AKTUALNOŚCI

20-11-2018 Poznajemy sylwetki sławnych Polaków!

Poznając sławnych Polaków nasze przedszkolaki zawędrowały pod kościół. Tam zobaczyły wspaniałą postać Jana Pawła II. Dzieci wysłuchały krótkiej historii z życia tego wielkiego człowieka, a w dowód wdzięczności i pamięci złożyły znicze pod pomnikiem. Kolejną postać, którą poznały to Józef Piłsudski. Od rana, w przedszkolu, słychać było hymn narodowy, którego uczyły się dzieci, w salach powiewały biało - czerwone  flagi. W tych okolicznościach nauczycielki przedstawiły znaną postać w historii naszego kraju.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-11-2018 Wielkie święto w naszym przedszkolu!

31 październik 2018 r.  to wyjątkowy dzień w naszym przedszkolu - PASOWANIE! Średniaki zaprosiły swoich rodziców oraz Panią Dyrektor i zaprezentowały swoje umiejętności. Tańczyły, śpiewały piosenki, recytowały wiersze. Nagrodzono je gromkimi brawami i upominkami, przygotowanymi przez rodziców. Pani Dyrektor zgodnie z tradycją, dzierżąc w dłoni ogromny ołówek, pasowała je na prawdziwych przedszkolaków. Był to dzień pełen wzruszeń i radości.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-11-2018 Święto warzyw i owoców

W tym roku ten wspaniały dzień odbył się pod hasłem zdrowia i sportu. Dzieci, pod czujnym okiem wychowawców, wykonały przepiękne stworki, które można było zobaczyć na naszym korytarzu. Następnego dnia maluchy dały upust swojej energii, gdyż odbyły się zawody sportowe. Wszystkie dzieci dobrze wykonywały swoje zadania, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. Na koniec częstowały się zdrowymi jabłuszkami. Ależ były smaczne!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

13-11-2018 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

"11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W piątek punktualnie o 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły odśpiewali hymn Polski, aby włączyć się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej". Ale w szkole pomysłów na świętowanie odzyskania niepodległości było znacznie więcej. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony oraz uczestniczyli w uroczystej akademii, podczas której została przybliżona trudna historia Polski od czasów zaborów, poprzez nieudane powstania aż do wyzwolenia w roku 1918. Ten uroczysty poranek w szkole był wyrazem naszego patriotyzmu. Warto zwrócić uwagę na szczególnie podniosłą atmosferę, jaka towarzyszyła tej uroczystości. Stworzyli ją uczniowie naszej szkoły,  zarówno ci którzy wystąpili w pięknym montażu słowno - muzycznym jak i ci, którzy z wyjątkową zadumą go słuchali. Ranga tego święta wymagała wyjątkowej oprawy. Tak więc nie mogło zabraknąć pocztu sztandarowego i chóru szkolnego pod kierownictwem pani Agaty Wąsacz. Nad oprawą plastyczną przedstawienia czuwała pani Anna Domańska. Serdecznie dziękujemy. Występ zakończył się gromkimi brawami widowni, co sprawiło ogromną radość młodym artystom   i zachęciło ich do dalszych występów.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2018 Dzień Dyrektora

Nasze pociechy, pewnego pięknego poniedziałku, zaskoczyły nasze panie dyrektor. Przygotowały upominki w postaci odbitych, z czułością rączek, kwiatki i życzenia. Zaskoczonym paniom zaśpiewały piosenkę. Niespodzianka się udała i nasze panie dyrektor bardzo się ucieszyły.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-10-2018 Pracowity tydzień w Przedszkolu

Jak przystało na małych, przyszłych rolników rozpoczęliśmy edukację od podstaw, a konkretnie od ziarenek pszenicy, żyta, jęczmienia i kukurydzy. Później wyrabialiśmy chleb i rogaliki, co prawda z masy solnej, ale pracy było tyle co przy tradycyjnym. Później przyszedł czas na wełnę, jajka, mleko i jego przetwory. Wykonaliśmy też wiele ciekawych prac. Zapraszamy do obejrzenia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-10-2018 Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowanej przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela (za wikipedia.pl). W naszej szkole to dzień szczególny, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły jest już ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Czym jednak są nauczyciele bez uczniów?! I to właśnie Wy, drodzy uczniowie i Wasi Rodzice, jak co roku, zadbaliście o to, aby ten dzień upłynął dla nas wszystkich w jak najprzyjemniejszej atmosferze. Serdecznie dziękujemy. Uroczysty apel rozpoczął się od wręczenia kwiatów dla Dyrekcji naszej szkoły przez przedstawicieli Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z kwiatami złożyli serdeczne życzenia dla całego grona pedagogicznego i wszystkich pracowników szkoły. A z ust uczniów oprócz życzeń sukcesów i satysfakcji z pracy pojawiły się także słowa podziękowań za trud i wysiłek nauczycieli (nie zabrakło też skruszonych min i cichego przepraszam za te wszystkie chwile, kiedy uczniowie nie ułatwiają pracy pedagogom). My, nauczyciele - za te wszystkie miłe gesty, kwiaty i życzenia dziękujemy. Jednocześnie nieśmiało prosimy, by ta atmosfera wzajemnej życzliwości i zrozumienia panowała w naszej szkole nie tylko od święta...

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-10-2018 Zabawy z Panią Jesienią

Pani Jesień przyszła w pełnej krasie do naszego przedszkola. Dzieci powitały ją serdecznie i wykorzystały prezenty, które im przyniosła. Każda grupa, korzystając z licznych darów przyrody, miała ciekawe zajęcia. Nasza najmłodsza grupa smakowała owoce, aż im ślinka ciekła, średniaki wykonały jeżyka z ziemniaka i owocowe szaszłyki, najstarsze grupy robiły sałatkę owocową i szaszłyki. Pięknie pachniało w całym przedszkolu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-10-2018 BohaterOn w naszym Przedszkolu

BohaterON w naszym przedszkolu był częścią Ogólnopolskiej Kampanii BohaterON - włącz historię. Nasi mali podopieczni  poznali pokrótce cele akcji i chętne przedszkolaki, w miarę swoich możliwości, narysowały kartki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-10-2018 Wizyta Arcybiskupa Adama Szala

W dniu 04.10.2018 r. naszą szkołę odwiedził dostojny gość - Jego Ekscelencja Arcybiskup Adam Szal, Metropolita Przemyski. Księdzu Arcybiskupowi towarzyszyli ks. dziekan Kazimierz Piwowar i ks. proboszcz Jerzy Gwizdak. Wizyta w szkole była jednym z elementów wizytacji kanonicznej naszej parafii przez Księdza Arcybiskupa. Radosnym śpiewem społeczność szkolna powitała Księdza Arcybiskupa. Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Renata Iwanów, która powitała serdecznie przybyłych gości oraz opowiedziała o naszej szkole. Po czym zaproszono zebranych na program słowno muzyczny o tematyce religijno patriotycznej, zatytułowany "Bóg Honor Ojczyzna", część artystyczną zakończono wspólnym odśpiewaniem Barki ulubionej pieśni Jana Pawła II. Następnie Ksiądz Arcybiskup podziękował uczniom i nauczycielom za przygotowany program artystyczny. Opowiedział także historię o trzech kluczach do szczęścia, którymi są: wiara, nadzieja i miłość. Po wspólnej modlitwie wszyscy zebrani otrzymali pasterskie błogosławieństwo i pamiątkowe obrazki. Wizytację w szkole zakończyło spotkanie Księdza Arcybiskupa z Dyrekcją oraz Gronem Pedagogicznym. Dziękujemy Jego Ekscelencji za wizytę w naszej szkole oraz słowa skierowane do nas, pełne ciepła i życzliwości spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

05-10-2018 Bezpieczeństwo na drodze

Nasi wychowankowie bawią się zgodnie, ale i ciężko pracują. Przez cały tydzień, we wszystkich salach, omawiano zasady bezpieczeństwa na drodze. Później nasze zuchy powędrowały na przejście dla pieszych. Przy zwiększonej opiece Pani Beatki i Pani Ani bezpiecznie przemaszerowały na drugą stronę ruchliwej ulicy. Nasze pociechy wykonały również prześliczne prace plastyczne, które zostały wyeksponowane w korytarzu przedszkolnym. Zapraszamy do obejrzenia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

03-10-2018 Rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego

Ruszyliśmy w kolejny rok przedszkolny. Nasi wychowankowie, w miarę szybko i spokojnie, pozostawili swoich opiekunów i dziarsko pomaszerowali do swoich sal i uśmiechniętych pań. Rok zaczął się ciekawie i spokojnie. Uśmiechnięte dzieci razem bawią się, pracują i jedzą. Oby tak dalej!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-09-2018 Brawa dla naszych rodziców!

