AKTUALNOŚCI

19-04-2018 Kolejne sukcesy biegaczy

13 kwietnia na obiektach POSiR w Przemyślu odbył się rejonowy finał w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. W zawodach wystąpili mistrzowie i wicemistrzowie powiatów przemyskiego, lubaczowskiego, przeworskiego, jarosławskiego oraz miasta Przemyśla. Rywalizacja odbywała się w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców (w ramach IMS) oraz drużyna chłopców z rocznika 2005-2006 (ID). Wśród naszych starszych reprezentantów najlepszy wynik uzyskała Kamila Anioł, która była czwarta w biegu na 800 metrów. Dobrze zaprezentowała się również drużyna chłopców z rocznika 2005-2006, która ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Nie zawiedli oczywiście nasi etatowi biegacze: Adrian Pempuś był trzeci w biegu na 800 metrów, a Laura Jodłowska była druga w biegu na 600 metrów. To właśnie ta dwójka będzie reprezentować naszą szkołę podczas finału wojewódzkiego w Kolbuszowej. Gratulacje!

 

17-04-2018 Konkurs "Śladem wielkich Polaków"

6 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu odbył się V finał Wojewódzkiego Konkursu "Śladem Wielkich Polaków", który w tym roku poświęcony był Wielkiemu Polakowi - Aleksandrowi Fredrze. Konkurs składał się z trzech kategorii, jedną z nich była plastyczna pod tytułem "Malarska wizja utworów Aleksandra Fredry", której celem było rozbudzenie w uczestnikach zainteresowania dziedzictwem kulturowym, promocja talentów oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów poprzez prace plastyczne. Impreza ta cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły i wśród nich znalazła się również laureatka II miejsca w kategorii szkół podstawowych Klaudia Łęgowy z klasy VII a.  Klaudii gratulujemy kolejnego już sukcesu plastycznego.

 

10-04-2018 Sukcesy w biegach przełajowych

10 kwietnia na stadionie w Krasiczynie rozegrano finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. Konkurencja ta (wprowadzona do szkolnego współzawodnictwa dwa lata temu) zastąpiła dotychczasowe biegi indywidualne. Obecnie rywalizują ze sobą sześcioosobowe zespoły. Suma miejsc na mecie zdobytych przez 5 najlepszych członków zespołu decyduje o miejscu w klasyfikacji drużynowej. Prowadzona jest oddzielna klasyfikacja indywidualna i drużynowa dla poszczególnych biegów i kategorii. Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny reprezentujące Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W rywalizacji na dystansie 800 metrów pierwsze miejsce zajęła reprezentacja dziewcząt rocznika 2002-2004 (indywidualnie pierwsze miejsce zajęła Kamila Anioł, a miejsce drugie Aleksandra Bereźnicka), pierwsze miejsce zajęli również chłopcy, którzy biegali na dystansie 1000 metrów (pierwsze miejsce zajął Kamil Łysik, trzeci był Piotr Bereźnicki). Wśród zespołów rocznikowo młodszych pewną wygraną zanotowali nasi reprezentanci z rocznika 2005-2006 (dodatkowo indywidualnie pierwsze miejsce zajął Adrian Pempuś, trzeci był Konrad Boratyn). Trzecie miejsce zajęły natomiast reprezentacje dziewcząt i chłopców z rocznika 2007-2008. Awans do finału rejonowego oprócz ww. trzech zespołów reprezentujących naszą szkołę, zapewniły sobie również indywidualnie: Laura Jodłowska (pierwsze miejsce w biegu na dystansie 600 metrów) oraz Martyna Skarbek (trzecie miejsce w biegu na dystansie 800 metrów). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-04-2018 Siatkarze mistrzami powiatu !!!

9 kwietnia na hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Orzechowcach (gm. Żurawica) rozegrany został turniej finałowy Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini siatkówce chłopców. Do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny z terenu powiatu przemyskiego. Grano do dwóch wygranych setów, a każdy set do 25 zdobytych punktów. Reprezentanci naszej szkoły nie zawiedli i zgodnie z oczekiwaniami bardzo pewnie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny powiatu przemyskiego (wygrali wszystkie mecze, nie tracąc przy tym żadnego seta). Dla chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach to już drugi z rzędu tytuł mistrzowski w tej dyscyplinie sportu. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-04-2018 Konkurs wielkanocny

W niedzielę 25.04.2018 r. w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży zorganizowanego pod hasłem "Wielkanocne tradycje". Nadesłano ponad 200 propozycji z terenu całego województwa podkarpackiego. Komisja Konkursowa przy ocenie prac zwracała uwagę na wrażliwość młodych twórców, nawiązanie do tradycji oraz oryginalność. Uczniowie w naszej świetlicy wykonali 17 prac. Wyróżnienie otrzymała Marysia Gończ z kl. Ia. Serdecznie gratulujemy!

 

31-03-2018 Konkurs Palm Wielkanocnych

Konkurs Palm Wielkanocnych stał się znany w całej naszej Gminie. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Orły Pan Bogusław Słabicki oraz Dyrektor Szkoły Pani Renata Iwanów. Najbardziej charakterystycznym obrazkiem z tej imprezy są niezwykłe palmy, których jakość, piękno i pomysłowość zachwyca każdego. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odbyła się uroczysta Msza Święta z udziałem pocztu sztandarowego. Po mszy w pięknym, kolorowym korowodzie nastąpił przemarsz delegacji z różnych szkół, stowarzyszeń oraz indywidualnych wykonawców palm do Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Tam też najmłodsze dzieci - aktorzy swoją uroczą inscenizacją wprowadziły nas w wspaniałą atmosferę Świąt Wielkanocnych. Dla każdego uczestnika i gościa czekały słodkie wypieki wielkanocne przygotowane przez rodziców i dzieci naszej szkoły. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki na najpiękniejszą palmę wielkanocną w różnych regulaminowych kategoriach. Wszystkim twórcom wiernym tradycji - GRATULUJEMY! Obecnie można podziwiać pokonkursową wystawę palm w Urzędzie Gminy Orły - serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-03-2018 Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży w tym roku prowadził wieloletni przyjaciel szkoły - ks. Marcin Wilk. Odbywały się w dniach 16-19.03.2018 r. w naszym parafialnym kościele w Orłach. Ks. Marcin tłumaczył nam, że Wielki Post może być czasem pozytywnej przemiany oraz wyjaśniał jak poradzić sobie z najtrudniejszymi życiowymi doświadczeniami mając w sercu i w pamięci naukę św. Jana Pawła II. Bóg zapłać za takie lekcje!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-03-2018 "Śladem Wielkich Polaków"

Miło nam poinformować, że V edycja Wojewódzkiego Konkursu "Śladem wielkich Polaków" zainteresowała również naszych uczniów. 21 marca miał miejsce etap szkolny, przygotowany i poprowadzony przez panie M. Podgórską i M. Nakoneczną. Test wiedzy dotyczył szczegółów z życia i twórczości Aleksandra Fredry. Oto lista zwycięzców: I miejsce - Kinga Kościak, II miejsce - Klaudia Łęgowy, III miejsce - Wiktoria Pawłowska. Pozostali uczestnicy to: Martyna Kuźniar, Katarzyna Rzechorzek i Maksymilian Szamański. Dziękujemy i gratulujemy ogromnej wiedzy. K. Kościak i K. Łęgowy będą reprezentować naszą szkołę podczas finału zorganizowanego przez Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką. Mocno trzymamy kciuki.

 

27-03-2018 "W pustyni i w sieci"

W dniu 22 marca 2018 r. uczniowie klas 7a i 7b udali się do Centrum Kulturalnego, aby obejrzeć spektakl "W pustyni i w sieci" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Edukacji In-Art. "WYOBRAŹNIA JEST WAŻNIEJSZA OD WIEDZY" - to słowa znanego wszystkim Einsteina stały się motywem przewodnim spektaklu. Wszyscy z zainteresowaniem śledzili losy Uli, wielbicielki książek i jej brata Rafała, który był fanem Internetu i został przeniesiony do świata gry komputerowej. Rozwiązując kolejne zadania, wygrał zdrowie dla siostry, a sam nauczył się rozpoznawać, co w życiu jest naprawdę ważne. Przedstawienie miało charakter profilaktyczno -edukacyjny. Sztuka przez cały czas trzymała widzów w napięciu, była pełna zagadek, humoru i muzyki. Dzięki niesamowitym kostiumom i efektom specjalnym stała się niezapomnianym widowiskiem dla widzów. Uświadomiła wszystkim, jak można mądrze wykorzystać zdobytą wiedzę i nie wpaść w cywilizacyjne pułapki współczesnego świata, które niesie ze sobą Internet i gry komputerowe.

 

26-03-2018 Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy

Warcaby to jedna z najstarszych i najbardziej popularnych gier planszowych, która rozwija inteligencję, logiczne myślenie i mobilizuje dzieci do koncentracji uwagi. 20.03.2018 r. odbył się XI Międzyświetlicowy Turniej Warcabowy, zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 17 w Przemyślu. W rozgrywkach brało udział osiem świetlic ze szkół podstawowych z terenu Przemyśla i okolic. Naszą świetlicę reprezentowali Jakub Gierut z kl. IIIa i Nikodem Piejko z kl. II. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

24-03-2018 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16 marca w SP w Zadąbrowiu odbyły się Eliminacje Gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej dla szkół Podstawowych i Gimnazjum. Uczniowie musieli prawidłowo udzielić odpowiedzi na pytania z zakresu taktyki i działań ratowniczo - gaśniczych, zagrożeń wynikających z eksploatacji w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej, jak również zagadnień BHP oraz innych związanych z funkcjonowaniem Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Oto lista zwycięzców z naszej szkoły: Rafał Zając - I miejsce, Aleksandra Bereźnicka - II miejsce, Katarzyna Rzechorzek - III miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach na szczeblu Powiatowym. 

 

23-03-2018 Wyprawa na Książkolandię

Laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury - Wisława Szymborska stwierdziła, że "czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła". Nawiązaniem do tych słów poetki było wydarzenie, które miało miejsce w bibliotece szkolnej 23. marca. W tym dniu mieliśmy okazję gościć w bibliotece pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej, którzy uczestniczyli w uroczystości pasowania na czytelnika. Podczas spotkania dzieci obejrzały przedstawienie pt. "Piraci na Książkolandii" w wykonaniu uczniów klasy VIa i VIb. W trakcie programu pierwszoklasiści mogli przyłączyć się do pirackiej wyprawy na tajemniczą wyspę, a w trakcie podróży niezbędna okazała się znajomość różnych baśni oraz bajek. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły bezbłędnie odpowiadali na pytania Wróżki dotyczące baśniowych bohaterów i  z uwagą wysłuchali zasad obowiązujących w bibliotece szkolnej. Postawa i wiedza pierwszoklasistów były godne pochwały, dlatego też władca Książkolandii - Neptun odczytał słowa przeczenia czytelnika, które zostały uroczyście powtórzone przez dzieci. Na koniec spotkania pani dyrektor Renata Iwanów pasowała uczniów na czytelników. Oczywiście nie zabrakło pamiątkowych dyplomów, książek i zakładek dla wszystkich miłośników czytania.  Ogromnie się cieszymy z powiększenia grona czytelników i mamy nadzieję, że od tej pory będą oni częstymi gości w bibliotece szkolnej. 

