INFORMACJE

 

 

Przedszkole Samorządowe im. Orła Białego w Orłach

 
  adres - ul. Szkolna 1  

 

37-716, Orły

 

 

telefon - (16)672-46-30  

 

e-mail - zsporly@interia.pl  

 

"To prawda, że nie możemy stworzyć geniusza. Możemy tylko nauczać tak, aby dać dziecku szansę na spełnienie swoich potencjalnych możliwości"

Maria Montessori

Przedszkole w Orłach w roku szkolnym 2014/2015 liczy 70 przedszkolaków. Dzieci podzielone są na 3 grupy wiekowe, w których wychowawstwo sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Istnieje oddział integracyjny, w której oprócz nauczyciela-wychowawcy pracuje również nauczyciel wspomagający. W grupie dzieci najmłodszych jest również pani, pracująca jako pomoc nauczyciela. W razie potrzeby wychowawcy wspierani są fachową pomocą pracujących w zespole szkół pedagoga i psychologa.

W budynku przedszkola znajdują się 3 sale dydaktyczne, wyposażone w sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne stosowne do wieku przebywających tam dzieci. Sale są jasne i przestronne. Jedna z nich wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny. Przy każdej sali znajduje się łazienka. Dla poszczególnych grup wiekowych przyporządkowane są oddzielne szatnie. W otoczeniu przedszkola jest duży, bezpieczny i nowoczesny plac zabaw. W przedszkolu znajduje się również kuchnia i jadalnia, w której dzieci 3 razy dziennie spożywają smaczne posiłki.

Codziennie dla przedszkolaków prowadzone są zajęcia wspierające ich rozwój artystyczny poprzez muzykę, plastykę i ruch. Współpracujemy z aktorami teatrzyku Bazyl Art., który systematycznie uatrakcyjnia dzieciom pobyt w przedszkolu, oferując spektakle z aktywnym udziałem dzieci czy też oprawę zabawy karnawałowej i pikniku rodzinnego.

W ofercie zajęć dodatkowych posiadamy: język angielski, rytmikę, zajęcia taneczne oraz katechezę. Zajęcia uatrakcyjniane są również wycieczkami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, zajęciami otwartymi, konkursami. Prowadzona jest stała współpraca z biblioteką i nauczycielami ze szkoły podstawowej, która owocuje wspólnym udziałem dzieci w teatrzykach, zapraszaniem na prezentacje prac plastyczno-technicznych czy programów artystycznych.

Dokładamy wszelkich starań, by dzieci w naszym przedszkolu otrzymały wiele ciepła i czuły się tutaj jak w domu. Swobodna zabawa połączona z zajęciami edukacyjnymi zapewnią dzieciom bezpieczne zaspokajanie naturalnej ciekawości otaczającego je świata.