16-04-2018 Sacrum w literaturze i sztuce

17 marca 2018 r. w Prywatnym Gimnazjum Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się uroczysty finał XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu "Sacrum w literaturze i sztuce". Uczestnicy konkursu mieli wykonać prace, do których inspiracją były utwory literackie o tematyce religijnej. Temat nie był łatwy, ale i w naszej szkole nie brakuje odważnych i zdolnych uczniów. Co udowodniła Julia Mróź z klasy IIB Gimnazjum, zajmując III miejsce w kategorii plastycznej. Laureatce serdecznie gratulujemy!

 

11-04-2018 Sukcesy w biegach przełajowych

10 kwietnia na stadionie w Krasiczynie rozegrano finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. Konkurencja ta (wprowadzona do szkolnego współzawodnictwa dwa lata temu) zastąpiła dotychczasowe biegi indywidualne. Obecnie rywalizują ze sobą sześcioosobowe zespoły. Suma miejsc na mecie zdobytych przez 5 najlepszych członków zespołu decyduje o miejscu w klasyfikacji drużynowej. Prowadzona jest oddzielna klasyfikacja indywidualna i drużynowa dla poszczególnych biegów i kategorii. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny reprezentujące Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W rywalizacji na dystansie 800 metrów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt rocznika 2002-2004 (indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Kamila Anioł, a miejsce drugie Aleksandra Bereźnicka), pierwsze miejsce zajęli również chłopcy, którzy biegali na dystansie 1000 metrów (pierwsze miejsce zajął Kamil Łysik, trzeci był Piotr Bereźnicki). Wśród zespołów rocznikowo młodszych pewną wygraną zanotowali nasi reprezentanci z rocznika 2005-2006 (dodatkowo indywidualnie pierwsze miejsce zajął Adrian Pempuś, trzeci był Konrad Boratyn). Trzecie miejsce zajęły natomiast reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika 2007-2008. Awans do finału rejonowego oprócz ww. trzech zespołów reprezentujących naszą szkołę, zapewniły sobie również indywidualnie: Laura Jodłowska (pierwsze miejsce w biegu na dystansie 600 metrów) oraz Martyna Skarbek (trzecie miejsce w biegu na dystansie 800 metrów). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

31-03-2018 Konkurs Palm Wielkanocnych

Konkurs Palm Wielkanocnych stał się znany w całej naszej Gminie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Orły Pan Bogusław Słabicki oraz Dyrektor Szkoły Pani Renata Iwanów. Najbardziej charakterystycznym obrazkiem z tej imprezy są niezwykłe palmy, których jakość, piękno i pomysłowość zachwyca każdego. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego. Po mszy w pięknym, kolorowym korowodzie nastąpił przemarsz delegacji z różnych szkół, stowarzyszeń oraz indywidualnych wykonawców palm do Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Tam też najmłodsze dzieci - aktorzy swoją uroczą inscenizacją wprowadziły nas w wspaniałą atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dla każdego uczestnika i gościa czekały słodkie wypieki wielkanocne przygotowane przez rodziców i dzieci naszej szkoły. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki na najpiękniejszą palmę wielkanocną w różnych regulaminowych kategoriach. Wszystkim twórcom wiernym tradycji - GRATULUJEMY! Obecnie można podziwiać pokonkursową wystawę palm w Urzędzie Gminy Orły - serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-03-2018 Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży w tym roku prowadził wieloletni przyjaciel szkoły - ks. Marcin Wilk. Odbywały się w dniach 16-19.03.2018 r. w naszym parafialnym kościele w Orłach. Ks. Marcin tłumaczył nam, że Wielki Post może być czasem pozytywnej przemiany oraz wyjaśniał jak poradzić sobie z najtrudniejszymi życiowymi doświadczeniami mając w sercu i w pamięci naukę św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za takie lekcje!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-03-2018 "Śladem Wielkich Polaków"

Miło nam poinformować, że V edycja Wojewódzkiego Konkursu "Śladem wielkich Polaków" zainteresowała również naszych uczniów. 21 marca miał miejsce etap szkolny, przygotowany i poprowadzony przez panie M. Podgórską i M. Nakoneczną. Test wiedzy dotyczył szczegółów z życia i twórczości Aleksandra Fredry. Oto lista zwycięzców: I miejsce - Kinga Kościak, II miejsce - Klaudia Łęgowy, III miejsce - Wiktoria Pawłowska. Pozostali uczestnicy to: Martyna Kuźniar, Katarzyna Rzechorzek i Maksymilian Szamański. Dziękujemy i gratulujemy ogromnej wiedzy. K. Kościak i K. Łęgowy będą reprezentować naszą szkołę podczas finału zorganizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką. Mocno trzymamy kciuki.

 

24-03-2018 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16 marca w SP w Zadąbrowiu odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla szkół Podstawowych i Gimnazjum. Uczniowie musieli prawidłowo udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu taktyki i działań ratowniczo - gaśniczych, zagrożeń wynikających z eksploatacji w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, jak również zagadnień BHP oraz innych związanych z funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Oto lista zwycięzców z naszej szkoły: Rafał Zając - I miejsce, Aleksandra Bereźnicka - II miejsce, Katarzyna Rzechorzek - III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach na szczeblu Powiatowym.

 

22-03-2018 Sukcesy w konkursie historycznym

XVII edycja konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" dała nam powody do radości i dumy, których przyczyną była postawa naszych uczniów. Zacznijmy jednak od początku. 13 marca w SP nr 15 w Przemyślu odbył się pierwszy etap konkursu, w którym uczestniczyli: Jakub Napora, Konrad Trojnar i Marlena Niebylska. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, co zaowocowało świetnymi wynikami. W kategorii szkół podstawowych do finału awansował Jakub Napora, natomiast w kategorii klas gimnazjalnych sztuka ta udała się Marlenie Niebylskiej. O sporym pechu może mówić Konrad Trojnar, któremu do awansu zabrakło jednego punktu.  Tydzień później w pięknej scenerii sali byłego Kasyna Oficerskiego ( w Przemyskiej Bibliotece Publicznej), odbył się finał siedemnastej edycji konkursu, w czasie którego uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Uczestnicy finału nie tylko musieli wykazać się wiedzą, ale także odpornością na stres, gdyż zmagania obserwowała spora widownia. Efektem zmagań było przyznanie naszym uczniom wyróżnień. Gratulacje!

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

03-03-2018 "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 22 lutego odbyły się szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom" w kategorii Szkoła Podstawowa klasy III-VII oraz Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 26 uczestników. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 25 bardzo trudnych pytań, przygotowanych przez specjalistów, pasjonatów i wybitnych znawców tematu. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa: I miejsce - Stanisław Romański, II miejsce  - Rafał Zając, III miejsce - Arkadiusz Pierożek; Gimnazjum: I miejsce - Katarzyna Rzechorzek, II miejsce - Manuel Markiewicz, III miejsce - Mateusz Tywoniuk, IV miejsce - Justyna Niemiec, V miejsce - Aleksandra Bereźnicka. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

27-02-2018 Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły

VII edycja Indywidualnego Turnieju Szachowego o puchar Wójta Gminy Orły zgromadziła rekordową liczbę miłośników "królewskiej gry". W zmaganiach, które toczyły się w dwóch kategoriach: junior oraz open, wzięło udział 78 zawodników. Należy zaznaczyć, iż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy oraz z powiatów przemyskiego, jarosławskiego oraz przeworskiego, co przełożyło się na niezwykle wysoki poziom gry. W zmaganiach uczestniczyło trzynastu uczniów z naszej szkoły. W kategorii junior najlepiej zaprezentował się Grzegorz Cwynar, który zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce zmieścił się także Jakub Jankowski, który był dziewiąty. Natomiast w kategorii open dobrze spisali się Hubert Łoś i Grzegorz Mazur, którzy zajęli odpowiednio czternaste i piętnaste miejsce.  Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj. Kolejny turniej szachowy, w którym będą mogli wystartować nasi uczniowie, odbędzie się 21 kwietnia w Radymnie.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

26-02-2018 Białe Przedszkole z Olafem

W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu wszystkie dzieci pokazały  jak fajnie bawią się z "Olafem" - bajkową postacią z popularnego filmu "Kraina Lodu". Każde dziecko ubrane było w bialutki strój symbolizujący Olafa oraz  narysowało lub pokolorowało karteczkę - prezent dla innego dziecka. Starsi koledzy z gimnazjum Jagoda, Marlena, Ola, Julia, Joasia, Nikodem, Jakub i Kamil umilili przedszkolakom ten czas, czytając bajki oraz ucząc i tańcząc wspólny taniec przyjaźni. Byliście wspaniali - dziękujemy!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-02-2018 Turniej FIFA 18

W dniach 13-14 lutego 2018 r. w naszej szkole został rozegrany emocjonujący turniej w najpopularniejszej grze sportowej ostatniej dekady - FIFA! W grze wzięło udział 16 drużyn - przedstawicieli klas od IV SP  do III gimnazjum.  Turniej obfitował w wiele emocji, sytuacji podbramkowych i strzelonych goli. Oczywiście wszystko przebiegało według zasady Fair play! W wyniku rozegranych spotkań zwycięzcą w kategorii IV-VI została klasa IVA/SP, miejsce drugie wywalczyła klas VIB/SP, przegrywając jedną bramką strzeloną w 90 minucie. Miejsce trzecie otrzymała klasa V SP. Królem strzelców został Rafał Klinger. W kategorii klas siódmych oraz klas gimnazjalnych I miejsce otrzymała klasa IIIB/G, miejsce II klasa VIIB/SP, miejsce III klasa IIA/G. Tytuł króla strzelców w tej kategorii przyznano Mateuszowi Tywoniukowi oraz Ernestowi Sait! GRATULACJE dla wszystkich zawodników i podziękowania dla prowadzących turniej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-02-2018 Jak dobrze mieć przyjaciela

Bezcenny skarb to przyjaciel, a my staramy się pielęgnować nasze przyjaźnie i dlatego też w lutym odbywają się u nas Dni Przyjaźni i Sympatii. Jak każdego roku z radością i wzruszeniem organizujemy "Kiermasz słodkości" pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie degustowali pączki, faworki i ciasteczka przygotowane przez uczniów, którzy zechcieli wspomóc Samorząd Uczniowski i włączyć się w akcję. Wydarzenie należy uznać za udane, wszystkie pyszności zostały zdegustowane przez smakoszy ciast. Inne atrakcje tego dnia to: po pierwsze - "Kiermasz walentynkowy" przygotowany przez panią Annę Lulę, dzieci ze świetlicy szkolnej i ich rodziców, po drugie - finał konkursu "Ugotowani Przyjaciele". Kolejna edycja ujawniła zdolności kulinarne naszych uczniów oraz przyczyniła się do powstania nowej przygody (podczas domowych wypieków) w życiu młodych przyjaciół. To były doskonałe ciasta i ciasteczka! Wyjątkowy smak, ogromna radość i zabawa. Komisja konkursowa była wyjątkowo zadowolona ze smaków, ale i zakłopotana, które wypieki uznać za najlepsze! Po podliczeniu głosów... pierwsze miejsce otrzymały przyjaciółki: Agata Mroczka oraz Aleksandra Dobosz! Drugie miejsce przyznano równocześnie: Nikodemowi Franków oraz Jakubowi Gończ i parze przyjaciół Aleksandrze Orzech oraz Tomaszowi Farfał. Trzecie miejsce otrzymały przyjaciółki: Klaudia Zazula i Kardalen Tas oraz Gabriela Łysik i Wiktoria Ceglińska.  Za słodkości dziękujemy również Amelii  Kisała, Martynie Kontek, Oli Janusz, Oli Grabowskiej, Justynie Niemiec i Sandrze Wrona. PS. "Master Chef" - czeka już tylko na Was!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-02-2018 Drugie miejsce piłkarzy halowych

W środę 7 lutego na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żurawica dla chłopców z rocznika 2002. Na zawodach nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy pod szyldem Gminnego Klubu Sportowego w Orłach wzięli udział w sportowej rywalizacji. W całej imprezie udział wzięło łącznie 6 drużyn piłkarskich. Nasz zespół mierzył się kolejno z Wesołą Zadąbrowie, Leśnikiem Bircza, Czuwajem Przemyśl, Czarnymi Bolestraszyce oraz Żurawianką Żurawica. Czas gry wynosił 12 minut (ciągłej gry), a sędziami zawodów byli panowie: Paweł Pawlus oraz Łukasz Olech. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i z bilansem: 3 wygrane, 1 remis, 1 przegrana ostatecznie zajęli wysokie drugie miejsce. Całe zawody wygrała drużyna Leśnika Birczy, natomiast podium uzupełnił gospodarz imprezy - Żurawianka Żurawica. Gratulacje!

 

02-02-2018 Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 21 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gali Orszaku Trzech Króli w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie. Podczas gali odbyło się nagrodzenie laureatów XXV Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie a patronami: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Nasza szkoła w konkursie odniosła ogromny sukces, laureatami zostali: Julia Potoczna kl. VIb, Dominika Czajkowska kl. VIb, Wiktoria Stachowicz kl. VIb, Anna Wojdyło kl. VIa, Aneta Wolankiewicz kl. VIa, Martyna Skarbek kl. VIa, Antek Zawalski kl. VIa, Kamila Tymoczko kl VIIa. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Dziedzic kl. IIIb, Emilia Chomka kl. IIIb, Alexandra Preneta kl. VIIb, Miłosz Sajt kl. VIIb, wyróżnienie otrzymała również szopka kl. IIb gimnazjum. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

02-02-2018 Jasełka na Zamku Kazimierzowskim

"Pokój  na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli.  Świat ma dziś magiczny blask…." Szkolne Jasełka są jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i całej społeczności lokalnej. Nie zawiedli nas zaproszeni goście, bliscy, krewni, przyjaciele, absolwenci. Wszyscy oni swoją obecnością potwierdzili, że warto podjąć trud przygotowania tej wyjątkowej uroczystości, która od wielu już lat jest wpisana do kalendarza szkolnych imprez. W pięknej scenerii Zamku Kazimierzowskiego, przy pełnej sali widzów dnia 29 stycznia 2018 roku przepełnieni magią świąt, mieliśmy zaszczyt wystąpić już po raz trzeci na deskach Teatru Fredreum. Jest to najstarszy teatr amatorskim w Polsce i najprawdopodobniej również w Europie. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszego występu! Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, górale i dzieci. Nasi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, uczyli się też śpiewać i tańczyć, by w pełni oddać radość z narodzenia Jezusa. Brawa i życzliwość publiczności były wielką nagrodą dla małych i dużych aktorów, ponadto stały się  źródłem przeżyć i wzruszeń, które zostaną w pamięci na całe życie. Za przygotowanie jasełek dziękujemy pani Ewie Pleśniak i pani Beacie Kasprzyk - Hiszpan, za oprawę muzyczną i pracę z chórem pani Agacie Wąsacz. BRAWA! Każdemu, kto zechciał podziwiać nasze występy - dziękujemy!

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-02-2018 Bal karnawałowy

Karnawał to czas balów, maskarad i wesołych imprez towarzyskich. Zarówno ci zupełnie mali, jak i ci nieco więksi z niecierpliwością czekali na zabawę choinkową, która w naszej szkole odbyła się w dniu 24 stycznia 2018 roku. Niemal wszyscy ruszyli roztańczonym krokiem na parkiet, porywając ze sobą do tańca nauczycieli i rodziców. Uczniowie balowo ubrani, pełni emocji i wrażeń wesoło bawili się pod przewodnictwem wspaniałych wodzirejów z klas gimnazjalnych. Doskonały nastrój dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Były korowody, kółeczka i pląsy w parach. Sala balowa migotała w takt muzyki kolorowymi światełkami, nad głowami falowały balony, serpentyny i inne ozdoby wykonane przez młodzież i opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Między jednym a drugim przebojem uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez niezawodnych rodziców. Dziękujemy im bardzo serdecznie. Wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli sprawiła, że takie wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich!

 

30-01-2018 Turniej o Puchar Dyrektora Gimnazjum

26 stycznia na hali sportowej w Orłach rozegrano kolejną edycję turnieju piłkarskiego o Puchar Dyrektora Gimnazjum Publicznego w Orłach. W imprezie oprócz drużyny gospodarzy wystąpiło również gimnazjum z Drohojowa, Żurawicy oraz Maćkowic. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry 2x10’, a sędzią zawodów był Pan Grzegorz Sakowski. Reprezentacja Gimnazjum w Orłach zaprezentowała się świetnie i z kompletem zwycięstw zasłużenie sięgnęła po pierwsze miejsce. Kapitanowie każdego zespołu odebrali z rąk organizatora - Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Renaty Iwanów pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem całego turnieju wybrany został nasz reprezentant - Oskar Balawender. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-01-2018 Jest taki dzień!

Święta Bożego Narodzenia, to czas łamania się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszej szkole podtrzymujemy te tradycje, dlatego w dniu 22 grudnia 2017 r. przygotowaliśmy Szkolną Wigilię. Na początku uczniowie zaprezentowali piękną i wzruszającą "Opowieść wigilijną". Następnie odbyło się wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole oraz łamanie się opłatkiem. O pysznych pierożkach i barszczyku nie wspominamy..., dlatego gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym i niezawodnym rodzicom. Wyjątkowym wydarzeniem była obecność wśród nas dziennikarzy z TVP3 z Rzeszowa, którzy relacjonowali naszą skromną uroczystość. P.S. W kolędowaniu pomagały nam baranie odgłosy z "żywej szopki", która radowała oczy nie tylko dzieci.

Anioły mogą zejść do ludzi, przebiec calutki świat. Śnieg taki czysty, że nie ubrudzi białych anielskich szat. Białe opłatki, białe stoły, świeżych choinek las… Doprawdy mogą dziś anioły zagościć pośród nas. Tylko ta gwiazda niech zaświeci Nad ciszą białych dróg. I zawiadomi wszystkie dzieci, że się narodził Bóg.

Bronisława Ostrowska

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-01-2018 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

Jak co roku zaprosiliśmy wszystkich kreatywnych uczniów (dużych i małych konstruktorów) do wzięcia udziału w kolejnej już edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Liczyła się pomysłowość i oryginalność przy jednoczesnym nawiązaniu do tradycji i kanonu szopki bożonarodzeniowej. Materiał i technologia wykonania prac była dowolna, ograniczała tylko wyobraźnia i… czas oddania pracy. Wszystkie propozycje zostały poddane szczegółowej ocenie. W składzie jury znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy Orły, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej z Panią Dyrektor mgr Renatą Iwanów na czele. Oto wyniki: kategoria PRACE ZBIOROWE uczniowie z klas I-III - I miejsce - klasa 2/SP, wyróżnienie - klasy 1a/SP i 1b/SP; uczniowie z klas IV -VI - I miejsce - klasa 4b/SP, wyróżnienie - klasy 6a/SP i 6b/SP; uczniowie z klas VII i klasy gimnazjalne - I miejsce - klasa 3b/G, wyróżnienie - klasy 7a/SP i 7b/SP. W kategorii PRACE INDYWIDUALNE członkowie jury postanowili nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników. Oto zwycięzcy: Michalina Walczyszyn, Emilia Chomka, Patrycja Dziedzic, Katarzyna Kuniec. Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas uroczystej szkolnej Wigilii. Wszystkim gratulujemy i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-12-2017 Miły, starszy siwy Pan...

6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Czekali na niego wszyscy: przedszkolaki oraz uczniowie od najmłodszych aż po tych najstarszych. Na szczęście Święty miał pomocników - Śnieżynki, Aniołki, Elfy, gdyż sam nie dałby rady dostarczyć prezentów do wszystkich dzieci. Przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci dowiodły, że szczerze wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekiwały. Miły prezent od Orszaku Świętego Mikołaja otrzymały dzieci z naszego przedszkola, gdyż po wizycie mikołajkowej, we wszystkich grupach pozostały Elfy, które czytały dzieciom świąteczne opowieści. W tym wyjątkowym dniu "mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy z niecierpliwością wyczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-12-2017 Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim

Uśmiech i radość na chwilę pozwoliły dzieciom z przemyskiego szpitala zapomnieć o chorobie i cierpieniu. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia Oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu odwiedził Orszak Świętego Mikołaja! Wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz ze Szkoły Podstawowej w Drohojowie wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. "Mikołajkowa przemiana". Na oddziale dziecięcym naszego szpitala trwał rozgardiasz od samego rana. Bardzo ciepło przywitał nas personel medyczny. Radość na wszystkich buziach zawitała wraz z pojawieniem się elfów, reniferów, różnych postaci z bajek i Mikołaja, który miał ze sobą worek pełen prezentów. List do Mikołaja z prośba o prezenty w imieniu dzieci napisała Fundacja dla dzieci przewlekle chorych "jerzyk" (pozdrawiamy pana Artura Cielińskiego) Prezent dostali wszyscy mali pacjenci  na oddziałach dziecięcych. To już nasze siódme z rzędu charytatywne Mikołajki, które zawsze z chęcią organizujemy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

18-12-2017 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka p. Marka  Michalaka w tym dniu dzieci mają swoje wielkie święto: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 20 listopada świętowaliśmy również rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. W naszej szkole odbył się APEL zorganizowany przez grupę szkolnego wolontariatu, aby przypomnieć i uświadomić uczniom ich prawa, wynikające z Konwencji Praw Dziecka oraz przypomnieć, że oprócz praw mają również obowiązki, a w ich najbliższym otoczeniu są osoby, do których zawsze mogą zwrócić się o pomoc. Cytując J. Korczaka: "Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy".

 

18-12-2017 Magiczna noc

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną i niezwykłą moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niezwykła zabawa andrzejkowa w naszej szkole została zorganizowana 29 listopada, dzięki pomocy niezawodnych rodziców, którym serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich uczniów. Było głośno i radośnie, a to za sprawą licznych atrakcji. Od wczesnych godzin popołudniowych, każdy, kto przekraczał próg naszej szkoły, przecierał oczy ze zdumienia. Po szkolnych korytarzach spacerowali bowiem między innymi: magicy, wróżki, bardzo szczęśliwe dzieci i rozradowani rodzice. W specjalnie przygotowanej sali chętni uczniowie mogli poznać swoją przyszłość. Szkolne cyganki wróżyły z kart, odczytywały przyszłość z ręki, można było również wylosować karteczkę z ciekawą przepowiednią. Nawet dorośli ulegli magii tego wieczoru. Ps. Pozdrawiamy i dziękujemy wróżkom.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-12-2017 Mistrzostwa powiatu w koszykówce

W piątek rozegrane zostały dwa równoczesne powiatowe finały Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce. Dziewczęta rywalizowały na hali sportowej w Stubnie, natomiast organizatorem turnieju chłopców był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Obie drużyny broniące barw naszej placówki zaprezentowały się dobrze - dziewczęta zostały wicemistrzyniami powiatu przemyskiego, chłopcy natomiast uplasowali się na najniższym stopniu podium. Zwycięzcy obu kategorii (wśród dziewcząt - Gimnazjum w Stubnie, wśród chłopców - Gimnazjum w Grochowcach) będą reprezentować nasz powiat w zawodach szczebla rejonowego.

Zdjęcia z zawodów dziewcząt i chłopców dostępne są w galerii.