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-03-2018 Sukcesy w konkursie historycznym

XVII edycja konkursu historycznego "Twierdza Przemyśl" dała nam powody do radości i dumy, których przyczyną była postawa naszych uczniów. Zacznijmy jednak od początku. 13 marca w SP nr 15 w Przemyślu odbył się pierwszy etap konkursu, w którym uczestniczyli: Jakub Napora, Konrad Trojnar i Marlena Niebylska. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, co zaowocowało świetnymi wynikami. W kategorii szkół podstawowych do finału awansował Jakub Napora, natomiast w kategorii klas gimnazjalnych sztuka ta udała się Marlenie Niebylskiej. O sporym pechu może mówić Konrad Trojnar, któremu do awansu zabrakło jednego punktu.  Tydzień później w pięknej scenerii sali byłego Kasyna Oficerskiego ( w Przemyskiej Bibliotece Publicznej), odbył się finał siedemnastej edycji konkursu, w czasie którego uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania. Uczestnicy finału nie tylko musieli wykazać się wiedzą, ale także odpornością na stres, gdyż zmagania obserwowała spora widownia. Efektem zmagań było przyznanie naszym uczniom wyróżnień. Gratulacje!

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

19-03-2018 Tenis stołowy - etap rejonowy

16 marca na hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dubiecku rozegrany został rejonowy etap Igrzysk Dzieci w tenisie stołowym drużynowym w kategorii chłopców. W imprezie udział wzięło łącznie 10 drużyn, mistrzów i wicemistrzów powiatów: przemyskiego (Orły, Bircza), jarosławskiego (SMS Jarosław, Węgierka), przeworskiego (Łopuszka Wielka, Mirocin), lubaczowskiego (Ruda Różaniecka, Młodów) oraz Przemyśla (SP nr 6 Przemyśl, SP nr 4 Przemyśl). Rywalizowano na 6 stołach zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisa Stołowego (obowiązywała drabinka turniejowa według tzw. systemu radzieckiego). Duet reprezentantów naszej szkoły - Mateusz Gala i Adrian Pempuś zaprezentował się nieźle na tle wymagających rywali i ostatecznie zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą zawodów została drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Jarosławia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

18-03-2018 Świetlicowy konkurs plastyczny

Dnia 13.03.2018 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać bajkowa", skierowanego do uczestników zajęć świetlicowych. Organizatorem tego ciekawego przedsięwzięcia była szkolna świetlica. Cel konkursu to rozwijanie zdolności plastycznych, wrażliwości estetycznej i wyobraźni twórczej u dzieci. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a laureatom dyplomy wręczała dyrektor szkoły pani Renata Iwanów. Ze zgromadzonych prac została przygotowana wystawa przy wejściu do świetlicy. Zapraszamy do jej obejrzenia i dziękujemy wszystkim artystom za wykonanie oryginalnych prac.

 

17-03-2018 Gminny turniej mini siatkówki

W dniach 14-15 lutego na hali sportowej w Małkowicach rozegrany został VII turniej mini siatkówki o mistrzostwo Gminy Orły. W zawodach udział wzięły niemal wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy (Małkowice, Orły, Walawa, Niziny, Trójczyce, Drohojów, Kaszyce). Tak duże zainteresowanie tą wymagającą szczególnej techniki i precyzji dyscypliną sportu sprawiło, że tegoroczny turniej rozłożony został na dwa dni (w pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, a w drugim dniu chłopcy). Każde spotkanie rozgrywane było do dwóch wygranych setów (set rozgrywany był do 15 punktów). Zgodnie z zasadami mini siatkówki zawody rozgrywane były czwórkami, na odpowiednio zmniejszonym boisku. W rywalizacji dziewcząt wygrała reprezentacja gospodarzy - Szkoła Podstawowa z Małkowic. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Drohojowa, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Orłów. Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się ubiegłoroczni tryumfatorzy - Szkoła Podstawowa z Orłów (nasi chłopcy w całym turnieju wygrali wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta). Drugie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej z Małkowic, a miejsce trzecie - Szkole Podstawowej z Drohojowa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mają prawo reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

13-03-2018 Kulig w Tarnawcach

Na większe opady śniegu chyba wszystkie dzieci czekają z utęsknieniem. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki, jazda na sankach czy kulig - to ulubione zimowe zabawy nie tylko maluchów. 15 lutego klasa Ia/SP wybrała się na kulig do Tarnawiec. Warunki były idealne: białe połacie śniegu, zaspy i odpowiednia temperatura! Trasa kuligu wiodła przez polne drogi i las. Było jak w znanej piosence: "Jaka pyszna sanna, parska raźno koń. Śnieg rozbija kopytami, sanki dzwonią dzwoneczkami: Dzyń, dzyń, dzyń…" Uczniowie beztrosko i bezpiecznie spędzili czas na świeżym powietrzu pod czujną opieką nauczycieli. Podczas jazdy mogliśmy podziwiać piękne zimowe widoki. Po kuligu na wszystkich uczestników czekała przyjemność samodzielnego pieczenia kiełbasek. Apetyt  dopisywał wszystkim. Wróciliśmy do szkoły bardzo zadowoleni, a radość wychowanków nie miała granic! Zima wcale nie jest taka zła.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

13-03-2018 Mateusz i Adrian mistrzami powiatu!

12 marca na hali sportowo - widowiskowej w Birczy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w drużynowym tenisie stołowym. Na 8 stołach tenisowych rywalizowali ze sobą mistrzowie i wicemistrzowie Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego. W kategorii chłopców udział wzięło 5 szkół (Bircza, Sufczyna, Reczpol, Krasiczyn, Orły), zaś w kategorii dziewcząt 7 szkół (Bircza, Sufczyna, Reczpol, Dubiecko, Krasiczyn, Żurawica, Małkowice). Wśród chłopców grano systemem "każdy z każdym", natomiast wśród dziewczyn obowiązywała drabinka turniejowa do dwóch przegranych (tzw. system radziecki). Każdy mecz rozgrywany był do 3 wygranych punktów (a każdy pojedynek do dwóch wygranych setów). Świetnie zaprezentował się duet tenisistów stołowych reprezentujących Szkołę Podstawową w Orłach - Mateusz Gala i Adrian Pempuś, którzy wygrywając swoje wszystkie mecze, bardzo pewnie zdobyli tytuł mistrza powiatu przemyskiego (w całym turnieju nasz duet stracił tylko jeden punkt!). Drugie miejsce w kategorii chłopców zajęli reprezentanci gospodarzy - Szkoła Podstawowa z Birczy. Wśród dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Żurawicy, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Dubiecka. Mistrz i wicemistrz dzisiejszych zawodów ma prawo do reprezentowania naszego powiatu w zbliżających się zawodach szczebla rejonowego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-03-2018 Kolejna wygrana tenisistów stołowych

2 marca w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrana została jubileuszowa X edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Zadąbrowiu. W tegorocznych rozgrywkach, potocznie zwanych ping-pongiem, wystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 7 drużyn męskich reprezentujących Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych gier, a każda gra do dwóch wygranych setów. Świetnie spisał się niezawodny duet naszych tenisistów stołowych: Mateusz Gala i Adrian Pempuś, którzy bez straty choćby jednego seta pewnie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w gminie. Obronili tym samym tytuł mistrzowski zdobyty rok temu. Drugie miejsce wśród chłopców zdobyła Szkoła Podstawowa z Kaszyc, a miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Wśród dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Walawy, a miejsce trzecie - Szkoła Podstawowa z Drohojowa. Zwycięskie zespoły z kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować naszą gminę podczas mistrzostw szczebla powiatowego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-03-2018 "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 22 lutego odbyły się szkolne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu "Młodzież Zapobiega Pożarom" w kategorii Szkoła Podstawowa klasy III-VII oraz Gimnazjum. W konkursie wzięło udział 26 uczestników. Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 25 bardzo trudnych pytań, przygotowanych przez specjalistów, pasjonatów i wybitnych znawców tematu. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa: I miejsce - Stanisław Romański, II miejsce  - Rafał Zając, III miejsce - Arkadiusz Pierożek; Gimnazjum: I miejsce - Katarzyna Rzechorzek, II miejsce - Manuel Markiewicz, III miejsce - Mateusz Tywoniuk, IV miejsce - Justyna Niemiec, V miejsce - Aleksandra Bereźnicka. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów podczas kolejnego etapu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

01-03-2018 Sukcesów piłkarskich ciąg dalszy

28 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrana została druga edycja Zimowego Turnieju Piłkarskiego dla chłopców do lat 10. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-III z terenu gminy Orły. Organizatorem zawodów był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". W tegorocznej imprezie udział wzięło 6 zespołów. Mecze rozgrywane były systemem grupowym, po którym nastąpiła faza play-off (dwa półfinały, mecz o miejsce piąte i trzecie oraz wielki finał). Każdy z zespołów rozegrał minimum 3 spotkania. Większość meczów było bardzo zaciętych i wyrównanych, a o rezultacie niektórych decydować musiały rzutu karne. Świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy po remisie i trzech wygranych ostatecznie zajęli pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Szkołę Podstawową w Trójczycach, a podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Kaszyc. Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. SP Orły, 2. SP Trójczyce, 3. SP Kaszyce, 4. SP Zadąbrowie, 5. SP Małkowice, 6. SP Niziny. Oprócz nagród drużynowych (puchary, dyplomy), wyróżniono również najlepszego strzelca (Maksymilian Demeńczuk, SP Orły) oraz najlepszego zawodnika (Arkadiusz Ratuszniak, SP Trójczyce), którym okolicznościowe statuetki wręczył Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Pani Renata Iwanów. Nasi reprezentanci obronili więc tytuł najlepszego zespołu gminy, który zdobyli rok temu. Dodać należy, że nasza drużyna jest również zwycięzcą gminnych rozgrywek o Puchar Tymbarku - edycja 2017. Celem jest powtórzenie tych sukcesów w III Turnieju Chłopców U10, który odbędzie się w czerwcu na terenie naszej placówki, a na który zapraszamy już dziś!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

01-03-2018 Integracja w plenerze

Uczniowie klasy 7a wspólnie z wychowawcą Panią Marzeną Podgórską oraz opiekunem Panią Anną Baran wybrali się na kulig do zaprzyjaźnionej z naszą szkołą Stadniny Koni w Orzechowcach "Jurta". Wyjazd był nagrodą za wyróżnienie w konkursie gminnym na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową. Przejażdżka saniami trasą Fortu XI, zimowa sceneria i pieczona kiełbasa w pięknych okolicznościach podkarpackiej przyrody na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Na pewno kiedyś tam wrócimy!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

28-02-2018 "Kolekcja czerwieni" - konkurs plastyczny

19 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Gimnazjalnymi Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu odbyło się rozstrzygnięcie V Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Kolekcja czerwieni". Założenie konkursu było trudne, ponieważ dotyczyło bardzo wąskiej gamy barw skupionej jedynie wokół różnych odcieni czerwieni. W konkursie wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły, wśród nich znajdowała się również, jak się później okazało, laureatka II miejsca w kategorii szkół podstawowych to jest Wiktoria Groszek (klasa VIIb). Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom, organizatorzy zapewnili przybyłym gościom atrakcje muzyczne i taneczne. Laureatce konkursu gratulujemy, dziękujemy za tak duże zaangażowanie i życzymy kolejnych sukcesów!

 

28-02-2018 Brawo Hubert!

17 lutego 2018 roku w Rzeszowie odbędzie się rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego zatytułowanego "Herb mojego rodu" zorganizowanego przez rzeszowskie Archiwum Państwowe. Konkurs miał na celu skłonić uczestników do przemyśleń nad historią swojej rodziny. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu i co więcej z niemałym sukcesem. Hubert Wolański z klasy IVa został doceniony i nagrodzony. Hubertowi gratulujemy kolejnego już artystycznego sukcesu i trzymając kciuki, liczymy na kolejny!