Składamy gorące podziękowania dla rodziców naszych uczniów za pomoc w kreowaniu pozytywnych przemian naszej szkoły! Dziękujemy za czynny udział w naszych przedsięwzięciach, bezinteresowną pomoc i ofiarność! Dzięki zaangażowaniu tak wielu osób, możliwe jest tak wiele! Szczególne podziękowania składamy na ręce panów: Andrzeja Stachowicza, Grzegorza Niemca, Dariusza Pawłowskiego, Pawła Paluszka i Piotra Demeńczuka, którzy ofiarną pracą w okresie wakacji pomogli nam stworzyć "nowe" boisko sportowe! Na ręce Rady Rodziców kierujemy podziękowania za doposażenie placu zabaw dla przedszkolaków w nową wartościową karuzelę! Wymieniać tak możemy długo i wyliczać hojność przyjaciół naszej szkoły! Pamiętamy wspaniałe zabawy i dyskoteki szkolne z naszymi rodzicami, którzy zadbali o smaczne posiłki, wspominamy liczne nagrody książkowe dla najzdolniejszych uczniów w szkole, nie zapomnimy cudownego Dnia Dziecka, wycieczek, kręgli, kina! Dziękujemy! Razem wszystko nam się uda!

Zdjęcia odnowionego boiska szkolnego dostępne są w galerii.

 

19-09-2018 Lodołamacze 2018 - II miejsce !!!

Szanowni Państwo bardzo miło nam poinformować, iż w dniu 12 września 2018 w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie nasza Szkoła otrzymała prestiżową nagrodę LODOŁAMACZE 2018, zajmując II miejsce w kategorii - Instytucja. Nagrodę odebrała Dyrektor Szkoły Pani Renata Iwanów. Laureatem w tej kategorii został Małopolski Instytut Kultury w Krakowie, natomiast III miejsce - Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Jesteśmy bardzo dumni, że znaleźliśmy się w takim gronie! Konkurs LODOŁAMACZE odbywa się pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP, Agaty Kornhauser - Dudy. Podzielony jest na dwa etapy: regionalny obejmuje 4 województwa (nasz region to województwo małopolskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie) oraz ogólnopolski dla finalistów w Warszawie. Na Gali finałowej uhonorowano firmy, instytucje i dziennikarzy. Osoby, instytucje, które wytypowano do konkursu zostały dostrzeżone przez Kapitułę POPON za najwyższe wartości: wrażliwość społeczną, troskę o drugiego człowieka, elastyczność w działaniu, nowoczesne podejście do ludzi i zrozumienie niepełnosprawności. - To dla mnie zaszczyt, że właśnie tu, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zorganizowana została gala I etapu konkursu "LODOŁAMCZE 2018", który swym zasięgiem objął 4 województwa - podkarpackie, małopolskie, lubelskie i świętokrzyskie. Jest mi niezmiernie miło, że mogę dziś gościć przedstawicieli firm, które odważyły się przełamać stereotypy i uprzedzenia - powiedziała w trakcie gali wojewoda Ewa Leniart. SZANOWNA PANI DYREKTOR! Grono Pedagogiczne dziękuje za drogowskazy i cele przepełnione troską o młodego człowieka. Dzięki Pani nasza szkoła jest dziś taka, jak jest. Cieszy nas popularność i uznanie na terenie czterech województw, choć nie o to tu chodzi. Wszyscy wiemy, co jest najważniejsze i najcenniejsze. Rodzice dziękują za wskazywanie właściwego kierunku, godziny spędzone na rozmowach i wsparcie w trudnych chwilach! Dzieci dziękują za to, że codziennie dostają niełatwą lekcję życia i tolerancji.  Jest dla nich Pani przyjacielem i przewodnikiem! DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii oraz na stronie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (Facebook).

 

08-09-2018 I znowu zabrzmiał pierwszy dzwonek

W dniu 3 września w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2018/2019. Jak co roku, ten dzień rozpoczęto mszą św. w kościele parafialnym w Orłach, po czym uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Tradycyjnie, jako gospodarz szkoły, przemawiała Pani Dyrektor Renata Iwanów, witając serdecznie grono pedagogiczne, rodziców, uczniów oraz przedszkolaków. Po uroczystości inauguracyjnej uczniowie z radością spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami i kolegami. Podczas tych krótkich spotkań zapoznali się m. in. z planem zajęć i podzielili wrażeniami z minionych wakacji. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań. Niech szkoła będzie dla Was także miejscem radości i wielu przyjaźni. Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły życzymy, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom zaś życzymy, by ten czas przyniósł wiele nadziei związanych z przyszłością ich dzieci.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-06-2018 Teatrzyk grupy Bazyl Art

W ostatnim tygodniu kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z  Bazyl Art z Przemyśla. Przedstawiali oni przedszkolakom zabawną historię małpki Fiki - miki, która poszukiwała skarbu. Aktorzy w zabawny sposób przenieśli dzieci w bajkowy świat, gdzie wszystko może się wydarzyć. Przedszkolaki bawiły się wspólnie z głównymi bohaterami, wraz z nimi występowały na scenie. Dzieci pomagały głównej bohaterce odczytać drogę wyznaczoną na mapie, rozwiązywały wspólnie z nią zagadki. Mnóstwo uśmiechu, radości oraz satysfakcji przyniosła przedszkolakom świadomość, że dzięki ich pomocy, małpce Fice - mice udało się odnaleźć skarb, którym były pierwsze zwiastuny wiosny.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

04-06-2018 XXXVII Bieg Orła

26 maja na stadionie w Orłach odbyła się kolejna odsłona "Biegu Orła" - imprezy lekkoatletycznej trwającej w naszej miejscowości nieprzerwanie już od 37 lat. Organizatorem zawodów był: Urząd Gminy w Orłach, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Gminny Klub Sportowy w Orłach. Ciekawostką tegorocznej edycji może być fakt, że po raz pierwszy od 37 lat biegi długie rozgrywane były wyłącznie na stadionie (a nie jak w latach ubiegłych poza obiektem sportowym). W zmaganiach udział łącznie wzięło 170 uczestników z przeszło 20 miejscowości z terenu województwa podkarpackiego, którzy rywalizowali na różnych dystansach biegowych w zależności od wieku i płci. Najwięcej reprezentantów po raz kolejny wystawiła nasza szkoła (60 uczniów), zdobywając przy tym rekordową liczbę 19 medali. Sukcesy osiągali zarówno najmłodsi (przedszkole), jak również reprezentanci klas gimnazjalnych. Byli to: Agata Gręda (I miejsce, bieg na dystansie 50 m.), Antoni Mroczka (I miejsce, 50 m.), Oliwier Przytuła (III miejsce, 50 m.), Dominik Paluszek (III miejsce, 100 m.), Lena Piotrowska (II miejsce, 400 m.), Fabian Król (I miejsce, 400 m.), Szymon Hop (III miejsce, 400 m.), Laura Jodłowska (I miejsce, 500 m.), Blanka Nowotarska (III miejsce, 500 m.), Damian Baran (III miejsce, 500 m.), Adrian Pempuś (I miejsce, 900 m.), Konrad Boratyn (II miejsce, 900 m.), Rafał Klinger (III miejsce, 900 m.), Kamila Anioł (I miejsce, 1500 m.), Joanna Słabicka (III miejsce, 1500 m.), Kamil Łysik (I miejsce, 1500 m.), Marcin Słabicki (II miejsce, 1500 m.), Piotr Bereźnicki (III miejsce, 1500 m.). Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom XXXVII edycji Biegu Orła, a najlepsi uhonorowani zostali okolicznościowymi pucharami i medalami, które w tym roku wręczali: Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki, Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Renata Iwanów oraz Przewodnicząca Rady Gminy Orły - Małgorzata Hawro.

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Protokół z imprezy dostępny na w naszej stronie.