 

05-12-2017 Mistrzostwa dzieci i młodzieży w piłce ręcznej

W ubiegły czwartek i piątek na hali sportowej w Orłach rozegrane zostały dwudniowe Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. II edycja imprezy, której głównymi organizatorami był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek", cieszyła się sporym zainteresowaniem. Duża liczba zgłoszonych drużyn sprawiła, że tegoroczne rozgrywki podzielone zostały na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, w drugim - chłopcy. Rywalizowano w dwóch głównych kategoriach: U12 oraz U16. W rozgrywkach dzieci do lat 12 zwycięzcą w kategorii dziewcząt okazała się Szkoła Podstawowa z Małkowic, natomiast w kategorii chłopców - Szkoła Podstawowa w Orłach. W rozgrywkach młodzieży do lat 16, zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, wygrali reprezentanci klas gimnazjalnych z Orłów. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek będą reprezentować naszą gminę podczas zbliżających się mistrzostw powiatu przemyskiego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

27-11-2017 Międzyklasowy turniej piłki nożnej

7 listopada uczniowie klasy 3A: Patryk Pasiński oraz Jacek Szeremeta w ramach projektu z wychowania fizycznego byli organizatorami Międzyklasowego turnieju piłki nożnej chłopców. W zawodach udział wzięły klasy gimnazjalne: 2A, 2B, 3A, 3B oraz klasa VIIA i VIIB szkoły podstawowej. Po uroczystym rozpoczęciu turnieju przez Panią Dyrektor Renatę Iwanów, przystąpiono do gier eliminacyjnych, dzięki którym wyłonione zostały pary półfinałowe, w których zmierzyły się klasa IIIB z klasą IIIA oraz klasa IIA z klasą IIB. W pojedynku trzecioklasistów minimalnie lepsi okazali się reprezentanci IIIA, pokonując przeciwników dopiero po serii rzutów karnych (w regulaminowym czasie padł wynik 1:1), natomiast w rywalizacji klas drugich, lepsi okazali się uczniowie klasy IIB pokonując pewnie rywala 5:0. Zwycięzcy tych par spotkali się w finale, gdzie po zaciętym meczu padł wynik 2:2 i o rozstrzygnięciu tej rywalizacji znowu musiał zadecydować konkurs rzutów karnych. Lepszymi wykonawcami okazali się zawodnicy klasy IIB zostając tym samym zwycięzcą całych rozgrywek. W meczu o 3 miejsce klasa IIIB pokonała reprezentantów klasy IIA. W pojedynku o miejsce 5 klasa VIIB pokonała klasę VIIA. Turniejowi towarzyszyły wielkie emocje, a sam poziom rozgrywek można ocenić bardzo wysoko. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

26-11-2017 Unihokej - III miejsce dziewcząt

16 listopada w hali sportowej w Żurawicy odbyły się powiatowe zawody unihokeja dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Orzech, Agnieszka Bereźnicka, Klaudia Zazula, Marlena Niebylska, Marcjanna Nalepa, Kardelen Tas, Jagoda Milczanowska Joanna Słabicka, Gabriela Kucaj, Kamila Anioł. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn, reprezentacje szkół: Kalników, Ujkowice, Maćkowice, Stubno oraz dwie reprezentacje gospodarzy. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki, a mecze bardzo wyrównane. Nasza szkoła uplasowała się na III miejscu. Gratulacje!

 

18-11-2017 Listopad - miesiącem pamięci

Listopad to miesiąc  zadumy i wspomnień  tych , którzy już od nas odeszli. Odwiedzając groby naszych  bliskich, zatrzymajmy się przy mogiłach żołnierzy. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w swojej Ojczyźnie. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w zbiórce zniczy, aby później zapalić je na grobach żołnierzy spoczywających na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I i II wojny światowej. W tym roku przemyskie nekropolie odwiedzili uczniowie klas 7a,7b i 2a.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości odbyło się w niezwykle uroczystej oprawie. Na wstępie Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, którego mottem były słowa Józefa Piłsudskiego "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska". Następnym punktem programu był montaż słowno - muzyczny, który przypomniał zebranym ważne, zarówno radosne jak i smutne, wydarzenia z historii naszego narodu. Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali pieśni legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-11-2017 Udany start szachistów w rozgrywkach rejonowych

7 i 8 listopada w Krasiczynie zostały rozegrane Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach drużynowych, w których wzięli udział uczniowie z powiatu przemyskiego (grodzkiego i ziemskiego), jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. W Igrzyskach Dzieci nasza drużyna (Dawid Prymaszko, Grzegorz Cwynar, Rafał Zając, Dominika Czajkowska) po emocjonujących rozgrywkach zajęła wysokie czwarte miejsce. Dzień później ich śladem poszli starsi koledzy (Michał Cwynar, Nikodem Franków, Grzegorz Mazur, Katarzyna Rzechorzek), którzy również uplasowali się na czwartej pozycji. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronach:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6790/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6816/

 

08-11-2017 "Rzućmy to wszystko i jedźmy w Bieszczady!"

W dniach 25 i 26 października klasa IIB, licząca 31 osób wraz z opiekunami,  wyjechała na wycieczkę w Bieszczady i do Rzeszowa. W autokarze panowała świetna atmosfera, muzyka, wspólne rozmowy, a nawet drobne żarty z udziałem niezastąpionej na wycieczkach - pasty do zębów. Kiedy tylko dotarliśmy do Ustrzyk Dolnych, poszliśmy w odwiedziny do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie mogliśmy podziwiać różne okazy zwierząt. Następnie, pełni zapału ruszyliśmy w drogę na Kamienną Lawortę (759 m n.p.m). Mimo ogromnej ilości błota na ubraniach i butach, mimo nieustannej wędrówki pod górę, wszyscy dotarliśmy do celu, gdzie mogliśmy zachwycać się pięknym widokiem na Ustrzyki Dolne, jezioro Solińskie i inne miejscowości. Widok wynagradzał każdy krok, zrobiony podczas wspinaczki na Lawortę. Później było już tylko lepiej! Kiedy zdarzało się, że ktoś nie miał już sił, cała IIB wraz z paniami dodawała mu otuchy i dopingowała, dlatego właśnie jesteśmy tak  zgraną klasą! No i w końcu po informacji, że zbliżamy się do końca naszego marszu (+- 15 km) wszyscy bardzo się ucieszyliśmy, jednak nie było tak kolorowo... Droga, którą musieliśmy ,,schodzić” była prawie pionowa i każdy z nas po niej zjeżdżał, jeszcze bardziej brudząc  ubranie. Kiedy tylko ktoś upadał,  natychmiast pojawiała się pomocna dłoń i szliśmy dalej. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi dotarliśmy do autokaru, gdzie już czekał na nas  pan kierowca. Następnie udaliśmy się do pensjonatu na ciepły obiad i  chwilę odpoczynku. Wieczorem czekało na nas ognisko i dyskoteka. No i nadeszła godzina ciszy nocnej... Całe towarzystwo pobudzone i gotowe do kolejnych wyzwań, nie mogło zmrużyć oka. Zostało nam (tradycyjnie) smarowanie klamek pastami i innymi substancjami. Czujna P. Alicja Kostkiewicz i P. Urszula Zariczna poradziły sobie z rozbrykaną klasą. Nic dziwnego, że następnego dnia wszyscy smacznie spali w autokarze  i regenerowali siły potrzebne w parku trampolin "Fly Park". Po 60 minutach super zabawy, ruszyliśmy do Rzeszowskiej Galerii, gdzie mieliśmy czas wolny. Podsumowując moje rozważania, dziękuję w imieniu wszystkich uczestników wycieczki obu paniom za zorganizowanie tak wspaniałej i pełnej wrażeń wyprawy. Upewniliśmy  się również, że klasa IIB jest bardzo zgranym teamem i możemy na sobie polegać! Uczennica klasy IIB, Marcjanna Nalepa :)

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

06-11-2017 90-lecie powstania miejscowości Orły

1 października na terenie naszej szkoły odbyły się uroczystości 90-lecia powstania miejscowości Orły. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Orłach, po której odbył się uroczysty przemarsz pod pomnik upamiętniający pierwszych osadników, gdzie zostały złożone kwiaty. Dalsza część uroczystości  odbyła się w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zebrani mogli obejrzeć część artystyczną, na którą składał się m.in. występ naszego chóru oraz przedstawienie, w którym nasi uczniowie wcieli się w postacie pierwszych osadników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona historii miejscowości. Wśród zgromadzonych materiałów znalazły się także dokumenty poświęcone początkom naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-11-2017 Pomocna dłoń z Fundacji Wipasz

Bezinteresowna pomoc to  największy dar jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian! Składamy serdeczne podziękowanie FUNDACJI WIPASZ za DAR SERCA dla naszych dzieci!!! Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy tym najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Czek, który otrzymaliśmy został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych uczniów. Wraz z wyrazami wdzięczności i podziękowań dodajemy dwa słowa - DOBRO POWRACA!

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego dostępne jest w galerii.

 

03-11-2017 Pomagamy bajkopisarce Pani Urszuli Kozłowskiej

Pani Urszula Kozłowska jest autorką blisko 300 książek dla dzieci. Uczy, bawi i wspiera logopedycznie młode pokolenie. Opowiedziała dzieciom historie kariery piłkarskiej Roberta Lewandowskiego w książeczce "Piłkarz", a wersje audio jej książek nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska i Zbigniew Wodecki. Niestety przeraźliwa diagnoza przerwała proces twórczy pani Urszuli. Dlatego też artyści wspólnie z dziećmi zorganizowali kiermasz jej książek, aby wesprzeć pisarkę w leczeniu! W tej wspaniałej akcji nie zabrakło i nas! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu książek, a pani Urszuli życzymy powrotu do zdrowia, gdyż…. nie napisała jeszcze wszystkich książek.

 

25-10-2017 Świetne występy szachistów

Szachiści po raz kolejny udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. Tym razem nasi uczniowie odnotowali znakomity występ w zawodach powiatowych, które odbyły się 24 października w Krasiczynie. Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Rafał Zając, Grzegorz Cwynar, Dawid Prymaszko, Dominika Czajkowska zajęła drugie miejsce. Na tym samym miejscu rozgrywki zakończyli ich starsi koledzy - Michał Cwynar, Grzegorz Mazur, Nikodem Franków, Katarzyna Rzechorzek. Tym samym obydwie drużyny awansowały do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w połowie listopada. Już teraz trzymajmy kciuki!

 

24-10-2017 Wycieczka do Lublina i Zamościa

W dniach 10-11 października 22 uczniów gimnazjów z klasy IIIB i IIIA uczestniczyło w wycieczce do Lublina i Zamościa. We wtorek o godz. 6.30 wsiedliśmy się do busa i ruszyliśmy w drogę. Po ponad trzech godzinach podróży byliśmy na Majdanku przed muzeum, w miejscu dawnego obozu koncentracyjnego. Tam czekał już na nas przewodnik, który przez ponad godzinę oprowadzał nas po tym miejscu pamięci. Kolejnym etapem była lubelska starówka. Odwiedziliśmy zamek, spacerowaliśmy uliczkami starego miasta. Poznaliśmy sporo ciekawych historii i legend dotyczących Lublina i jego mieszkańców. Ostatnim etapem zwiedzania miasta było przejście podziemną trasą turystyczną. Pobyt w Lublinie zakończyliśmy wizytą w jednym z najnowszych polskich aquaparków. Na nocleg pojechaliśmy do Dworku Jabłonna, gdzie czekała na nas obiadokolacja i pięknie wyposażone pokoje. Po nocnym odpoczynku zjedliśmy obfite śniadanie i ruszyliśmy do Zamościa. W Zamościu obejrzeliśmy fortyfikacje Twierdzy Zamość, przepiękny Rynek wraz z Ratuszem, posłuchaliśmy opowieści o historii tego miasta i jego właścicieli. Na zakończenie odwiedziliśmy trzy budynki Muzeum Fortyfikacji i Broni: w Prochowni obejrzeliśmy seans multimedialny o Twierdzy Zamość, w Arsenale mogliśmy oglądać kolekcje broni jaką posługiwano się od średniowiecza. Na koniec zwiedziliśmy Pawilon pod Kurtyną gdzie obejrzeliśmy ekspozycję dotyczącą broni czasów współczesnych od II Wojny Światowej. Tam też można było się wcielić w członka załogi czołgu w interaktywnej grze będącej na wyposażeniu muzeum. Po zakończeniu zwiedzania ruszyliśmy w drogę powrotną. Podróż upłynęła śpiewająco i w godzinach wieczornych wróciliśmy do Orłów.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

23-10-2017 Dyskoteka integracyjna

Dnia 12.10.2017 r. Samorząd Uczniowski zorganizował pierwszą tegoroczną imprezę - dyskotekę. Zabawa rozpoczynała się powoli, nieśmiało, ale i głośno. Po kilku minutach na szkolnym holu zapanowało czyste szaleństwo, a wszystko za sprawą zaprzyjaźnionego ze szkołą i chyba stęsknionego za naszym towarzystwem Dawida, który zadbał o odpowiedni muzyczny klimat. Wszyscy (no może prawie wszyscy) tańczyli przy dźwiękach ulubionych utworów muzycznych. Około godziny 18.00 Samorząd przygotował małą niespodziankę - kilka konkursów - dla uczniów klas siódmych. Młodzież  chętnie brała udział w różnych zadaniach, konkursach i świetnie się przy tym bawiła. Dyskoteka wszystkim się podobała. Podczas wspólnej zabawy nawiązały się pierwsze przyjaźnie i sympatie, a uczniowie stwierdzili, że takie imprezy to najlepszy sposób na nudę i integrację zespołów klasowych. DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZYBYCIE I OPIEKĘ.

 

19-10-2017 Gminny turniej szachowy

19 października w naszej szkole odbył się II Gminny Indywidualny Turniej Szachowy, którego organizatorami są Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i UKS "Orzełek". W tegorocznych  zmaganiach w kategorii klas I-VI szkół podstawowych zwyciężył Rafał Zając, drugi był Grzegorz Cwynar, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Prymaszko (zwycięzca z poprzedniego roku).  Wśród uczniów klas VII oraz klas II i III gimnazjum bezkonkurencyjny okazał się Michał Cwynar, drugie miejsce zajął Grzegorz Mazur (obrońca tytułu), a trzecia była Katarzyna Rzechorzek.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody święta polskiej oświaty. Zgodnie z tradycją w tym dniu odbywa się pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Podopieczni pani mgr Małgorzaty Kulawskiej i pani mgr Krystyny Kurpyty udowodnili, że w pełni zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach. Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty dla pierwszaków. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-10-2017 Kolejne lekkoatletyczne sukcesy

28 października na stadionie w Krasiczynie odbył się powiatowy finał w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Rywalizacja drużyn powiatu przemyskiego polegała na pokonaniu przełajem określonego dystansu (zróżnicowanych dla poszczególnych kategorii wiekowych) w sztafecie ośmioosobowej. W sportowej rywalizacji udział wzięło 14 drużyn ze szkół podstawowych (7 żeńskich, 7 męskich) oraz 10 oddziałów gimnazjalnych (4 żeńskie, 6 męskich). Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się reprezentanci naszej szkoły. W kategorii szkół podstawowych chłopcy zajęli pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta - miejsce trzecie. W kategorii gimnazjum, dziewczęta zajęły miejsce pierwsze, chłopcy - miejsce drugie. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

30-09-2017 XXXVI Bieg Orła

24 września na stadionie w Orłach odbyła się kolejna odsłona charakterystycznego dla naszej miejscowości Biegu Orła. W trwającej nieprzerwanie od 36 lat imprezie udział wzięło 154 uczestników. Program imprezy przewidywał 18 różnych biegów z podziałem na kategorie według wieku i płci począwszy od dystansu 50 metrów przedszkolaków, a skończywszy na 3 kilometrowym biegu dla seniorów. Organizatorem XXXVI edycji Biegu Orła była: Gmina Orły, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Gminny Klub Sportowy w Orłach. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy otrzymali pamiątkowy dyplom, natomiast dla zwycięzców (miejsca I-III) przewidziano okolicznościowe puchary oraz medale. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i byli w ścisłej czołówce niemal wszystkich biegów. Rywalizację w swoich kategoriach wygrali m.in. Antoni Mroczka (bieg 50 m przedszkolaków), Szymon Hop (bieg na dystansie 100 m), Laura Jodłowska (bieg na dystansie 400 m), Rafał Klinger (bieg na dystansie 500 m), Kamila Anioł (bieg na dystansie 900 m), Adrian Pempuś (bieg na dystansie 900 m). Oprócz nagród dla zwycięzców, organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia dla najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy. W tym roku nagrody trafiły w ręce Waldemara Fin - Szumowskiego (najstarszy uczestnik) oraz Laury Buszki (najmłodsza uczestniczka).

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Protokół z imprezy dostępny są w naszej stronie.

 

24-09-2017 Niezwykłe "Wesele"

"Książka jest wielkim przyjacielem człowieka. Według mnie z całą pewnością warto czytać książki, postaram się to udowodnić następującymi argumentami" - źródło tego cennego, chociaż bardzo banalnego stwierdzenia to ulubiona strona wszystkich uczniów, czyli ściąga.pl. Tak, tak też tam czasami zaglądam, kiedy mam wątpliwości, czy wypracowanie jest na pewno samodzielne. Dlaczego zatem warto czytać? Książki pobudzają wyobraźnię, otwierają umysł, wzbogacają słownictwo, ułatwiają poprawne pisanie, są pomocą w zdobywaniu wiedzy o świecie, stanowią źródło poznania siebie i innych, zapobiegają uzależnieniu od telewizji i komputera. Znowu zabrzmiało banalnie? No cóż, takie są fakty. Aby zachęcić do czytania nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Narodowego Czytania. W tym roku cała Polska włączyła się do popularyzacji "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, my również. Utwór trudny, ale w interpretacji uczennic, które uczestniczą w dodatkowych zajęciach z języka polskiego, okazał się bardzo interesujący. Gabriela Kucaj, Marcjanna Nalepa i Joanna Plęs pięknie i autentycznie oddały klimat sztuki. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Mam nadzieję, że na tej lekcji nikt się nie nudził. Wszystkich chętnych do realizacji podobnych projektów serdecznie zapraszam do współpracy. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby. Liczę, że nie jestem to tylko ja.

 

06-09-2017 Rozpoczęcie roku szkolnego

Mamy już za sobą pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2017/2018. Szczególnie ważnym, bo związanym z wprowadzeniem reformy systemu edukacji. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły. Przybyłych licznie rodziców, uczniów oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach powitała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości w codziennej pracy. Dzień ten był szczególny dla tych, którzy w naszej placówce pojawili się po raz pierwszy. Siódmoklasiści z niepokojem i ciekawością spoglądali na nowe koleżanki i kolegów, a pierwszaki z wielkim entuzjazmem opowiadały o wspaniałych przyborach szkolnych i kolorowych plecakach, które z dumą będą nosić. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pełen wspaniałych osiągnięć, a jego zwieńczeniem będą wakacje, na które musimy poczekać tylko dziesięć miesięcy. Powodzenia!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

29-06-2017 Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Ku uciesze całej społeczności szkolnej zabrzmiał już ostatni dzwonek roku szkolnego 2016/2017. Dla wielu było to związane ze zbieraniem laurów za całoroczną pracę. Niektórzy muszą jeszcze popracować, aby osiągnąć sukces. Wszyscy jednak zasłużyli na odpoczynek po miesiącach nauki. Tradycyjnie początkiem uroczystości była msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część zakończenia roku szkolnego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów oraz Wójt Gminy Orły mgr Bogusław Słabicki. Ważnym i podniosłym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci Gimnazjum - Kacper Wielgosz (chorąży), Wiktoria Bereźnicka (asysta) i Klaudia Laska (asysta) - oddali go w ręce swoich następców. Godnie zastąpią ich zapewne Jakub Gończ, Karolina Kucia i Julia Fedków.

Dla rodziców, którzy najbardziej angażowali się w życie naszej szkoły przygotowano specjalne podziękowania. Nagrodzono ich także gromkimi brawami, które są tylko skromną formą uznania za trud włożony w pracę na rzecz społeczności szkolnej. Najwybitniejszym uczniom naszej placówki mgr Bogusław Słabicki wręczył Nagrody Wójta. Otrzymały je w tym roku: Wiktoria Groszek (VI/SP), Wiktoria Bereźnicka, Paulina Szejnar oraz Roksana Zając (absolwentki Gimnazjum). Natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymał Mateusz Zając. Ten bardzo skromny i zdolny absolwent Gimnazjum osiągnął w tym roku najlepsze w szkole wyniki na egzaminie. Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów! W trakcie uroczystości wręczone zostały także nagrody dla wszystkich, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, wybitnych sportowców oraz inny zasługujących na uznanie uczniów. A wspaniałym zwieńczeniem imprezy był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez absolwentów Gimnazjum. Na długo pozostanie on w naszej pamięci, a wraz z nim uczniowie, którzy opuścili mury naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-06-2017 "Ogniska już dogasa blask..."

Dzień  12 czerwca 2017 r. był dniem podsumowującym okres trzech lat edukacji gimnazjalnej…. Miejscem rozważań stał się Krzeczkowski Mur na Pogórzu Przemyskim. Miejsce bajeczne, malownicze i trudne do zdobycia, ale przy dźwiękach gitary i melodyjnych piosenkach w wykonaniu gimnazjalistów (pozdrawiamy Piotra) udało się! Przy ognisku zapachniało wspomnieniami. A po odpoczynku i obiadku nadszedł czas na Belgijkę - nogi wcale nas nie bolały. Mała sesja fotograficzna na Zamku w Krasiczynie ubogaciła naszą wyprawę.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

25-06-2017 Wyprawa do Radawy

Korzystając ze wspaniałej pogody, uczniowie klasy IB/G postanowili wraz z wychowawcą - mgr Alicją Kostkiewicz, wyprawić się do parku linowego w Radawie. Na miejscu niektórym mina zrzedła na widok przeszkód, ale wszyscy postanowili spróbować swoich możliwości. Do dyspozycji mieli trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności. Z przyjemnością patrzyliśmy na niezmordowanych uczniów, którzy kilkakrotnie przemierzali trudne trasy. Wymagały one nie lada akrobacji, a mimo to młodzi ludzie przemierzali je z uśmiechem i wyrazem satysfakcji na twarzy. Niektórzy pokonywali własne słabości i nie doceniali swoich możliwości, ale wszyscy z dumą docierali do mety. Pani Alicja Kostkiewicz niezmordowanie zachęcała ich do osiągnięcia upragnionego końca. Nawet obtarta skóra dłoni nie zmieniła zadowolonego wyrazu twarzy u rozbawionych uczniów. Posileni różnymi frykasami, którymi raczyli się po wyczerpującej zabawie, śpiewali i dokazywali w drodze powrotnej. To był niewątpliwie udany wyjazd.

 

24-06-2017 Egzaminacyjne sukcesy

Z przyjemnością informujemy, o wielkich sukcesach tegorocznych  trzecioklasistów  na egzaminach gimnazjalnych. W miarę zbliżania się terminu ogłoszenia wyników rosło napięcie. A kiedy wszystko stało się jasne, to mamy powody do dumy. Wspaniały wynik zanotował MATEUSZ ZAJĄC z klasy IIIA. 100% z matematyki to wielka radość dla Mateusza i mgr Alicji Kostkiewicz. Nieznacznie za nim znaleźli się ROKSANA ZAJĄC i PAWEŁ STATKIEWICZ również z klasy IIIA, którzy zdobyli z tego przedmiotu 97%. Kolejny sukces to wyniki z języka angielskiego. JAKUB PONDEL z klasy III B uzyskał 100%, a jego koleżanka z klasy WIKTORIA SUDOŁ - 98%. Taki sam wyniki jak ona osiągnęli ROKSANA ZAJĄC i PAWEŁ STATKIEWICZ. Uczące w tych klasach - mgr Anna Ochalska (IIIB) i mgr Joanna Sikora - Stecura (IIIA) mają powód do zadowolenia. ROKSANA ZAJĄC i ANDRZEJ JANUSZ (IIIB) sprawili również radość mgr Marzenie Nakonecznej, ponieważ z języka polskiego otrzymali super wynik - 97%. Naszą "perełką" okazał się MATEUSZ ZAJĄC, którego średni wynik ze wszystkich egzaminów był najwyższy. Pozostałe wyniki egzaminacyjne były również na dobrym poziomie i w większości kształtowały się powyżej średniej powiatu. Cieszymy się, że młodzi ludzie opuszczający progi naszej szkoły są dobrze przygotowani do dalszego etapu edukacji. Gratulujemy naszym najlepszym uczniom oraz ich rodzicom, jak również nauczycielom, którzy przez trzy lata przygotowywali młodzież do egzaminów, niejednokrotnie pracując z nimi na zajęciach dodatkowych. Drodzy Absolwenci życzymy wielu sukcesów!

 

21-06-2017 Dyskoteka pożegnalna

Tradycją naszego Gimnazjum jest organizowana przez Radę Rodziców dyskoteka pożegnalna, na którą trzecioklasiści zapraszają grono pedagogiczne i pracowników szkoły oraz uczniów klas drugich. Przebojem tegorocznej imprezy był taniec zwany "Belgijką", który cieszy się ostatnio wielką popularnością. Najpierw młodzi ludzie zrobili próbę generalną na szkolnym parkingu. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności wszystkim uczestnikom zabawy. Punktem kulminacyjnym było zaproszenie rodziców i nauczycieli do wspólnego tańca. To nie lada widowisko nagrodzono gromkimi brawami. W trakcie dyskoteki były również dedykacje dla wychowawców oraz łzy i wzruszenia. Trzy lata minęły niepostrzeżenie i dopiero w obliczu rozstania młodzież uświadomiła sobie jak wiele wydarzyło się w tym czasie. Niektórzy twardo trzymali fason, a inni nie ukrywali łez. Nie obyło się również bez podziękowań dla nauczycieli oraz rodziców, którzy zawsze niezawodni, czynnie uczestniczyli w organizacji różnych szkolnych imprez, a ich zwieńczeniem była bardzo udana dyskoteka pożegnalna. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-06-2017 Powiatowa Liga Lekkoatletyczna

18 maja bieżącego roku uczniowie Gimnazjum w składzie - grupa dziewcząt: Patrycja Ruszel, Julia Janusz, Monika Karuś, Klaudia Zazula, Justyna Hornecka, Wiktoria Szwed, Wiktoria Bereźnicka oraz grupa chłopców: Oskar Balawender, Damian Kościk, Kacper Wielgosz, Krystian Babiarz, Jacek Szeremeta, Marcin Słabicki wzięli udział w zawodach sportowych - Powiatowa Liga Lekkoatletyczna. Zawody odbyły się na stadionie "Juvenia" w Przemyślu. Nasi uczniowie startowali w następujących dyscyplinach: bieg na 300 m, bieg na 100 m, bieg na 600 m dziewcząt, bieg na 1000 m chłopców, skok w dal, sztafeta 4x100 m. Ostatecznie grupa dziewcząt zajęła II miejsce, zaś chłopców miejsce V.