 

27-02-2018 Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły

VII edycja Indywidualnego Turnieju Szachowego o puchar Wójta Gminy Orły zgromadziła rekordową liczbę miłośników "królewskiej gry". W zmaganiach, które toczyły się w dwóch kategoriach: junior oraz open, wzięło udział 78 zawodników. Należy zaznaczyć, iż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy oraz z powiatów przemyskiego, jarosławskiego oraz przeworskiego, co przełożyło się na niezwykle wysoki poziom gry. W zmaganiach uczestniczyło trzynastu uczniów z naszej szkoły. W kategorii junior najlepiej zaprezentował się Grzegorz Cwynar, który zajął szóste miejsce. W pierwszej dziesiątce zmieścił się także Jakub Jankowski, który był dziewiąty. Natomiast w kategorii open dobrze spisali się Hubert Łoś i Grzegorz Mazur, którzy zajęli odpowiednio czternaste i piętnaste miejsce.  Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj. Kolejny turniej szachowy, w którym będą mogli wystartować nasi uczniowie, odbędzie się 21 kwietnia w Radymnie.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

25-02-2018 iTeatr dla Szkół

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję skorzystać z autorskiego projektu Telewizji Polskiej - iTeatr dla Szkół. Dzieci obejrzały transmitowany na żywo za pośrednictwem Internetu spektakl na motywach powieści Janusza Korczaka "Król Maciuś Pierwszy". Jest to wyjątkowo plastyczna i piękna realizacja. W spektaklu pada niewiele słów, mimo tego widowisko podejmuje ważne i uniwersalne tematy: odpowiedzialności za siebie i innych, władzy, wojny, ale także relacji międzyludzkich, przyjaźni i potrzeby bliskości. Uwagę młodych widzów przyciągnęła forma przedstawienia, gdyż była to pantomima. Tu liczy się ruch, mowa ciała i gest. Nad przebiegiem transmisji iTeatru czuwała pani Anna Lula.

 

25-02-2018 Konkurs plastyczny "Mój przyjaciel"

Luty do dobry czas, aby pomyśleć o naszych bliskich, o koleżankach, kolegach, to również czas, aby zastanowić się, kto jest naszym prawdziwym przyjacielem. Tym zamysłom przyświecał cel zorganizowania w szkole konkursu plastycznego pt. "Mój przyjaciel". Ku zaskoczeniu organizatorów prac było wiele, pomysły wspaniałe, a rysunki wyjątkowe! Wyłonić zwycięzców nie było łatwo. W kategorii klas młodszych nagrodzeni zostali: Emilia Trojnar - klasa II/SP, Adam Demczuk - klasa II/SP, Ula Fleszar - klasa IB/SP, Julia Baran /OP, Marcelina Lichocińska - klasa IB/SP, Piotr Drabicki - klasa II/SP oraz Artur Homenda - klasa IB/SP. W kategorii klas IV-VI nagrody otrzymali Gabriela Głuszak - klasa IVB/SP, Patryk Przybylski - klasa IVA/SP oraz Kinga Czajkowska - klasa IVB/SP. Gratulacje!

Zdjęcia prac konkursowych dostępne są w galerii.

 

24-02-2018 Turniej FIFA 18

W dniach 13-14 lutego 2018 r. w naszej szkole został rozegrany emocjonujący turniej w najpopularniejszej grze sportowej ostatniej dekady - FIFA! W grze wzięło udział 16 drużyn - przedstawicieli klas od IV SP  do III gimnazjum.  Turniej obfitował w wiele emocji, sytuacji podbramkowych i strzelonych goli. Oczywiście wszystko przebiegało według zasady Fair play! W wyniku rozegranych spotkań zwycięzcą w kategorii IV-VI została klasa IVA/SP, miejsce drugie wywalczyła klas VIB/SP, przegrywając jedną bramką strzeloną w 90 minucie. Miejsce trzecie otrzymała klasa V SP. Królem strzelców został Rafał Klinger. W kategorii klas siódmych oraz klas gimnazjalnych I miejsce otrzymała klasa IIIB/G, miejsce II klasa VIIB/SP, miejsce III klasa IIA/G. Tytuł króla strzelców w tej kategorii przyznano Mateuszowi Tywoniukowi oraz Ernestowi Sait! GRATULACJE dla wszystkich zawodników i podziękowania dla prowadzących turniej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

23-02-2018 Jak dobrze mieć przyjaciela

Bezcenny skarb to przyjaciel, a my staramy się pielęgnować nasze przyjaźnie i dlatego też w lutym odbywają się u nas Dni Przyjaźni i Sympatii. Jak każdego roku z radością i wzruszeniem organizujemy "Kiermasz słodkości" pod patronatem Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie degustowali pączki, faworki i ciasteczka przygotowane przez uczniów, którzy zechcieli wspomóc Samorząd Uczniowski i włączyć się w akcję. Wydarzenie należy uznać za udane, wszystkie pyszności zostały zdegustowane przez smakoszy ciast. Inne atrakcje tego dnia to: po pierwsze - "Kiermasz walentynkowy" przygotowany przez panią Annę Lulę, dzieci ze świetlicy szkolnej i ich rodziców, po drugie - finał konkursu "Ugotowani Przyjaciele". Kolejna edycja ujawniła zdolności kulinarne naszych uczniów oraz przyczyniła się do powstania nowej przygody (podczas domowych wypieków) w życiu młodych przyjaciół. To były doskonałe ciasta i ciasteczka! Wyjątkowy smak, ogromna radość i zabawa. Komisja konkursowa była wyjątkowo zadowolona ze smaków, ale i zakłopotana, które wypieki uznać za najlepsze! Po podliczeniu głosów... pierwsze miejsce otrzymały przyjaciółki: Agata Mroczka oraz Aleksandra Dobosz! Drugie miejsce przyznano równocześnie: Nikodemowi Franków oraz Jakubowi Gończ i parze przyjaciół Aleksandrze Orzech oraz Tomaszowi Farfał. Trzecie miejsce otrzymały przyjaciółki: Klaudia Zazula i Kardalen Tas oraz Gabriela Łysik i Wiktoria Ceglińska.  Za słodkości dziękujemy również Amelii  Kisała, Martynie Kontek, Oli Janusz, Oli Grabowskiej, Justynie Niemiec i Sandrze Wrona. PS. "Master Chef" - czeka już tylko na Was!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

22-02-2018 SP Orły z Pucharem Wójta Gminy !!!

20 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został Turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły. Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz imprez sportowych organizowanych na terenie Gminy Orły. W tym roku obchodziliśmy już jej osiemnastą edycję. W tegorocznych zawodach wystąpiło sześć Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. Tegoroczny system rozgrywek był nieco inny niż w poprzednich edycjach. Oprócz spotkań grupowych rozegrano również dwa półfinały, które wyłoniły finalistów. Szkoła Podstawowa w Orłach zaprezentowała się znakomicie. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze, nie tracąc przy tym żadnej bramki i bardzo pewnie sięgnęli po tytuł mistrzowski (stosunek bramek 13:0). Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła Szkoła Podstawowa z Kaszyc, podium uzupełnili zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Trójczycach. Miejsca 4-6 zajęły kolejno: SP Zadąbrowie, SP Drohojów oraz SP Małkowice. Kapitan każdego z zespołów otrzymał z rąk Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Pani Renaty Iwanów pamiątkowy puchar oraz dyplom. Oprócz nagród drużynowych, nagrodzono również indywidualnych graczy. Najlepszym strzelcem został Jakub Ziobro (5 bramek, SP Kaszyce), najlepszym bramkarzem - Ksawery Szydłowski (SP Trójczyce), a najlepszym zawodnikiem turnieju - Bartłomiej Ostrach (SP Orły). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

20-02-2018 Przemyska Gala Szlachetnej Paczki

Dnia 09.02.2018 r. już po raz drugi odbyła się Przemyska Gala Szlachetnej Paczki w Villi Bolestraszyce, na której nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Podczas uroczystości podziękowano szczególnie darczyńcom oraz wolontariuszom. Finał tej niezwykłej akcji miał miejsce w grudniu. To właśnie wtedy za sprawą darczyńców oraz wolontariuszy pomoc otrzymały najbardziej potrzebujące rodziny w naszym regionie. Po raz kolejny pokazaliśmy jak ważna jest mądra pomoc i jacy potrafimy być solidarni. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się razem z nami do akcji. Koordynatorami akcji w naszej szkole były: Pani Anna Łyszczarz oraz Pani Alicja Synus.

 

18-02-2018 Konkurs plastyczny

Pod koniec stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny na "Najładniejszą zakładkę do książki". Uczniowie zgłosili bardzo dużo prac, dlatego jurorzy mieli nie lada problem, aby wyłonić laureatów. Po długich i wyczerpujących obradach dokonano wyboru i spośród 98 prac wyłoniono 6 najlepszych zakładek - po 3 w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V oraz klasy VI-VII. 26 stycznia w ostatnim dniu szkolnym przed feriami odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom. A tak przedstawiały się  wyniki konkursu i miejsca na podium: kategoria IV-V: I miejsce Kinga Czajkowska (kl. IVb), II miejsce Jagoda Klimko (kl. IVb), III miejsce Natalia Pawłowska (kl.V); kategoria VI-VII: I miejsce Dominika Czajkowska (kl.VIb), II miejsce Nela Szmuc kl. (VIIa), III miejsce Kamila Tymoczko kl. (VIIa). Laureatom gratulujemy! A wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, prosimy o równie duże zaangażowanie przy następnych propozycjach i życzymy sukcesów w kolejnych plastycznych zmaganiach.

 

02-02-2018 Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 21 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Gali Orszaku Trzech Króli w Instytucie Teologiczno - Pastoralnym w Rzeszowie. Podczas gali odbyło się nagrodzenie laureatów XXV Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie a patronami: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl. Nasza szkoła w konkursie odniosła ogromny sukces, laureatami zostali: Julia Potoczna kl. VIb, Dominika Czajkowska kl. VIb, Wiktoria Stachowicz kl. VIb, Anna Wojdyło kl. VIa, Aneta Wolankiewicz kl. VIa, Martyna Skarbek kl. VIa, Antek Zawalski kl. VIa, Kamila Tymoczko kl VIIa. Wyróżnienia otrzymali: Patrycja Dziedzic kl. IIIb, Emilia Chomka kl. IIIb, Alexandra Preneta kl. VIIb, Miłosz Sajt kl. VIIb, wyróżnienie otrzymała również szopka kl. IIb gimnazjum. Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy sukcesu.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

02-02-2018 Jasełka na Zamku Kazimierzowskim

"Pokój  na ziemi ludziom, a w niebie cisza gwiazd, grają anieli, świat się chlebem dzieli.  Świat ma dziś magiczny blask…." Szkolne Jasełka są jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci, młodzieży i całej społeczności lokalnej. Nie zawiedli nas zaproszeni goście, bliscy, krewni, przyjaciele, absolwenci. Wszyscy oni swoją obecnością potwierdzili, że warto podjąć trud przygotowania tej wyjątkowej uroczystości, która od wielu już lat jest wpisana do kalendarza szkolnych imprez. W pięknej scenerii Zamku Kazimierzowskiego, przy pełnej sali widzów dnia 29 stycznia 2018 roku przepełnieni magią świąt, mieliśmy zaszczyt wystąpić już po raz trzeci na deskach Teatru Fredreum. Jest to najstarszy teatr amatorskim w Polsce i najprawdopodobniej również w Europie. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszego występu! Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, aniołowie, pasterze, górale i dzieci. Nasi aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Przygotowania do przedstawienia trwały od miesiąca, uczniowie poświęcili wiele czasu na próby, tym bardziej, że poza nauką tekstu, uczyli się też śpiewać i tańczyć, by w pełni oddać radość z narodzenia Jezusa. Brawa i życzliwość publiczności były wielką nagrodą dla małych i dużych aktorów, ponadto stały się  źródłem przeżyć i wzruszeń, które zostaną w pamięci na całe życie. Za przygotowanie jasełek dziękujemy pani Ewie Pleśniak i pani Beacie Kasprzyk - Hiszpan, za oprawę muzyczną i pracę z chórem pani Agacie Wąsacz. BRAWA! Każdemu, kto zechciał podziwiać nasze występy - dziękujemy!