 

28-05-2018 Spotkanie ze Strażakiem

Przedszkolaki zostały zaproszone przez Panie z Gminnej Biblioteki na warsztaty "Spotkanie ze Strażakiem" z OSP Orły. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, która nie tylko gasi pożary, ale również jest wzywana do wypadków samochodowych, do usuwania gniazd owadów i innych zadań. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Podopieczni z wielką radością przymierzali ubiór strażaka, hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

27-05-2018 Wyróżnienie dla Dominika

Pod koniec kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu odbył się III  Regionalny Przegląd Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych  "Tobie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Przegląd złożony był z dwóch konkursów: scenicznego i plastycznego. Do konkursu plastycznego wpłynęło 150 prac z 15 placówek województwa podkarpackiego, w tym również prace naszych przedszkolaków. W kategorii przedszkola wyróżniona zastała praca Dominika Gradowskiego. Za zdobycie tak szczytnego miejsca Dominik otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-05-2018 Wizyta przedszkolaków w piekarni

Grupa "Starszaków" wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do piekarni "Maz - Mar" w Orłach, gdzie została w praktyczny i ciekawy sposób zapoznana z procesem wypieku pieczywa. Przedszkolaki podczas wycieczki miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły również maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica i wielki łopaty do wysadzania pieczywa. Największe wrażenie na przedszkolakach wywarł ogromy piec, który miał wiele półek do wypieku oraz sito do przesiewu mąki. Serdecznie dziękujemy Panu Mazurkiewiczowi za umożliwienie nam realizacji tych ciekawych zajęć.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-04-2018 Wiosna w Przedszkolu

Wiosenne promyki słońca, pierwsze ciepłe dni oraz śpiew ptaków za oknem budzą nowe pokłady energii w naszym przedszkolu. Przedszkolaki z radością uczą się i śpiewają nowe wiosenne piosenki, recytują wierszyki. Przyjście nowej pory roku wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się od zmiany dekoracji przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci zasadziły w doniczkach wiosenne kwiaty - żonkile, hiacynty, tulipany i cebule, z których wyrastał szczypiorek, przedszkolaki stale podlewają i doglądają roślinki. Nie zabrakło również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny, które można podziwiać w przedszkolnym korytarzu.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

21-04-2018 Wiosenne zajęcia w bibliotece

W marcu przedszkolaki z obu grup Średniaków zostały zaproszone na wiosenną lekcję biblioteczną. Podczas zajęć dzieci  z uwaga wysłuchały bajki o bocianku i żabce, ochoczo odpowiadały na pytania dotyczące treści bajki,  uczestniczyły w zabawie ruchowej - zamieniając się na chwile w bociany.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wiosenną pracę plastyczną - przebiśniegi.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-04-2018 Przedszkolaki pomagają

Przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym roku po raz pierwszy nasze przedszkole włączyło się również w akcję "Zbiórki makulatury na studnie głębinową w Sudanie". Dzięki aktywnemu działaniu zarówno rodziców, dzieci i przedszkola udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów makulatury. Zaangażowanie, jakim wykazały się dzieci i ich rodzice utwierdzają w przekonaniu, że takie inicjatywy mają sens i są naprawdę potrzebne, by kształtować już od najmłodszych lat chęć niesienia pomocy innym ludziom.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

31-03-2018 Konkurs Palm Wielkanocnych

Konkurs Palm Wielkanocnych stał się znany w całej naszej Gminie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Orły Pan Bogusław Słabicki oraz Dyrektor Szkoły Pani Renata Iwanów. Najbardziej charakterystycznym obrazkiem z tej imprezy są niezwykłe palmy, których jakość, piękno i pomysłowość zachwyca każdego. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego. Po mszy w pięknym, kolorowym korowodzie nastąpił przemarsz delegacji z różnych szkół, stowarzyszeń oraz indywidualnych wykonawców palm do Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Tam też najmłodsze dzieci - aktorzy swoją uroczą inscenizacją wprowadziły nas w wspaniałą atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dla każdego uczestnika i gościa czekały słodkie wypieki wielkanocne przygotowane przez rodziców i dzieci naszej szkoły. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki na najpiękniejszą palmę wielkanocną w różnych regulaminowych kategoriach. Wszystkim twórcom wiernym tradycji - GRATULUJEMY! Obecnie można podziwiać pokonkursową wystawę palm w Urzędzie Gminy Orły - serdecznie zapraszamy!

 

 

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-03-2018 Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. "Wyjątkowi" Elżbieta Lenka: Są w przedszkolu różne brzdące: Jaś ma uszy odstające, Grześ jest pulchny, Ewa - chuda, Zosia - jak wiewiórka ruda. Bladą skórę ma Renatka, Ola jest jak czekoladka, Paweł się czasami jąka, Staś aparat ma na ząbkach. Krzyś ma krótszą jedną nóżkę i przyjeżdża do nas wózkiem. Okularki ma Agata, a ja... jestem piegowata! Gdy zerkamy razem w lustro, dostrzegamy różnic mnóstwo. Co właściwie stąd wynika? Nic! Lubimy razem brykać! Świat niezmiennie nas zachwyca... Wyjątkowość tkwi w różnicach!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

10-03-2018 Tydzień z bajką

Grupa "Średniaków" przez cały tydzień miała możliwość przypomnienia sobie i poznania najpiękniejszych bajek i baśni m.in.: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Trzy Świnki, O rybaku i złotej rybce, Kot w butach. Ponadto dzieci do przedszkola przynosiły swoje ulubione książeczki, które były codziennie czytane. Każda z nich była wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami. Przedszkolaki odwiedziły również Bibliotekę Gminną, która mieści się w budynku szkoły. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci ze swoją pracą, przeczytała bajkę i wyjaśniła, w jaki sposób można wypożyczać bajki. W cyklicznym czytaniu bajek włączyły się panie ze szkoły i biblioteki odwiedzając naszą grupę, za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

07-03-2018 Jaki jest śnieg?

Podczas zajęć edukacyjnych grupa "Średniaków" wybrała się do ogrodu przedszkolnego, aby sprawdzić "Jaki jest śnieg". Dzieci obserwowały, dotykały, biegały robiąc ślady na śniegu i mówiły o swoich wrażeniach. Następnie nabrały łopatkami śnieg do pojemników szklanych i plastikowych, aby w przedszkolu przeprowadzić zabawy badawcze. Z dużym zainteresowaniem obserwowały co się dzieje ze śniegiem przyniesionym do przedszkola. Eksperymentując rozmawiały, analizowały i samodzielnie doszły do wniosku, że: - śnieg rozpuszcza się pod wpływem ciepła; - im cieplej, tym śnieg szybciej się rozpuszcza; - po rozpuszczeniu śniegu powstaje woda; - śnieg, chociaż wydaje się biały, to po rozpuszczeniu woda jest brudna. Dzięki tym zabawom dzieci kształtowały umiejętność wyciągania wniosków z samodzielnie przeprowadzonych badań.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

06-03-2018 Dokarmianie ptaków

Zima jest dla ptaków bardzo ciężkim okresem, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym, ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu grupa "Starszaków" jak co roku dba o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej, mroźnej zimy nie były głodne. W przedszkolnym ogrodzie mają do dyspozycji kilka karmników, które uzupełniają ptasimi smakołykami. Podczas ich dokarmiania uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych warunków. Jest to również doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności, obowiązkowości oraz wrażliwości na losy zwierząt. Dzieci codziennie z okien przedszkola obserwują z radością sikorki, wróble i inne ptaki, które zjadają pozostawione przez nie zimowe smakołyki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-02-2018 Sportowe sukcesy Agatki.

Wielkimi sukcesami sportowymi w narciarstwie może się pochwalić nasz przedszkolak Agatka Gręda. W lutym uczestniczyła w kilku zawodach sportowych, m. in. w: XXIII Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie Family Cup 2018 (zawody odbywały się w Wiśle, a Agatka była najlepsza w swojej kategorii wiekowej, wywalczyła I miejsce oraz zdobyła puchar), V Zawodach Narciarstwa Zjazdowego o Puchar Dobrego Wojaka Szwejka (zdobyła III miejsce oraz Puchar dla Najmłodszej Zawodniczki zawodów), zajęła I miejsce w Podkarpackiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Narciarstwie Alpejskim. Agatce gorąco gratulujemy, życzymy dalszych sportowych osiągnięć i trzymamy za nią mocno kciuki!