 

21-06-2017 Projekt z geografii

Tematem projektu, który zrealizowali uczniowie klasy IIIB/G Adrian Opaluch i Jakub Sowa była "Nasza Galaktyka". Ich opiekunem była mgr Renata Pelc. Projekt miał na celu przedstawienie najciekawszych miejsc w naszej galaktyce oraz ciekawostek z nią związanych. Kosmos, którego ogrom i tajemniczość od zawsze przyciąga ludzkość zainteresował dwóch gimnazjalistów, którzy postanowili jego zagadki przybliżyć innym. Efekty pracy nad projektem przedstawione zostały w formie prezentacji multimedialnej. Po jej obejrzeniu uczniowie klasy VI/SP odpowiadali na pytania, które przygotowali Kuba z Adrianem. Dotyczyły one oczywiście wcześniej przestawionych "kosmicznych" informacji. Za każdą poprawną odpowiedź uczeń dostawał nagrodę.

 

19-06-2017 "W krainie bajki i baśni"

Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w VI Powiatowym Konkursie pt. "W krainie bajki i baśni" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Olszanach, który odbył się 9.06.2017 r. w GOK-u w Krasiczynie. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań bajką i baśnią, rozwijanie zdolności teatralnych, wokalnych i plastycznych, prezentacja umiejętności dzieci. Konkurs przebiegał w III kategoriach: piosenka, teatr jednego aktora i praca plastyczna oraz w trzech kategoriach wiekowych: 0-3 klasa SP, 4-6 klasa SP, 1-3 klasa Gimnazjum. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział i słodki upominek. Przesłuchaniom towarzyszyły wielkie emocje, z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt. Nasze dzieci zajęły poszczególne miejsca oraz wyróżnienia, otrzymując dyplomy oraz nagrody. Sukcesy naszych dzieci: Emilia Trojnar - III miejsce, teatr jednego aktora, Jan Brzechwa "Koziołeczek", kl. 1; Maja Walczak - wyróżnienie, teatr jednego aktora, Eliza Rozdoba "Kawki", kl. 0; Maria Gończ - wyróżnienie, piosenka, Jan Brzechwa "Kaczka dziwaczka", kl. 0; Michał Romaniuk - I miejsce, praca plastyczna pt. "Piotruś Pan", kl. IIIB/G; Gabriela Tomczyk - II miejsce, praca plastyczna, pt. "Smerfy", kl. 0; Oliwia Smolak - wyróżnienie, praca plastyczna, pt. "Calineczka", kl. I; Blanka Nowotarska - wyróżnienie, praca plastyczna, pt. "Kot w butach", kl. III; oraz nagroda specjalna za balet "Laleczka z saskiej porcelany"; Paulina Szejnar - wyróżnienie, praca plastyczna pt. "Calineczka" kl. IIIB/G. Opiekunami odpowiedzialnymi za przygotowanie do konkursu były: Beata Kasprzyk - Hiszpan, Alicja Synus, Krystyna Morawska, Joanna Sikora - Stecura, Anna Lula. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-06-2017 "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

W czwartek 8 czerwca, dwoje uczniów klasy IIIa: Mateusz Zając i Aleksandra Berdzik, wygłosiło projekt edukacyjny pod tytułem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie". Miał na celu pokazanie, że ciekawe rzeczy są nie tylko w innych krajach, regionach, lecz także u nas, na Podkarpaciu. Obejmował nie tylko prezentację, lecz także poczęstunek lokalnymi potrawami, zagadki i fotografie z książek. Pracą uczniów koordynowały panie: Agnieszka Pyrcz i Renata Pelc.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

14-06-2017 Dzień Dziecka z "Jerzykiem"

Stałym elementem działań Fundacji Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk" jest organizacja Dnia Dziecka dla dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu. W tym roku odwiedziliśmy małych pacjentów szpitala wraz uczniami klas II i III gimnazjum. Młodzież przygotowała inscenizację "Wakacje z książką", która została wystawiona w świetlicy Oddziału Pediatrii. Gościom zaprezentowane zostały walory spędzania wolnego czasu czytając bajki, baśnie, a dzieci aktywnie odpowiadały na zagadki związane z bajkami i wakacyjnym czasem. Młodzi aktorzy byli szczęśliwi, że mogli, choć w małym stopniu przybliżyć dzieciom zaczarowany świat baśni i bajek, jaki można odnaleźć w książkach, i przeżyć liczne oraz niezwykłe przygody podczas czytania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i do zobaczenia za rok!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

10-06-2017 Konkurs z języka niemieckiego

5 czerwca w Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu pod patronatem Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego odbył się IV Powiatowy Konkurs Gimnazjalny "Spacerkiem po DACHU". Uczniowie naszej szkoły: Gabriela Tymoczko (kl. IIIA), Mateusz Zając (kl. IIIA), oraz Paulina Szejnar (kl. IIIB) zmagali się wiedzą o krajach niemieckojęzycznych z 52 uczestnikami ze szkół gimnazjalnych powiatu przemyskiego. Gabriela Tymoczko została wyróżniona zajmując 8 miejsce. Gratulujemy.

 

08-06-2017 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 2 czerwca na stadionie "Juwenia" w Przemyślu odbyły się II Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. To wspaniałe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk" oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma oraz Starosta Powiatu Przemyskiego - Jan Pączek. To prawdziwe święto sportu rozpoczęła widowiskowa defilada. Następnie reprezentacja drużyny Hensfort Przemyśl dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego. Igrzyska zgromadziły wiele wspaniałych dzieci, które pomimo swojej niepełnosprawności walczyły o tytuł mistrza. Nie zabrakło i nas. Naszą Szkolę reprezentowali: Maja Zajączkowska, Karol Kowal, Lilianna Bielecka, Maksymilian Mach, Maja Cwynar, Sara Wacyk, Grzegorz Zając, Kinga Wojtaszek, Amelia Lorenowicz, Mateusz Plis, Sylwester Piejko, Rafał Andruszkiewicz, Aleksandra Berdzik, Marcelina Semczuk. Przywieźliśmy 10 medali z Igrzysk - zdobywając złoto, srebro i brąz w różnych dyscyplinach sportowych. Na pochwałę zasługuje każdy zawodnik, każdy "napisał" tam inną historię i dostarczył nam wiele dumy i wzruszeń. Jednak na szczególną uwagę zasługuję mała Lila Bielecka, która biegnąc w biegu na 40 metrów, będąc prawie u mety, dostrzegła swojego rywala, który przewrócił się na bieżni… Lila nie chciała biec i walczyć o złoto… ale chciała pomóc drugiemu w potrzebie. Takie dobre i złote serduszko ma Lila - takie jak wszystkie nasze dzieci - wiemy to!!!! Dziękujemy, że mogliśmy brać udział w tak niesamowitym wydarzeniu. To niezwykle ważne, by zachęcać młodych ludzi do udziału w życiu sportowym, aby wzbudzić w nich poczucie własnej wartości wyłącznie w duchu fair play.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-06-2017 Tańce, hulanki...

Dzień Dziecka świętowali nie tylko najmłodsi uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, ale również gimnazjaliści i klasy IV - VI Szkoły Podstawowej. Najpierw ruszono w tany, a bawiącym nie przeszkadzał upał ani kontuzje. Później przyszedł czas na małe co nieco dla podniebienia. Niezmordowani rodzice przygotowali dla wszystkich wspaniałe kiełbaski, które znikały z talerzy w mgnieniu oka. Niektórzy z nich spędzili przy grillu niemal cały dzień, a czasu na wytchnienie było niewiele. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!! Po pysznym posiłku uczniowie ze zdwojoną energią wzięli się za tańce. A kiedy przyszedł koniec dyskoteki to nikt nie kwapił się, aby wracać do domu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2017 Wrocławskie wojaże, że ho, ho - lubię to!

Fajna, super, świetna - takie podsumowania dało się słyszeć z ust wielu uczestników wycieczki do Wrocławia i w jego okolice. Już pierwszy dzień był zaskakujący - nikt się nie spóźnił, a nawet byli tacy co pojawili się  sporo przed czasem, nikogo  nie dopadła choroba lokomocyjna,  a duża część jadła chipsy i inne zdrowe przekąski, nikt nie grymasił, nie dokazywał - dało się zauważyć pragnienie przeżycia fajnej przygody i w końcu… dojechaliśmy! Zaczęliśmy ambitnie od Afrykarium, magicznej części wrocławskiego zoo. Oszklony tunel, ogromna ilość wody, a w niej manaty (syreny), żarłacze szare (rekiny), płaszczki, żółwie, ryby małe, duże… Tu rafa koralowa, tam hipopotam nilowy, tu meduzy, skrzydlice, krokodyle… A w innych częściach zoo: wielbłądy, flamingi, krzykliwe lemury, warany, motyle,… Och tyle widzieliśmy! W wytłumieniu emocji pomógł nam koncert z fontanną w roli głównej. Dzień drugi to ambitny ciąg dalszy - Ostrów Tumski, Aula Leopoldina, Biblioteka Ossolineum, Rynek i Stary Ratusz, zabytkowe, barwne kamienice, 49 piętro wieżowca Sky Tower, Panorama Racławicka. Żal było wyruszać dalej. Ale za to dzień trzeci, to dla wielu Nr 1 - po nocy spędzonej przy eurobiznesie, na pogaduchach przy tostach, wymianach wrażeń -  przechadzka labiryntami w Błędnych Skałach. Kontemplacja uroków tego miejsca była  raz po raz przerywana salwami śmiechu, który miał maskować  obawy związane z szerokością szczelin (ta szerokością, chyba "wąskością") i ich pokonywaniem m.in. przez piszącą te słowa (E.P.). Pragniemy nadmienić, że szlak zostawiliśmy dla innych turystów w takim samym stanie jak zastaliśmy go - choć było ciężko, zaklinowanie się w dwóch miejscach było wielce  prawdopodobne. Większość gimnazjalistów rozsmakowała się w tych doznaniach i solennie obiecywała wrócić tu kiedyś. Trzymamy za słowo! Wrocławskie wojaże miały się ku końcowi - przeszliśmy urokliwymi alejkami Parku w Krynicy Zdroju, wykonaliśmy kilka fotek na tle palm i po kilku godzinach szczęśliwie dotarliśmy do naszych domów. Do zobaczenia za rok! P.S. Wyjazd należał do udanych dzięki zacięciu organizacyjnemu i logistycznemu p. Alicji Kostkiewicz. Dziękujemy!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-06-2017 Prezentacja projektu z chemii

2 czerwca 2017 r. uczennice klas trzecich w składzie: Gabriela Tymoczko, Roksana Zając (kl. IIIA) oraz Wiktoria Bereźcicka (kl. IIIB) zaprezentowały projekt gimnazjalny z chemii. Nosił on tytuł "Jak poczuć chemię do chemii?" i miał na celu zainteresowanie uczniów tym przedmiotem. Widzowie (uczestnicy Dnia Sportu) mieli okazję obejrzeć krótką scenkę, prezentację i pokaz chemiczny. Podczas projektu zostali zapoznani z podstawowymi informacjami na temat tej nauki (ważne pojęcia, historia), zasadami BHP w laboratorium, a na koniec obejrzeli ciekawe doświadczenia. Podziwiali m.in. próbę Trommera, lokomotywę, kameleona, czarne czy pomarańczowe, zegar jodowy oraz samozapłon. Po wykonaniu każdego eksperymentu, reakcja zostawała przeanalizowana i wyjaśniona przez prowadzących. Na koniec prezentacji, wszyscy uczestnicy dostali słodką niespodziankę w podziękowaniu za przybycie. Opiekunem projektu był nauczyciel chemii - mgr Witold Pawlik.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

07-06-2017 Projekt z wychowania fizycznego

Dnia 01 czerwca br. uczniowie klasy IIIB Gimnazjum w składzie: Artur Nowotarski, Krystian Babiarz, Jakub Pelc oraz Andrzej Janusz pomyślnie ukończyli realizację projektu edukacyjnego z wychowania fizycznego.  Uczniowie zorganizowali turniej miejscowości w piłkę nożną halową który był tematem projektu. Udział w tym turnieju wzięły wszystkie miejscowości: Orły, Zadąbrowie, Niziny, Walawa, Małkowice oraz Reszta Świata. Uczniowie byli wspomagani przez Pana Marcina Przytułę, który czuwał nad przebiegiem pracy grupy projektowej, a także odgrywał rolę sędziego.  Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Małkowic, drugie miejsce zajęła drużyna z Orłów, a podium uzupełniła drużyna z Zadąbrowia. Najlepszym bramkarzem turnieju został Artur Nowotarski z klasy IIIB, który niejednokrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki. Tytuł najlepszego strzelca przypadł Miłoszowi Demeńczukowi z klasy IB, natomiast nagrodę najlepszego zawodnika otrzymał Krystian Babiarz z klasy IIIB. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

31-05-2017 Sukces Marleny

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy II B Gimnazjum - Marlena Niebylska zajęła drugie miejsce w konkursie plastycznym, który organizowany był pod hasłem "Używki to nie witaminy - po nich nie urośniesz!". Jego podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się w Wojewódzkim Podkarpackim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Eugeniusza Brzezickiego w Żurawicy. Tego rodzaju przedsięwzięcia mają na celu kształtowanie wśród młodych ludzi właściwych postaw i nawyków prozdrowotnych. Marlenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

26-05-2017 Prezentacja projektu z geografii

Uczennice klasy IIIB Gimnazjum - Paulina Szejnar, Oliwia Starosta, Monika Karuś oraz Aleksandra Dołowicz pomyślnie ukończyły realizację projektu edukacyjnego z geografii. Jego tematem wiodącym była Irlandia. Prezentacja dotyczyła nie tylko położenia geograficznego tej interesującej wyspy, ale też kultury, obyczajów i tradycji. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na fotografie przedstawiające naturalny krajobraz Irlandii. Główną atrakcją był quiz dotyczący wiedzy o omawianym państwie. Tu uczniowie klasy VI SP wykazali się ogromną wiedza. Nagrodą za poprawne odpowiedzi były słodkie niespodzianki domowej roboty - babeczki, które wszystkim smakowały.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-05-2017 Międzynarodowy Turniej Szachowy

21 maja w Pustomytach pod Lwowem, z którymi gmina Orły od kilku lat prowadzi współpracę, odbył się IX Międzynarodowy Turniej Szachowy. Po raz drugi w tym wydarzeniu wzięli udział nasi uczniowie. Tym razem byli to Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar i Katarzyna Rzechorzek. Turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, jednak nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i dzielnie walczyli ze swoimi kolegami i koleżankami z Ukrainy.

 

17-05-2017 Międzyklasowy turniej koszykówki dziewcząt

23 lutego i 11 maja br. w hali sportowej naszego zespołu, odbył się międzyklasowy turniej koszykówki dziewcząt. Udział w imprezie wzięły wszystkie klasy naszego gimnazjum. Organizatorkami były uczennice klasy IIIA: Klaudia Laska, Joanna Rybka, Weronika Staniec. Uczennice były wspomagane przez nauczycieli wychowania fizycznego, którzy pełnili rolę sędziów. Organizacja turnieju stała na wysokim poziomie (organizatorzy zapewnili puchary i statuetki, dyplomy, prowadzona była dokumentacja meczowa - protokoły, sprawozdania). Wszystkie drużyny zaprezentowały się fenomenalnie, a najlepsza okazała się klasa IIIA, która w finale pokonała klasę IIB. Trzecie miejsce przypadło reprezentantkom klasy IIA, które okazały się lepsze od klasy IA. Wybrano również najlepszą zawodniczkę turnieju (po ilości zdobytych punktów), którą została Klaudia Laska (IIIA). Turniejowi towarzyszyły pełne trybuny kibiców, wychowawców, którzy wspierali swoje drużyny. Wielkie gratulacje dla wszystkich klas!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

15-05-2017 Prezentacja projektu z języka angielskiego

15 maja 2017 r. uczniowie klasy IIIB gimnazjum - Michał Romaniuk, Michał Kolczak, Aleksander Lech i Kacper Wielgosz podsumowali realizację swojego projektu edukacyjnego z języka angielskiego. Uczniowie zaprezentowali jeden z aspektów gramatyki angielskiej - zadawanie pytań. Odbyło się to na przykładzie prezentacji multimedialnej pt. "Trivia Quiz - asking questions in English is easy". W ciekawy i zabawny sposób chłopcy próbowali udowodnić, że tworzenie pytań w języku angielskim może być łatwe i przyjemne. Odbiorcami projektu byli uczniowie klasy IIA gimnazjum wraz z wychowawcą p. Anną Ochalską. Grupa projektowa w trakcie swej prezentacji zadbała także o aktywny udział swoich młodszych kolegów - quiz obfitował w zagadki gramatyczne i serię pytań na temat wiedzy ogólnej, z którymi to oglądający projekt poradzili sobie wyśmienicie. Nie zabrakło również pamiątkowych gadżetów i słodkich upominków. Należy zaznaczyć, że całość prezentacji odbyła się w języku angielskim. Na pomyślnym przebiegiem pracy grupy projektowej czuwała p. Joanna Sikora - Stecura.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-05-2017 Święto Konstytucji 3-go Maja

W kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na trwałe wpisały się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Jest to związane z przypadającą w tym czasie rocznicą nadania naszej szkole imienia Orła Białego oraz Świętem Flagi RP. Dla całej społeczności szkolnej jest to wspaniała lekcja patriotyzmu i poszanowania wartości narodowych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, samorządowcy z gminy Orły na czele z wójtem - mgr Bogusławem Słabickim, dyrektorzy szkół z terenu gminy, rodzice oraz społeczność szkolna. Wspaniałe wrażenie robiły licznie przybyłe poczty sztandarowe. Podniosłą uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w dalszych świątecznych obchodach. Ich kolejnym elementem był program artystyczny, który nawiązywał do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i podkreślał jej wagę dla naszej Ojczyzny. Zwieńczeniem wspólnego świętowania była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego pod hasłem "Kto ty jesteś - Polak mały". Była to już jego piąta edycja. Młodzi wokaliści po mistrzowsku wyśpiewali utwory, których myślą przewodnią jest Polska i patriotyzm. Zgromadzeni nagradzali ich gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnym dniu. Warto również podkreślić zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Urzędu Gminy i uczniów w przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-05-2017 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Pięć lat temu, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, narodził się pomysł Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego pod hasłem "Kto to ty jesteś - Polak mały". Nikt wówczas nie przypuszczał, że jego ranga urośnie tak bardzo. Tegoroczna edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Liczba uczestników mile zaskoczyła organizatorów. Młodzi wokaliści śpiewali miłe sercu każdego Polaka utwory. Były wśród nich te, które nawiązują do naszej historii i są związane z dziedzictwem narodowym. Nie zabrakło również utworów bardziej współczesnych, dla których tematem wiodącym jest Ojczyzna i patriotyzm. Przesłuchaniom konkursowym towarzyszyły wielkie emocje, a wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt jury konkursowego. Najlepszych mogliśmy usłyszeć jeszcze raz podczas gali finałowej, która stanowiła element gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie wypadli, jak co roku, bardzo dobrze. Ich wokalne talenty szlifuje niestrudzona mgr Agata Wąsacz, która odpowiada również za organizację konkursu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

01-05-2017 Nasi uczniowie zdobywcami "Pereł Podkarpacia"

26 kwietnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach VII edycji konkursu o zasięgu Województwa Podkarpackiego pod nazwą PERŁY TECHNIKI - organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym nasi uczniowie wykazali się nieprzeciętnymi zdolnościami i zostali nagrodzeni w tym prestiżowym konkursie. W kategorii "Drewno materiał użytkowy i artystyczny" drugie miejsce zajęła Agata Mroczka. Natomiast w kategorii "Poligrafia - sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka" wyróżnienia otrzymały Klaudia Laska i Joanna Rybka.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

30-04-2017 "Młodzież zapobiega pożarom" - powiat

W Zespole Szkół w Orłach odbyły się powiatowe eliminacje 40-tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W eliminacjach powiatowych udział wzięli zwycięzcy eliminacji gminnych w poszczególnych grupach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. Łącznie było to 47 osób. Należy podkreślić, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i młodzież wykazała się doskonałą wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej. W grupie wiekowej - gimnazja - drugie miejsce zdobyła nasza uczennica Roksana Zając. W przerwie między częścią pisemną a ustną uczestnicy mieli możliwości zobaczyć pokazy służb mundurowych - udzielenia pierwszej pomocy, sprzętu pożarniczego oraz sprzętu wojskowego. Nagrody oraz dyplomy wręczyli: starosta przemyski Jan Pączek, wójt gminy Orły Bogusław Słabicki, dyrektor Zespołu Szkół w Orłach mgr Renata Iwanów, komendant miejski PSP brygadier Adam Sosnowski, wicestarosta Marek Kudła oraz inspektor biura zarządzania kryzysowego Agnieszka Synowska - Porada.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

29-04-2017 Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Sam pomysł narodził się w Katalonii w 1926 roku. 23 kwietnia jest tam również dniem Św. Jerzego, gdzie kobiety obdarowywano czerwonymi różami, a z czasem zaczęły się one odwzajemniać mężczyznom podarunkami w postaci książek. Dlaczego 23 kwietnia? To symboliczna data dla literatury, ponieważ w tym dniu zmarli pisarze: W. Szekspir czy  M. de Cervantes. W naszej szkole z okazji Dnia Książki zorganizowane zostało przedstawienie pt. "Calineczka". Była to słowno - muzyczna inscenizacja słynnej baśni Andersena. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w baśniowej scenerii przygody Calineczki oraz wystąpiła szkolna grupa baletowa, a całe wydarzenie zgromadziło na sali rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. W szkole pojawiły się również plakaty promujące czytelnictwo i książki, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przyszły przebrane w stroje postaci z baśni i bajek. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie przedstawienia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

28-04-2017 Egzaminy gimnazjalne

Mamy już za sobą tegoroczne egzaminy gimnazjalne. Jak co roku budziły one wiele emocji wśród uczniów oraz nauczycieli. Jedni i drudzy z zaciekawieniem oglądali testy oraz zapoznawali się z kluczami odpowiedzi. Młodzi ludzie z niecierpliwością liczyli punkty, które uzyskali z poszczególnych części egzaminu. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy chcą dostać się do renomowanych szkół na profile cieszące się największą popularnością. Na oficjalne wyniki musimy poczekać do czerwca. Wtedy okaże się czy uczniowskie wyliczenia były prawidłowe. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.

 

24-04-2017 Wielki sukces Adriana w przełajach

24 kwietnia na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się tegoroczny finał wojewódzki w biegach przełajowych. Biegano zarówno indywidualnie, jak i drużynowo (prawo startu w imprezie miały po dwa najlepsze zespoły z sześciu rejonów oraz trzech najlepszych zawodników z poszczególnych biegów). Łącznie w 8 głównych biegach wystartowało ok. 660 zawodników (po 82-84 osoby w każdym biegu). Ogromny sukces w biegu na dystansie 800 metrów osiągnął reprezentant V klasy Szkoły Podstawowej w Orłach - Adrian Pempuś, kóry ostatecznie zajął trzecie miejsce (choć dodać należy, że biegł on z zawodnikami o rok starszymi od siebie). Dobry start w imprezie zaliczył również jego młodszy kolega - Rafał Klinger, który był XVII w biegu na dystansie 500 metrów. W zawodach szczebla wojewódzkiego wystartowali również reprezentanci Gimnazjum w Orłach. Drużyna chłopców w składzie: Oskar Balawender, Krystian Babiarz, Andrzej Janusz, Damian Kościk, Jacek Szeremeta, Marcin Słabicki ostatecznie uplasowała się na XI miejscu. Gratulacje!