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-02-2018 Bal karnawałowy

Karnawał to czas balów, maskarad i wesołych imprez towarzyskich. Zarówno ci zupełnie mali, jak i ci nieco więksi z niecierpliwością czekali na zabawę choinkową, która w naszej szkole odbyła się w dniu 24 stycznia 2018 roku. Niemal wszyscy ruszyli roztańczonym krokiem na parkiet, porywając ze sobą do tańca nauczycieli i rodziców. Uczniowie balowo ubrani, pełni emocji i wrażeń wesoło bawili się pod przewodnictwem wspaniałych wodzirejów z klas gimnazjalnych. Doskonały nastrój dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym. Były korowody, kółeczka i pląsy w parach. Sala balowa migotała w takt muzyki kolorowymi światełkami, nad głowami falowały balony, serpentyny i inne ozdoby wykonane przez młodzież i opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Między jednym a drugim przebojem uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez niezawodnych rodziców. Dziękujemy im bardzo serdecznie. Wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli sprawiła, że takie wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkich!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

31-01-2018 Warsztaty "Od uprawy do potrawy"

17 stycznia uczniowie naszej świetlicy wzięli udział w wycieczce edukacyjnej "Ekspedycja smaku" do hipermarketu TESCO w Przemyślu. Wyprawa rozpoczęła się niecodziennie, bo od ogłoszenia przez telekom: kim jesteśmy, z jakiej szkoły i w jakim celu pojawiliśmy się w sklepie. Na kolejnych działach dzieci poznawały tajniki zdrowego odżywiania poprzez zabawę, która polegała na szukaniu różnych zdrowych produktów (owoców, warzyw, bakalii, makaronów, nabiału), były również zadania, zagadki oraz odszukiwanie naklejek z ilustracjami poznawanych produktów. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość degustacji zdrowych przekąsek. Mali odkrywcy ze znalezionych naklejek uzupełnili piramidę żywieniową, którą zabrali ze sobą do szkoły. Podsumowaniem tej przygody było przygotowanie smacznej i zdrowej przekąski z jogurtu naturalnego oraz samodzielnie wybranych dodatków w postaci świeżych owoców i bakalii. Było pysznie i zdrowo!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

26-01-2018 Mini unihokej - półfinał wojewódzki

23 stycznia na hali sportowej przy Zespole Szkół im. Św. Stanisława Kostki w Kamieniu (pow. rzeszowski) rozegrany został jeden z trzech półfinałów wojewódzkich Igrzysk Dzieci w mini unihokeju chłopców. Start w imprezie zapewnili sobie mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: rzeszowskiego (SP Nowa Wieś, SP Kamień), Przemyśl gr. (SP nr 6 Przemyśl), jarosławskiego (SP Laszki), lubaczowskiego (SP Oleszyce), przeworskiego (SP Dębów) oraz przemyskiego (SP nr 1 Żurawica, SP Orły). Grano w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym", czas gry 2x6’. Reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zaprezentowali się dobrze, ostatecznie zajmując piąte miejsce. Cały turniej wygrali zawodnicy z Nowej Wsi. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Oleszyc, na trzeciej pozycji sklasyfikowani zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żurawicy. To właśnie ta trójka będzie reprezentowała rejon VI w finale wojewódzkim.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

17-01-2018 Koszykarze mistrzami powiatu !!!

16 stycznia na hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Dzieci w mini koszykówce chłopców. W imprezie udział wzięły 4 szkoły, które zgodnie z zasadami szkolnej rywalizacji sportowej wywalczyły miano najlepszych zespołów gmin Orły, Przemyśl, Medyka oraz Krzywcza. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry ustalono na 4x5’. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach jak przystało na gospodarza rozegrali świetne zawody i z kompletem zwycięstw sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny powiatu przemyskiego. Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Medyki. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Ujkowic, natomiast czwarte - Szkoła Podstawowa z Reczpola. Tytuł mistrza powiatu w koszykówce chłopców po roku przerwy ponownie wraca do naszej szkoły (poprzednio mistrzostwo w tej dyscyplinie zdobyliśmy w roku 2016) i to ponownie Orły będą reprezentować powiat przemyski w zawodach szczebla rejonowego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

14-01-2018 Mini koszykówka - etap gminny

W ubiegłym tygodniu na hali sportowej w Drohojowie rozegrane zostały dwudniowe mistrzostwa gminy Orły w mini koszykówce. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół podstawowych z terenu naszej gminy - zarówno w kategorii chłopców, jak i dziewcząt. W zawodach chłopców wygrała Szkoła Podstawowa w Orłach, drugie miejsce przypadło gospodarzom imprezy - Szkole Podstawowej w Drohojowie, natomiast trzecie miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Małkowicach. W rywalizacji dziewcząt wygrały reprezentantki ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Orłach, natomiast podium uzupełniły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Drohojowie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-01-2018 Jest taki dzień!

Święta Bożego Narodzenia, to czas łamania się opłatkiem, składania życzeń i wspólnego kolędowania. W naszej szkole podtrzymujemy te tradycje, dlatego w dniu 22 grudnia 2017 r. przygotowaliśmy Szkolną Wigilię. Na początku uczniowie zaprezentowali piękną i wzruszającą "Opowieść wigilijną". Następnie odbyło się wspólne kolędowanie przy wigilijnym stole oraz łamanie się opłatkiem. O pysznych pierożkach i barszczyku nie wspominamy..., dlatego gorąco dziękujemy wszystkim zaangażowanym i niezawodnym rodzicom. Wyjątkowym wydarzeniem była obecność wśród nas dziennikarzy z TVP3 z Rzeszowa, którzy relacjonowali naszą skromną uroczystość. P.S. W kolędowaniu pomagały nam baranie odgłosy z "żywej szopki", która radowała oczy nie tylko dzieci.

Anioły mogą zejść do ludzi, przebiec calutki świat. Śnieg taki czysty, że nie ubrudzi białych anielskich szat. Białe opłatki, białe stoły, świeżych choinek las… Doprawdy mogą dziś anioły zagościć pośród nas. Tylko ta gwiazda niech zaświeci Nad ciszą białych dróg. I zawiadomi wszystkie dzieci, że się narodził Bóg.

Bronisława Ostrowska

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-01-2018 Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty!

Jak co roku zaprosiliśmy wszystkich kreatywnych uczniów (dużych i małych konstruktorów) do wzięcia udziału w kolejnej już edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Liczyła się pomysłowość i oryginalność przy jednoczesnym nawiązaniu do tradycji i kanonu szopki bożonarodzeniowej. Materiał i technologia wykonania prac była dowolna, ograniczała tylko wyobraźnia i… czas oddania pracy. Wszystkie propozycje zostały poddane szczegółowej ocenie. W składzie jury znaleźli się przedstawiciele Urzędu Gminy Orły, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Pedagogicznej z Panią Dyrektor mgr Renatą Iwanów na czele. Oto wyniki: kategoria PRACE ZBIOROWE uczniowie z klas I-III - I miejsce - klasa 2/SP, wyróżnienie - klasy 1a/SP i 1b/SP; uczniowie z klas IV -VI - I miejsce - klasa 4b/SP, wyróżnienie - klasy 6a/SP i 6b/SP; uczniowie z klas VII i klasy gimnazjalne - I miejsce - klasa 3b/G, wyróżnienie - klasy 7a/SP i 7b/SP. W kategorii PRACE INDYWIDUALNE członkowie jury postanowili nagrodzić i wyróżnić wszystkich uczestników. Oto zwycięzcy: Michalina Walczyszyn, Emilia Chomka, Patrycja Dziedzic, Katarzyna Kuniec. Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostały wręczone podczas uroczystej szkolnej Wigilii. Wszystkim gratulujemy i już teraz zapraszamy do udziału w kolejnym konkursie!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

31-12-2017 Zajęcia plastyczne

W roku szkolnym 2017/2018 (od 30. listopada) w naszej szkole odbywają się dodatkowe zajęcia plastyczne (rozwijające). Prowadzone przez nauczyciela świetlicy panią Annę Lula. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu od 16.00 - 17.00. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Efekty prac będzie można podziwiać na szkolnych wystawach.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

27-12-2017 "Szopka oczami dziecka"

W dniu 19 grudnia w Muzeum Historii Miasta Przemyśla odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Szopka oczami dziecka". Na konkurs dostarczono ponad 200 prac z pięknymi wizerunkami szopki bożonarodzeniowej namalowanej lub narysowanej przez dzieci. W kategorii klas 0 - I, pierwsze miejsce zajęła uczennica z naszej świetlicy Maja Walczak z kl. I. Serdecznie gratulujemy. Naszą szkołę reprezentowały  również: Maja Mirys z kl. 0, Maja Czajkowska z kl. I i Julia Jakubczak z kl. III. Dziękujemy. Prace można obejrzeć w muzeum na pokonkursowej wystawie "Szopka oczami dziecka", na której znalazły się prace wszystkich uczniów.

 

26-12-2017 Piernikowe szaleństwo

W świetlicy z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia zorganizowane zostały zajęcia związane z przygotowaniem pysznych tradycyjnych, ale z nutą szaleństwa i nowoczesności pierników. Każde dziecko miało możliwość zrobienia choinki z piernikowych gwiazdek, które były dostępne w kilku różnych rozmiarach i sklejania  ze sobą za pomocą lukru. Dekoracja takiej smacznej pachnącej świątecznej ozdoby ograniczała jedynie dziecięca wyobraźnia. Inne chętnie wybierane i ozdabiane kształty ciastek to: serduszka, bałwanki, domki, aniołki... Ładnie zapakowane prace dumne i szczęśliwe (no może jeszcze odrobinę przejedzone) dzieci zabrały do domu na święta. Świetna i pyszna zabawa!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

21-12-2017 Cyberprzemoc

Dnia 1 grudnia uczniowie Gimnazjum oraz klas VIIA i VIIB Szkoły Podstawowej mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Przemyślu. Nasze zaproszenie przyjęła pani Małgorzata Czechowska z Wydziału ds. Nieletnich. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci. Policjantka przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedziała o zagrożeniach, czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Odpowiadała również na pytania uczniów dotyczące niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w internecie. Pani aspirant scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśniła, dlaczego jest ono tak niebezpieczne - kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób zapanować nad ich rozpowszechnianiem. Policjantka radziła, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania. Przekazała wiele informacji na temat odpowiedzialności karnej nieletnich, ilustrując je odpowiednimi przykładami. Spotkanie to było bardzo potrzebne - nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów w sieci, w naszej szkole kilka dni wcześniej odbył się apel poświęcony tej problematyce. Mamy nadzieję, że dzięki takiemu przedsięwzięciom uczniowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się przed popełnieniem wielu błędów.