 

26-02-2018 Białe Przedszkole z Olafem

W dniu 14 lutego w naszym przedszkolu wszystkie dzieci pokazały  jak fajnie bawią się z "Olafem" - bajkową postacią z popularnego filmu "Kraina Lodu". Każde dziecko ubrane było w bialutki strój symbolizujący Olafa oraz  narysowało lub pokolorowało karteczkę - prezent dla innego dziecka. Starsi koledzy z gimnazjum Jagoda, Marlena, Ola, Julia, Joasia, Nikodem, Jakub i Kamil umilili przedszkolakom ten czas, czytając bajki oraz ucząc i tańcząc wspólny taniec przyjaźni. Byliście wspaniali - dziękujemy!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-02-2018 Teatrzyk w przedszkolu

W styczniu do przedszkola zaproszono teatrzyk. Przedszkolaki podczas pełnego humoru przedstawienia poznały magię czarodziejskich słów: "Proszę, dziękuję, przepraszam". Dzieci wraz z głównymi bohaterami wkroczyły w kolorowy, bajkowy świat, gdzie dobro, szacunek i miłość są najważniejszymi wartościami.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

22-02-2018 Bal karnawałowy

W dniu 26 stycznia w Przedszkolu Samorządowym odbyła się zabawa karnawałowa. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków, Spider - Mana, Batmana - nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Jedną z pierwszych atrakcji tego dnia były sesje zdjęciowe, dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć przedszkolaki, mogły nareszcie rozpocząć bal. Dzieci bawiły się i tańczyły w rytm ulubionych dziecięcych melodii i piosenek. Z wielkim zaangażowaniem i energią uczestniczyły w zabawach integracyjnych, wspólnych grupowych tańcach, przygotowanych przez prowadzącego zabawy pana wodzireja przebranego za pirata oraz panią również przebraną za piratkę. Największy zachwyt u dzieci wywołały bańki mydlane, puszczane z magicznej skrzynki. W przerwach na odpoczynek przedszkolaki częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-02-2018 Nauka poprzez doświadczenie

W ramach zajęć edukacyjnych grupa "średniaków" uczestniczyła w zabawach badawczych. Dzieci poznały minerały i skały - Skarby Ziemi. Przenosząc się w wyobraźni do czasów, gdy wśród ogromnych drzew biegały dinozaury, dzieci poznały historię powstania węgla i soli. Z dużym zainteresowaniem analizowały właściwości fizyczne, porównywały wygląd, kolor i fakturę. Dowiedziały się, że węgiel wydobywa się w kopalni i jest bardzo potrzebny w gospodarce. Najciekawsze okazało się sprawdzanie, który minerał rozpuszcza się w wodzie. Podczas eksperymentu badawczego dzieci obserwowały zachodzące zmiany, wyciągały wnioski i uzasadniały swoje spostrzeżenia.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-02-2018 Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowania była uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych Babć i Dziadków. To dni pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W Naszym Przedszkolu w obecnym roku szkolnym uroczyste spotkania z okazji Święta Babci i Dziadka przebiegały w kilku etapach. Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane laurki. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-01-2018 Jest taki dzień!

Święta Bożego Narodzenia, to czas łamania się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszej szkole podtrzymujemy te tradycje, dlatego w dniu 22 grudnia 2017 r. przygotowaliśmy Szkolną Wigilię. Na początku uczniowie zaprezentowali piękną i wzruszającą "Opowieść wigilijną". Następnie odbyło się wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole oraz łamanie się opłatkiem. O pysznych pierożkach i barszczyku nie wspominamy..., dlatego gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym i niezawodnym rodzicom. Wyjątkowym wydarzeniem była obecność wśród nas dziennikarzy z TVP3 z Rzeszowa, którzy relacjonowali naszą skromną uroczystość. P.S. W kolędowaniu pomagały nam baranie odgłosy z "żywej szopki", która radowała oczy nie tylko dzieci.

Anioły mogą zejść do ludzi, przebiec calutki świat. Śnieg taki czysty, że nie ubrudzi białych anielskich szat. Białe opłatki, białe stoły, świeżych choinek las… Doprawdy mogą dziś anioły zagościć pośród nas. Tylko ta gwiazda niech zaświeci Nad ciszą białych dróg. I zawiadomi wszystkie dzieci, że się narodził Bóg.

Bronisława Ostrowska

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-12-2017 Wspólne ubieranie choinki

Już od pierwszych dni grudnia zaczynamy przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przygotowują ozdoby, dekorują przedszkole, poznają tradycje związane ze  świętami. W dniu 14 grudnia wszystkie przedszkolaki przypomniały sobie tradycję związaną z ozdabianiem świątecznego drzewka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy i kolorowe światełka. Następnie uroczyście zapalono lampki choinkowe i śpiewano kolędy przy choince.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-12-2017 Pieczenie pierników

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Ubiegły czwartek i piątek dla dzieci z grupy "Starszaków" był bardzo pracowity, ponieważ w tych dniach piekły one pierniki i je dekorowały. W pierwszej kolejności dzieci odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki, zakładając fartuszki i chustki na głowę. Następnie poznały składniki i sposób wykonywania ciasta, potrzebne przybory a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko już było gotowe dzieci z zaangażowaniem i ogromnym zapałem zabrały się do pracy - wałkowały ciasto, wykrawywały pierniki. Efektem naszej pracy były pełne blaszki pierniczków, które piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierników, który wprawił wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Następnego dnia gdy pierniki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania. Według własnego pomysłu dekorowały cukrowymi pisakami i barwnymi posypkami. Oczywiście najważniejszym punktem tego zajęcia poza "produkcją" była konsumpcja. Wszystkim dzieciom pierniki bardzo smakowały.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

21-12-2017 Doświadczenia z wodą

Przedszkolną salę na jeden dzień zamieniliśmy w małe laboratorium. Przedszkolaki poprzez szereg doświadczeń poznały te zwykłe i niezwykłe właściwości wody. Dzieci mogły same pod czujnym okiem nauczycielek eksperymentować i poczuć się jak prawdziwi mali naukowcy. Każde nowe zaobserwowane zjawisko wprawiało przedszkolaki w zachwyt. Podziwiały kolorowe nitki deszczu i kule zamknięte w małym słoiku, były świadkami "wybuchających kolorowych wulkanów", obserwowały jakie przedmioty toną, a które utrzymają się na powierzchni wody i wyciągały samodzielnie wnioski.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-12-2017 Mikołaj w Przedszkolu

W poniedziałek 11 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj wraz z swoją pomocnicą Śnieżynką. Rozdanie prezentów i spotkanie z Mikołajem poprzedziło przedstawienie, przygotowane przez grupę Bazyl Art. Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, którzy mieli za zadanie odszukać Mikołaja, a następnie uwolnić go z łap smoka. Po nagrodzeniu gromkimi brawami aktorów, nadszedł czas na wręczenie mikołajkowych prezentów. Przedszkolak również miały mały prezent - zaśpiewały piosenki oraz zarecytowały wierszyki specjalnie przygotowane dla naszego wyjątkowego gościa. Uśmiechom i radości tego dnia nie było końca, co można zobaczyć w naszej galerii ze zdjęciami.

 

04-12-2017 Dzień Pluszowego Misia

W dniu 29.11.2017 r. dzieci świętowały w przedszkolu "Dzień pluszowego misia". Tego dnia do przedszkola każde dziecko przyszło ze swoim dużym lub małym przyjacielem - Misiem. Przybyły do nas misie bardzo duże, średnie i małe. Każdy był wyjątkowy i piękny. Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy. Dzieci poznały misie z literatury dziecięcej, z bajek na ekranie i te, które żyją w przyrodzie. Bawiły się przy piosenkach oraz wykonywały prace plastyczne "Mój przyjaciel miś". Ten dzień w przedszkolu był wyjątkowy. Pełen uśmiechu i wspólnej zabawy. Jednak najwięcej radości dzieciom sprawił fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-12-2017 Poczta i listonosz

W ubiegłym tygodniu dzieci dowiedziały się, na czym polega praca listonosza, jak wygląda symbol Poczty Polskiej oraz jak prawidłowo wysłać list. Nie zabrakło również zabaw związanych z wysyłaniem listów i kartek świątecznych do Świętego Mikołaja. Podsumowaniem tygodniowych zajęć o listonoszu była wycieczka grupy "Starszaków" na pocztę. Dzieci poznały tam zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-11-2017 Galeria małego artysty