 

14-04-2017 Najpiękniejsza palma wielkanocna

Już od kilku lat w atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadza nas gminny konkurs pod hasłem "Najpiękniejsza palma wielkanocna" organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w Niedzielę Palmową. Prace nad palmami trwały w naszej placówce od tygodni. Nauczyciele i uczniowie szukali inspiracji oraz pomysłów, a także gromadzili materiały. Następnie zaczęła się żmudna praca, której efekty mogliśmy oglądać dn. 9 kwietnia 2017 roku w orłowskim kościele parafialnym. Właśnie tam rozpoczęło się rozstrzygnięcie konkursu. Następnie uczestnicy udali się do naszej szkoły, gdzie poznaliśmy laureatów. Zgromadzeni w hali sportowej goście raczyli się wielkanocnymi wypiekami i obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z "Zerówki" pod kierunkiem mgr Alicji Synus.

Wyniki Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

10-04-2017 Świetne wyniki w konkursie z j.polskiego

7 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w X Kwietniowych Spotkaniach z Juliuszem Słowackim, które odbyły się I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Celem konkursu, podzielonego na kilka kategorii, była popularyzacja twórczości literackiej Juliusza Słowackiego i wiedzy o poecie. W konkursie wiedzy o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego wzięły udział Roksana Zając i Jagoda Milczanowska. Pośród recytatorów wystąpił Paweł Statkiewicz. Pracę plastyczną (komiks) wykonała Marlena Niebylska, a prezentację multimedialną przygotowała Elwira Fregiel i Klaudia Laska. Wysiłek włożony w przygotowania zaowocował świetnymi rezultatami. Paweł Statkiewicz i Marlena Niebylska zajęli w swoich kategoriach drugie miejsca, a Elwira Fregiel otrzymała wyróżnienie.

 

07-04-2017 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

6 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu odbył się etap rejonowy w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. W finale rejonowym startowały zarówno reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich. Prawo startu w tej dużej imprezie sportowej miały drużyny mistrzowskie i wice-mistrzowskie z 5 powiatów (przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego oraz miasta Przemyśla). Łącznie w każdym z biegów udział brało ok. 50 uczestników. Reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Rafał Klinger był pierwszy w biegu na dystansie 600 metrów, a jego zespół uplasował się na wysokim trzecim miejscu. Adrian Pempuś był drugi w biegu na dystansie 800 metrów (jego drużyna uplasowała się na IV miejscu). Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Orłach ostatecznie zajęły VI miejsce w biegu na dystansie 800 metrów (Kamila Anioł zajęła w tym biegu VI miejsce). Świetny występ zanotowali również reprezentanci naszego Gimnazjum. Drużyna chłopców zajęła II miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów i wraz z Rafałem i Adrianem będzie reprezentowała naszą szkołę w finale wojewódzkim. Gratulacje!!! Tegoroczny finał biegów przełajowych odbędzie się 24 kwietnia w Kolbuszowej.

 

06-04-2017 Dzień Książki dla dzieci

2 kwietnia to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, a dla bibliotek szkolnych to święto książek dla dzieci, które ma na celu rozpowszechnianie literatury dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klasy V szkoły podstawowej wspólnie z biblioteką szkolną przygotowali inscenizację słowno - muzyczną, nawiązująca do znanej baśni. Zaproszeni zostali uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej i przedszkolaki. Baśnie zajmują wyjątkowe miejsce w życiu każdego dziecka, a ich rola w wychowaniu jest bardzo ważna. Podziękowania dla aktywu bibliotecznego za zaangażowania w pracę biblioteki szkolnej!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

05-04-2017 Szkolny turniej tenisa stołowego

Dnia 23 marca na terenie naszej szkoły został rozegrany turniej tenisa stołowego. Organizatorem był Kacper Papież uczeń klasy IIB. Pomagali mu również Kamil Łysik (IIB) oraz Miłosz Demeńczuk (IB). W zawodach udział wzięły zarówno dziewczyny jak i chłopcy. W obu kategoriach rozgrywki odbywały się systemem pucharowym. W grupie dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy IIIB Monika Karuś. Drugi miejsce zajęła Julia Janusz (IA), a podium uzupełniła Klaudia Laska (IIIA). Przyznano również wyróżnienie dla Wiktorii Bereźnickiej (IIIB), która znalazła się tuż za podium. Wśród chłopców pierwsze miejsce zajął Miłosz Demeńczuk (IB), drugi był Gracjan Janusz (IIIB), a trzecie miejsce przypadło Piotrowi Bereźnickiemu (IB). Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Wielkie gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

03-04-2017 Kolejne sukcesy naszych biegaczy

3 kwietnia w Krasiczynie odbył się powiatowy finał indywidualno - drużynowych biegów przełajowych w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Zawody, które w tej formie rozgrywane były w naszym województwie po raz pierwszy cieszyły się dużym zainteresowaniem - w każdym z biegów startowali reprezentanci ok. 10 szkół z terenu powiatu przemyskiego. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zanotowali fantastyczny występ, bowiem każda ze zgłoszonych przez naszą szkołę drużyn wywalczyła awans do finału rejonowego: chłopcy z rocznika 2006 (i młodsi) zajęli I miejsce w biegu na dystansie 600 metrów, dziewczęta z rocznika 2004 (i młodsze) zajęły I miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, chłopcy w rocznika 2004 (i młodsi) zajęli II miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, dziewczęta z rocznika 2001 (i młodsze) zajęły II miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, chłopcy z rocznika 2001 (i młodsi) zajęli I miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona również była klasyfikacja indywidualna - tutaj również nasi reprezentanci osiągnęli świetne wyniki: Rafał Klinger był trzeci w biegu na dystansie 600 metrów, Kamila Anioł została mistrzynią powiatu w biegu na dystansie 800 metrów, Adrian Pempuś został mistrzem powiatu w biegu na dystansie 800 metrów, Krystan Babiarz został mistrzem powiatu w biegu na dystansie 1000 metrów, Oskar Balawender został wice-mistrzem powiatu w biegu na dystansie 1000 metrów. Gratulacje !!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-03-2017 Twierdza Przemyśl

Liczna grupa uczniów naszej placówki wzięła udział w XVI Konkursie Historycznym "Twierdza Przemyśl". Szkołę Podstawową reprezentowały Wiktoria Groszek, Wiktoria Madejowska i Klaudia Łęgowy, a Gimnazjum - Paulina Szejnar, Michał Koba i Konrad Trojnar. Niestety nikomu nie udało się dostać do finału. Warto nadmienić, że Konradowi zabrakło bardzo niewielu punktów, aby stanąć w szranki z najlepszymi znawcami tematu. Niemal wszyscy uczniowie będą mogli za rok spróbować swoich szans w kolejnej edycji konkursu. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy z zakresu I wojny światowej i Twierdzy Przemyśl.

 

17-03-2017 Obchody Dnia Św. Patryka

W dniu 17 marca 2017 roku w naszym gimnazjum obchodzono po raz pierwszy dzień św. Patryka - patrona Irlandii. To radosne święto jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale na całym świecie. Jak mówią mieszkańcy Szmaragdowej Wyspy, "każdy chciałby choć jeden dzień w roku być Irlandczykiem". Jak podaje legenda, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i nauczał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki, która stała się symbolem roślinnym tego państwa. Chcąc przybliżyć kulturę krajów anglojęzycznych, uczniowie klas I i II zaprezentowali plakaty edukacyjne o tematyce związanej z kulturą irlandzką, które były dostępne dla każdego na szkolnym korytarzu. W tym dniu dominował kolor zielony: na ścianach pojawiły się koniczynki, uczniowie i niektórzy nauczyciele przyszli ubrani na zielono. Podczas przerw można było posłuchać muzyki irlandzkiej czy też skosztować "zielonych pyszności". Odbył się również konkurs na temat kultury Irlandii. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i skromnymi upominkami. Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego "zielonego" święta, mamy więc nadzieję, że dzień św. Patryka odbędzie się także i za rok.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

13-03-2017 Gminny konkurs pożarniczy

Siedmioro uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach: Roksana Zając (kl. IIIA/G), Wiktoria Bereźnicka (kl. IIIB/G), Klaudia Zazula (kl. IIB/G), Justyna Niemiec (kl. IA/G), Michał Cwynar (kl. VI/SP), Marcela Barszczak (kl. VI/SP) oraz Andżelika Słabicka (kl. VI/SP) w dniu 10 marca 2017 r. reprezentowało naszą szkołę w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy wszystkich szkół z terenu gminy Orły rozwiązywali test składający się z 30 pytań, dotyczących znajomości przepisów pożarnictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru i organizacji ochrony przeciwpożarowych oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Najlepsze w kategorii Gimnazjum okazały się uczennice naszej szkoły zdobywając I (Roksana Zając kl. IIIA/G) oraz II miejsce (Wiktoria Bereźnicka kl. III B/G). Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie. Zwycięzcy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy wygranej oraz życzymy sukcesów w etapie powiatowym.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

11-03-2017 Gminny turniej siatkówki

24 lutego 2017 r. w Publicznym Gimnazjum przy Zespole Szkół w Drohojowie, odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej. Wzięły w nim udział reprezentacje zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Nasza szkoła zmierzyła się z drużynami gospodarzy. Poziom rozgrywek był bardzo wysoki. Z niewielką przewagą, w obu kategoriach zwyciężyli przeciwnicy. Tym sposobem awansowali do rozgrywek na szczeblu powiatowym. Nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

07-03-2017 Rekolekcje szkolne

Dnia 2 i 3 marca uczniowie naszej szkoły zarówno SP jak i GIM brali udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się kościele parafialnym w Orłach. Rekolekcje były prowadzone przez wikariusza parafii Wacławice księdza Bartosza Gręda. W pierwszy dzień rekolekcji poruszany był temat Bartymeusza - niewidomego, który usłyszał Jezusa, zaczął krzyczeć a on go uzdrowił, zaś w drugim dniu temat pójścia do nieba (SP), i sakramentu pokuty (GIM). W piątek dla Szkoły Podstawowej odbyła się Droga Krzyżowa, a dla gimnazjalistów Nabożeństwo pokutne, po którym była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. W konferencji dla gimnazjalistów uczestniczyły Jadzia i Asia - które opowiedziały o tym jak przybliżyły się do Boga. Rekolekcje były wzbogacone przez śpiew prowadzony przez naszych gimnazjalistów. Te dwa dni byłym wyjątkowym czasem do refleksji i zastanowienia. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne rekolekcje będą równie ciekawe i pouczające.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

01-02-2017 Historia pewnej przyjaźni

W miesiącu lutym odbył się finał szkolnego konkursu pt. "Historia naszej przyjaźni" ogłoszonego w grudniu 2016 r. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie projektu opisującego lub obrazującego historię przyjaźni uczniów naszej szkoły. W konkursie zwyciężyły uczennice klasy III A/G Klaudia Laska i Joanna Rybka. Dziewczyny wywołały wspólne zdjęcia od czasów oddziału przedszkolnego po czas obecny. Napisały wspaniałą historię swojej przyjaźni i w dniu konkursu wyglądały identycznie (trudno je było odróżnić). Zwycięzcom gratulujemy!!! Należy dodać iż Klaudia i Asia już po raz trzeci udowodniły, że ich przyjaźń wiele zdziała. W latach 2015 i 2016 wygrały szkolną edycję konkursu "Ugotowani przyjaciele". Prawdziwy przyjaciel to wielki skarb.

 

22-02-2017 Nasze szczypiornistki wicemistrzyniami!

Dnia 17 lutego na hali sportowej w Żurawicy odbył się finał Powiatowej Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W imprezie wzięło udział 5 drużyn. Turniej odbywał się system "każdy z każdym". Mecze rozgrywane były 2x7 minut. Reprezentantki naszej szkoły przegrywając tylko jeden mecz z drużyną z Medyki, ostatecznie zajęły bardzo wysokie drugie miejsce. Zawody wygrało Gimnazjum Medyka, a podium uzupełniła drużyna z Ujkowic ex aequo z drużyną ze Stubna. Czwarte miejsce przypadło drużynie gospodarzy Gimnazjum Żurawica. Gratulacje dla naszych wicemistrzyń!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-02-2017 Projekt z historii

Zespół uczniów z klasy IIIA w składzie: Klaudia Laska, Joanna Rybka, Wojciech Droński i Paweł Statkiewicz, pomyślnie zakończył realizację projektu edukacyjnego z historii zatytułowanego "Bohaterowie naszego regionu". Temat to bardzo obszerny, dlatego młodzi ludzie musieli dokonać niełatwego wyboru. Postanowili bliżej poznać życie i bohaterskie czyny Stefanii Podgórskiej, rodziny Ulmów, majora Władysława Koby oraz Ryszarda Siwca. Prezentację multimedialną, która była zwieńczeniem projektu oglądali uczniowie klasy IB. Młodsi koledzy z uwagą i zainteresowaniem obserwowali efekty pracy trzecioklasistów. Czekali bowiem na konkurs, który miał dotyczyć wiedzy o przedstawionych postaciach. Z zapałem notowali różnorodne informacje, a później trafnie odpowiadali na zadawane przez zespół projektowy pytania. Nagradzani byli cukierkami. Bardzo miłym akcentem były drobne, słodkie i praktyczne upominki dla całej klasy. Były one swego rodzaju pamiątką i podziękowaniem za aktywny udział w prezentacji projektu.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

20-02-2017 Przyjaciel to skarb - maluje nasz świat tysiącami barw

14 luty to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich. Z tej okazji obchodziliśmy w szkole "Dzień Przyjaźni i Sympatii". Przewodnim kolorem został kolor czerwony nawiązujący do serca i do wzniosłych uczuć. Wszyscy - od przedszkolaka, po uczniów starszych klas i grono pedagogiczne ubrani byliśmy na czerwono, a szkoła mieniła się milionami czerwonych serc. W szkole został rozegrany emocjonujący turniej "FIFA 17" - w którym I miejsce zajął Michał Szczygieł, II miejsce Maksymilian Mach, III miejsce Michał Cwynar, IV miejsce Patryk Ziobro. Mecze były widowiskowe, na bardzo wysokim poziomie i trzymały w napięciu do ostatnich sekund zmagań zawodników. W bibliotece szkolnej Kubuś Puchatek (Paweł Statkiewicz) oraz jego przyjaciele: Tygrysek, Prosiaczek, Krzyś, Maleństwo itd. (Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Nikodem Wojdylak, Klaudia Zazula, Kamila Sękowska, Joanna Litwin) zaprosili przedszkolaków na przyjęcie urodzinowe. Przy pięknej bajce wyjątkowo smakował prawdziwy TORT. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały "przyjacielski kiermasz". Własnoręcznie wykonały karteczki, ciasteczka i walentynkowe upominki, aby dochód ze sprzedaży przeznaczyć na świetlicę szkolną. W dniu przyjaźni rozstrzygnięty został również konkurs pt. "Bądź Sympatyczny". Miło nam poinformować, iż laureatem konkursu została Patrycja Potoczny, II miejsce zajęła Anna Szerszeń, a III miejsce otrzymała Maja Czajkowska. Na finał dnia "szkolny Listonosz" przekazał adresatom poczty walentynkowej miłe upominki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, przyjaciołom zaangażowanym w "Dzień Przyjaźni i Sympatii" dziękujemy, a każdemu uczniowi i sympatykowi naszej szkoły życzymy wiele przyjaźni i sympatii na każdy dzień.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

18-02-2017 Dzień Przyjaźni w bibliotece szkolnej

We wtorek dzieci z przedszkola miały okazję wziąć udział w spotkaniu urodzinowym Kubusia Puchatka. Z okazji Dnia Przyjaźni 14 lutego, uczniowie klasy II gimnazjum razem z biblioteką szkolną zorganizowali przedstawienie - bajkę dla przedszkolaków.  Wystąpili Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Maleństwo, Tygrysek, Króliczek i Krzyś. Bajka miała za zadanie nie tylko bawić, ale także pokazać dzieciom, jak wielka jest moc przyjaźni. Dodatkową atrakcją było dzielenie tortu urodzinowego, który ze smakiem zjedli zaproszeni goście. Po finałowej piosence Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi odwiedzili przedszkole i chętnie pozowali do zdjęć pamiątkowych. A. A. Milne w swojej książce zamieścił wiele cytatów, które pięknie opisywały prawdziwą przyjaźń. Nasi bohaterowie po zakończeniu przedstawienia rozdali w najmłodszych klasach zakładki do książek, zawierające najpiękniejsze cytaty z "Kubusia Puchatka".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-02-2017 Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły

11 lutego w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się VI Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. W zawodach tych nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się nie tylko z szachistami z terenu naszej gminy, ale także z zawodnikami z Ukrainy i z sąsiednich gmin. W kategorii Junior (uczniowie szkół podstawowych) najlepiej spisał się Michał Cwynar, który zajął czwarte miejsce. W tegorocznym turnieju gimnazjaliści mieli utrudnione zadanie, gdyż występowali w kategorii Open, a więc musieli się zmierzyć ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Spośród naszych uczniów najlepiej wypadł Grzegorz Mazur, który zajął dziewiątą lokatę. Dodać należy, iż w obydwu kategoriach zwyciężyli goście z Ukrainy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-02-2017 Zabawa choinkowa

Karnawał to czas, który kojarzy się z różnorodnymi balami. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbywa się w tym czasie zabawa choinkowa. Jej organizatorem jest Rada Rodziców. Pierwsze w tany ruszyły przedszkolaki. Następnie przyszła kolej na uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Ważnym elementem tej części imprezy był pokaz karnawałowej mody. Dzieci z właściwym sobie wdziękiem prezentowały najróżniejsze kreacje. Piraci, wróżki i inne tajemnicze osoby gościły również na dyskotece klas IV-VI SP. Gimnazjaliści darowali sobie karnawałowe przebrania, ale bawili się równie wspaniale jak ich młodsi koledzy. O podniebienia wszystkich uczestników zabawy zadbali niezawodni rodzice. Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów i uczniowie dziękowali im za przygotowanie kolejnej, bardzo udanej imprezy. Swój wkład w przygotowanie dyskotek miały również Samorządy Uczniowskie wraz z nauczycielami sprawującymi nad nimi opiekę.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-02-2017 Jasełka

Przygotowania do Jasełek, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, trwały od kilku tygodni. Wszyscy z niepokojem oczekiwali na to, czym tym razem zaskoczą nas mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, które od lat przygotowują ten spektakl. Nawet najbardziej dociekliwym nie udało się uchylić rąbka tajemnicy. Wszyscy czekali więc z niecierpliwością na premierę, która odbyła się w orłowskim Domu Ludowym. Po raz drugi to niezwykłe widowisko można było oglądać na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i na zamkowej scenie, która gościła wielu znamienitych artystów, zaprezentowali się wspaniale. Chociaż za kulisami nie ukrywali tremy.

Występ był ilustrowany pieśniami tematycznie związanymi z Bożym Narodzeniem oraz kolędami, które są wpisane w naszą tradycję. Mistrzowsko wykonał je szkolny chór wspierany przez instrumenty. Jasełka rozpoczęły się sceną z Ewą i Adamem oraz Wężem w roli głównej - wszyscy zgodnie z opowiadaniem jednego z pasterzy są góralami, co to mleczko sobie pili i oscypki jedli….W spektaklu pojawiły się także postacie, które są nieodłącznym elementem polskiej tradycji kolędniczej, czyli Żyd i Śmierć. Zwierzęta mówiły ludzkim głosem, a nad wszystkim czuwały zastępy anielskie. Był i święty Franciszek, który opowiadał dzieciom o boskiej i ludzkiej naturze Jezusa. Warto nadmienić, że za jego sprawą wystawiona została w XIII wieku pierwsza w historii szopka betlejemska. Występ młodych artystów został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Jasełkach oraz przyczynili się do ich zorganizowania i wystawienia. Chcąc docenić młodych artystów biorących udział w przedstawieniu prezentujemy poniżej listę wszystkich osób, które brały udział w Jasełkach: GIMNAZJUM: Maria - Gabriela Kucaj, Józef - Nikodem Franków, Ewa - Wiktoria Bereźnicka, Adam - Marcin Wąsacz, Wąż - Berzan Tas, Bóg - Michał Romaniuk, Pasterze - Jakub Barczak, Kamil Łysik, Michał Romaniuk, Kacper Wielgosz, Bartosz - Michał Herbut, Archanioł - Jakub Gończ, Anioł Polski - Nikodem Wojdylak, Herod - Adam Wrona, Żyd - Tomasz Łach, Śmierć - Aleksandra Orzech, św. Franciszek - Szymon Granda, Minister - Kacper Ziobro, Żołnierz - Gracjan Janusz, Dziewczęta - Joanna Litwin, Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Klaudia Zazula; SZKOŁA PODSTAWOWA: Trzej Królowie - Rafał Klinger, Dawid Paluszek, Jakub Radymski, Anioły - Wiktoria Groszek, Nela Szmuc, Aniołki - Julia Hnat, Lena Piotrowska, Emilia Trojnar, Kinga Zwierzyńska, Zwierzęta - Karolina Kozioł, Milena Piestrak, Radosław Litwin, Arkadiusz Pierożek, Pasterze - Filip Kopciuch, Gracjan Sanocki, Dzieci - Paulina Cichoń, Natalia Milczanowska, Hanna Szustak, Magdalena Śpiewak, Maksymilian Dźwierzyński, Karol Hołyszko, Krystian Zubrzycki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-02-2017 Ruszamy z programem "Szkolny Klub Sportowy"

Od lutego w naszej szkole realizowany będzie program zajęć sportowych "Szkolny Klub Sportowy". Program "Szkolny Klub Sportowy" jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół (w naszym przypadku - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu w grupach min. 15 osobowych. W zależności od realizowanego tematu zajęcia odbywać się będą na hali sportowej lub boisku szkolnym, a podstawowym założeniem  ma być ich różnorodność - możliwość uprawiania wielu sportów. Grupa ćwiczebna musi się składać wyłącznie z uczniów jednej szkoły, a zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego z danej szkoły. W przypadku naszej placówki udział w programie wezmą chłopcy ze Szkoły Podstawowej (klasy II-III) oraz Gimnazjum (klasy I-III). Szczegółowe informacje tj. listę zakwalifikowanych uczniów, tematyka i plan zajęć, oświadczenie dla rodziców uzyskać można u szkolnych koordynatorów programu: Marcina Przytuły i Piotra Stelmacha.

 

23-01-2017 Drugie miejsce UKS "Orzełek"

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach należący do działającego przy naszej szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej "Piłkarskie Ferie" rozegranym na hali w Muninie. "Piłkarskie Ferie" to cykl zawodów piłki nożnej halowej dla chłopców z różnych roczników organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. Co roku udział w nim biorą różne drużyny młodzieżowe, reprezentujące głównie znane szkółki piłkarskie działające na terenie powiatów Przemyśla i Jarosławia. W tym roku w zawodach chłopców z rocznika 2003 udział wzięła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" Orły. Mimo mocnej konkurencji nasz zespół zaprezentował się rewelacyjnie zajmując wysokie drugie miejsce. Imprezę wygrała drużyna SMS'u Jarosław, a podium uzupełnił zespół ORLIKA Przemyśl. W całym turnieju udział wzięło 7 zespołów. Oprócz pucharów, dyplomów i medali rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, obrońcy, bramkarza oraz zawodnika, którym w tym roku wybrany został nasz reprezentant - Miłosz Demeńczuk. Zespołem opiekował się p. Marcin Przytuła. Gratulacje!  

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-01-2017 Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 9 stycznia 2017 r. w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie XXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się prawie 170 autorów. Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno pomysłowość, technikę wykonania jak i wymowę, czyli  umiejętność wyrażenia emocji związanych z szopką jako symbolem. W tym miejscu składamy podziękowania naszej pani katechetce Agacie Wołk - Potocznej, która po szkolnej edycji konkursu szopek w Orłach, wybrane prace zgłosiła do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Miło nam poinformować, że: Nela Szmuc, Karol Sajdak oraz uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej otrzymali WYRÓŻNIENIA za swoje prace konkursowe. Na tym nie koniec osiągnięć - uczniowie klasy IIIA Gimnazjum otrzymali NAGRODĘ SPECJALNĄ. Dzięki inicjatywie Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch wybrane prace zostały wyeksponowane w holu Urzędu Wojewódzkiego. Szanowni Państwo, mamy zaszczyt przekazać informację, że prace Neli Szmuc, Natalki Milczanowskiej, Karola Sajdaka oraz klasy III A znajdują się obecnie na wystawie w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Patronat nad konkursem: Kurator Oświaty, Biskup Ordynariusz, Prezydent Miasta Rzeszowa, Radio Rzeszów, Radio Via.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-01-2017 "NIE dla czadu"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odwiedzili naszą szkołę w ramach szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej. W trakcie wizyty kontynuowano zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji akcję "NIE DLA CZADU!". Polegała ona na spotkaniach z uczniami, na których omawiano: informacje dotyczące tlenku węgla oraz przyczyny jego wystąpienia, objawy zatrucia CO, sposoby udzielania pomocy osobom zaczadzonym, informacje o czujkach tlenku węgla, zagrożenia związane z pożarami, sposoby ewakuacji w momencie wystąpienia zagrożenia. Dodatkowo zapoznano uczniów z możliwymi zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych oraz sposobami ich uniknięcia. - Chcemy dotrzeć do dorosłych za pośrednictwem ich dzieci - mówią przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. - Dlatego też za każdym razem apelujemy, by dzieci opowiedziały rodzicom o spotkaniu z nami. Zachęciły ich do zadbania o bezpieczeństwo domu i rodziny. Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu składamy serdeczne podziękowania za troskę o nasze bezpieczeństwo!