 

19-12-2017 Miły, starszy siwy Pan...

6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Czekali na niego wszyscy: przedszkolaki oraz uczniowie od najmłodszych aż po tych najstarszych. Na szczęście Święty miał pomocników - Śnieżynki, Aniołki, Elfy, gdyż sam nie dałby rady dostarczyć prezentów do wszystkich dzieci. Przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci dowiodły, że szczerze wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekiwały. Miły prezent od Orszaku Świętego Mikołaja otrzymały dzieci z naszego przedszkola, gdyż po wizycie mikołajkowej, we wszystkich grupach pozostały Elfy, które czytały dzieciom świąteczne opowieści. W tym wyjątkowym dniu "mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy z niecierpliwością wyczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-12-2017 Mikołaj w Szpitalu Wojewódzkim

Uśmiech i radość na chwilę pozwoliły dzieciom z przemyskiego szpitala zapomnieć o chorobie i cierpieniu. W Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia Oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala im. Ojca Pio w Przemyślu odwiedził Orszak Świętego Mikołaja! Wolontariusze z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz ze Szkoły Podstawowej w Drohojowie wraz z opiekunami przygotowali przedstawienie pt. "Mikołajkowa przemiana". Na oddziale dziecięcym naszego szpitala trwał rozgardiasz od samego rana. Bardzo ciepło przywitał nas personel medyczny. Radość na wszystkich buziach zawitała wraz z pojawieniem się elfów, reniferów, różnych postaci z bajek i Mikołaja, który miał ze sobą worek pełen prezentów. List do Mikołaja z prośba o prezenty w imieniu dzieci napisała Fundacja dla dzieci przewlekle chorych "jerzyk" (pozdrawiamy pana Artura Cielińskiego) Prezent dostali wszyscy mali pacjenci  na oddziałach dziecięcych. To już nasze siódme z rzędu charytatywne Mikołajki, które zawsze z chęcią organizujemy.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

18-12-2017 Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka p. Marka  Michalaka w tym dniu dzieci mają swoje wielkie święto: Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. 20 listopada świętowaliśmy również rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dziecka - Konwencji o Prawach Dziecka. Polska była inicjatorem i współtwórcą Konwencji, która dzisiaj jest nazywana Światową Konstytucją Praw Dziecka. W naszej szkole odbył się APEL zorganizowany przez grupę szkolnego wolontariatu, aby przypomnieć i uświadomić uczniom ich prawa, wynikające z Konwencji Praw Dziecka oraz przypomnieć, że oprócz praw mają również obowiązki, a w ich najbliższym otoczeniu są osoby, do których zawsze mogą zwrócić się o pomoc. Cytując J. Korczaka: "Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy".

 

18-12-2017 Magiczny wieczór

Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną i niezwykłą moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Niezwykła zabawa andrzejkowa w naszej szkole została zorganizowana 29 listopada, dzięki pomocy niezawodnych rodziców, którym serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich uczniów. Było głośno i radośnie, a to za sprawą licznych atrakcji. Od wczesnych godzin popołudniowych, każdy, kto przekraczał próg naszej szkoły, przecierał oczy ze zdumienia. Po szkolnych korytarzach spacerowali bowiem między innymi: magicy, wróżki, bardzo szczęśliwe dzieci i rozradowani rodzice. W specjalnie przygotowanej sali chętni uczniowie mogli poznać swoją przyszłość. Szkolne cyganki wróżyły z kart, odczytywały przyszłość z ręki, można było również wylosować karteczkę z ciekawą przepowiednią. Nawet dorośli ulegli magii tego wieczoru. Ps. Pozdrawiamy i dziękujemy wróżkom.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

16-12-2017 Nasi chłopcy wicemistrzami powiatu!

13 listopada na hali sportowo - widowiskowej w Birczy rozegrany został finał powiatowych Igrzysk Dzieci w mini piłce ręcznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach, którzy w świetnym stylu wygrali rozgrywki lokalne i reprezentowali tym samym naszą gminę na szczeblu powiatowym, po raz kolejny zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie wysokie drugie miejsce. Tegorocznym mistrzem powiatu przemyskiego został gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Birczy, która będzie reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych. Podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Krasiczyna. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-12-2017 Mistrzostwa dzieci i młodzieży w piłce ręcznej

W ubiegły czwartek i piątek na hali sportowej w Orłach rozegrane zostały dwudniowe Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. II edycja imprezy, której głównymi organizatorami był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek", cieszyła się sporym zainteresowaniem. Duża liczba zgłoszonych drużyn sprawiła, że tegoroczne rozgrywki podzielone zostały na dwa dni. W pierwszym dniu rywalizowały dziewczęta, w drugim - chłopcy. Rywalizowano w dwóch głównych kategoriach: U12 oraz U16. W rozgrywkach dzieci do lat 12 zwycięzcą w kategorii dziewcząt okazała się Szkoła Podstawowa z Małkowic, natomiast w kategorii chłopców - Szkoła Podstawowa w Orłach. W rozgrywkach młodzieży do lat 16, zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, wygrali reprezentanci klas gimnazjalnych z Orłów. Zwycięzcy poszczególnych rozgrywek będą reprezentować naszą gminę podczas zbliżających się mistrzostw powiatu przemyskiego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-12-2017 Wyjazd do teatru

Któż z nas nie zna "Opowieści wigilijnej"? Historia Ebenezera Scrooge’a, skąpego, zgorzkniałego, samotnego człowieka, którego duchy zabierają w niewiarygodną podróż w czasie, by ukazać mu kim był, kim się stał i kim będzie, wpisała się już na dobre w tradycję Bożego Narodzenia. My, mieliśmy okazję obejrzeć tę historię w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie i przenieść się do Londynu końca XIX wieku. W spektaklu spotkaliśmy wyraziste postaci i magię towarzyszącą perypetiom głównego bohatera, który musi rozliczyć się ze swoimi lękami i przeszłością. Razem ze Scrooge’em odbyliśmy podróż w czasie i przeżyliśmy niezapomnianą świąteczną, pełną subtelnego humoru, przygodę w spowitych mgłami uliczkach dawnego Londynu. Sztuka pozwoliła zrozumieć uczniom klasy 7a i 7b, co w życiu jest ważne i na czym, tak naprawdę, polega magia Świąt. Naszym zdaniem utwór Dickensa jest zdecydowanie lepszym dopełnieniem bożonarodzeniowego odpoczynku, niż Kevin sam w domu.

 

29-11-2017 Wycieczka do Rzeszowa

Dnia 24 listopada wyjechaliśmy z uczniami naszej świetlicy na Świąteczne Targi Książki do Rzeszowa. Impreza została zorganizowana pod hasłem "Czytanie kręci, czytam na okrągło". W kąciku literackim braliśmy udział w spotkaniu z panią Agnieszką Frączek, autorką wierszy i opowiadań dla dzieci. Pisarka w sympatyczny, ciepły sposób czytała dzieciom fragmenty swoich wierszy, chętnie odpowiadała na pytania słuchaczy. Po spotkaniu dzieci skorzystały z możliwości zakupu książek na targach u wystawców. Bardzo dziękujemy organizatorom targów za niespodziankę, która ucieszyła wszystkich smakoszy. Następnie udaliśmy się do parku trampolin (Fly park). Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, dzieci korzystały z szeregu atrakcji, m.in. trampolin sportowych, ścianki wspinaczkowej, ninja parku (ustawiony tor przeszkód) oraz basenu wypełnionego gąbkami. Uczniowie z radością "fruwali" w powietrzu i nie tylko. Dobra zabawa i uśmiech na twarzy gościł jeszcze długo po zakończonej zabawie. Opiekę nad uczniami na wycieczce sprawowały Panie: Anna Lula, Anna Łyszczarz, Małgorzata Hamryszczak.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-11-2017 Biblioteka bez tajemnic

W dniu 22.11.2017 r. najmłodsi uczniowie naszej świetlicy odwiedzili Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego. Dzieci z wielkim zainteresowaniem zwiedzały kolejne pomieszczenia i dziwiły się rozmiarami zbiorów bibliotecznych. Podczas zwiedzania oddziału dla najmłodszych, sali komputerowej, wypożyczalni dla dorosłych i czytelni dzieci dowiedziały się, czym dokładnie jest biblioteka, jak funkcjonują jej poszczególne działy, na czym polega wypożyczanie. Zostały również poinformowane jak należy traktować książki i jak zachowywać się w tym wyjątkowym miejscu oraz co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Po zwiedzeniu wszystkich zakątków biblioteki dzieci miały czas na oglądanie książek dla najmłodszych oraz korzystanie z gier znajdujących się w bibliotece. Głównym celem spotkania było rozbudzenie wśród dzieci miłości i szacunku do książek. Czytanie nie jest lekarstwem na wszystkie trudności naszych dzieci w nauce, ale niewątpliwie jest jednym z najlepszych sposobów na ich uniknięcie. Powtórzę jednak raz jeszcze: czytanie to także świetna zabawa!

 

27-11-2017 Świetny występ unihokeistów

24 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrano powiatowy finał w mini unihokeju chłopców. Do sportowej rywalizacji w tym roku przystąpiło 7 zespołów ze szkół powiatu przemyskiego. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach rozegrali bardzo dobre zawody (3 zwycięstwa, 1 porażka) i ostatecznie zajęli wysokie drugie miejsce - awansując tym samym do półfinału wojewódzkiego. Mistrzem powiatu przemyskiego w mini unihokeju została Szkoła Podstawowa nr 1 w Żurawicy, na trzecim miejscu uplasowała się Szkoła nr 2 z Żurawicy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

18-11-2017 Listopad - miesiącem pamięci

Listopad to miesiąc  zadumy i wspomnień  tych , którzy już od nas odeszli. Odwiedzając groby naszych  bliskich, zatrzymajmy się przy mogiłach żołnierzy. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie, abyśmy mogli żyć w swojej Ojczyźnie. Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w zbiórce zniczy, aby później zapalić je na grobach żołnierzy spoczywających na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I i II wojny światowej. W tym roku przemyskie nekropolie odwiedzili uczniowie klas 7a,7b i 2a.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

16-11-2017 Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne Święto Niepodległości odbyło się w niezwykle uroczystej oprawie. Na wstępie Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie, którego mottem były słowa Józefa Piłsudskiego "Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska". Następnym punktem programu był montaż słowno - muzyczny, który przypomniał zebranym ważne, zarówno radosne jak i smutne, wydarzenia z historii naszego narodu. Na zakończenie uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali pieśni legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-11-2017 Wizyta w Telewizji Rzeszów

W dniu 09.11.2017 r. uczniowie klas IV a i b Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami udali się z wizytą do Telewizji Rzeszów. Okazja do zwiedzania studia telewizyjnego, obejrzenia z bliska kamer i mikrofonów, pobyt w reżyserce czy wreszcie poznanie redaktorów pani Anny Tomczyk i pana Adama Bieniasa była dla nas nie lada przeżyciem. Dzieci z otwartymi buziami słuchały naszych gospodarzy, z zaciekawieniem przyglądały się całemu zapleczu technicznemu studia, miały także okazję do zadawania pytań i robienia zdjęć, niektórzy mogli nawet stanąć czy usiąść w fotelu redaktorskim czy za stołem prezentera. Za to wszystko gorąco dziękujemy! Gdy emocje opadły grupa udała się do galerii Millenium Hall. Tam, w Multikinie obejrzeliśmy "Emotki". Animowana komedia zabrała naszych uczniów do sekretnego świata  telefonów, gdzie za pomocą emotikon można w zabawny i prosty sposób wyrazić uczucia. Po seansie nasi podopieczni mieli czas wolny, wykorzystując go na posiłek czy rozmowy na temat przeżytych doświadczeń. Podsumowując, wycieczka była udana i na pewno zapamiętamy ją na długo.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

12-11-2017 iTeatr "Księga Dżungli"

Pod koniec października uczniowie klas trzecich i czwartych Szkoły Podstawowej w Orłach wzięli udział w Internetowym spektaklu pt. "Księga Dżungli", transmitowanego na żywo za pośrednictwem Internetu w ramach projektu iTeatr dla szkół. "Księga Dżungli", to wyjątkowa opowieść o Mowglim - chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli, to także opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury. Uwagę młodych widzów przyciągnęły specjalne obrotowe sceny, unikalnie rzeźbione lalki, a także hinduska muzyka. Nad przebiegiem transmisji iTeatru czuwały: Pani Anna Lula i Krystyna Lichota.