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki miały możliwość poznać przeróżne techniki tworzenia sztuki. Dowiedziały się między innymi, kim jest rzeźbiarz, co tworzy i jak pracuje. Odkryły, że pod nazwą zawodu malarz mogą kryć się dwie osoby. Dzieci pracowały także różnymi technikami plastycznymi. Rzeźbiły w masie solnej, formułowały z papieru postacie, były malarzami i stworzyły własne wariacje plastyczne.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości odbyło się w niezwykle uroczystej oprawie. Na wstępie Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, którego mottem były słowa Józefa Piłsudskiego "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska". Następnym punktem programu był montaż słowno - muzyczny, który przypomniał zebranym ważne, zarówno radosne jak i smutne, wydarzenia z historii naszego narodu. Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali pieśni legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-11-2017 Pasowanie na Przedszkolaka

10 listopada dzieci z grupy Średniaków zostały oficjalnie przyjęte do grona prawdziwych przedszkolaków. Przedszkolaczki w czasie części artystycznej zaprezentowały swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Pani Dyrektor dokonała tradycyjnego "Pasowania na Przedszkolaka", dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki. Po oficjalnej części, wszyscy goście wraz z przedszkolami zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

06-11-2017 90-lecie powstania miejscowości Orły

1 października na terenie naszej szkoły odbyły się uroczystości 90-lecia powstania miejscowości Orły. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Orłach, po której odbył się uroczysty przemarsz pod pomnik upamiętniający pierwszych osadników, gdzie zostały złożone kwiaty. Dalsza część uroczystości  odbyła się w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zebrani mogli obejrzeć część artystyczną, na którą składał się m.in. występ naszego chóru oraz przedstawienie, w którym nasi uczniowie wcieli się w postacie pierwszych osadników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona historii miejscowości. Wśród zgromadzonych materiałów znalazły się także dokumenty poświęcone początkom naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-11-2017 Pomocna dłoń z Fundacji Wipasz

Bezinteresowna pomoc to  największy dar jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian! Składamy serdeczne podziękowanie FUNDACJI WIPASZ za DAR SERCA dla naszych dzieci!!! Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy tym najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Czek, który otrzymaliśmy został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych uczniów. Wraz z wyrazami wdzięczności i podziękowań dodajemy dwa słowa - DOBRO POWRACA!

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego dostępna jest w galerii.

 

19-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody święta polskiej oświaty. Zgodnie z tradycją w tym dniu odbywa się pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Podopieczni pani mgr Małgorzaty Kulawskiej i pani mgr Krystyny Kurpyty udowodnili, że w pełni zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach. Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty dla pierwszaków. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-10-2017 Święto warzyw i owoców

W ubiegły piątek 6 października w naszym Przedszkolu odbyło się coroczne "Święto warzyw i owoców". Jest to finał całotygodniowych zajęć o owocach i warzywach, podczas których przedszkolaki poszerzały wiedzę na temat znajomości warzyw i owoców, witamin oraz zdrowego odżywiania, dzieci przygotowywały również owocowe szaszłyki. Piątkowe święto było podsumowaniem tygodnia warzyw i owoców. Na naszą przedszkolną uroczystość zostali zaproszeni również goście, Pani Dyrektor oraz nasi tegoroczni absolwenci - grupa zerówki. Na samym początku na dzieci czekał konkurs: wierszowane zagadki oraz zadanie: rozpoznać owoc lub warzywo za pomocą dotyku oraz węchu, oczywiście przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem. Nasze święto uświetniła mała część artystyczna przygotowana przez każdą grupę, dzieci śpiewały, recytowały wierszyki a także tańczyły. Nasi goście z zerówki również zaśpiewali dla nas piosenkę. Na koniec zaproszono wszystkich do podziwiania wystawy prac naszych przedszkolaków: owocowo warzywnych ludzików, pojazdów i innych kolorowych stworków.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

11-10-2017 Śladami jesieni

"Stoi pociąg na peronie - żółte liście ma w wagonie i kasztany, i żołędzie - dokąd z nimi jechać będzie? Rusza pociąg sapiąc głośno. Już w przedziałach grzyby rosną, a na półce, wśród bagaży, leży sobie bukiet z jarzyn. Pędzi pociąg lasem, polem pod ogromnym parasolem. Zamiast kół kalosze ma, za oknami deszcz mu gra. O, zatrzymał się na chwilę! Ktoś w wagonie drzwi uchylił potoczył w naszą stronę jabłko duże i czerwone".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-09-2017 XXXVI Bieg Orła

24 września na stadionie w Orłach odbyła się kolejna odsłona charakterystycznego dla naszej miejscowości Biegu Orła. W trwającej nieprzerwanie od 36 lat imprezie udział wzięło 154 uczestników. Program imprezy przewidywał 18 różnych biegów z podziałem na kategorie według wieku i płci począwszy od dystansu 50 metrów przedszkolaków, a skończywszy na 3 kilometrowym biegu dla seniorów. Organizatorem XXXVI edycji Biegu Orła była: Gmina Orły, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Gminny Klub Sportowy w Orłach. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy otrzymali pamiątkowy dyplom, natomiast dla zwycięzców (miejsca I-III) przewidziano okolicznościowe puchary oraz medale. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i byli w ścisłej czołówce niemal wszystkich biegów. Rywalizację w swoich kategoriach wygrali m.in. Antoni Mroczka (bieg 50 m przedszkolaków), Szymon Hop (bieg na dystansie 100 m), Laura Jodłowska (bieg na dystansie 400 m), Rafał Klinger (bieg na dystansie 500 m), Kamila Anioł (bieg na dystansie 900 m), Adrian Pempuś (bieg na dystansie 900 m). Oprócz nagród dla zwycięzców, organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia dla najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy. W tym roku nagrody trafiły w ręce Waldemara Fin - Szumowskiego (najstarszy uczestnik) oraz Laury Buszki (najmłodsza uczestniczka).

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Protokół z imprezy dostępny na w naszej stronie.

 

27-06-2017 Wycieczka do Arboretum

14 czerwca przedszkolaki odwiedziły Arboretum w Bolestraszycach. W wycieczce uczestniczyły wszystkie grupy wiekowe. Spacer po arboretum  dał możliwość poznania ciekawych gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów rosnących na terenie ogrodu. Dzieci miały okazję zwiedzić Muzeum Przyrodnicze, gdzie prezentowane są wystawy stałe "Chrońmy ptaki". Podziwiały znajdujące się tam okazy gatunków rodzimych ptaków, gniazdujące na terenie naszego kraju. Wielką atrakcją dla dzieci okazały się pawie, które zaprezentowały się dzieciom w całej okazałości rozkładając przepiękne, wielobarwne ogony - przedszkolaki były zachwycone tym widokiem. Dzięki wyjazdowi do ogrodu dzieci mogły poznać różnorodność flory i fauny występującej  w Arboretum. Celem dydaktyczno - wychowawczym były również pogłębianie świadomości ekologicznej wobec środowiska naturalnego oraz wyrabianie pozytywnych bodźców do spędzania czasu wolnego.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

22-06-2017 Dzień Dziecka w Przedszkolu

Jak co roku 1 czerwca w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach obchodzono Dzień Dziecka. Szczególnie w tym dniu wszystkie dzieci mają być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe. Nie inaczej było w tym roku. Pogoda dopisała i tegoroczne świętowanie odbyło się na świeżym powietrzu, gdzie dla wszystkich dzieci przygotowano szereg atrakcji. Ogromną frajdę sprawiło wszystkim malowanie twarzy. Tak "wystrojone" dzieci doskonale bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach. W czasie przerwy na dzieci czekał poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski i soczku. Dzieci świetnie się bawiły, szalały i w ogóle nie było widać po nich zmęczenia, a buźki tylko promieniały radością...