 

30-12-2016 Szkolna Wigilia

Świąteczna atmosfera towarzyszyła całej naszej społeczności szkolnej niemal od początku grudnia. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się ozdoby. Później uczniowie wraz z wychowawcami  i nauczycielami zaczęli przygotowywać szopki oraz stroiki. A kiedy zapachniało choinkami wszyscy rozpoczęli przygotowania do szkolnej Wigilii. Uroczystość ta corocznie sprzyja kultywowaniu polskich tradycji. Jest okazją do spotkania całej społeczności szkolnej, rodziców, władz samorządowych oraz sympatyków i przyjaciół naszej placówki. Łamanie się opłatkiem, życzenia oraz wspólne kolędowanie wprowadzają wszystkich w atmosferę przepięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym elementem świątecznego spotkania było rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI SP, drugie gimnazjaliści z klasy I B. Natomiast trzecia lokata przypadła uczniom klasy IV SP. Wyróżniono również szopkę wykonaną przez klasę II B GIM, a nagrodą specjalną uhonorowano klasę III A GIM. W kategorii szopek rodzinnych wygrali państwo Semczukowie. Najlepsze prace indywidualne wykonali: Karol Sajdak ( kl. IV SP), Natalia Milczanowska (kl. II SP) i Malwina Kucaj (kl. V SP). Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Z roku na rok są one coraz piękniejsze.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

27-12-2016 Międzynarodowy Konkurs Szopek

Do konkursu zgłoszono 58 szopek. Obsada zaiste międzynarodowa: Polska, Hiszpania, Słowacja, Naddniestrze, Algieria, Kenia, Kongo, Tanzania. Przed trudnym zadaniem stanęło konkursowe jury w składzie: ks. Marek Wojnarowski, Urszula Olbromska, Katarzyna Trojanowska, Marek Mikrut i Dariusz Jasiewicz. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Staniec z mamą p. Marzeną Staniec wystawiając do konkursu szopkę, wykonaną przez uczniów najstarszych klas w szkole. Za udział w konkursie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom, a Weronice i jej mamie składamy podziękowanie za uczestnictwo w kilkugodzinnym, wspaniałym, międzynarodowym, świątecznym wydarzeniu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

23-12-2016 Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora

W tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia na hali sportowej w Orłach rozegrany został coroczny Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W rozgrywkach wystąpili uczniowie z 4 różnych Gimnazjów (Orły, Drohojów, Żurawica, Maćkowice). Nowością był udział w imprezie drużyny złożonej z nauczycieli i pracowników szkoły. Warto dodać, że to właśnie zespół "old boyów" jako jedyny wygrał wszystkie swoje mecze. Grano systemem "każdy z każdym" 2x10 minut. W ostatecznej klasyfikacji zawodów wśród młodzieży gimnazjalnej najlepsi okazali się reprezentanci gospodarzy. Drugie miejsce przypadło Gimnazjum z Maćkowic, natomiast trzecie - Gimnazjum z Żurawicy. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-12-2016 Mikołajkowy prezent "Za niebieskimi drzwiami"

Mikołajkowym prezentem dla uczniów klas IIIA i IIIB stał się wyjazd do Rzeszowa na seans filmowy "Za niebieskimi drzwiami". Był to też czas odreagowania po próbnych trzydniowych egzaminach gimnazjalnych, do których przystąpiła młodzież. Idąc na ten film zrobiliśmy coś dobrego - część dochodów ze sprzedaży biletów została przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo". Historia opowiedziana w filmie jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. To też historia o wielkiej sile miłości matki i dziecka. Za tytułowymi niebieskimi drzwiami czeka świat wyobraźni, snów i wielka tajemnica... Nie śniła nam się taka przygoda. Po projekcji filmu spacerowaliśmy po rzeszowskiej galerii, i zjedliśmy coś dobrego. Kolejnym punktem wyjazdu stał się Jarmark Bożonarodzeniowy na Świątecznym Miasteczku w rynku Rzeszowa. Było fajnie, a nasza młodzież zasługuje na pochwałę za dobre zachowanie - pozdrawiamy serdecznie - opiekunowie :)

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

20-12-2016 Szkolenie z zakresu "Terroryzmu"

Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu dnia 08.12.2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu "Terroryzmu w szkołach". Spotkanie z dyrektorami, nauczycielami i wychowawcami szkół z Gminy Orły i Gminy Żurawica koordynowała i poprowadziła asp. Małgorzata Czechowska KMP Przemyśl oraz pan Janusz Kotowicz PP Żurawica.

 

19-12-2016 Mikołajkowy orszak w Szpitalu Wojewódzkim

W międzynarodowym dniu wolontariusza - dnia 05.12.2016 r. młodzież z Gimnazjum im. Orła Białego w Orłach oraz z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drohojowie wraz z opiekunami i Fundacją "jerzyk" zorganizowali mikołajkowy prezent dla dzieci z oddziałów pediatrii i chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu. W ramach niespodzianki zostały odświętnie udekorowane szpitalne korytarze i sale małych pacjentów. Na korytarzu rozbłysła kolorowa choinka. W świetlicy szpitalnej pojawiły się bajkowe postacie z przedstawieniem "Dziewczynka z zapałkami", a w całym szpitalu słychać było chichot i śpiew figlarnych elfów. Na zakończenie najważniejsze Mikołaj z prezentami i niebiańskie anioły. Radość na twarzach dzieci dodawała otuchy naszym wolontariuszom i upewniała ich w przekonaniu, że to, co dobrego dają z siebie innym, to coś wyjątkowo pięknego!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

17-12-2016 Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Nie inaczej jest w bieżącym roku szkolnym. W tegorocznej edycji, która obejmuje lata 1764 - 1864, do drugiego etapu (rejonowego) zakwalifikowały się dwie uczennice: Klaudia Łęgowy z klasy szóstej i Paulina Szejnar z klasy III b. Zmagania rejonowe odbyły się 15 grudnia w Przemyślu w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a Klaudii i Paulinie życzymy awansu do etapu wojewódzkiego.

 

11-12-2016 Festiwal piłki ręcznej

2 grudnia na hali w Orłach rozegrana została I edycja Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". Turniej miał na celu popularyzację gry w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ich umiejętności technicznych i taktycznych, dostarczenie radości ze współzawodnictwa, integrację sportowego środowiska gminy, wyłonienie najlepszych zespołów oraz promocję naszej szkoły i działającego przy niej Uczniowskiego Klubu Sportowego. Zawody rozgrywane były w 4 podstawowych kategoriach: dziewczęta do lat 12 (SP), chłopcy do lat 12 (SP), dziewczęta do lat 16 (GIM), chłopcy do lat 16 (GIM). Drużyny reprezentujące zarówno Szkołę Podstawową, jak i Gimnazjum w Orłach zaprezentowały się fenomenalnie wygrywając w każdej ze swoich kategorii. Ostateczna klasyfikacja turnieju: I. Dziewczęta U12: 1. SP Orły, 2. SP Małkowice, 3. SP Drohojów; II. Chłopcy U12: 1. SP Orły, 2. SP Kaszyce, 3. SP Drohojów; III. Dziewczęta U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów; IV. Chłopcy U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mają prawo do reprezentowania naszej gminy w tegorocznych mistrzostwach powiatu przemyskiego. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

06-12-2016 Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym

1 grudnia w Birczy został rozegrany finał Powiatowej Gimnazjady w tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Do udziału w zawodach przystąpili uczniowie Gimnazjum w Orłach. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Julia Janusz, Klaudia Laska i Joanna Rybka. Chłopcy wystąpili w składzie: Krystian Babiarz, Andrzej Janusz oraz Adrian Łakomczak. W turnieju udział wzięli także reprezentanci szkół z Fredropola, Birczy, Dubiecka, Drohojowa oraz Krasiczyna. W zawodach, które stały na bardzo wysokim poziomie nasi uczniowie walczyli dzielnie i zaprezentowali się dobrze. Drużyna dziewcząt "otarła" się o podium, zajmując ostatecznie 4 miejsce. Chłopcy tym razem musieli uznać wyższość rywali, zadowalając się 6-tą pozycją. W kategorii dziewcząt całe zawody wygrały reprezentantki z Fredropola, u chłopców natomiast bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z Krasiczyna. Gratulacje! Turniej odbył się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair play.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-12-2016 Spotkanie ze Św. Mikołajem

Grudzień to miesiąc, w którym wizytę dzieciom składa Św. Mikołaj. W poniedziałek 5 grudnia odwiedził on Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Towarzyszyły mu dwa sympatyczne diabełki oraz aniołek. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas uświetniły wymarzone upominki oraz wspólne zdjęcia.

 

04-12-2016 Koszykówka chłopców: III miejsce

30 listopada w hali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozegrany został tegoroczny finał Powiatowej Gimnazjady w koszykówce chłopców. Oprócz gospodarza turnieju udział w imprezie wzięły również reprezentacje Gimnazjów z Żurawicy, Stubna, Krasiczyna oraz Grochowiec. Po ciekawych i emocjonujących meczach tytuł mistrza powiatu przemyskiego zdobyło Gimnazjum ze Stubna. Nasi reprezentanci ostatecznie uplasowali się na wysokim, trzecim miejscu. Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. Gim. Stubno, 2. Gim. Krasiczyn, 3.Gim. Orły, 4. Gim. Grochowce, 5. Gim. Żurawica. Warto dodać, że dwa tygodnie temu trzecie miejsce w powiatowej koszykówce zdobyła również nasza żeńska reprezentacja. Gratulacje !!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

29-11-2016 Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie jest powrotem do tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły, inny niż wszystkie dni - dzień, pełen tajemniczych wróżb, miał miejsce w naszej szkole we wtorek, 22 listopada. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Natomiast w czasie przerw czekał na nich smaczny poczęstunek oraz wieczór wróżb. Uczniowie przepowiadali sobie przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw m.in. z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Przepowiednie dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu i radości. Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-11-2016 Wyjazd na mecz kadry do lat 16

W poniedziałek 21 listopada na stadionie Czuwaju Przemyśl rozegrany został pierwszy z dwóch zaplanowanych międzynarodowych meczów reprezentacji Polski do lat 16 w piłkę nożną. Rywalem Polaków była reprezentacja Irlandii Północnej. Mecz, który był doskonałą promocją futbolu w tej części naszego regionu przyciągnął na przemyski stadion nadkomplet publiczności (ok. 3 tys. kibiców). Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy w liczbie ok. 30 osób żywiołowo dopingowali poczynania Biało - Czerwonych. Darmowe wejściówki otrzymali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali barwy naszej placówki w różnego rodzaju zawodach sportowych. Mecz zgodnie z oczekiwaniami kibiców stał na wysokim poziomie, a reprezentanci naszego kraju pewnie ograli gości z Wysp Brytyjskich 4:1. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego - Marcin Przytuła oraz Piotr Stelmach.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

 

20-11-2016 Unihokej: III miejsce w powiecie

Dnia 7 listopada na hali sportowej w Żurawicy odbyła się Powiatowa Gimnazjada w unihokeju dziewcząt. W turnieju udział wzięło 6 zespołów z powiatu przemyskiego: Kalników, Żurawica, Stubno, Ujkowice, Maćkowice i Orły. Reprezentantki naszej szkoły w składzie: Klaudia Laska, Joanna Rybka, Patrycja Ruszel, Wiktoria Bereźnicka, Kardelen Tas, Jagoda Milczanowska, Klaudia Zazula, Joanna Litwin, Aleksandra Dobosz i Marcjanna Nalepa zajęły wysokie 3 miejsce. Pierwsze miejsce przypadło drużynie z Kalnikowa, natomiast drugie drużynie z Żurawicy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-11-2016 Konkurs recytatorski w Radymnie

"...Domejki i Dowejki wszystkie przeciwieństwa pochodziły, rzecz dziwna, z nazwisk podobieństwa..." Kto jest autorem tych słów? Oczywiście Adam Mickiewicz. A tytuł utworu? Oczywiście "Pan Tadeusz". Koniec zagadek. Z radością informuję, że wśród gimnazjalistów  znaleźli się chętni, ambitni, zaangażowani oraz zdolni uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę w XII edycji Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego. Serdeczne podziękowania dla Wiktorii Bereźnickiej i Pawła Statkiewicza - uczniów klas trzecich. Mimo wielu obowiązków, zgodzili się przygotować interpretację fragmentów "Pana Tadeusza", uczestniczyć w próbach, cierpliwie i z uśmiechem słuchać krytycznych uwag pani M. Nakonecznej i   wystąpić przed profesjonalnym jury i publicznością. Szczególnie cieszy fakt, że trud i wysiłek został zauważony. Paweł Statkiewicz wygrał konkurs!  Tak, tak. Był na pierwszym miejscu, czyli lepiej niż w ubiegłym roku (krótkie przypomnienie - rok temu był drugi).  Doceniam to i obiecuję ocenę celującą z języka polskiego - oczywiście w kategorii aktywność i recytacja. Brawo!  Z niecierpliwością czekam na kolejne konkursy i nowych uczestników!

 

17-11-2016 Sukces naszych koszykarek

16 listopada w hali Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się finał Powiatowej Gimnazjady w koszykówce dziewcząt. W imprezie, której patronował Szkolny Związek Sportowy oraz Starostwo Powiatowe w Przemyślu, a tegorocznym współorganizatorem była również nasza placówka udział wzięły 4 zespoły. Tytuł mistrza powiatu przemyskiego obronił ubiegłoroczny tryumfator - Gimnazjum w Stubnie. Zespół naszych dziewcząt zaprezentował się naprawdę solidnie zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Tytuł wicemistrza przypadł dziewczętom z Gimnazjum w Ujkowicach. Czwarte miejsce w turnieju zajęły reprezentantki Gimnazjum z Żurawicy. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

15-11-2016 Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje"

Komenda Miejska Policji w Przemyślu rozstrzygnęła powiatowy etap konkursu "Bezpieczne wakacje 2016". Komisja konkursowa wyłoniła laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2016". Konkurs rozstrzygany był w trzech kategoriach wiekowych dla dzieci i młodzieży z terenu miasta i powiatu przemyskiego. Miło nam poinformować, iż w kategorii wiekowej 13 - 15 lat II miejsce otrzymała nasza uczennica - Gabriela Tymoczko. Uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców odbyło się na auli przemyskiej Komendy Policji. Licznie zgromadzonym dzieciom i ich opiekunom wręczano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięskie prace będą reprezentować nasz powiat podczas wojewódzkiego finału konkursu w Rzeszowie.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

14-11-2016 Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnym w Orłach były dla starszych i młodszych lekcją patriotyzmu oraz historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez członków społeczności szkolnej nawiązywał do upadku Polski, czasów rozbiorów, a także wydarzeń bezpośrednio związanych z odzyskaniem niepodległości. Prezentowane teksty   literackie odzwierciedlały tęsknotę Polaków za Ojczyzną oraz ich waleczność na drodze do wolnego i suwerennego kraju. Zgromadzeni na uroczystości wspólnie ze szkolnym chórem śpiewali bliskie sercu Polaków pieśni patriotyczne i legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-11-2016 Znicz pamięci

Jak co roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, nasi uczniowie oddali cześć poległym w obronie naszej ojczyzny. W tym roku zaszczyt ten przypadł uczniom klasy VI i III a, którzy zapalili znicze na grobach żołnierzy spoczywających na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I i II wojny światowej. Wizyta ta była także okazją do poznania historii wyjątkowej w skali kraju nekropolii, na której spoczywają żołnierze różnych wyznań i narodowości.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

07-11-2016 Międzyklasowy turniej piłki nożnej

27 października i 3 listopada br. w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbył się kolejny turniej piłki nożnej, w którym wzięły udział wszystkie klasy gimnazjalne. Organizatorami tej udanej imprezy byli: Aleksander Lech, Kacper Wielgosz i Michał Romaniuk z klasy IIIB. Uczniowie wspomagani przez nauczycieli wychowania fizycznego, pełniących funkcję sędziów, stanęli na wysokości zadania i zadbali o każdy szczegół rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się uroczystym wystąpieniem Pani Dyrektor - mgr Renaty Iwanów. Jak zwykle turniejowi towarzyszyły wielkie emocje. Każdy zespół zaprezentował się bardzo dobrze. Bezkonkurencyjna okazała się klasa IIIB. Po zaciętym, finałowym boju wygrała ona z klasą IB 3:1. Na trzecim miejscu uplasowała się klasa IIIA. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Artura Nowotarskiego z klasy IIIB, który niejednokrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki. Natomiast tytuł najlepszego strzelca powędrował do reprezentanta klasy IIIA - Sylwestra Sękowskiego, którego świetne wykończenia akcji i opanowanie zaprowadziło jego zespół bardzo wysoko. Doping na trybunach był, rzecz jasna, na bardzo wysokim poziomie, a mianem najlepszego kibica imprezy została nagrodzona mgr Ewa Pleśniak - wychowawczyni klasy IIIB. Bez jej dopingu drużyna nie zaszłaby tak daleko. Warto również wspomnieć o świetnym występie klasy IB, która mimo tego, że zaledwie dwa miesiące temu przekroczyła progi naszego Gimnazjum, zdążyła idealnie się zgrać i dojść do finału. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

01-11-2016 Dobre występy szachistów

26 października w Krasiczynie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowa Gimnazjada w szachach drużynowych. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Michał Cwynar, Dawid Prymaszko, Grzegorz Cwynar i Dominika Czajkowska zajęła trzecie miejsce. Natomiast gimnazjaliści: Grzegorz Mazur, Nikodem Franków, Hubert Łoś, Roksana Zając - zajęli drugie miejsce i uzyskali awans do turnieju rejonowego. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

30-10-2016 Kiermasz owoców i warzyw

Jak co roku kiermasz owoców i warzyw cieszył się ogromną popularnością wśród całej społeczności szkolnej. Mali i duzi oblegali barwne stoisko, a zgromadzone na nim frykasy znikały w błyskawicznym tempie. Niezmordowane opiekunki Samorządu Uczniowskiego - mgr Marzena Nakoneczna i mgr Marzena Podgórska wraz z grupą uczennic klas trzecich, dwoiły się i troiły, aby na stoisku nie brakowało niczego. Podczas kiedy uczniowie zmobilizowani przez dzwonek podążali na lekcje, pani M. Nakoneczna wraz z Asią Rybką i Klaudią Laską kroiły kolejne owoce zamieniając je w fantastyczną sałatkę. Natomiast mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan postanowiła wykorzystać kiermasz w nieco inny sposób. Pod jej kierunkiem uczniowie klasy drugiej Szkoły Podstawowej, w czasie lekcji języka angielskiego, przyszli na zakupy i w praktyce sprawdzali swoje umiejętności językowe.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-10-2016 XVI Dzień Papieski

18 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski, był to dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym. W tym roku dziękowaliśmy Panu Bogu za Osobę Jana Pawła II, który nauczał nas i mówił "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z wdzięcznością wspominaliśmy życie i dzieło Jana Pawła II - papieża czasów niezwykłych, świadka jedności, pielgrzyma pokoju, obrońcy godności człowieka i sługi miłosierdzia. W tym roku uroczysty program upamiętniający osobę Jana Pawła II przygotowali uczniowie klas 4-6, którzy recytowali wiersze o Janie Pawle II i przedstawili historię życia Ojca Świętego, a nasz chór gimnazjalny swoim pięknym śpiewem jeszcze bardziej uświetnił naszą uroczystość. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali Dzień Papieski Paniom Agacie Wąsacz, Agacie Wołk - Potocznej i ks. Michałowi Mazur. Wierzymy, że z domu Ojca spogląda na nas Jan Paweł II i cieszy się, że jego słowa pozostały w naszych sercach i w naszych czynach.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-10-2016 Gminny Turniej Szachowy

20 października w naszej szkole odbył Gminny Indywidualny Turniej Szachowy, którego organizatorami był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". W zmaganiach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali poszczególne szkoły z terenu gminy Orły. Po zaciętych zmaganiach zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych okazał się Dawid Prymaszko, drugie miejsce zajął Rafał Zając, a trzecie Michał Cwynar. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została Dominika Czajkowska. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Mazur, drugi był Nikodem Franków, natomiast trzecie miejsce zajęła Roksana Zając. Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla zwycięzców.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-10-2016 Dyskoteka szkolna

Gimnazjaliści mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Tradycyjnie jest ona połączona z przyjęciem pierwszoklasistów do społeczności szkolnej. Samorząd, pod kierunkiem opiekunek - mgr Marzeny Nakonecznej i mgr Marzeny Podgórskiej, przygotował dla nich konkursy i zagadki dotyczące naszej szkoły. Niektóre z nich sprawiały trudność nawet tym, którzy już dawno zadomowili się w gimnazjalnych murach. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i nie dawali za wygraną nawet wtedy, kiedy z uśmiechem na ustach trzeba było zjeść kwaśną cytrynę. Wszyscy bawili się doskonale.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2016 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach Dzień Nauczyciela jest związany z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. Przygotowania do tej ważnej dla najmłodszych uczniów uroczystości trwały od wielu dni. Nad wszystkim czuwała mgr Krystyna Morawska - wychowawczyni klasy pierwszej. Jej podopieczni wspaniale zaprezentowali się w montażu słowno - muzycznym, który poprzedził doniosłe wydarzenie.

Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty. Wśród nich szczególną niespodzianką był występ grupy baletowej kierowanej przez mgr Beatę Kasprzyk - Hiszpan. Dziewczynki nagrodzono gromkimi brawami. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta KEN było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zwieńczeniem akademii był program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem mgr Anny Ochalskiej oraz krótki występ muzyczny, który zaprezentowała grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej oraz chór szkolny pod batutą mgr Agaty Wąsacz. W tym ważnym dla całej placówki dniu nie zabrakło również życzeń od Rady Rodziców oraz uczniów, a nawet absolwentów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-10-2016 Spotkanie z podróżnikiem

Kiedy zaczynają już blaknąć wspomnienia z wakacji, a jesienna pogoda nie nastraja pozytywnie, warto spotkać się z ciekawym człowiekiem i pomarzyć o dalekich podróżach. Już po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Grzegorz Chachura - członek grupy podróżniczej Trzask.pl. Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "wybrali się w podróż" po Brazylii. Podczas tej magicznej wyprawy "odwiedzili" wodospad Iguazu, Sao Paulo, Pantanal i oczywiście Rio de Janeiro. Podróżnik opowiadał o problemach i życiu codziennym Brazylijczyków. Nie zabrakło zagadek. Nagrodą za trafne odpowiedzi były słodkie niespodzianki.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-10-2016 Gość ze Szwajcarii

Już po raz drugi Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził pan Thomas Peter Binder - burmistrz szwajcarskiego miasta Gossau. Gość oraz towarzyszące mu osoby poznali różne aspekty pracy naszej placówki. Oklaskiwali występ chóru szkolnego oraz poloneza, którego pięknie zatańczyli piątoklasiści ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje. Następnie odbyło się spotkanie uczniów z gośćmi, podczas którego zapoznali się oni z ubiegłorocznym spektaklem Jasełek, wystawianym m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Szwajcarzy natomiast przybliżyli naszej młodzieży swój kraj. Odpowiadali także na różnorodne pytania zadawane przez uczniów. Kolejnym punktem wizyty były rozgrywki sportowe. Goście spacerowali również po szkole, zaglądając do klas, w których odbywały się lekcje. Nasza placówka zrobiła na nich wielkie wrażenie. Urzekła ich barwność naszej szkoły oraz otwartość jej pracowników i całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

15-10-2016 Język angielski - terminy konkursów

Konkursy z języka angielskiego w roku szkolnym 2016/2017: 1. Konkurs MULTITEST 2016 - 19.10.2016 r. , 2. Konkurs kuratoryjny - 24.10.2016 r. , 3. VII Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (ogólnopolska) - etap I - 15.11.2016 r. Wszystkie konkursy odbywają się w naszej szkole. Chętnych uczniów zapraszamy po szczegółowe informacje do nauczycieli językowców.