Zdjęcia z realizacji projektu dostępne są w galerii.

 

08-11-2017 Udany start szachistów w rozgrywkach rejonowych

7 i 8 listopada w Krasiczynie zostały rozegrane Rejonowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w szachach drużynowych, w których wzięli udział uczniowie z powiatu przemyskiego (grodzkiego i ziemskiego), jarosławskiego, przeworskiego i lubaczowskiego. W Igrzyskach Dzieci nasza drużyna (Dawid Prymaszko, Grzegorz Cwynar, Rafał Zając, Dominika Czajkowska) po emocjonujących rozgrywkach zajęła wysokie czwarte miejsce. Dzień później ich śladem poszli starsi koledzy (Michał Cwynar, Nikodem Franków, Grzegorz Mazur, Katarzyna Rzechorzek), którzy również uplasowali się na czwartej pozycji. Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronach:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6790/
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_6816/
 

07-11-2017 Puchar Tymbarku - etap powiatowy

2 listopada na obiektach sportowych przy ul. Dworskiego w Przemyślu rozegrany został powiatowy finał rozgrywek mini piłki nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Rywalizowano w kategoriach U8, U10, U12 zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Uczniowie naszej szkoły, jako zwycięzcy rozgrywek gminnych reprezentowali gminę Orły w kategorii chłopców do lat 10. Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując trzecie miejsce w powiecie przemyskim. Zwycięzcą rozgrywek w kategorii chłopców U10 okazała się drużyna z Babic. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-11-2017 Konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje 2017"

Dnia 25 października 2017 r. na terenie Komendy Miejskiej w Przemyślu odbyło się rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu wojewódzkiego pod hasłem "Bezpieczne wakacje 2017". Organizatorem konkursu jest Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. Tematem konkursu było szeroko rozumiane bezpieczne zachowanie w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu młodego pokolenia podczas wakacyjnego wypoczynku. Dwóch uczniów naszej szkoły zostało docenionych przez jury, a mianowicie: Klaudia Łęgowy z klasy 7a zajęła 1 miejsce (dzięki czemu jej praca weźmie udział w finale wojewódzkim), a Rafał Klinger z klasy 5 otrzymał wyróżnienie. Opiekunem autorów prac plastycznych była Elżbieta Polenik - nauczyciel plastyki. Laureatom oraz uczestnikom gratulujemy, a za Klaudię trzymamy kciuki.

 

06-11-2017 Sukces w konkursie plastycznym

W dniu 16 października 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drohojowie nastąpiło rozstrzygnięcie IX edycji Powiatowego Konkursu Papieskiego, który w tym roku został ogłoszony pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!". Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem objęli: Starosta Powiatu Przemyskiego oraz Wójt Gminy Orły. Po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała nagrodzić uczniów z naszej szkoły w kategorii plastycznej. Nagrody otrzymali: 1. miejsce: Kinga Kościak z klasy 7a, 3. miejsce: Wiktoria Pawłowska z klasy 7b. Laureatkom składamy gratulacje, a pani uczącej plastyki - mgr E. Polenik - dziękujemy z opiekę w trakcie powstawania konkursowych prac i życzymy kolejnych sukcesów.

 

06-11-2017 90-lecie powstania miejscowości Orły

1 października na terenie naszej szkoły odbyły się uroczystości 90-lecia powstania miejscowości Orły. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Orłach, po której odbył się uroczysty przemarsz pod pomnik upamiętniający pierwszych osadników, gdzie zostały złożone kwiaty. Dalsza część uroczystości  odbyła się w  Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Po okolicznościowych przemówieniach wszyscy zebrani mogli obejrzeć część artystyczną, na którą składał się m.in. występ naszego chóru oraz przedstawienie, w którym nasi uczniowie wcieli się w postacie pierwszych osadników. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa poświęcona historii miejscowości. Wśród zgromadzonych materiałów znalazły się także dokumenty poświęcone początkom naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-11-2017 Wycieczka klasy VI A i VI B

W piękny poranek "złotej jesieni" udaliśmy się do Przemyśla - "wizytówki Podkarpacia" miasta wielu pamiątek historii. Dzień rozpoczęliśmy jednak od niezwykłej lekcji na temat emocji w życiu człowieka w kinie Helios. Następnie spędziliśmy blisko 90 min., oglądając komedię pt. "Emotki". Każdego dnia wysyłamy ponad 6 miliardów emotikonów. Nic dziwnego, że właśnie doczekały się swojego własnego filmu, który z przyjemnością zobaczyliśmy. Następnie w miłym towarzystwie odbyliśmy spacer po Starówce. Wędrowaliśmy stromymi, brukowanymi uliczkami, prowadzącymi pomiędzy pięknymi katedrami i kamieniczkami. Podziwialiśmy renesansowy zamek oraz wspaniałe zabytki militarne I i II wojny światowej. I tak doszliśmy do wzgórza, na którym z daleka czuć było zapach smaczej pizzy. Nie zabrakło radości, zabaw w plenerze w towarzystwie wirujących złotych liści. P.S. Większość zdjęć w galerii z naszej wycieczki została wykonana przez uczniów.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-11-2017 Pomocna dłoń z Fundacji Wipasz

Bezinteresowna pomoc to  największy dar jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian! Składamy serdeczne podziękowanie FUNDACJI WIPASZ za DAR SERCA dla naszych dzieci!!! Dziękujemy za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy tym najmłodszym i najbardziej potrzebującym. Czek, który otrzymaliśmy został przeznaczony na zakup pomocy dydaktycznych oraz sprzętu rehabilitacyjnego dla naszych uczniów. Wraz z wyrazami wdzięczności i podziękowań dodajemy dwa słowa - DOBRO POWRACA!

Prezentacja sprzętu rehabilitacyjnego dostępna jest w galerii.

 

03-11-2017 Pomagamy bajkopisarce Pani Urszuli Kozłowskiej

Pani Urszula Kozłowska jest autorką blisko 300 książek dla dzieci. Uczy, bawi i wspiera logopedycznie młode pokolenie. Opowiedziała dzieciom historie kariery piłkarskiej Roberta Lewandowskiego w książeczce "Piłkarz", a wersje audio jej książek nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska i Zbigniew Wodecki. Niestety przeraźliwa diagnoza przerwała proces twórczy pani Urszuli. Dlatego też artyści wspólnie z dziećmi zorganizowali kiermasz jej książek, aby wesprzeć pisarkę w leczeniu! W tej wspaniałej akcji nie zabrakło i nas! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się zorganizowania i przeprowadzenia kiermaszu książek, a pani Urszuli życzymy powrotu do zdrowia, gdyż…. nie napisała jeszcze wszystkich książek.

 

02-11-2017 Program "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Zostaliśmy zaproszeni do udziału w ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i ludzi młodych na kwestie związane z bezpieczeństwem.  W najbliższych miesiącach będziemy zapraszać funkcjonariuszy służb podległych MSWiA, aby spotykali się z młodzieżą i przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas m.in. jazdy na rowerze, wypoczynku nad wodą czy górskich wycieczek. Sporo uwagi poświęcimy także odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu. Informacje o wszystkich inicjatywach organizowanych w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" będą zamieszczane na stronie naszej internetowej. I tym sposobem już rozpoczęliśmy … w dniu 03.10.2017 r. w naszej szkole odbył się w "Dzień bez przemocy", a jak go przeżyliśmy... zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

02-11-2017 Rozkręcamy rehabilitację z "jerzykiem"

W dniu 25.09.2017 r. uczennice naszej szkoły Ania Szerszeń i Gabriela Tomczyk zostały zaproszone przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" na finał Akcji Rozkręcamy Rehabilitację 2017 r. W ubiegłym roku szkolnym zbieraliśmy plastikowe nakrętki,  aby wesprzeć fundację, a w związku z tym i  rehabilitację tych najbardziej potrzebujących. Ania i Gabrysia wykazały się wielkim zaangażowaniem podczas zbiórki nakrętek w naszej szkole, za co zostały nagrodzone przez organizatorów. Gratulacje!

 

30-10-2017 Konkurs z języka angielskiego

W dniu 24 października 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym konkursu przedmiotowego z j. angielskiego. Konkurs ten jest co roku organizowany przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty i składa się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na poszczególnych etapach konkursu obejmuje znajomość języka angielskiego oraz ogólną wiedzę dotyczącą kultury krajów anglojęzycznych, przewidzianą podstawą programową dla szkoły podstawowej i wykraczającą poza nią (do poziomu A2+ - B1+). Z dziewiątki uczniów biorących udział w etapie szkolnym najlepiej wypadli: Kamila Tymoczko - zdobyła 59 pkt. na 75 pkt. możliwych do zdobycia, Maxmilian Preneta - 57 pkt. i Alexandra Preneta - 56 pkt. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do dalszego próbowania swoich sił w innych konkursach językowych.

 

25-10-2017 Świetne występy szachistów

Szachiści po raz kolejny udowodnili, że zawsze można na nich liczyć. Tym razem nasi uczniowie odnotowali znakomity występ w zawodach powiatowych, które odbyły się 24 października w Krasiczynie. Drużyna szkoły podstawowej w składzie: Rafał Zając, Grzegorz Cwynar, Dawid Prymaszko, Dominika Czajkowska zajęła drugie miejsce. Na tym samym miejscu rozgrywki zakończyli ich starsi koledzy - Michał Cwynar, Grzegorz Mazur, Nikodem Franków, Katarzyna Rzechorzek. Tym samym obydwie drużyny awansowały do rozgrywek rejonowych, które odbędą się w połowie listopada. Już teraz trzymajmy kciuki!