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-06-2017 Święto Rodziny

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu - należy, więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem, a rodzicem. Dlatego też, co roku w naszym przedszkolu nauczycielki pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Matki i Ojca. Przedszkolaki ze wszystkich grup przygotowały programy muzyczno - artystyczno - wokalne, które zaprezentowały swoim Rodzicom. Atmosfera była bardzo serdeczna i pełna radości. Po uroczystym przedstawieniu dzieci obdarowały Rodziców upominkami składając im przy tym życzenia. Aby te miłe chwile trwały dłużej wszyscy razem udali się na słodki poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

06-06-2017 Wycieczka do kina

W maju dzieci pojechały na wycieczkę wychowawczo - edukacyjną do kina Helios w Przemyślu na bajkę pt. "Riko prawie bocian" opowiadającą losy pewnego wróbla, któremu wydawało się, że jest bocianem. Celem wycieczki do kina jest nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Pobyt na wycieczce to nauczanie przez odkrywanie, przeżywanie i działanie. Wyjazdy edukacyjne dają możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. Wyzwalana aktywność, jest zaczątkiem wchodzenia w coraz to szersze kręgi społeczne, ucząc szacunku dla ludzi i ich pracy oraz uczestnictwa w kulturze.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

24-05-2017 Poznajemy tradycje majowych świąt

Święto Flagi Państwowej obchodzone 1 maja oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja to jedne z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Oba te święta majowe są doskonałą okazją do rozmowy z dziećmi o patriotyzmie, o znaczeniu symboli narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej. Dzieci poprzez wykonanie prac plastycznych w barwach narodowych naszego kraju uczciły te wielkie wydarzenie historyczne, jakim było przyjęcie Konstytucji Trzeciego Maja 1791 roku.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-05-2017 Pokazy służb mundurowych

W naszym przedszkolu odbyły się w ostatnim czasie pokazy służb mundurowych. Pokazy te wywołały duże zainteresowanie wśród dzieci, które miały możliwość zobaczyć z bliska, dotknąć sprzęty, którymi posługują się straż pożarna, wojsko, ratownicy medyczni. Taka forma zajęć z pewnością przybliżyła naszym dzieciom wiedzę, jakimi narzędziami w pracy posługują się poszczególne ze służb. Wizycie w przedszkolu towarzyszyła radosna aura, zadowolenie i satysfakcja z nowych doświadczeń.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-05-2017 Święto Konstytucji 3-go Maja

W kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na trwałe wpisały się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Jest to związane z przypadającą w tym czasie rocznicą nadania naszej szkole imienia Orła Białego oraz Świętem Flagi RP. Dla całej społeczności szkolnej jest to wspaniała lekcja patriotyzmu i poszanowania wartości narodowych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, samorządowcy z gminy Orły na czele z wójtem - mgr Bogusławem Słabickim, dyrektorzy szkół z terenu gminy, rodzice oraz społeczność szkolna. Wspaniałe wrażenie robiły licznie przybyłe poczty sztandarowe. Podniosłą uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w dalszych świątecznych obchodach. Ich kolejnym elementem był program artystyczny, który nawiązywał do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i podkreślał jej wagę dla naszej Ojczyzny. Zwieńczeniem wspólnego świętowania była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego pod hasłem "Kto ty jesteś - Polak mały". Była to już jego piąta edycja. Młodzi wokaliści po mistrzowsku wyśpiewali utwory, których myślą przewodnią jest Polska i patriotyzm. Zgromadzeni nagradzali ich gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnym dniu. Warto również podkreślić zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Urzędu Gminy i uczniów w przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 
 

29-04-2017 Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Sam pomysł narodził się w Katalonii w 1926 roku. 23 kwietnia jest tam również dniem Św. Jerzego, gdzie kobiety obdarowywano czerwonymi różami, a z czasem zaczęły się one odwzajemniać mężczyznom podarunkami w postaci książek. Dlaczego 23 kwietnia? To symboliczna data dla literatury, ponieważ w tym dniu zmarli pisarze: W. Szekspir czy  M. de Cervantes. W naszej szkole z okazji Dnia Książki zorganizowane zostało przedstawienie pt. "Calineczka". Była to słowno - muzyczna inscenizacja słynnej baśni Andersena. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w baśniowej scenerii przygody Calineczki oraz wystąpiła szkolna grupa baletowa, a całe wydarzenie zgromadziło na sali rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. W szkole pojawiły się również plakaty promujące czytelnictwo i książki, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przyszły przebrane w stroje postaci z baśni i bajek. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie przedstawienia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

12-04-2017 "Kłótnia pór roku"

"Kłótnia pór roku" - to tytuł bajki, której inscenizację przygotowali uczniowie z kółka teatralnego. Aktorzy wystąpili dla dzieci z przedszkola oraz z klas I-III. Bajka opowiada o tym, co niesamowite i magiczne w otaczającym nas świecie - o przyrodzie. O jej rytmie, o tym jak się zmienia, ile ma barw i odcieni, i ile emocji wywołują te momenty, kiedy pory roku są najpiękniejsze. Zawiera morał, który mówi nam, że powinniśmy dbać o Ziemię, która jest naszym domem. Artyści pięknie zaprezentowali swoje umiejętności, na koniec rozdali widzom kolorowanki ekologiczne.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

06-04-2017 Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, a dla bibliotek szkolnych to święto książek dla dzieci, które ma na celu rozpowszechnianie literatury dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klasy V szkoły podstawowej wspólnie z biblioteką szkolną przygotowali inscenizację słowno - muzyczną, nawiązująca do znanej baśni. Zaproszeni zostali uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej i przedszkolaki. Baśnie zajmują wyjątkowe miejsce w życiu każdego dziecka, a ich rola w wychowaniu jest bardzo ważna. Podziękowania dla aktywu bibliotecznego za zaangażowania w pracę biblioteki szkolnej!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

06-04-2017 Głośne czytanie w Przedszkolu

Głośne czytanie to metoda, która ma zachęcać dzieci do spotkań z książką, rozwijać słownictwo, uczyć najważniejszych wartości i pobudzać wyobraźnię dzieci. Biblioteka szkolna stara się systematycznie wdrażać te umiejętności wśród najmłodszych czytelników. W poniedziałek 3 kwietnia głośne czytanie odbyło się w przedszkolu, w grupach średniaków i starszaków. Dzieci wysłuchały baśni pt. "Roszpunka" oraz wierszy Juliana Tuwima. Najważniejszym celem jest to, aby dzieci czytanie kojarzyły z przyjemnością i stało się codziennym rytuałem.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

01-04-2017 Tak się bawią i uczą dzieci w Przedszkolu

Każdy dzień w przedszkolu jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Każdego dnia dzieci zdobywają nowe doświadczenia i wiadomości.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-03-2017 Powitanie wiosny

Ku radości wszystkich dzieci 21 marca zawitała do nas wiosna. Dzieci powitały wiosnę pięknymi piosenkami, wierszami i tańcami, a także wybrały się na pierwszy wiosenny spacer, któremu towarzyszyło wiele radości i pozytywnych emocji. Na spacer przedszkolaki zabrały ze sobą oznaki wiosny, które przygotowały wraz ze swoimi paniami oraz zasadziły pierwsze wiosenne kwiaty.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

10-03-2017 Dzień Kobiet

8 marca nie mogło zabraknąć w naszej szkole świętowania Dnia Kobiet. O to, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych Pań zadbali uczniowie z klasy szóstej i piątej, którzy przygotowali kabaretowy występ zatytułowany "TV Orły". Gwoździem programu był brawurowy występ Pawła Statkiewicza, który zaśpiewał piosenkę "Ach, te baby". Impreza odbyła się Gminnej Bibliotece Publicznej w Orłach.  Nie pozostaje już nic innego, jak tylko dołączyć się do najserdeczniejszych życzeń kierowanych do wszystkich kobiet!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-02-2017 Przyjaciel to skarb - maluje nasz świat tysiącami barw

14 luty to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich. Z tej okazji obchodziliśmy w szkole "Dzień Przyjaźni i Sympatii". Przewodnim kolorem został kolor czerwony nawiązujący do serca i do wzniosłych uczuć. Wszyscy - od przedszkolaka, po uczniów starszych klas i grono pedagogiczne ubrani byliśmy na czerwono, a szkoła mieniła się milionami czerwonych serc. W szkole został rozegrany emocjonujący turniej "FIFA 17" - w którym I miejsce zajął Michał Szczygieł, II miejsce Maksymilian Mach, III miejsce Michał Cwynar, IV miejsce Patryk Ziobro. Mecze były widowiskowe, na bardzo wysokim poziomie i trzymały w napięciu do ostatnich sekund zmagań zawodników. W bibliotece szkolnej Kubuś Puchatek (Paweł Statkiewicz) oraz jego przyjaciele: Tygrysek, Prosiaczek, Krzyś, Maleństwo itd. (Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Nikodem Wojdylak, Klaudia Zazula, Kamila Sękowska, Joanna Litwin) zaprosili przedszkolaków na przyjęcie urodzinowe. Przy pięknej bajce wyjątkowo smakował prawdziwy TORT. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały "przyjacielski kiermasz". Własnoręcznie wykonały karteczki, ciasteczka i walentynkowe upominki, aby dochód ze sprzedaży przeznaczyć na świetlicę szkolną. W dniu przyjaźni rozstrzygnięty został również konkurs pt. "Bądź Sympatyczny". Miło nam poinformować, iż laureatem konkursu została Patrycja Potoczny, II miejsce zajęła Anna Szerszeń, a III miejsce otrzymała Maja Czajkowska. Na finał dnia "szkolny Listonosz" przekazał adresatom poczty walentynkowej miłe upominki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, przyjaciołom zaangażowanym w "Dzień Przyjaźni i Sympatii" dziękujemy, a każdemu uczniowi i sympatykowi naszej szkoły życzymy wiele przyjaźni i sympatii na każdy dzień.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