 

12-10-2016 Wizyta w teatrze

Niezłomność, lojalność, przyjaźń, ale też męstwo, odwaga, to cechy, które i dzisiaj powinny stanowić wzór do naśladowania dla współczesnej młodzieży, która w szaleńczym tempie życia początku XXI wieku nierzadko zapomina o tym, co najważniejsze. Alek, Zośka i Rudy to pokolenie bohaterów, ale również zwykłych młodych ludzi, ambitnych absolwentów gimnazjum, aktywnych harcerzy i cenionych sportowców, którym przyszło żyć w tragicznych czasach. Dzieje tych chłopców opisanych w książce Aleksandra Kamińskiego pod tytułem "Kamienie na szaniec", uczniowie klasy 3a i 3b mogli bliżej poznać podczas spektaklu pod tym samym tytułem, zrealizowanym przez twórców Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia, z którym nasza szkoła współpracuje już od wielu lat. Myślę, że najlepszą rekomendacją będzie opinia jednego z uczniów. Oto ona: "Lektura obowiązkowa, która na zawsze zostaje w sercu. Niesamowite jest to, że w czasie tak smutnym, tragicznym była w nich radość, miłość, siła przetrwania. Nie ma ich. Odeszli. A jednak są. Żyją w każdym wrażliwym młodym człowieku". Gimnazjaliści będą po powrocie do szkoły musieli dokonać porównania spektaklu, filmu i książki o losach polskich patriotów walczących z hitlerowską okupacją. A na deser? Powtórka z recenzji.

 

11-10-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

11 października na położonym nad Sanem stadionie w Krasiczynie odbył się tegoroczny powiatowy finał w sztafetowych biegach przełajowych. Decyzją gminnych organizatorów sportu rywalizacja powiatu przemyskiego odbywała się w sztafetach siedmio osobowych. Chłopcy biegali na dystansie 7x800 metrów, natomiast dziewczęta 7x500 metrów zarówno w kategorii Szkół Podstawowych, jak i Gimnazjów. W zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, którzy w dniu dzisiejszym bronili tytułu mistrzowskiego zdobytego przed kilkoma miesiącami. Jak się okazało i w tym roku nasi uczniowie nie mieli sobie równych wygrywając rywalizację w kategorii Gimnazjum (dziewczyny i chłopcy) oraz Szkoły Podstawowej (chłopcy). Wśród dziewcząt SP wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kalnikowa. Gratulacje !!! Klasyfikacja końcowa: I. Szkoła Podstawowa: dziewczęta - 1. Kalników, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Krasiczyn, 3. Kalników; II. Gimnazjum: dziewczęta - 1. Orły, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Bircza, 3. Krasiczyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-10-2016 Moda na czytanie

"Quo vadis" czytano w parkach, kawiarniach, na statkach, szczytach gór, jednostkach wojskowych... oraz naszym Gimnazjum. 4 października we współpracy ze Szkolną Biblioteką przygotowano dla uczniów nietypową lekcję języka polskiego. W interpretacji młodzieży usłyszeliśmy fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza, który doskonale scharakteryzował: Nerona, Marka Winicjusza, Ligię oraz  wiele innych historycznych i fikcyjnych postaci. Narodowe Czytanie - nie tylko w szkole - pokazuje, że chcemy wracać lub na nowo odkrywać dobre i sprawdzone lektury. Takie książki, o których dyskutujemy i które nas od lat poruszają. Mamy nadzieją, że dla wszystkich uczestników tego spotkania był to czas refleksji i radości z kontaktu z wielką literaturą. Młodzież na pamiątkę otrzymała  zakładki do książek, które przydadzą się już wkrótce, a szczególnie uczniom klas pierwszych. A dlaczego? Przypominam - w lutym omawiamy "Quo vadis" w całości, a nie tylko fragmenty! Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Pań pracujących w naszej Bibliotece oraz uczniów, którzy prezentowali fragmenty powieści. Tym razem wymarzonym  uczniem każdego nauczyciela  okazał się Kacper Wielgosz (klasa 3b), który zadbał o odpowiedni strój, myślę, że godny samego Nerona. Oceńcie sami.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-09-2016 Indywidualna LA - finał wojewódzki

W dniach 27-28 września na stadionie lekkoatletycznym CWKS "Resovia" w Rzeszowie odbyły się tegoroczne finały województwa podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w indywidualnej lekkiej atletyce. W imprezie udział łącznie wzięło niemal 1000 uczestników (po 20 osób z 25 powiatów województwa podkarpackiego w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum). Warto dodać, że prawo startu w imprezie mieli wyłącznie zawodnicy, którzy osiągnęli "podium" w zawodach rangi powiatowej. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na mistrzostwach województwa reprezentowali: Konrad Boratyn (bieg na 60 metrów), Mateusz Gala (rzut piłeczką palantową), Oskar Balawender (bieg na 100 metrów), Krystian Babiarz (bieg na 1000 metrów), Kacper Wielgosz (skok w dal) oraz Patrycja Ruszel, Monika Karuś, Paulina Szejnar, Julia Janusz (sztafeta 4x100 metrów). Z powodu kontuzji udziału w imprezie nie wziął natomiast mistrz powiatu w biegu na 1000 metrów - Adrian Pempuś. Mimo wysokiego poziomu sportowego i mocnej konkurencji nasi zawodnicy zaprezentowali się przyzwoicie. Najlepszy wynik osiągnął Kacper Wielgosz, który w swojej dyscyplinie sklasyfikowany został na 19-tym miejscu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-09-2016 Sprzątanie Świata 2016

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Gimnazjaliści oraz uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami ruszyli na poszukiwanie odpadów. Wprawdzie nasze społeczeństwo coraz większą wagę przywiązuje do ochrony środowiska, niestety nadal nie brakuje takich, którzy beztrosko zaśmiecają swoją najbliższą okolicę. Młodzi ludzie zbierali tego efekty. Akcja organizowana przez Fundację Nasza Ziemia odbyła się już po raz dwudziesty trzeci. Jej tegoroczne hasło to: "Podaj dalej… drugie życie odpadów".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-09-2016 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku do wyborów wystartowali uczniowie, których wybrano z poszczególnych klas. Mieli oni za zadanie zyskać poparcie określonej liczby uczniów i nauczycieli. Przez kilka dni w szkole trwała ożywiona kampania wyborcza. Dla kandydatów, a także wyborców była to szkoła demokracji. Młodzież uczy się w ten sposób właściwych postaw obywatelskich. W dniu wyborów emocje rosły z minuty na minutę. Typowano zwycięzców i z niecierpliwością czekano na wyniki. Głosy liczyła komisja wyborcza pod kierunkiem opiekunek SU - mgr Marzeny Nakonecznej i mgr Marzeny Podgórskiej. Oficjalne wyniki ogłosiła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego wybrano Wiktorię Sudoł z klasy III B. Jej zastępcą został Paweł Statkiewicz z klasy III A. Trzecią lokatę w wyborach uzyskała Roksana Zając również z klasy III A. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im wielu pomysłów oraz satysfakcji z wykonywanej na rzecz społeczności szkolnej pracy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

05-09-2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o orłowskim kościele parafialnym. Następnie dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do budynku szkoły. Tam powitała wszystkich Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W swoim przemówieniu życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia i sukcesów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wspomniała również o bohaterach września 1939 roku i wszystkich, którzy walczyli za Ojczyznę w okresie II wojny światowej. Zgromadzeniu uczcili ich minutą ciszy. Inauguracja roku szkolnego jest szczególnym przeżyciem dla tych, którzy wkraczają w szkolne mury po raz pierwszy. Trzylatki dumne i z powagą maszerowały do przedszkola, niosąc na plecach swoje pierwsze szkolne plecaki, które rodzice wyposażyli w niezbędne pomoce naukowe. Emocje towarzyszyły także pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli kolejny etap edukacji. Cała społeczność szkolna wspominała minione już wakacje, dzieląc się wspomnieniami i przeżyciami. Wszystkim życzymy zapału do nauki i twórczej pracy oraz wielu sukcesów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zgodnie z tradycją zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozpoczęło się mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Jak co roku nie zabrakło podziękowań dla przyjaciół i dobroczyńców naszej placówki oraz dla rodziców, którzy wspierają nauczycieli w codziennej pracy. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zapracowali w minionym roku szkolnym na promocję z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o tych, którzy godnie reprezentowali imię szkoły w konkursach i zawodach. Najwybitniejsi absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uhonorowani zostali nagrodą Wójta Gminy Orły mgr Bogusława Słabickiego. Jej laureatami zostali: Amelia Broda, Michał Dyrda, Aleksandra Herbut oraz Magda Łyszczarz.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez absolwentów trzeciej klasy Gimnazjum. A na zakończenie przyszedł czas na łzy i wzruszenia, które są nieodłącznym elementem pożegnań. Uczniom kończącym szkołę życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji, a całej społeczności szkolnej niezapomnianych wakacji, które dadzą siłę do pracy w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-07-2016 Konkurs matematyczny

23 maja 2016 r. odbył się po raz pierwszy w gimnazjum konkurs o tytuł "Orła matematycznego". W kategorii klas I, II i III przygotowany przez panie uczące matematyki: Alicję Kostkiewicz, Ewę Pleśniak i Justynę Kuźniar. Do walki przystąpiło 15 uczniów. Zaszczytny tytuł "Orła matematycznego" otrzymali: W kategorii klas I - Grzegorz Mazur z kl. IA. W  kategorii klas II - Mateusz Zając z kl. IIA. W kategorii klas III - Aleksandra Herbut z kl. IIIA. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział a zwycięzcom z poszczególnych kategorii serdecznie gratulujemy!

 

01-07-2016 Wyjątkowa trzydniowa wycieczka

Dnia 14 czerwca 2016r. o godz. 6:00 młodzież naszego gimnazjum wraz z opiekunami: panią Alicją Kostkiewicz, panią Agatą Wąsacz, panią Anną Ochalską i księdzem Marcinem Wilkiem wyruszyła na wyjątkową wycieczkę. Trzy dni były wypełnione różnymi atrakcjami i doznaniami, czyli coś dla ciała i coś dla ducha. Organizatorzy zadbali, aby nikt się nie nudził (od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych). Nasza młodzież była pełna energii i wigoru, dlatego opiekunom na sen i odpoczynek pozostawało 2 godziny na dobę, ale nikt się nie skarżył. W programie wycieczki znalazły się takie miejsca jak: Częstochowa, Zator i Kraków. Częstochowa, to chwila zadumy i refleksji. Zator - duża dawka adrenaliny w ekstremalnych punktach parku Energylandia. Kraków, to czas spędzony na kąpielach i szaleństwach w Aquaparku, wzruszający seans "Zanim się pojawiłeś" w Multikinie oraz krótka lekcja historii w Muzeum Lotnictwa. Wspólnie spędzony czas był okazją do integracji, chwili rozmowy i wesołej zabawy na dyskotece. Dziękujemy wspaniałej młodzieży za dojrzałą postawę, życzliwość, zrozumienie, wsparcie i wzajemną akceptację. Serdecznie podziękowania kierujemy pod adresem ambitnych, kreatywnych, elastycznych i odpowiedzialnych wychowawców. A już za rok wybieramy się...

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Lato czeka !!!

W tym roku społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach głośno i radośnie zakomunikowała mieszkańcom Orłów, że nadchodzą upragnione wakacje. Barwny korowód przemaszerował pod Urząd Gminy, wzbudzając zainteresowanie i przyjazne reakcje wszystkich, którzy go widzieli. Na jego czele maszerowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Wspólne śpiewy i harce pozwoliły wszystkim świetnie wczuć się w atmosferę wakacji. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby były one udane i dały wytchnienie po pracy w mijającym roku szkolnym 2015/2016.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-06-2016 Dyskoteki pożegnalne

Tradycją naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej są organizowane tuż przed zakończeniem roku szkolnego dyskoteki dla klas trzecich i szóstoklasistów. Uczestniczą w nich o rok młodsi koledzy. Drugoklasiści w tym roku przygotowali dla swoich starszych kolegów, kończących szkołę, drobne upominki. Był to z ich strony niewątpliwie bardzo miły gest. Nad całością imprezy czuwała Rada Rodziców. Przebiegała ona w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy żałowali, że czas na nią przeznaczony zakończył się niezwykle szybko. Na koniec gimnazjaliści z trzeciej klasy podziękowali rodzicom za przygotowanie tej pożegnalnej zabawy. Jej zwieńczeniem był wspólny taniec, do którego zaproszono oczywiście rodziców, Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów, wychowawców oraz obecnych na dyskotece nauczycieli.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-06-2016 "Mój przyjaciel orzeł"

W dniu 6 czerwca 2016 r. uczniowie klasy IIA i IIB wraz z wychowawcami p. Renatą Gorczyca, p. Ewą Pleśniak oraz z p. Anną Baran mieli przyjemność obejrzeć w kinie Helios w Rzeszowie film pt. "Mój przyjaciel orzeł". Jak sama nazwa wskazuje, to opowieść o przyjaźni, ale nie tylko. Od innych produkcji kina, odróżnia go to, że jest to film o wiele bardziej dojrzały, opowiedziany z nutą melancholii i zadumy. Jest tu miejsce i na smutek i na radość. Obserwujemy trudy dojrzewania, a także borykanie się z samotnością Lukasa i jego ojca. To też film o odpowiedzialności, cierpliwości i dojrzewaniu oraz o tym, co się z tym wiąże. Gdy wyfruwamy z naszego gniazda, dosłownie i w przenośni, musimy prędzej czy później, zmierzyć się sami z wielkim światem, który nie zawsze jest przyjazny. Tak samo jak natura przedstawiona w filmie. Po seansie mogliśmy udać się na cos dobrego, czyli posiłek i coś przyjemnego, czyli sprawunki.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

23-06-2016 Projekt edukacyjny z biologii

Uwieńczeniem projektu edukacyjnego z biologii uczniów klasy 3a - Aleksandry Herbut, Piotra Płocicy i Jana Wrony była projekcja filmu pt. "Mam haka na raka - czyli krótko o jednej z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku". Przedstawiał on wywiad z onkologiem Janem Hołówką, który młodzież przeprowadziła w czasie ferii. Pan doktor odpowiadał na podstawowe pytania dotyczące nowotworów oraz zachęcał do częstych badań i kontroli u lekarza. Na projekcie zgromadziło się wielu uczniów począwszy od maluchów z klasy 1 szkoły podstawowej aż po gimnazjalistów. Na koniec każdy za poświęcenie swojej uwagi nagrodzony został drobnym upominkiem. Oprócz prezentacji zespół projektowy przez cały rok organizował szereg różnych działań m.in. na wywiadówce zostały rozdane ulotki apelacyjne do rodziców, na korytarzu wisi gazetka dotycząca Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, a ciekawe, różnokolorowe plakaty zdobiące naszą szkołę dopełniają przesłanie projektu. Opiekunem całego przedsięwzięcia była pani dyrektor naszego gimnazjum mgr Renata Iwanów.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

18-06-2016 Test Coopera

31 maja nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowo - rekreacyjnej "Przebiegnij z Gladiatorem Test Coopera". Organizatorem zawodów był: UKS Gladiator oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Przemyślu. Tegoroczna edycja "Testu Coopera" odbyła się na stadionie "Juvenia" i zgromadziła ok. 450 uczestników. Uczniowie naszej szkoły pobiegli wraz z rodzicami i opiekunami. A oto lista dzielnych uczestników 12 minutowego biegu: Bartosz Leja, Maksymilian Mach, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Grzegorz Zając, Paulina Pawłowska, Amelia Lorenowicz, Patryk Ziobro, Marcelina Semczuk, Aleksandra Berdzik, Dominika Cwynar, Marlena Utzig, Anna Berdzik, Anna Baran, Anna Citkowska, Urszula Zariczna, Katarzyna Cwynar, Artur Karkowski, Piotr Stelmach.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-06-2016 Konkurs z języka niemieckiego

31 maja 2016 r. w Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu odbył się finał III Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych "Spacerkiem po DACH-u". Został on zorganizowany pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Konkurs przebiegał dwuetapowo. 26 kwietnia odbył się etap szkolny, w którym udział wzięło trzech uczniów naszego gimnazjum. Do finału zakwalifikowali się: Mateusz Zając z kl. IIa oraz Magda Łyszczarz z  kl. IIIb.  W finale nasi uczniowie zmagali się 46 uczestnikami z 17 gimnazjów Przemyśla oraz powiatu przemyskiego. Uczniowie zmierzyli się z sześcioma zadaniami o różnym stopniu trudności, sprawdzającymi wiedzę z zakresu geografii, historii, kultury, architektury i sportu państw niemieckiego obszaru językowego - Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nasi uczniowie zostali finalistami konkursu. Życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

 

08-06-2016 Dzień Dziecka

Jak co roku Rada Rodziców oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przygotowali dla uczniów atrakcje z okazji Dnia Dziecka. Najpierw niezmordowani rodzice piekli pyszne kiełbaski, którymi wszyscy mogli raczyć się do woli. Świętującym i organizatorom sprzyjała pogoda. W promieniach popołudniowego słońca szybko mijał czas na rozmowach i żartach. Następnie gimnazjaliści i uczniowie klas IV-VI ruszyli w tany. W trakcie dyskoteki mogli regenerować siły do dalszej zabawy słodkimi przekąskami, o które zadbali rodzice. Przeznaczony na świąteczne rozrywki czas jak zwykle upłynął niepostrzeżenie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-06-2016 Konkursy patriotyczne

1 czerwca podczas Dni Otwartych Szkoły zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów zaadresowanych do szkół podstawowych i gimnazjów w gminie Orły. Oba konkursy miały na celu zachęcenie dzieci i młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej a także plastycznej. Uczniowie ze szkół w Orłach, Małkowicach, Walawie, Nizinach, Zadąbrowiu i w Drohojowie nadesłali swoje prace literackie oraz plastyczne. Spośród nich wyłonieni zostali laureaci, którzy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy. Dziękujemy z tego miejsca opiekunom za krzewienie wśród młodych ludzi wartości patriotycznych oraz ukazywanie Orła Białego jako symbolu państwa, który dotyczy każdego Polaka.

 

Szczegółowe wyniki konkursu.

Poniżej - zgodnie z regulaminem konkursu - publikujemy także nagrodzone prace:

- Gabriel Hołyszko "Orle biały naucz nas"

- Wiktoria Pelc "Domowa lekcja patriotyzmu"

- Martyna Jabłońska "Patriota"

- Magda Łyszczarz "Być jak orzeł"

- Anita Pszonak "Jak orzeł"

- Wiktoria Pawłowska "Szybował orzeł nade mną"

PRACE PLASTYCZNE

 

01-06-2016 XXXV Bieg Orła

W ostatnią niedzielę maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się jubileuszowa XXXV edycja Biegu Orła. W tym roku w 18 kategoriach biegowych wystartowało łącznie 162 uczestników. Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, którzy zaprezentowali się naprawdę solidnie. W biegu na 50 metrów przedszkolaków I miejsce zajęła Julia Głuszak, a II - Szymon Boratyn. Wśród reprezentantów Szkoły Podstawowej warto odnotować II miejsce Maksymiliana Demeńczuka i III miejsce Filipa Kopciucha w biegu na 100 metrów chłopców, III miejsce Gabrieli Głuszak i IV miejsce Hanny Szczygieł w biegu na 400 metrów dziewcząt, IV miejsce Damiana Barana w biegu na 400 metrów chłopców oraz III miejsce Rafała Klinger w biegu na 500 metrów chłopców. Totalną dominacją naszych reprezentantów zakończył się natomiast bieg na 900 metrów chłopców - tutaj wszystkie stopnie podium przypadły uczniom Szkoły Podstawowej w Orłach: I miejsce - Jakub Masternak, II miejsce - Sebastian Zdzieba, III miejsce - Michał Koba. Dobrze spisali się również reprezentanci Gimnazjum. Na dystansie 1500 metrów wśród dziewcząt wygrała Monika Bereźnicka, natomiast wśród chłopców IV miejsce zajął Oskar Balawender. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom XXXV Biegu Orła !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

31-05-2016 Nasi szachiści grali na Ukrainie

Rok szkolny 2015/2016 był niezwykle udany dla naszych szachistów (m.in. trzecie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych). Tym razem przyszedł czas, aby spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Okazja nadarzyła się 22 maja, kiedy to w miejscowości Pustomyty na Ukrainie odbywał się mocno obsadzony VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Majowy debiut". Nasi zawodnicy i zawodniczki: Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Michał Dyrda, Katarzyna Rzechorzek, a także Natalia Sobolewska z SP Niziny skorzystali z gościnności zaprzyjaźnionej Gminy Solonka i wzięli udział w wyżej wspomnianym turnieju. Chociaż wyjazd nie przyniósł spektakularnych sukcesów sportowych, to jednak był okazją do zdobywania doświadczenia i umiejętności w konfrontacji z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Opiekunem podczas wyjazdu był pan Stanisław Piszczek.

 

30-05-2016 Dzień Matki

Szczególnym świętem w roku jest Dzień Matki. Być może nie ma piękniejszego słowa na świecie niż Mama, bo to z nim wiążą się uczucia ciepła, miłości i zrozumienia, jakie dają swoim dzieciom każdego dnia. To wyjątkowe święto, to specjalna okazja, która pozwala podziękować za to wszystko i za każdą chwilę Ich obecności w naszym życiu. Każdy z nas chce w tym dniu uczcić te najbliższe naszym sercom osoby. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem mgr M. Podgórskiej, mgr A. Baran, mgr J. Korzeniowskiej i mgr A. Citkowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony mamom. W ten sposób chcieli docenić ich wielką pracę i poświęcenie dla swoich pociech. W trakcie programu artystycznego niejednej mamie zakręciły się w oczach łzy wzruszenia. Sprawiły to piękne teksty, a także ich wykonanie, w które uczniowie włożyli wiele serca. Wszystkim Mamom życzymy w tym oraz każdym kolejnym dniu życia zdrowia, radości i spełnienia rodzicielskich marzeń.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-05-2016 Udany występ szachistów

14 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się V Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. Kolejny raz rozgrywki odbyły się w międzynarodowej obsadzie, gdyż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy. Świetny występ zanotował Michał Dyrda, który w kategorii szkół podstawowych nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi gimnazjaliści. Grzegorz Mazur zajął drugie miejsce, a Nikodem Franków był trzeci. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zawodnika z Ukrainy. Wielkie brawa! Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

 

11-05-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gimnazjadzie i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Swoje biegi sztafetowe wygrały dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej. Impreza rozegrana została na stadionie w Krasiczynie, a rywalizowano na dystansach 7x500 metrów wśród dziewcząt oraz 7x800 metrów wśród chłopców. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce wśród gimnazjalistek zajęły reprezentantki Krasiczyna, natomiast wśród gimnazjalistów - Gimnazjum z Birczy. Wśród chłopców ze Szkół Podstawowych, drudzy byli gospodarze imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

10-05-2016 Matematyczne sukcesy

Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej "Olimpus Sesja Zimowa" z matematyki. To niebywałe, że Orły znów wzniosły się tak wysoko! Na szczególne wyróżnienie zasługuje niezwykle zdolny, ambitny i pracowity uczeń klasy IA - Grzegorz Mazur, który osiągnął bardzo wysokie, 16 miejsce (na 2139 uczestników). Należy zaznaczyć, że naprawdę ma wielki talent. Ponadto w konkursie udział brali także jego rówieśnicy z klasy. Wśród nich znaleźli się: Aleksandra Bereźnicka (21 miejsce), Agnieszka Bereźnicka (23 miejsce), Martyna Jabłońska (24 miejsce), Łukasz Fedków (25 miejsce). Wszyscy uczęszczają na dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone przez panią mgr Alicję Kostkiewicz. Nie zawiedli także starsi uczniowie: Paweł Statkiewicz (26 miejsce) z klasy IIA, Aleksandra Herbut (24 miejsce) z IIIA i Wiktor Zaworski (28 miejsce) z IIIB. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

 

09-05-2016 Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Poprzedziła je msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Tam miał miejsce dalszy ciąg świętowania majowych rocznic. Dla społeczności szkolnej to przede wszystkim święto narodowe, ale również rocznica nadania naszej placówce imienia Orła Białego, czyli Święto Szkoły, które nierozerwalnie związane jest z przypadającym w dniu 2 maja Świętem Flagi RP. W tej podniosłej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród, których był m.in. Poseł na Sejm RP - mgr Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski - mgr Jan Pączek, władze Gminy Orły na czele z wójtem mgr Bogusławem Słabickim, wójt Gminy Żurawica mgr Krzysztof Składowski oraz radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz rodzice naszych uczniów.