 

24-10-2017 Puchar Tymbarku - etap gminny

20 października na kompleksie sportowym Orlik w Kaszycach odbyły się gminne eliminacje popularnego turnieju piłkarskiego "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". To już XVIII edycja największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Polsce i Europie, w którym do tej pory udział wzięło ponad półtora miliona dziewcząt i chłopców. Głównym organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark. Celem rozgrywek jest popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnienie dziecięcych marzeń (mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy w nagrodę wybiorą się na wyjątkowy mecz piłkarski). Uczniowie naszej szkoły wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych - U10 oraz U12. Oba zespoły zaprezentowały się bardzo dobrze: w kategorii U10 zajęliśmy pierwsze miejsce, natomiast w kategorii U12 - miejsce drugie. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-10-2017 Gminny turniej szachowy

19 października w naszej szkole odbył się II Gminny Indywidualny Turniej Szachowy, którego organizatorami są Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i UKS "Orzełek". W tegorocznych  zmaganiach w kategorii klas I-VI szkół podstawowych zwyciężył Rafał Zając, drugi był Grzegorz Cwynar, a na trzecim miejscu uplasował się Dawid Prymaszko (zwycięzca z poprzedniego roku).  Wśród uczniów klas VII oraz klas II i III gimnazjum bezkonkurencyjny okazał się Michał Cwynar, drugie miejsce zajął Grzegorz Mazur (obrońca tytułu), a trzecia była Katarzyna Rzechorzek.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

19-10-2017 W teatrze

"Mocium  Panie…" chyba wszyscy starsi uczniowie znają te słowa, a na pewno młodzież z 7a i 7b, która 16 października  miała okazję usłyszeć tę kwestię  w wykonaniu aktorów z Wrocławia. W tym  sezonie Narodowy  Teatr Edukacji  - z którym współpracujemy już  od bardzo  wielu  lat - zaprosił nas na "Zemstę".  W historii polskiego teatru to najczęściej wystawiana komedia hrabiego Aleksandra Fredry. Sztuka ta jest ponadczasowa, świetnie skonstruowana,  a do tego niezmiernie zabawna.  Te powody zadecydowały o tym, by ponownie zmierzyć się z klasyką i przenieść się na chwilę na stary zamek, umiejscowiony gdzieś na cichej i spokojnej (oczywiście do czasu pojawienia się na scenie Cześnika i Rejenta) wsi  końca XVIII wieku.  Spektakl nie był przedstawieniem awangardowym,  przepełnionym efektami specjalnymi, ale humorystycznym obrazem dawnego świata szlacheckiego.

 

19-10-2017 Dzień Edukacji Narodowej

13 października w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody święta polskiej oświaty. Zgodnie z tradycją w tym dniu odbywa się pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Podopieczni pani mgr Małgorzaty Kulawskiej i pani mgr Krystyny Kurpyty udowodnili, że w pełni zasługują na miano uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach. Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty dla pierwszaków. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-10-2017 Kolejne lekkoatletyczne sukcesy

28 października na stadionie w Krasiczynie odbył się powiatowy finał w sztafetowych biegach przełajowych szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych. Rywalizacja drużyn powiatu przemyskiego polegała na pokonaniu przełajem określonego dystansu (zróżnicowanych dla poszczególnych kategorii wiekowych) w sztafecie ośmioosobowej. W sportowej rywalizacji udział wzięło 14 drużyn ze szkół podstawowych (7 żeńskich, 7 męskich) oraz 10 oddziałów gimnazjalnych (4 żeńskie, 6 męskich). Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się reprezentanci naszej szkoły. W kategorii szkół podstawowych chłopcy zajęli pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta - miejsce trzecie. W kategorii gimnazjum, dziewczęta zajęły miejsce pierwsze, chłopcy - miejsce drugie. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

02-10-2017 Klasowe ognisko

Mimo pochmurnej pogody i 18 stopni Celsjusza w środę - 20 września - udało się zorganizować klasowe ognisko dla uczniów klasy 7b. Wspólnie z wychowawcą Marzeną Nakoneczną, nauczycielką języka polskiego oraz przedstawicielami rodziców młodzież uczestniczyła w klasowym przedsięwzięciu - ognisku integracyjnym. Po zajęciach szkolnych o godz. 17.00 grupa spotkała się sprzed szkołą, aby wspólnie spędzić czas. Na miejscu czekało przygotowane ognisko, kiełbaski oraz kilka niespodzianek. Głównym celem imprezy była dobra zabawa, wspólne poznanie się oraz niezaprzeczalnie, to co najważniejsze, integracja zespołu klasowego. Przy kapryśnej pogodzie, ale w doskonałych humorach odbyło się ognisko i pieczenie kiełbasek, potem gry i zabawy integracyjne, przygotowane przez wychowawcę. Dla wszystkich zawodników (czytaj sportowców) wygranych i przegranych czekały słodkie nagrody. Wieczorem wszyscy wrócili do domów pełni pozytywnych wrażeń oraz energii. Mam nadzieję, że wystarczy jej na długo, bo czeka nas dużo wytężonej pracy. Przypominam, kochani uczniowie, na dobry początek kartkówka z biografii Jana Kochanowskiego. Jedno jest pewne: uczniowie, rodzice i nauczyciele poznali się bliżej oraz spędzili ze sobą miło czas. Dziękuję rodzicom za pomoc w przygotowaniach, a chętnych zapraszam do obejrzenia zdjęć, których autorką jest Kamila Anioł - wybrana na stanowisko: klasowego fotografa.

Zdjęcia z ogniska dostępne są w galerii.

 

30-09-2017 XXXVI Bieg Orła

24 września na stadionie w Orłach odbyła się kolejna odsłona charakterystycznego dla naszej miejscowości Biegu Orła. W trwającej nieprzerwanie od 36 lat imprezie udział wzięło 154 uczestników. Program imprezy przewidywał 18 różnych biegów z podziałem na kategorie według wieku i płci począwszy od dystansu 50 metrów przedszkolaków, a skończywszy na 3 kilometrowym biegu dla seniorów. Organizatorem XXXVI edycji Biegu Orła była: Gmina Orły, Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Gminny Klub Sportowy w Orłach. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy otrzymali pamiątkowy dyplom, natomiast dla zwycięzców (miejsca I-III) przewidziano okolicznościowe puchary oraz medale. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze i byli w ścisłej czołówce niemal wszystkich biegów. Rywalizację w swoich kategoriach wygrali m.in. Antoni Mroczka (bieg 50 m przedszkolaków), Szymon Hop (bieg na dystansie 100 m), Laura Jodłowska (bieg na dystansie 400 m), Rafał Klinger (bieg na dystansie 500 m), Kamila Anioł (bieg na dystansie 900 m), Adrian Pempuś (bieg na dystansie 900 m). Oprócz nagród dla zwycięzców, organizatorzy przewidzieli również wyróżnienia dla najmłodszych i najstarszych uczestników imprezy. W tym roku nagrody trafiły w ręce Waldemara Fin - Szumowskiego (najstarszy uczestnik) oraz Laury Buszki (najmłodsza uczestniczka).

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Protokół z imprezy dostępny jest na naszej stronie.

 

28-09-2017 Adrian Pempuś mistrzem Podkarpacia !!!

26 września na obiektach CWKS "Resovia" w Rzeszowie rozegrany został Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw SZS w lekkiej atletyce. Organizatorem Igrzysk Dzieci był Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło po 20 osób (dzieci urodzonych w latach 2005 i młodszych) z 25 powiatów województwa podkarpackiego. Wśród startujących nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły, mistrzów powiatu przemyskiego w biegach: na 1000 m - Adriana Pempusia i 60 m - Konrada Boratyna. Rewelacyjnie zaprezentował się nasz długodystansowiec - Adrian, który zdobył złoty medal w biegu na 1000 m chłopców, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! To już drugi tytuł Adriana w ostatnich latach - w 2015 roku został mistrzem województwa w indywidualnych biegach przełajowych. Tytuł mistrza województwa w indywidualnej lekkiej atletyce to zdecydowanie największy sukces ostatnich lat młodych sportowców powiatu przemyskiego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-09-2017 Lekkoatletyczne sukcesy naszych chłopców

19 września na stadionie lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu rozegrane zostały indywidualne mistrzostwa SZS w lekkiej atletyce. W tegorocznych finałach powiatowych Igrzysk Dzieci nie mogło zabraknąć naszych lekkoatletów, którzy po raz kolejny zaprezentowali się świetnie. Bezkonkurencyjni w swoich dyscyplinach okazali się: Konrad Boratyn (bieg na 60 m) oraz Adrian Pempuś (bieg na 1000 m), którzy zostali mistrzami powiatu przemyskiego, zdobywając tym samym prawo startu w finale wojewódzkim. Dobrze zaprezentował się również Radosław Litwin (II miejsce w rzucie piłeczką palantową), Mateusz Gala (III miejsce w rzucie piłeczką palantową) oraz Bartłomiej Ostrach (IV miejsce w biegu na 60 m). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

06-09-2017 Rozpoczęcie roku szkolnego

Mamy już za sobą pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2017/2018. Szczególnie ważnym, bo związanym z wprowadzeniem reformy systemu edukacji. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od mszy świętej odprawionej w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły. Przybyłych licznie rodziców, uczniów oraz pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach powitała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Życzyła wszystkim sukcesów i wytrwałości w codziennej pracy. Dzień ten był szczególny dla tych, którzy w naszej placówce pojawili się po raz pierwszy. Siódmoklasiści z niepokojem i ciekawością spoglądali na nowe koleżanki i kolegów, a pierwszaki z wielkim entuzjazmem opowiadały o wspaniałych przyborach szkolnych i kolorowych plecakach, które z dumą będą nosić. Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich udany i pełen wspaniałych osiągnięć, a jego zwieńczeniem będą wakacje, na które musimy poczekać tylko dziesięć miesięcy. Powodzenia!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

29-06-2017 Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017

Ku uciesze całej społeczności szkolnej zabrzmiał już ostatni dzwonek roku szkolnego 2016/2017. Dla wielu było to związane ze zbieraniem laurów za całoroczną pracę. Niektórzy muszą jeszcze popracować, aby osiągnąć sukces. Wszyscy jednak zasłużyli na odpoczynek po miesiącach nauki. Tradycyjnie początkiem uroczystości była msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część zakończenia roku szkolnego. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów oraz Wójt Gminy Orły mgr Bogusław Słabicki. Ważnym i podniosłym elementem uroczystości było przekazanie sztandaru szkoły. Absolwenci Gimnazjum - Kacper Wielgosz (chorąży), Wiktoria Bereźnicka (asysta) i Klaudia Laska (asysta) - oddali go w ręce swoich następców. Godnie zastąpią ich zapewne Jakub Gończ, Karolina Kucia i Julia Fedków.

Dla rodziców, którzy najbardziej angażowali się w życie naszej szkoły przygotowano specjalne podziękowania. Nagrodzono ich także gromkimi brawami, które są tylko skromną formą uznania za trud włożony w pracę na rzecz społeczności szkolnej. Najwybitniejszym uczniom naszej placówki mgr Bogusław Słabicki wręczył Nagrody Wójta. Otrzymały je w tym roku: Wiktoria Groszek (VI/SP), Wiktoria Bereźnicka, Paulina Szejnar oraz Roksana Zając (absolwentki Gimnazjum). Natomiast Nagrodę Dyrektora otrzymał Mateusz Zając. Ten bardzo skromny i zdolny absolwent Gimnazjum osiągnął w tym roku najlepsze w szkole wyniki na egzaminie. Wszystkim nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów! W trakcie uroczystości wręczone zostały także nagrody dla wszystkich, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, wybitnych sportowców oraz inny zasługujących na uznanie uczniów. A wspaniałym zwieńczeniem imprezy był montaż słowno - muzyczny przygotowany przez absolwentów Gimnazjum. Na długo pozostanie on w naszej pamięci, a wraz z nim uczniowie, którzy opuścili mury naszej szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-06-2017 Ognisko klasy IIA

W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie klasy IIA Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcą i rodzicami postanowili "na luzie" pożegnać upływający rok szkolny i udali się do szkolnego lasku na ognisko. Piękna pogoda, smażone kiełbaski i coś słodkiego na deser spowodowały, że na buziach wszystkich zagościł uśmiech. Taki miły akcent na zakończenie nauki!