18-02-2017 Dzień Przyjaźni - Urodziny Kubusia Puchatka

We wtorek dzieci z przedszkola miały okazję wziąć udział w spotkaniu urodzinowym Kubusia Puchatka. Z okazji Dnia Przyjaźni 14 lutego, uczniowie klasy II gimnazjum razem z biblioteką szkolną zorganizowali przedstawienie - bajkę dla przedszkolaków.  Wystąpili Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Maleństwo, Tygrysek, Króliczek i Krzyś. Bajka miała za zadanie nie tylko bawić, ale także pokazać dzieciom, jak wielka jest moc przyjaźni. Dodatkową atrakcją było dzielenie tortu urodzinowego, który ze smakiem zjedli zaproszeni goście. Po finałowej piosence Kubuś Puchatek wraz z przyjaciółmi odwiedzili przedszkole i chętnie pozowali do zdjęć pamiątkowych. A. A. Milne w swojej książce zamieścił wiele cytatów, które pięknie opisywały prawdziwą przyjaźń. Nasi bohaterowie po zakończeniu przedstawienia rozdali w najmłodszych klasach zakładki do książek, zawierające najpiękniejsze cytaty z "Kubusia Puchatka".

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-02-2017 Święto Babci i Dziadka

Miniony tydzień w naszym przedszkolu był bardzo ważny i pracowity. Przez kilka dni w każdej grupie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały krótkie programy artystyczne oraz jasełka. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki oraz tańczyły dla swoich babć i dziadków. Mali artyści pięknie się zaprezentowali, a zaproszeni goście byli bardzo wzruszeni występami. Dziadkowie nie kryli również radości z otrzymanych prezentów i całusów swoich wnucząt. Po części artystycznej wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

15-02-2017 Święto Babci i Dziadka

Miniony tydzień w naszym przedszkolu był bardzo ważny i pracowity. Przez kilka dni w każdej grupie obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki z tej okazji przygotowały krótkie programy artystyczne oraz jasełka. Dzieci śpiewały, recytowały wierszyki oraz tańczyły dla swoich babć i dziadków. Mali artyści pięknie się zaprezentowali, a zaproszeni goście byli bardzo wzruszeni występami. Dziadkowie nie kryli również radości z otrzymanych prezentów i całusów swoich wnucząt. Po części artystycznej wszyscy usiedli do słodkiego poczęstunku.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-02-2017 Bal Karnawałowy

28 stycznia przedszkolaki bawiły się na Balu Karnawałowym. Didżej zaprosił dzieci do wspólnej zabawy wraz z rodzicami i opiekunami przy wspaniałej muzyce. Dzieci na chwilę zamieniły się w różne postacie z bajek tj. Elsa, Supermen, Piraci, Roboty, Motylki, Wróżki i Księżniczki. Zabawę karnawałową uświetnił poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-01-2017 Pomagamy! Akcja "Góra Grosza"

Przedszkolaki wraz z rodzicami chętnie włączyli się w ogólnopolską akcję "Góra Grosza", która trwała w Przedszkolu od 28 listopada do 9. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Zaangażowanie, jakim wykazały się dzieci i ich rodzice utwierdzają w przekonaniu, że takie inicjatywy mają sens i są naprawdę potrzebne.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

18-01-2017 "NIE dla czadu"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odwiedzili naszą szkołę w ramach szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej. W trakcie wizyty kontynuowano zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji akcję "NIE DLA CZADU!". Polegała ona na spotkaniach z uczniami, na których omawiano: informacje dotyczące tlenku węgla oraz przyczyny jego wystąpienia, objawy zatrucia CO, sposoby udzielania pomocy osobom zaczadzonym, informacje o czujkach tlenku węgla, zagrożenia związane z pożarami, sposoby ewakuacji w momencie wystąpienia zagrożenia. Dodatkowo zapoznano uczniów z możliwymi zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych oraz sposobami ich uniknięcia. - Chcemy dotrzeć do dorosłych za pośrednictwem ich dzieci - mówią przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. - Dlatego też za każdym razem apelujemy, by dzieci opowiedziały rodzicom o spotkaniu z nami. Zachęciły ich do zadbania o bezpieczeństwo domu i rodziny. Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu składamy serdeczne podziękowania za troskę o nasze bezpieczeństwo!

 

13-01-2017 Koncert kolęd

W przedszkolu nadal pozostajemy w świątecznym klimacie. W ubiegłym tygodniu 13 stycznia odbył się u nas koncert kolęd. Przedszkolaki w swoich grupach przygotowały i prezentowały najpiękniejsze polskie kolędy. Dzieci występowały w uroczych strojach aniołków. Przedszkolaki śpiewały wybrane kolędy grupowo oraz w kilkuosobowych zespołach. Każdy występ nagradzano gromkimi brawami, a na buziach wszystkich uczestników widoczne był uśmiechy. Koncert zakończył się wspólnym kolędowaniem.

Zdjęcia z koncertu dostępne są w galerii.

 

12-01-2017 Odwiedziny "Świątecznej Mrówki"

W grudniu Przedszkole Samorządowe w Orłach odwiedziła "Świąteczna Mrówka", która przyniosła dzieciom upominki. Serdeczne podziękowania dla PSB Mrówka Przemyśl za okazaną życzliwość i prezenty mikołajkowe dla dzieci z naszej placówki.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-12-2016 Szkolna Wigilia

Świąteczna atmosfera towarzyszyła całej naszej społeczności szkolnej niemal od początku grudnia. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się ozdoby. Później uczniowie wraz z wychowawcami  i nauczycielami zaczęli przygotowywać szopki oraz stroiki. A kiedy zapachniało choinkami wszyscy rozpoczęli przygotowania do szkolnej Wigilii. Uroczystość ta corocznie sprzyja kultywowaniu polskich tradycji. Jest okazją do spotkania całej społeczności szkolnej, rodziców, władz samorządowych oraz sympatyków i przyjaciół naszej placówki. Łamanie się opłatkiem, życzenia oraz wspólne kolędowanie wprowadzają wszystkich w atmosferę przepięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym elementem świątecznego spotkania było rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszy stroik. Pierwsze miejsce zajął Szymon Niemiec, drugie miejsce Szymon Kucaj, a trzecie miejsce Filip Gudyka.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-12-2016 Zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców

16 grudnia w Przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla przedszkolaków i ich rodziców. Tematem tegorocznych warsztatów były stroiki świąteczne. Rodzice wraz z dziećmi z zaangażowaniem wykonały pomysłowe, piękne i pachnące stroiki, które później wzięły udział w przedszkolnym konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy. Rodzice poprzez głosowanie wybrali najładniejsze prace, które zostały nagrodzone. Wspólna praca przyniosła wszystkim uczestnikom warsztatów wiele radości i satysfakcji, stała się dobrą okazją do spotkania, rozmów a tym samym do integracji oraz wprowadziła wszystkich w magiczny przedświąteczny nastrój.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

13-12-2016 Dzieci odwiedzają różne ciekawe miejsca

Dzieci odwiedziły pocztę i bibliotekę oraz zapoznały się z pracą poszczególnych osób. Dowiedziały się również, jak należy się zachowywać w takich miejscach i do czego są potrzebne. Była to dla dzieci niezwykła lekcja, którą zapamiętają na długie lata.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

08-12-2016 Odwiedziny Św. Mikołaja

5 grudnia do Przedszkola Samorządowego w Orłach przyjechał w odwiedziny Święty Mikołaj z prezentami dla dzieci. Dzieci w ramach podziękowań za otrzymane upominki zaśpiewały Mikołajowi piosenki m.in. "Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem" i kilka innych. W tym dniu oprócz prezentów dzieci obejrzały spektakl pt. "Bajka o Świętym Mikołaju". Mikołaj nagrodził dzieci brawami i zapowiedział wizytę na kolejny rok.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