Szczególne zainteresowanie zgromadzonych wzbudziła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV SP ( integracyjnej) pod kierunkiem: mgr Justyny Kuźniar - wychowawcy i nauczycieli wspomagających - mgr Krystyny Lichoty i mgr Anny Citkowskiej. Gromkimi brawami nagrodzono pięknie wykonanego przez dzieci poloneza, a doskonałym jego uzupełnieniem były stroje nawiązujące do dawnej Rzeczypospolitej. Kolejnym elementem uroczystości była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Dla wszystkich jej uczestników była to piękna lekcja patriotyzmu. Niejeden nieśmiało nucił bliskie sercu Polaków piosenki i pieśni. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, uczestnikom gali piosenki oraz artystom i ich opiekunom za przybycie i uczestnictwo w tej wyjątkowej i wzruszającej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-05-2016 List Gratulacyjny

Gratulujemy wysokich osiągnięć uzyskanych przez uczniów uczestniczących w tegorocznej Stypendiadzie Polonistycznej, która została zorganizowana przez szkolnego koordynatora M. Nakoneczną. Gimnazjaliści zmagali się w trzech kategoriach: literackiej, czytelniczej i ortograficznej. Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie się do tego ogólnopolskiego konkursu pozwolił znacząco wykorzystać szansę na edukacyjny sukces. Miło nam poinformować, że wśród uczestników z naszej szkoły są dwie finalistki. W części literackiej "Polonus" wygrała Magda Łyszczarz, a w czytelniczej "Kreator" Kinga Cwynar, które uzyskały  Orła literackiego i Orła czytelniczego oraz tytuł finalisty. A zatem Orły wzbiły się bardzo wysoko! Pozostali uczestnicy wypadli nieco słabiej, ale ich wyniki mieściły się powyżej średnich krajowych. Gratulujemy raz jeszcze oraz życzymy kolejnych osiągnięć i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

 

03-05-2016 Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kto ty jesteś - Polak mały" cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednie. Już po raz czwarty odbył się on w Zespole - Szkolno Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Konkurs ten na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu. Z roku na rok nabiera on rozmachu i staje się coraz popularniejszy, a to dowodzi, iż w naszym regionie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia. Zmagania młodych wokalistów obserwowali samorządowcy na czele z wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim oraz wójtem Gminy Radymno - mgr Bogdanem Szylarem, a także przedstawiciele sąsiednich gmin, przyjaciele naszej szkoły i nauczyciele opiekujący się poszczególnymi wykonawcami.

Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia dla zespołów oraz solistów w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili uczniowie klas I-III, drugą ich starsi koledzy z klas IV-VI, a trzecią gimnazjaliści. Społeczność szkolna i zaproszeni goście z zainteresowaniem śledzili zmagania młodych wokalistów. Wszystkich nagradzano gromkimi brawami. Otrzymali oni również pamiątkowe dyplomy. Natomiast laureatom wręczono także nagrody rzeczowe. Najlepszych będziemy mogli usłyszeć jeszcze raz podczas uroczystej gali, która będzie częścią gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się, jak co roku, uczniowie naszej placówki. Pracowali oni pod kierunkiem mgr Katarzyny Wach i mgr Agaty Wąsacz, która była również koordynatorem tej niewątpliwie udanej imprezy.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

27-04-2016 Karolina i Paweł z "Perłami Techniki"

26 kwietnia w auli Michalickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym odbyło się uroczyste rozdanie nagród w ramach konkursu "Perły Techniki". Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej. Jak już wcześniej informowaliśmy I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Rozdanie nagród zostało poprzedzone warsztatami z zakresu robotyki, obróbki drewna i strzelectwa sportowego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-04-2016 Egzaminy gimnazjalne 2016

Trzecioklasiści mają już za sobą przeżycia związane z egzaminami gimnazjalnymi. Trzy dni minęły bardzo szybko i niewątpliwie towarzyszyły im emocje. Zwłaszcza wśród uczniów, którym zależy na tym, aby dostać się do renomowanych szkół. Opinie młodych ludzi dotyczące zadań egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów były bardzo różnorodne. Niektórzy cieszyli się, bo świetnie im poszło. Inni narzekali, że mogło być lepiej. Teraz nie pozostaje im już nic innego jak oczekiwanie na wyniki, które otrzymają tuż przed zakończeniem roku szkolnego. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że będą one na miarę oczekiwań wszystkich zainteresowanych.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

20-04-2016 "Młodzież zapobiega pożarom" - powiat

15 kwietnia w Zespole Szkół w Stubnie odbyły się Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu przemyskiego. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych oraz ustnie odpowiadali na pytania komisji. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą, gdyż Roksana Zając z kl. IIA zajęła I miejsce, a Gabriela Skotny z kl. IIIB - miejsce III. Roksana jako zwycięzca powiatowych eliminacji weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 20 maja w Krasiczynie. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-04-2016 Karolina Kucia "perłą" techniki 2016

10 uczniów z Gimnazjum Publicznego w Orłach wzięło udział w VI edycji konkursu "Perły Techniki" organizowanego przez Michalicki Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Miejscu Piastowym. Była to już VI edycja, niezwykle prestiżowego konkursu, o zasięgu całego województwa podkarpackiego, objętego honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty - p. Jacka Wojtasa. Konkurs wspiera uzdolnioną młodzież w rozwijaniu zainteresowań, promuje aktywny i twórczy wypoczynek, jak również zachęca do wykorzystania swoich pasji na rzecz orientacji zawodowej w przyszłości. W tym roku startowano w dwóch kategoriach: Poligrafia - sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka oraz Drewno - materiał użytkowy i artystyczny. Przez 3 miesiące (od grudnia do lutego) uczestnicy tworzyli prezentacje multimedialne, fotoreportaże i przedmioty o charakterze artystycznym lub użytkowym, które wysłane zostały do Miejsca Piastowego. Opiekunem uczniów był p. Marcin Przytuła. Bardzo miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii "Poligrafia" za wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Lubaczów - miasto pogranicza" zajęła uczennica klasy Ib - Karolina Kucia, natomiast wyróżniony w kategorii "Drewno" za "artystyczny samolot" został uczeń klasy Ia - Paweł Bałuka. Wielkie gratulacje !!! Teraz naszych laureatów czeka wyjazd do Miejsca Piastowego, gdzie 26 kwietnia odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród.

 

24-03-2016 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie odbywa się w Niedzielę Palmową. Jak co roku jury konkursowe miało nie lada zadanie. Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach było trudne. Palmy są bowiem coraz ciekawsze i zachwycają pomysłowością oraz precyzją wykonania. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, a dla twórców najpiękniejszych palm nagrody rzeczowe. Wspaniałym uzupełnieniem uroczystości był poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zgromadzeni goście raczyli się wspaniałymi, wielkanocnymi wypiekami, które serwowali gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

21-03-2016 Marzenie nauczyciela

Każdy nauczyciel marzy o uczniu: ambitnym, inteligentnym, pracowitym, kreatywnym, odpowiedzialnym. Wszystkie te cechy posiada wyjątkowa i skromna uczennica klasy 3b naszej szkoły. Magda Łyszczarz kolejny raz udowodniła, że jest marzeniem każdego nauczyciela. Lubi czytać, pisać, tworzyć. Mimo licznych obowiązków, znalazła czas, aby przygotować recenzję na konkurs pod hasłem "Piszę o książce", zorganizowanym przez Niepubliczne Gimnazjum MORAWA. Niebanalna praca powstała pod opieką mgr M. Nakonecznej. W sobotę 19 marca na uroczystym podsumowaniu wręczono nagrody laureatom we wszystkich grupach wiekowych. W kategorii gimnazjum - Magda wygrała. Jest laureatem. Nie ma wątpliwości, ma talent literacki. Brawo! Z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy. Nagrodzona praca zostanie odczytana przez przemyskich aktorów i już wkrótce publicznie zaprezentowana.

 

19-03-2016 Projekt z języka angielskiego

Trzy damy z klasy IIIa – Anna Berdzik, Karolina Królik i Patrycja Podolak zaprezentowały efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym z języka angielskiego. Tematem prezentacji multimedialnej była "Moda Anglii - od przeszłości do współczesności". Uczennice skupiły się na 3 epokach w modzie - XVI w. - Anglia Tudorów, XVIII w. - Anglia Stuartów i XX w. - Anglia Windsorów, pokazując szczegóły stroju kobiecego i męskiego. Szczegółowe opisy garderoby przeplatane były zdjęciami, które bardzo przypadły do gustu odbiorcom prezentacji - klasie IIb. Jedna z uczennic prezentujących projekt - Karolina Królik swoim pięknym strojem również nawiązała do tematu projektu. Opiekunem grupy była pani Joanna Sikora -Stecura.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

18-03-2016 Twierdza Przemyśl zdobyta !!!

17 marca w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbył się etap finałowy XV Konkursu Historycznego "Twierdza Przemyśl". W tegorocznej edycji nasi reprezentanci osiągnęli ogromne sukcesy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Dyrda, natomiast Aleksandra Herbut uplasowała się na znakomitym czwartym miejscu wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Opiekunami uczniów są pan Stanisław Piszczek i pani Agnieszka Dudziak.

 

17-03-2016 Konkurs "Przyjaźń w naszej szkole"

9 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego tematem była Przyjaźń w naszej szkole. Szczególnym zainteresowaniem konkurs cieszył się w Szkole Podstawowej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: 1. Klasy "0" - III : miejsce I - Konrad Boratyn - klasa III, miejsce II - Karolina Karuś - klasa I B, miejsce III - Filip Kopciuch - klasa IB, 2. Kategoria wiekowa IV - VI: miejsce I - Julia Żołnierz, miejsce II - Dominika Czajkowska, miejsce III - Klaudia Łęgowy. W Gimnazjum zwyciężyła Martyna Jabłońska, II miejsce zajęła Paulina Szejnar, a III Aleksandra Dołowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 

14-03-2016 "Młodzież zapobiega pożarom"

11 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą i zajęli trzy pierwsze miejsca. I miejsce - Roksana Zając kl. II A, II miejsce - Gabriela Skotny kl. III B,   III miejsce - Jagoda Milczanowska kl. I B. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Projekt z historii

Zwieńczeniem projektu edukacyjnego z historii była projekcja filmu zatytułowanego "Wybrane forty Twierdzy Przemyśl". Zespół projektowy tworzyli uczniowie klasy III B - Katarzyna Golenia, Marcin Gwiazda, Michał Wąsacz oraz Wiktor Zaworski. Spośród wszystkich fortów Twierdzy Przemyśl wybrali oni, swoim zdaniem, najciekawsze obiekty. Przedstawienie wszystkich byłoby nie lada wyzwaniem, dlatego młodzi badacze historii skoncentrowali się tylko na niektórych. Prezentacji projektu towarzyszył konkurs wiedzy o jednym z największych zabytków naszego regionu. Uczniowie klasy III B, po obejrzeniu filmu przygotowanego przez swoich kolegów i koleżankę, odpowiadali na zadawane przez nich pytania. Poprawne odpowiedzi nagradzane były łakociami, a na ucznia który udzielił ich najwięcej czekała jeszcze mała niespodzianka.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Szkolny turniej tenisa stołowego

Dnia 17 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano pierwszy Turniej Tenisa stołowego dla uczniów Gimnazjum w kategorii chłopców i dziewcząt oraz Szkoły Podstawowej w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Do udziału w zawodach mógł zgłosić się każdy, kto tylko chciał sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych uczestników. Zawody były także zachętą dla wszystkich uczniów do spędzenia aktywnie wolnego czasu podczas trwających ferii zimowych. Po zainaugurowaniu turnieju przez Panią Dyrektor Renatę Iwanów przystąpiono do rozgrywania meczy pucharowych mających na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród wszystkich zgłoszonych do zawodów. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w kategorii chłopców z Gimnazjum został Krystian Babiarz z klasy II B, pokonując w finale Dawida Kunę z klasy III A. 3 miejsce zajął Kacper Wielgosz z klasy II B. W kategorii dziewcząt triumfowała uczennica klasy I A - Aleksandra Orzech przed Moniką Karuś z klasy II B. 3 miejsce przypadło Agnieszce Bereźnickiej z klasy I A. W Szkole Podstawowej wyniki prezentowały się następująco: w kategorii klas I-III wygrał Radosław Litwin (klasa III), drugie miejsce zajął Błażej Demeńczuk (klasa II B), a trzecie - Damian Baran (klasa II B). W kategorii IV-VI bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Gala (klasa IV). Drugie miejsce zajął Ernest Sait (klasa VI), natomiast trzecie - Miłosz Demeńczuk (klasa VI). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-02-2016 Projekt z matematyki

18 stycznia 2016 r. uczniowie klasy IIIb: Kinga Cwynar, Anna Kawińska, Kamil Hołyszko i Magda Łyszczarz dopełnili obowiązku każdego gimnazjalisty i zaprezentowali swój projekt edukacyjny pod nazwą "Paradoksy matematyczne". Co to w ogóle jest ten paradoks? Czy to znaczy, że możemy mieć rację i mylić się jednocześnie? Na te pytania z łatwością powinni odpowiedzieć uczniowie klasy Ia, bo to właśnie na ich lekcji miała miejsce prezentacja projektu. Trzecioklasiści, po krótkim omówieniu teorii, przeszli do zadań. Aby wszystkim było łatwiej, zdecydowali się zacząć od najprostszych, logicznych zagadnień. Każdą dobrą odpowiedź swoich młodszych kolegów nagradzali słodkimi niespodziankami. Ta lekcja była pełna wrażeń. Kamil Hołyszko pokazał, w jaki sposób może pociąć czekoladę, aby otrzymać jeden dodatkowy kawałek. Magia? Nie. To po prostu kolejny paradoks. Uczniowie w ten sposób udowodnili, że nie wszystko, co wydaje się być oczywiste, jest zgodne z prawdą. Niestety, godzina lekcyjna szybko dobiegła końca. Klasa Ia z żalem pożegnała swoich starszych kolegów. Opiekunem tego niezwykle ciekawego projektu była pani Alicja Kostkiewicz.

 

22-02-2016 Bezpieczne: dziecko - ferie - internet

Dnia 09.02.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej Szkoły z panem Arturem Cielińskim - prezesem Fundacji na rzecz dzieci przewlekle chorych  "jerzyk" (pomysłodawcą spotkania) z p. Piotrem Laskowskim -  ratownikiem Centrum Ratownictwa Medycznego oraz panią Małgorzatą Czechowską - policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na spotkaniu dzieci i młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, osobie chorej lub w przypadku utraty przytomności. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki instruktaż z pierwszej pomocy i spróbować jej udzielić na fantomach. Ratownik medyczny przedstawił schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i aktywnie uczestniczyli w wyżej wymienionych zajęciach. Pani Policjant natomiast przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpieczeństwa w sieci, w ramach tegorocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu". Informacja o tym wydarzeniu została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia ze spotkania projektu dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Mistrzostwa szkoły w piłkarzykach

W dniu 9 lutego 2016 roku w naszej Szkole odbyły się pierwsze Mistrzostwa w piłkarzykach stołowych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe drużyny, które rywalizowały pod fachowym okiem sędziego pana Artura Karkowskiego. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn w następujących składach: Grzegorz Zając i pani Dyrektor Renata Iwanów, Mateusz Leja i pan Wacław Ziobro, Bartosz Leja i pan Damian Dubel, Paweł Podolak i pani Joanna Sikora - Stecura, Mateusz Plis i pani Anna Citkowska, Patryk Ziobro i pan Zbigniew, Rafał Skarbek i pani Kasia Sydor. Do spotkania doszło  w ramach szkolnego dnia Przyjaźni i Sympatii, a obfitowało w szereg pasjonujących rozgrywek. Całość przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Nagrodą w mistrzostwach były pamiątkowe medale, dyplomy oraz spotkanie wszystkich zawodników i organizatorów na smacznej pizzy w Karczmie w Duńkowiczkach. Radość w oczach dzieci była bezcenna. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie rewanżowe.

 

19-02-2016 Dzień przyjaźni i sympatii

Walentynki w naszej szkole zwiastowała ozdobiona serduszkami skrzynka na kartki dla sympatii i przyjaciół. Z racji ferii zimowych "Dzień przyjaźni i sympatii" oraz konkurs pod hasłem "Ugotowani przyjaciele" odbyły się kilka dni przed 14 lutego. Tego dnia w szkole dominowały serduszka i czerwień, a wszyscy oczekiwali na dowody sympatii od wielbicieli. W Gimnazjum korespondencję doręczali do adresatów Ola Herbut i Michał Durbajło, który miał na sobie stosowny strój. Natomiast pary przyjaciół już po raz drugi przygotowały wspólne wypieki, które degustowała cała społeczność szkolna. Niepokonane okazały się być Joanna Rybka i Klaudia Laska. Uczennice powtórzyły sukces z ubiegłego roku. Warto jednak zauważyć, że pozostałe wypieki były równie wspaniałe.

 

10-02-2016 Projekt z zajęć technicznych

Finalnym punktem realizacji projektu edukacyjnego z zajęć technicznych pt. "Historia samochodu od początku do dziś", na którego realizację zdecydowali się uczniowie Gimnazjum - Kamil Milanik, Piotr Cielecki, Bartłomiej Słabicki i Piotr Szeremeta była prezentacja multimedialna, którą obejrzeli uczniowie klasy IIIb. Zespół projektowy w ciekawy sposób przedstawił historię rozwoju samochodu, począwszy od pierwszych pojazdów kołowych napędzanych siłą zwierząt, aż do najnowocześniejszych, inteligentnych samochodów "bez kierowcy". Uczniowie w porządku chronologicznym przestawili ewolucję najważniejszych zespołów pojazdu mechanicznego tj. silnik spalinowy, pasów trójpunktowych, poduszki powietrznej czy układu ABS. Dla wszystkich była to bardzo ciekawa lekcja motoryzacji. Opiekunem projektu był mgr Marcin Przytuła.

Zdjęcia z prezentacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-02-2016 Kiermasz słodkości

W kalendarz imprez, które organizuje cyklicznie gimnazjalny Samorząd Uczniowski, wpisany jest kiermasz słodkości. Cieszy się on wielką popularnością całej społeczności szkolnej. Nikt wtedy nie liczy kalorii, a uczennice sprzedające rozmaite frykasy, nie nadążają z ich dokładaniem. Tak było i w tym roku. Pączki, faworki, róże oraz inne łakocie rozeszły się w błyskawicznym tempie. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejny kiermasz.

Zdjęcia z kiermaszu dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Karnawałowe szaleństwa

W minioną sobotę od wczesnego popołudnia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami różnorodnej muzyki, a jej korytarze zaroiły się od elfów, księżniczek i innych bajkowych postaci. Było to związane z zabawą karnawałową, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najwcześniej w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszła kolej na uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów. Zwłaszcza wśród tych pierwszych nie zabrakło osób w karnawałowych kreacjach i ciekawych strojach. Największe brawa zdobyli jednak nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy także stanęli na wysokości zadania i wystąpili na zabawie w niesamowitych kostiumach. Dołączyła do nich również Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszą karnawałową kreację. Jurorami były panie z Rady Rodziców, przed którymi stanęło niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je: Mumia - Gabrysia Tymoczko, Magda Gessler - Paweł Statkiewicz oraz Człowiek Znikąd - Manuel Markiewicz. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy była Rada Rodziców. Niezmordowani rodzice uwijali się tak, aby wszyscy byli syci i zadowoleni. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-02-2016 Jasełka

Jasełka, które od lat przygotowują mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Każdego roku wszyscy zastanawiają się nad tym, czym panie zaskoczą widzów tym razem. Burzę oklasków w Domu Ludowym w Orłach wywołała perfekcyjna gra młodych aktorów, choreografia, stroje oraz pięknie wyśpiewane przez chór gimnazjalny kolędy i pastorałki. Wielkie emocje widać było na twarzach wszystkich występujących na scenie, a szczególnie tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Szczególnym wyróżnieniem dla całej ekipy aktorskiej, chórzystów oraz nauczycieli przygotowujących spektakl była możliwość wystawienia go na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Licznie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-02-2016 Interaktywne warsztaty telewizyjne

Media. Coraz bardziej wszechobecne, natarczywe, wyrywkowe, nijakie, mało wiarygodne. A może stronnicze i fragmentaryczne? Jak jest naprawdę? 26 stycznia uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w niezwykłych zajęciach i mieli okazję bliżej przyjrzeć się pracy dziennikarzy telewizyjnych. Gimnazjaliści wzięli udział w Teleturnieju wiedzy o Polsce pt. "OBYWATEL PL" i sprawdzili się w szeregu trudnych zadań z języka polskiego, historii, biologii i geografii. Na uczestników czekały również zaskakujące i zabawne zagadki dźwiękowe, filmowe i fotograficzne przygotowane przez profesjonalną ekipę filmową z  TEATR SHOW. Warsztaty były bogato ilustrowane felietonami filmowymi przedstawiającymi różne ciekawostki związane z Polską. Uczniów czeka wyjątkowa pamiątka z tego spotkania z mediami, ponieważ z przebiegu warsztatów zostanie zrealizowany reportaż filmowy, który trafi do szkoły. A zatem oglądajcie nasze starania i występy w mobilnym studiu telewizyjnym już wkrótce!

 

31-01-2016 Kolejne sukcesy gimnazjalistów

Kolejny raz nasi uczniowie udowodnili swoją pasję, wiedzę i umiejętności. Wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki i języka polskiego. Zadania w sesji jesiennej okazały się dość trudne, a konkurencja spora, bo blisko 1500 uczestników, ale gimnazjaliści z klasy 2a, 2b i 3a doskonale sobie poradzili. Nad przygotowaniem uczestników i prawidłowym przebiegiem olimpiady czuwały panie A. Kostkiewicz i M. Nakoneczna. Oto wyniki: Paweł Statkiewicz - miejsce 24 (matematyka), Aleksandra Herbut - miejsce 26 (matematyka), Mateusz Zając - miejsce 26 (język polski), Aleksandra Herbut - miejsce 27 (język polski). Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.

 

31-01-2016 Projekt z języka polskiego

Dnia 27 stycznia 2016 r. odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego z języka polskiego pt. "Skamandryci - poeci dnia codziennego". Uczniowie klasy 3a: Krystian Gudyka, Dawid Kuna, Fabian Wojtaszek pod opieką pani M. Nakonecznej przygotowali niezwykły wywiad z Julianem Tuwimem, który przybliżył twórczość zapomnianej nieco piątki poetów z kawiarni "Pod Pikadorem". Tuwim, Słonimski, Lechoń, Iwaszkiewicz i Wierzyński wiele zmienili w polskiej poezji. Wprowadzili do wierszy codzienność i prosty język. Zasłynęli z finezyjnego i celnego dowcipu. Uczniowie w oryginalny sposób przedstawili osiągnięcia członków tej grupy poetyckiej. Widzowie i krytycy wysoko ocenili zaprezentowane niecodzienne spotkanie z poezją dwudziestolecia międzywojennego.

 

28-01-2016 "Góra Grosza"

Gimnazjalny Samorząd Uczniowski podsumował tegoroczną Akcję "Góra Grosza" w naszej szkole. W tym roku zebrano 506 złotych i 19 groszy. Najhojniejsi okazali się być uczniowie klasy III A, który zebrali 121 zł. 38 gr. W przeliczeniu na jedną osobę daje to 7 zł. 59 gr. Większą sumę zebrali uczniowie klasy III B ( 198 zł. 66 gr.). Jednak po przeliczeniu okazało się, że na jednego ucznia przypada tu mniejsza o niespełna złotówkę kwota. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie klasy II B. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie się w tę akcję charytatywną.

 

28-12-2015 Szkolna Wigilia

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jest tradycyjna Wigilia, w której bierze udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Są wśród nich przyjaciele naszej placówki oraz samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz kosztowali tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Ich przygotowaniem zajęły się niezawodne panie ze szkolnej stołówki oraz mamy uczniów z poszczególnych klas. Składamy im serdecznie podziękowania. Szkolna Wigilia była także okazją do rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski wręczył nagrody i wyróżnienia tym, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne. Byli wśród nich: Jagoda Łaba, Katarzyna Golenia, Roksana Zając, Gabriela Skotny, Aleksander Lech, Dominika Cwynar, Marlena Utzig i Anna Kawińska. Natomiast w konkursie szopek wygrała klasa II A z Gimnazjum. Drugie miejsce przypadło klasie V Szkoły Podstawowej, a trzecie gimnazjalistom z klasy III A. Wyróżniono również szopkę klasy I A ze Szkoły Podstawowej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-12-2015 Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Jak co roku wielkie emocje wzbudzał Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na odbywającą się tradycyjnie w grudniu imprezę sportową. Zawodnicy natomiast szlifowali formę. Ich praca przyniosła wymierne efekty. Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce. Na drugim uplasowali się uczniowie z Maćkowic, a na trzecim z Drohojowa. Warto również nadmienić, że najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik - Kacper Kuźniar z klasy III A. Gratulujemy!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

15-12-2015 Mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa

Mikołajki w kinie? Dlaczego nie. Uczniowie klas II A/G, II B/G wraz z opiekunami p. Ewą Pleśniak, Renatą Gorczycą oraz Anną Baran  postanowili spędzić ten dzień w stolicy naszego województwa.  Tak też, został zorganizowany mikołajkowy wyjazd do Rzeszowa na film pod tytułem "Hotel Transylwania 2". Propozycja ta została radośnie przyjęta przez uczniów. Dwie godziny dobrej zabawy, doskonałych efektów (3D), dużych porcji popcornu i niepowtarzalnych wrażeń. O to właśnie chodziło. Po seansie filmowym, nadeszła pora na coś "smacznego" - wedle upodobania. Następnie część uczniów skorzystała z świątecznych promocji Galerii Millenium Hall. Kolejnym etapem było obcowanie z architekturą miasta. Spacer ulicami obok budynków Telewizji Rzeszów, Kompleksu sportowego "Podpromie", Filharmonii Rzeszowskiej oraz podziwianie rzeszowskiego rynku, na którym odbywał się "Świąteczny Jarmark" okazał się równie wspaniałą i pełną wesołych wrażeń przygodą. Mikołajki klas II Gimnazjum im. Orła Białego w Orłach uważamy za wyjątkowo udane.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

14-12-2015 Mikołajkowy orszak w Szpitalu Wojewódzkim

Nie od dzisiaj wiadomo, jak ważne w walce z chorobą jest pozytywne myślenie. Dlatego też, w dniu 07.12.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum w "mikołajkowym orszaku" wyruszyli do Szpitala Wojewódzkiego im. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie wspólnie z Fundacją "jerzyk" zorganizowaliśmy "Mikołaja" dla małych pacjentów z oddziału pediatrii i chirurgii dziecięcej. W przedstawieniu miały miejsce magiczne wydarzenia…. sypał się magiczny pył, pluszowe zabawki magicznie przypominały naszych gimnazjalistów, a Elfy tańcowały magiczną, świąteczną zumbę. Mikołaj był pod wielkim wrażeniem uporu, z jakim dzieci nie poddawały się chorobie. Mimo początkowej nieśmiałości doskonale się rozumieli. Radość przepełniała wszystkich. Śmiech rozbrzmiewał w salach i korytarzach szpitalnych, przepędzając hen ból oraz smutki. Również Mikołaj otrzymał prezent od dzieci. I to najpiękniejszy. Dostał od nich bowiem uśmiech. Na pożegnanie dzieciaki obiecały, że będą dzielnie walczyć z chorobą i następnym razem spotkają się z nim już we własnych domach. Następnie Mikołaj ze swoim świątecznym orszakiem wsiadł do zaparkowanego na szpitalnym parkingu zaprzęgu (szkolnego gimbusa) i popędził przed siebie by dalej nieść radość i nadzieję. Mikołaj odwiedził przemyski szpital po raz trzeci, ale, jak obiecał, może nie ostatni.

Zdjęcia z występu dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Udany występ tenisistów stołowych

11 grudnia na sali gimnastycznej w Kaszycach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Orły w Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Orły, Szkoła Podstawowa w Kaszycach oraz Rada Sołecka Wsi Kaszyce. Do turnieju zgłosiło się 6 Szkół Podstawowych (Kaszyce, Trójczyce, Walawa, Małkowice, Drohojów, Orły) oraz 2 Gimnazja (Drohojów, Orły). Turniej tenisowy rozgrywany był w grach indywidualnych, przy czym duże punkty liczone były na konto poszczególnych szkół. Wygrały szkoły, których reprezentanci w przeciągu całych zawodów uzyskali największą ilość punktów (zwycięstw). Udany start w zawodach zanotowali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W kategorii Szkół Podstawowych dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, natomiast chłopcy - na miejscu trzecim. W kategorii Gimnazjów - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli drugie miejsce. Cały turniej wygrali reprezentanci: Małkowic (SP dziewczęta), Kaszyc (SP chłopcy), Drohojowa (GIM dziewczęta, GIM chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

12-12-2015 Próbne egzaminy klas trzecich

Uczniowie klas trzecich mają już za sobą próbne egzaminy gimnazjalne. Była to swego rodzaju "próba generalna" przed kwietniowym, prawdziwym sprawdzianem ich wiedzy i umiejętności. Teraz pozostaje im czekać na wyniki. Następnie muszą zadbać o uzupełnienie ewentualnych braków i niedociągnięć z poszczególnych przedmiotów, aby właściwe egzaminy wypadły jak najlepiej. Trzymamy kciuki. Powodzenia!

 

10-12-2015 Sukces Magdy i Kasi

Uczennice klasy III B – Magda Łyszczarz i Katarzyna Golenia reprezentowały Gimnazjum Publiczne im. Orła Białego w Orłach w I Powiatowym Konkursie "Słowo i czyn - młodzież o stanie wojennym". Jego organizatorem było Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. W kategorii literackiej Magda zajęła pierwsze miejsce. Natomiast Kasia została wyróżniona w kategorii plastycznej. Gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów.

Fotografię pracy zamieszczamy na naszej stronie internetowej.

 

07-12-2015 Mikołajki w Gimnazjum

Tradycja obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja na stałe wpisała się w naszą polską tradycję. Dzień 6 grudnia jest zawsze długo oczekiwany i przynosi wiele radości i uśmiechów. W tym roku przypadł on akurat w niedzielę. Wydawałoby się więc, że ominie nas w szkole jego przeżywanie. Na szczęście dobre duchy, śnieżynki, elfy i Samorząd Uczniowski (jak zawsze niezawodny) nie pozwolił, aby szkolną społeczność ominęły piękne chwile. W piątek na korytarzach Gimnazjum rozbrzmiewały świąteczne melodie, a uczniowie ubrani w czerwone czapeczki poszukiwali papierowych Mikołajów i wymieniali je na czekoladowe. Do poszukiwań chętnie włączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły. Niezależnie od poszukiwań, na wszystkich, którzy przyłączyli się do akcji, czekała słodka niespodzianka. Nastrój był iście przedświąteczny. Z twarzy wielu gimnazjalistów cały dzień nie znikały uśmiechy. Mamy nadzieję, że wspólne przeżywanie Mikołajek w szkole wprowadziło wszystkich w dobry nastrój i umiliło okres oczekiwania na zasłużone (mamy nadzieję, że przez wszystkich) prezenty.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-12-2015 Andrzejkowe szaleństwa

Jak co roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się zabawy "Andrzejkowe" dla całej społeczności szkolnej. Jako pierwsi w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszedł czas na dyskoteki dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów. W ich trakcie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które jak zwykle wywołały wiele radości. Ich przygotowaniem zajęły się Samorządy Uczniowskie wraz z opiekunami. Rodzice natomiast zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabaw, które niewątpliwie należy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

30-11-2015 Konkurs na prezentację multimedialną

Przemyska Biblioteka Publiczna zorganizowała kolejną edycję konkursu na prezentację multimedialną pt. "Bolesław Prus - dziennikarz, pisarz, społecznik" dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta i powiatu przemyskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród miało miejsce 30 listopada w budynku Biblioteki. Naszą szkołę reprezentowały 3 uczennice, które samodzielnie przygotowały interesujące prace ukazujące twórczość publicystyczną i prozatorską pisarza oraz zwróciły uwagę na przymioty Prusa, dla którego praca i służba społeczeństwu była najwyższą wartością. Prezentacje powstały pod opieką Pani M.Nakonecznej. Komisja konkursowa doceniła również pracę naszych uczniów. Jedną z głównych nagród otrzymała Anna Kawińska, wyróżnienie Magda Łyszczarz, a Aleksandra Herbut nagrodę za udział. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

30-11-2015 Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski

19 listopada odbył się Mickiewiczowski Konkurs Recytatorski zorganizowany już po raz 11 przez Zespół Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Ideą całego przedsięwzięcia była popularyzacja poezji wybitnego wieszcza narodowego oraz poszerzenie wiadomości o Mickiewiczu - człowieku i poecie. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła w nim udział. Tym razem reprezentowali nas uczniowie: Aleksandra Herbut i Paweł Statkiewicz, którzy pod opieką Pani M.Nakonecznej przygotowali utwory Adama Mickiewicza. Jury powołane przez organizatorów wysoko oceniło poziom wszystkich uczestników z całego powiatu. Gratulujemy i ogromnie cieszymy się z sukcesu Pawła, który zaprezentował oryginalną interpretację wiersza "Przyjaciele" i zajął II miejsce. Brawo. Informacja dla zapominalskich - w ubiegłym roku Ola Herbut wywalczyła I miejsce. Wniosek nasuwa się jeden, mamy wspaniałych uczniów.

 

22-11-2015 Nowy pomysł Samorządu Uczniowskiego

"Trzynastego wszystko zdarzyć się może", a więc i to, że gimnazjaliści masowo przyjdą do szkoły w strojach w paski. Zimny, jesienny dzień 13 listopada został odczarowany. Nowy sposób na pecha? Oto lista zwycięzców: I miejsce - 1b, II miejsce - 1a, III miejsce - 3a, wyróżnienia - 2a, 2b, 3b. Na ogromną pochwałę zasługują również nauczyciele, którzy chętnie przyłączyli się do akcji. Samorząd Uczniowski przyznał również nagrodę specjalną dla najbardziej kreatywnego nauczyciela Gimnazjum. Pani mgr Ewa Pleśniak pokazała i udowodniła wszystkim, że najważniejszy jest pomysł na ciekawy i oryginalny strój. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy na kolejne. Już wkrótce dzień w kropki. O szczegółach poinformujemy.

 

14-11-2015 Święto Niepodległości

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczciła Święto Niepodległości uczestnicząc w akademii, którą przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wraz z nauczycielami. Uroczystość rozpoczęło przemówienie Pani Dyrektor mgr Renaty Iwanów. Następnie zgromadzeni mogli obejrzeć krótkie przedstawienie zatytułowane "Lekcja historii". Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości były pieśni legionowe w wykonaniu szkolnego chóru oraz wszystkich, którzy chcieli włączyć się do wspólnego śpiewania bliskich sercu każdego Polaka utworów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Wizyta na cmentarzu w Przemyślu

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Upamiętniono w ten sposób żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojennych z okresu I i II Wojny Światowej. Wyjście na cmentarz było bardzo ważną lekcją wychowania społecznego i patriotycznego.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

09-11-2015 Mistrzostwa powiatu w unihokeju

W dniu 3 listopada 2015 rozegrany został powiatowy finał Gimnazjady w unihokeju dziewcząt. Zawody rozegrane zostały na hali sportowej w Żurawicy. Jak co roku reprezentacja naszej szkoły brała w nim udział. Po zaciętej walce, dziewczęta z naszego Gimnazjum zajęły piąte miejsce. W turnieju startowało 8 drużyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-11-2015 XV Dzień Papieski

Tegoroczny XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wystawiono z tej okazji przepiękną pantomimę. Oglądała ją cała społeczność szkolna. Niezwykły spektakl przygotowały mgr Ewa Pleśniak i mgr Marzena Podgórska oraz grupa gimnazjalistów. Jego przesłanie było bardzo wymowne i nawiązywało do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że dotarło ono do jak największej liczby naszych uczniów. Pantomima wywołała burzę oklasków. Podobnie jak piosenka pt. "Abba Ojcze" w wykonaniu Pawła Statkiewicza. Wyśpiewał nią nagrodę w konkursie w Drohojowie. Akompaniowały mu Natalia Starosta i mgr Agata Wąsacz. Na koniec uroczystości mogliśmy jeszcze obejrzeć prezentację multimedialną związaną z Papieżem Polakiem przygotowaną przez księdza Marcina Wilka. Zadbał on również o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Z wizytą na granicy polsko - ukraińskiej

Gimnazjaliści z klasy Ib gościli w Oddziale Celnym w Medyce. W czasie wycieczki mogli poznać tajniki pracy funkcjonariuszy Służby Celnej. Dotarli aż do miejsca, gdzie kończy się terytorium Polski. Uczniowie przyglądali się odprawie celnej na pieszym przejściu granicznym oraz w budynku kontroli specjalnej. Zapoznali się również ze specjalistycznym sprzętem, który pozwala na prześwietlenie pojazdów i bagaży podróżnych przekraczających granicę. Serca gimnazjalistów podbił pies, który wspiera funkcjonariuszy w tropieniu przemytu wyrobów tytoniowych. Wykazał się on swoimi umiejętnościami. Nie stronił także od dowodów sympatii jakimi obdarzali go młodzi ludzie. Wycieczka była dla uczniów ciekawym i pouczającym przeżyciem.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-11-2015 Spektakl teatralny "Balladyna"

Teatr nie budzi dziś takich emocji jak kiedyś, co nie znaczy, że nie ma już takich osób, które szukają z nim kontaktu. Taką okazję mieli uczniowie klasy IIa i IIb, którzy w piątek 23 października obejrzeli "Balladynę". Ciekawą i skłaniającą do refleksji historię wymyśloną prawie 200 lat temu przez Juliusza Słowackiego, w równie ciekawy sposób pokazano na scenie. Unoszący się nad nią dym, baśniowa scenografia, operowanie światłem, tworząca odpowiedni klimat muzyka i oczywiście profesjonalnie grający aktorzy - dzięki temu wszystkiemu przez blisko półtorej godziny uczniowie wraz z opiekunami znaleźli się w innym świecie. Myślę, że wszystkim podobało się przedstawienie w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Warto porównać dzieło literackie z jego niezwykłą wersją sceniczną, co z pewnością uczynią uczniowie na najbliższej lekcji języka polskiego. Pani M.Nakoneczna z radością o to zadba. A pani R.Gorczyca i E.Pleśniak chętnie na lekcjach wychowawczych podzielą się z młodzieżą wrażeniami po obejrzeniu spektaklu. Z niecierpliwością czekamy na inne ciekawe oferty Teatru, z którym współpracujemy od wielu lat i nigdy się nie zawiedliśmy.

 

28-10-2015 I miejsce Magdy w Konkursie booktalking

Marzeniem każdego bibliotekarza i polonisty jest to, by uczniowie czytali więcej książek, by wyrobili sobie nawyk czytania dla przyjemności. Czy to jest w ogóle możliwe? Jak to osiągnąć? Stosując metodę booktalkingu. 28 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród (oczywiście książek i nie tylko) zwycięzcom i wyróżnionym uczniom w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy naszej uczennicy sukcesu. Magda Łyszczarz pod opieką pani Marzeny Nakonecznej przygotowała ciekawą i oryginalną pracę na temat popularnej wśród młodzieży książki "Gwiazd naszych wina". Gorąco polecamy. Naprawdę warto przeczytać. Informacja dla niewtajemniczonych - booktalking to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły, kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i samodzielnie przeczytać.

 

26-10-2015 Konkursowe sukcesy

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Podczas apelu Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów gratulowała tym, którzy w ostatnim czasie odnieśli różnorodne sukcesy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w VII Powiatowym Konkursie Papieskim, który odbywał się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii poezji śpiewanej drugie miejsce zajął Paweł Statkiewicz. Taką samą lokatę w kategorii recytatorskiej uzyskała Aleksandra Herbut, a w plastycznej Katarzyna Golenia. Jury wyróżniło w tej ostatniej również Roksanę Zając. Nagrodzeni uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Agaty Wąsacz, mgr Marzeny Nakonecznej oraz mgr Renaty Pelc. Sukces osiągnęli także nasi szkolni szachiści, którymi opiekuje się mgr Stanisław Piszczek. W powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych ekipa Szkoły Podstawowej, którą tworzą: Dominika Czajkowska, Michał Dyrda, Michał Cwynar i Jakub Masternak zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum uzyskała trzecią lokatę. Jej skład to: Roksana Zając, Daniel Boratyn, Grzegorz Mazur i Hubert Łoś. Życzymy im sukcesów w etapie rejonowym i trzymamy kciuki.

 

22-10-2015 Kiermasz warzyw i owoców

W dniu 20 października Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował po raz kolejny kiermasz warzyw i owoców. Uczniowie przynieśli do szkoły wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować pyszną i zdrową sałatkę owocową. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, młodzież z pomocą opiekunów SU, przygotowała kolorowe, pachnące stoisko z jesiennymi owocami i apetyczną sałatką, która wyjątkowo smakowała dzieciom, młodzieży i nauczycielom. W ten sposób wszyscy mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych wcześniej zasad zdrowego odżywiania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych. Teraz już wiadomo, że owoce są bardzo ważne i dzięki nim mamy energię do nauki, zabawy i pracy. Udaną akcję zawdzięczamy opiekunom SU - paniom M.Nakonecznej, M.Podgórskiej oraz niezastąpionej przewodniczącej Gimnazjum Oli Herbut, które zorganizowały kiermasz w naszej szkole. Pragniemy również podziękować rodzicom, których pomoc i wsparcie były w tym dniu nieocenione. Szczególnie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu pysznej sałatki owocowej. Oto lista mistrzów kuchni naszej szkoły: Roksana Zając, Joanna Rybka, Klaudia Laska, Magda Łyszczarz i Julia Łoś. Dziękujemy i zapraszamy za rok.

 

21-10-2015 Finał Województwa w ind. biegach przełajowych

21 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w tym roku tworzyła (rekordowa pod względem ilościowym) grupa 7 uczniów: SP - Rafał Klinger, Konrad Boratyn, Adrian Pempuś, Kamila Anioł, Jakub Masternak; GIM - Monika Bereźnicka, Krystian Babiarz. Bardzo miło nam poinformować, że w biegu na 500 metrów chłopców, pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej Szkoły Podstawowej, obecny mistrz powiatu przemyskiego - Adrian Pempuś, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! Jest to z pewnością ogromny sukces dla samego Adriana, jak i również dla naszej placówki. Tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych to jeden z największych sukcesów indywidualnych w historii szkoły z Orłów. Warto również dodać, że w każdym z biegów startowało łącznie ok. 100 zawodników. Nasi pozostali reprezentanci również zaliczyli udany start w zawodach - Jakub Masternak był 9 w biegu na 1000 metrów, a Monika Bereźnicka była 24 w biegu na 1000 metrów (zawodników z licencjami).  Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-10-2015 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela. Jak co roku w tym dniu odbywa się w naszej placówce pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie kryli oni emocji i z wielkim przejęciem czekali na ten ważny moment. Najpierw przygotowali program artystyczny przygotowany przez wychowawców i nauczycieli wspomagających, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Później pierwszoklasiści otrzymali różnorodne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Natomiast zwieńczeniem obchodów Dnia Nauczyciela był, okraszony dużą dozą humoru, program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2015 "Młody Nobel"

W dniu 10.10.2015 r. uczniowie naszego Gimnazjum zostali zaproszeni do udziału w kampanii edukacyjnej "Młody Nobel", która odbyła się na terenie Gimnazjum w Krasiczynie. Organizatorem kampanii jest Fundacja Rozwoju Wolontariatu oraz Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. "Młody Nobel" to kampania, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Kluczowym jej elementem są pikniki naukowe, czyli tematyczne spotkania studentów - wolontariuszy z uczniami, podczas których studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca. Podczas pikniku szkoła w Krasiczynie na kilka godzin zmieniła się w mobilne centrum nauki, w którym uczniowie zgłębiali tajemnice zjawisk fizycznych, przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia oraz czynnie uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy. Studenci - wolontariusze wraz z uczniami odkrywali ciekawszą stronę nauki. Uczestnicy spotkań przekonali się jak zaprogramować robota, wbić gwoździa bananem, stworzyć żelki bez konserwantów, lampę olejną czy niepalący się papier. Co najważniejsze, każdy przyjrzeć się z bliska i wszystkiego spróbować samemu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

12-10-2015 Dyskoteka szkolna

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Na dwóch, odbywających się równolegle, imprezach bawili się młodsi i starsi. W Gimnazjum była to już tradycyjnie okazja do przyjęcia do braci szkolnej pierwszoklasistów. Samorząd przygotował dla nich różnorodne konkursy, słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczególnie widowiskowy był taniec z miotłami. Nieświadomi co ich czeka ochotnicy najpierw byli zaskoczeni zadaniem, ale po chwili wahania ruszyli w tany. Niektórzy wykazywali się w tym niecodziennym tańcu niebywałą inwencją. Przeznaczony na zabawę czas minął niepostrzeżenie. Uczniom pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

06-10-2015 Sukcesy w biegach przełajowych

6 października na stadionie w Krasiczynie odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele ponad 20 szkół z terenu powiatu przemyskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, które zgodnie z regulaminem imprezy nagrodzone zastały awansem do finału wojewódzkiego (2 dekada października - Kolbuszowa). Do finału województwa zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa - Adrian Pempuś (I miejsce 500 m.), Konrad Boratyn (III miejsce - 500 m.), Rafał Klinger (IV miejsce - 500 m.), Kamila Anioł (IV miejsce - 800 m.), Jakub Masternak (I miejsce - 800 m.); Gimnazjum - Krystian Babiarz (III miejsce - 1500 m.) oraz Monika Bereźnicka (II miejsce - 1200 m - zawodników z licencjami). Wielkie gratulacje należą się wszystkim startującym w zawodach.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

23-09-2015 Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata - to część międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska. Akcję organizuje od 1994 roku Fundacja Nasza Ziemia. W trzeci weekend września setki tysięcy Polaków wyrusza w plener, by sprzątać miejsca najbardziej zanieczyszczone. Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "wyprawa - poprawa". Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jak co roku aktywnie wzięli w niej udział, sprzątając śmieci, szpecące miejscowość, w której znajduje się ich szkoła. Młodzi ludzie pod opieką nauczycieli przemierzali wzdłuż i wszerz Orły w poszukiwaniu odpadów. Zachęcają w ten sposób innych do aktywnego włączenia się w akcję Sprzątania Świata.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

19-09-2015 Igrzyska Dzieci i Młodzieży (Nie)pełnosprawnej

W dniu 11 września 2015 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosiła Naszą Szkołę do udziału w pierwszych w regionie Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej) "jerzyk 2015". Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Przemyśla. Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, gdyż Naszą Szkołę reprezentowało 18 wspaniałych sportowców z klas II-VI Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. We wspaniałych i kolorowych strojach z godłem szkoły przy sercu, na Stadionie Lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu głośnio i entuzjastycznie kibicowaliśmy dzieciom i młodzieży. Wyjątkowo głośno kibicowali rodzice i opiekunowie! Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w wielu dyscyplinach i tym sposobem 7 pięknych - złotych, srebrnych i brązowych medali trafiło do Naszej Szkoły. Pan Wacław Ziobro - nasz kierowca  - przewidział taką sytuację i już przed wyjazdem zarezerwował w busie miejsce na nasze trofea! Radość, szczęście i duma towarzyszyła wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa: 1. Maksymilian Mach - I miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy I-III), 2. Mateusz Leja - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A1, 3. Amelia Lorenowicz - I miejsce w biegu na 60 m. (klasy IV-VI), 4. Kinga Wojtaszek - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A2, 5. Grzegorz Zając - III miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy IV-VI). Gimnazjum: 1. Marcelina Semczuk - II miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy I-III Gimnazjum), 2. Dominika Cwynar - III miejsce w biegu na 60 m. (klasy I-III Gimnazjum). Uczestnicy odznaczeni za udział w Igrzyskach: Bartosz Leja, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Paulina Pawłowska, Agnieszka Semczuk, Anna Berdzik, Aleksandra Berdzik, Patryk Ziobro, Marlena Utzig, Karolina Królik. Szczególne podziękowania składamy naszym kibicom czyli rodzicom i Pani Dyrektor, którzy całym sercem i ze wszystkich sił trzymali kciuki za reprezentację Naszej Szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-09-2015 Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W piątek w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza oraz opiekunowie SU - mgr Marzena Nakoneczna oraz mgr Marzena Podgórska. Kampanię wyborczą rozpoczęto niemal natychmiast po 1 września br. Kandydaci zabiegali o poparcie ze strony kolegów, koleżanek oraz nauczycieli zbierając podpisy na specjalnych listach. Całe przedsięwzięcie było dla młodych ludzi szkołą demokracji oraz przygotowaniem do świadomego i aktywnego korzystania w praw wyborczych w dorosłym życiu. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Aleksandra Herbut z klasy IIIa, a jej zastępcą Michał Durbajło z klasy IIIb.

 

02-09-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016 społeczność szkolna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły.  Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów powitała zgromadzonych tam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. W swoim przemówieniu wspomniała również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Uczczono ich minutą ciszy. Dla sporej liczby uczniów był to pierwszy dzień w nowej szkole. Najmłodsi przybyli w towarzystwie rodziców, którzy dodawali im otuchy w tej ważnej chwili.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.