04-12-2016 Tak minęła jesień w Przedszkolu

Jesienne dni w przedszkolu minęły bardzo szybko i przyjemnie na wspólnej pracy oraz zabawie. Przedszkolaki na częstych spacerach obserwowały zmieniającą się przyrodę, podziwiały i zbierały dary jesieni. Dzieci z przyjemnością i zaangażowaniem wykonywały podczas zajęć mnóstwo prac plastycznych związanych z jesienią.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-11-2016 Pasowanie na Przedszkolaka

17 listopada w naszym przedszkolu odbyło się "Pasowanie na przedszkolaka". Dzieci zaprezentowały program artystyczno - muzyczny. Pani Dyrektor uroczyście powitała dzieci w gronie dzielnych przedszkolaków i pasowała na wzorowego przedszkolaka wręczając pamiątkowy dyplom i bajkę. Po uroczystości wszystkich zaproszono na wspólny, słodki poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

14-11-2016 Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnym w Orłach były dla starszych i młodszych lekcją patriotyzmu oraz historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez członków społeczności szkolnej nawiązywał do upadku Polski, czasów rozbiorów, a także wydarzeń bezpośrednio związanych z odzyskaniem niepodległości. Prezentowane teksty   literackie odzwierciedlały tęsknotę Polaków za Ojczyzną oraz ich waleczność na drodze do wolnego i suwerennego kraju. Zgromadzeni na uroczystości wspólnie ze szkolnym chórem śpiewali bliskie sercu Polaków pieśni patriotyczne i legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-10-2016 Dzień zabawek

Dzień zabawek - w piątek wędrują razem z nami do przedszkola nasze ulubione zabawki z domu. Bawimy się wspólnie, wymieniamy się zabawkami, pomysłami i mamy specjalną okazję do większej integracji ze swoją grupą. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie adaptacji do warunków przedszkolnych. Wdrażamy również dzieci do pilnowania i odpowiedzialności za własne rzeczy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-10-2016 "Wiewiórka na drogowym szlaku"

W ostatni piątek 21 października 2016 r. przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. "Wiewiórka na drogowym szlaku" przygotowany przez Teatrzyk Bazyl Art z Przemyśla. Dzieci z zainteresowaniem śledziły historię wiewiórki Basi, która marzyła o wycieczce do wielkiego miasta. Dzięki zabawnej i sympatycznej postaci wiewiórki, przedszkolaki poznały i uświadomiły się sobie, jakie niebezpieczeństwa wynikają z nieznajomości podstawowych zasad i znaków drogowych. Podczas przedstawienia bohaterowie zdawali pytania, nawiązywali rozmowę z dziećmi oraz zapraszali ich do siebie na scenę. Przedszkolaki chętnie brały czynny udział i odpowiadały na wszystkie pytania, wykazując się przy tym świetną znajomością zasad bezpieczeństwa na drodze oraz znaków.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

26-10-2016 Zajęcia dotyczące bezpieczeństwa na ulicy

W Naszym Przedszkolu dzieci uczą się wielu ciekawych rzeczy. Jedną z nich jest poznawanie znaków drogowych, które wcześniej przygotowały przy pomocy swoich pań, jak również poznanie zasad zachowania w ruchu drogowym, aby bezpiecznie poruszać się po ulicy. Przedszkolaki zapoznają się także z kolejnością świateł na sygnalizatorze świetlnym oraz co oznaczają poszczególne światła.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-10-2016 Uwaga! Czerwone światło!

W ramach zajęć o bezpieczeństwie na drodze dzieci z grupy: średniaków i 4-5 latków wybrały się na najbliższe skrzyżowanie. Przedszkolaki rozpoznawały i nazywały napotykane znaki drogowe. Pokazały w praktyce umiejętność bezpiecznego przechodzenia po pasach na drugą stronę ulicy. Po odpowiedzialnym zachowaniu dzieci wróciły uśmiechnięte do przedszkola.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-10-2016 Święto warzyw i owoców

12 października 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Orłach odbyło się "Święto warzyw i owoców". Dzieci ze wszystkich grup wiekowych wykonały z owoców i warzyw różne ludziki, zwierzątka i figurki, z których została przygotowana wystawa. Wystawę oglądali zaproszeni goście oraz rodzice. Atrakcją dla zaproszonych gości były wiersze i piosenki przygotowane przez przedszkolaków oraz zagadki z nagrodami. Na zakończenie przedszkolaki otrzymały gromkie brawa za występy, a zaproszonych gości poczęstowano pysznymi owocami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2016 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach Dzień Nauczyciela jest związany z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. Przygotowania do tej ważnej dla najmłodszych uczniów uroczystości trwały od wielu dni. Nad wszystkim czuwała mgr Krystyna Morawska - wychowawczyni klasy pierwszej. Jej podopieczni wspaniale zaprezentowali się w montażu słowno - muzycznym, który poprzedził doniosłe wydarzenie.

Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty. Wśród nich szczególną niespodzianką był występ grupy baletowej kierowanej przez mgr Beatę Kasprzyk - Hiszpan. Dziewczynki nagrodzono gromkimi brawami. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta KEN było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zwieńczeniem akademii był program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem mgr Anny Ochalskiej oraz krótki występ muzyczny, który zaprezentowała grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej oraz chór szkolny pod batutą mgr Agaty Wąsacz. W tym ważnym dla całej placówki dniu nie zabrakło również życzeń od Rady Rodziców oraz uczniów, a nawet absolwentów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-10-2016 Gość ze Szwajcarii

Już po raz drugi Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził pan Thomas Peter Binder - burmistrz szwajcarskiego miasta Gossau. Gość oraz towarzyszące mu osoby poznali różne aspekty pracy naszej placówki. Oklaskiwali występ chóru szkolnego oraz poloneza, którego pięknie zatańczyli piątoklasiści ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje. Następnie odbyło się spotkanie uczniów z gośćmi, podczas którego zapoznali się oni z ubiegłorocznym spektaklem Jasełek, wystawianym m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Szwajcarzy natomiast przybliżyli naszej młodzieży swój kraj. Odpowiadali także na różnorodne pytania zadawane przez uczniów. Kolejnym punktem wizyty były rozgrywki sportowe. Goście spacerowali również po szkole, zaglądając do klas, w których odbywały się lekcje. Nasza placówka zrobiła na nich wielkie wrażenie. Urzekła ich barwność naszej szkoły oraz otwartość jej pracowników i całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-10-2016 Tak pracują maluchy

"Jestem małym przedszkolakiem, ale dużo już potrafię. Ja się uczę, gdy się bawię, bo w zabawie jest ciekawiej".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

10-10-2016 Teatrzyk "O smoku, który zgubił się w mieście"

5 października dzieci z Przedszkola Samorządowego w Orłach odwiedził teatrzyk Fiku - Miku z Krakowa z przedstawieniem pt. "O smoku, który zgubił się w mieście". Aktorzy w bardzo ciekawy i zarazem zabawny sposób przekazali dzieciom podstawowe zasady ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa na ulicy. Przedszkolaki ponadto poznały znaki ostrzegawcze i znaki zakazu.

Zdjęcia z teatrzyku dostępne są w galerii.

 

09-10-2016 Akcja "wiosenny kwiatek"

Dzieci z grupy "starszaków" zakładają szkolny ogródek obserwacyjny. W ogrodzie sadzą cebulki wiosennych kwiatów.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

05-09-2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o orłowskim kościele parafialnym. Następnie dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do budynku szkoły. Tam powitała wszystkich Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W swoim przemówieniu życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia i sukcesów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wspomniała również o bohaterach września 1939 roku i wszystkich, którzy walczyli za Ojczyznę w okresie II wojny światowej. Zgromadzeniu uczcili ich minutą ciszy. Inauguracja roku szkolnego jest szczególnym przeżyciem dla tych, którzy wkraczają w szkolne mury po raz pierwszy. Trzylatki dumne i z powagą maszerowały do przedszkola, niosąc na plecach swoje pierwsze szkolne plecaki, które rodzice wyposażyli w niezbędne pomoce naukowe. Emocje towarzyszyły także pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli kolejny etap edukacji. Cała społeczność szkolna wspominała minione już wakacje, dzieląc się wspomnieniami i przeżyciami. Wszystkim życzymy zapału do nauki i twórczej pracy oraz wielu sukcesów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.