 

25-06-2017 Występ na Dniach Orłów

W dniu 25 czerwca 2017 r. na stadionie sportowym w Orłach świeciło piękne słońce, a na scenie wystąpiły dzieci z naszej szkoły wystawiając bajkę pt. "Calineczka". Radość towarzyszyła małym aktorom i baletnicom, a serca rodziców i opiekunów napełniała duma. Władzom Gminy oraz organizatorom dziękujemy za zaproszenie, gratulując przy tym wspaniale zorganizowanego dnia i zabawy dla całej społeczności Gminy Orły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-06-2017 Wygrana w turnieju żaków

W poniedziałek 19 czerwca na boisku przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozegrany został II Turniej Piłki Nożnej Chłopców do lat 10 Orlik/Żak. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach oraz Szkoła Podstawowa w Orłach. Do piłkarskich zmagań przystąpiło 5 zespołów z następujących miejscowości: Orły, Małkowice, Kaszyce, Niziny oraz Ujkowice. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry 10' bez zmiany stron. Fenomenalne zawody rozegrali nasi najmłodsi reprezentanci, którzy wygrali swoje wszystkie mecze i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce. Podium uzupełnili reprezentanci Ujkowic oraz Małkowic. Kapitanowie każdego z zespołów odebrali z rąk Pani Dyrektor - Renaty Iwanów  pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Rozdano również nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał uczeń naszej szkoły - Błażej Demeńczuk. Gratulacje i do zobaczenia w przyszłym roku!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-06-2017 "W krainie bajki i baśni"

Dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w VI Powiatowym Konkursie pt. "W krainie bajki i baśni" organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Krasiczynie i Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Olszanach, który odbył się 9.06.2017 r. w GOK-u w Krasiczynie. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań bajką i baśnią, rozwijanie zdolności teatralnych, wokalnych i plastycznych, prezentacja umiejętności dzieci. Konkurs przebiegał w III kategoriach: piosenka, teatr jednego aktora i praca plastyczna oraz w trzech kategoriach wiekowych: 0-3 klasa SP, 4-6 klasa SP, 1-3 klasa Gimnazjum. Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział i słodki upominek. Przesłuchaniom towarzyszyły wielkie emocje, z niecierpliwością czekaliśmy na werdykt. Nasze dzieci zajęły poszczególne miejsca oraz wyróżnienia, otrzymując dyplomy oraz nagrody. Sukcesy naszych dzieci: Emilia Trojnar - III miejsce, teatr jednego aktora, Jan Brzechwa "Koziołeczek", kl. 1; Maja Walczak - wyróżnienie, teatr jednego aktora, Eliza Rozdoba "Kawki", kl. 0; Maria Gończ - wyróżnienie, piosenka, Jan Brzechwa "Kaczka dziwaczka", kl. 0; Michał Romaniuk - I miejsce, praca plastyczna pt. "Piotruś Pan", kl. IIIB/G; Gabriela Tomczyk - II miejsce, praca plastyczna, pt. "Smerfy", kl. 0; Oliwia Smolak - wyróżnienie, praca plastyczna, pt. "Calineczka", kl. I; Blanka Nowotarska - wyróżnienie, praca plastyczna, pt. "Kot w butach", kl. III; oraz nagroda specjalna za balet "Laleczka z saskiej porcelany"; Paulina Szejnar - wyróżnienie, praca plastyczna pt. "Calineczka" kl. IIIB/G. Opiekunami odpowiedzialnymi za przygotowanie do konkursu były: Beata Kasprzyk - Hiszpan, Alicja Synus, Krystyna Morawska, Joanna Sikora - Stecura, Anna Lula. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

17-06-2017 Turniej piłki nożnej na ORLIKU

13 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko ORLIK 2012" w Kaszycach rozegrano kolejną edycję turnieju piłki nożnej dla uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły. W tym roku formuła turnieju nieco uległa zmianie - grano o tzw. Puchar Przechodni, który zgodnie z nazwą - co rok przekazywany jest kolejnym zwycięzcom turnieju. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów chłopców oraz 6 dziewcząt. Reprezentanci naszej szkoły uplasowali się na drugim miejscu w kategorii chłopców, oraz na miejscu piątym w kategorii dziewcząt. Zwycięzcami tegorocznych rozgrywek została: Szkoła Podstawowa w Kaszycach (chłopcy) oraz Szkoła Podstawowa w Walawie (dziewczęta). Podium w kategorii chłopców uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Walawy, natomiast w kategorii dziewcząt - reprezentantki Szkoły Podstawowej z Nizin oraz Szkoły Podstawowej z Małkowic. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

17-06-2017 Wycieczka do Krakowa i Inwałdu

12 czerwca uczniowie klas IIIa i IIIb wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Inwałdu. Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Krakowa. Pierwsze kroki skierowaliśmy do Katedry na Wawelu, następnie po wspinaczce schodami na Wieże Zygmuntowską, zobaczyliśmy najsłynniejszy dzwon w Polsce - "Dzwon  Zygmunta". Piękne widoki dostarczyła nam Smocza Jama - jaskinia krasowa w obrębie zrębu Wawel, po wyjściu z jaskini przywitał nas Smok Wawelski zionąc ogniem. Zmęczeni, ale żądni przygód udaliśmy się na Rynek Główny w Krakowie. Po wizycie w Krakowie pojechaliśmy do miejsca zakwaterowania w hotelu w Inwałdzie. W Inwałdzie udaliśmy się do Parku Miniatur gdzie zobaczyliśmy słynne budowle Polski i Świata. W kinie 5D  przeżyliśmy wspaniałą przygodę, po której czekały na nas karuzele, zjeżdżalnie i inne atrakcje. Drugi dzień obfitował również w moc atrakcji, najpierw  Warownia przeniosła  nas w czasy średniowiecza, u której bram przywitał nas bardzo wesoły smok. Kolejnym punktem programu był paintball. Po tych atrakcjach udaliśmy się na spotkanie z dinozaurami, a następnie przyjechała po nas ciuchcia i zabrała nas do Minii ZOO. Na koniec wycieczki jeszcze chwile zabawiliśmy w Parku Rozrywki i w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do domu.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

12-06-2017 Wycieczka do Sandomierza

24 maja 2017 r. klasa IIa i IIb Szkoły Podstawowej uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Baranowa i Sandomierza. Dzieci miały możliwość zwiedzić tak zwany Mały Wawel - zamek w Baranowie wraz z kompleksem zamkowym, m.in. kaplicę i park z placem zabaw. Warto wspomnieć, że zamek w Baranowie Sandomierskim to siedziba rodu Leszczyńskich i jest jedną z niewielu tak znakomicie zachowanych rezydencji magnackich. Zbudowana na przełomie XVI i XVII wieku według projektu Santi Gucciego na wzór Wawelu. Następnie w Sandomierzu, po krótkich zakupach pamiątek, dzieci rozpoczęły zwiedzanie Rynku i zabytkowych kamieniczek, potem przeszły podziemną trasą turystyczną (słynnymi lochami XV, XVI w.), - było też wejście na Bramę Opatowską (widok na piękną panoramę Sandomierza i okolic), - zwiedzanie gotyckiej katedry LUB kościoła św. Jakuba z XIII w., - spacer wąwozem Królowej Jadwigi. Sandomierz zaliczany jest do najcenniejszych, historycznych zespołów urbanistyczno - krajobrazowych w Polsce. Zabytkowa część miasta usytuowana jest na lewym wysokim brzegu Wisły. Tutaj nagrywany jest serial telewizyjny pt. "Ojciec Mateusz". Na koniec pobytu w Sandomierzu dzieci miały okazję popłynąć statkiem po Wiśle - radości wiele - strachu mało! Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy cali i zdrowi powrócili w objęcia swoich Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z wycieczki.

 

08-06-2017 Szkolny Dzień Sportu

2 czerwca w naszej szkole odbył się  Szkolny Dzień Sportu. Był to dzień pełen wielu ciekawych atrakcji. Rozpoczęło się przyjazdem pobliskich szkół z terenu Gminy Orły, które wzięły udział w turnieju Park Volley (siatkówki na trawie), którego współorganizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". Do rywalizacji przystąpiły następujące Szkoły Podstawowe: SP Małkowice, SP Trójczyce, SP Walawa, SP Niziny oraz SP Orły. Drużyny wystąpiły w sześcioosobowych składach (3 dziewczyny + 3 chłopców), a rozgrywki odbywały się systemem "każdy z każdym". Meczom towarzyszyła niesamowita radość, podekscytowanie jak i również pojawiała się złość czy smutek. W turnieju bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja szkoły w Orłach, która nie przegrywając ani jednego meczu stanęła się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Walawy, natomiast trzecie miejsce przypadło drużynie z Nizin. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar wręczony przez zastępcę dyrektora - panią mgr Renatę Pelc. Kolejną atrakcją był pokaz Karate Kyokushin przygotowany przez klub karate w Przemyślu. Trzecim punktem imprezy był pokaz chemiczny (wykonany przez uczennice naszego gimnazjum w ramach projektu edukacyjnego), który wywarł niesamowite wrażenie na jego uczestnikach. Widzowie na pewno zapamiętają go na długo. W budynku naszej szkoły w tym czasie odbył się również szkolny turniej szachowy, w którym zwycięzcą okazał się Michał Cwynar ( kl. VI SP), drugie miejsce zajął Grzegorz Cwynar (kl. IV SP), a podium uzupełnił Jakub Smolak (kl. IV SP). Po dniu pełnym wrażeń i atrakcji przyszedł czas na pyszne kiełbaski z grilla przygotowane przez naszych niezastąpionych rodziców i nauczycieli, którym bardzo dziękujemy!!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-06-2017 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 2 czerwca na stadionie "Juwenia" w Przemyślu odbyły się II Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. To wspaniałe wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "Jerzyk" oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Przemyślu. Patronat honorowy objęli Prezydent Miasta Przemyśla - Robert Choma oraz Starosta Powiatu Przemyskiego - Jan Pączek. To prawdziwe święto sportu rozpoczęła widowiskowa defilada. Następnie reprezentacja drużyny Hensfort Przemyśl dokonała symbolicznego zapalenia znicza olimpijskiego. Igrzyska zgromadziły wiele wspaniałych dzieci, które pomimo swojej niepełnosprawności walczyły o tytuł mistrza. Nie zabrakło i nas. Naszą Szkolę reprezentowali: Maja Zajączkowska, Karol Kowal, Lilianna Bielecka, Maksymilian Mach, Maja Cwynar, Sara Wacyk, Grzegorz Zając, Kinga Wojtaszek, Amelia Lorenowicz, Mateusz Plis, Sylwester Piejko, Rafał Andruszkiewicz, Aleksandra Berdzik, Marcelina Semczuk. Przywieźliśmy 10 medali z Igrzysk - zdobywając złoto, srebro i brąz w różnych dyscyplinach sportowych. Na pochwałę zasługuje każdy zawodnik, każdy "napisał" tam inną historię i dostarczył nam wiele dumy i wzruszeń. Jednak na szczególną uwagę zasługuję mała Lila Bielecka, która biegnąc w biegu na 40 metrów, będąc prawie u mety, dostrzegła swojego rywala, który przewrócił się na bieżni… Lila nie chciała biec i walczyć o złoto… ale chciała pomóc drugiemu w potrzebie. Takie dobre i złote serduszko ma Lila - takie jak wszystkie nasze dzieci - wiemy to!!!! Dziękujemy, że mogliśmy brać udział w tak niesamowitym wydarzeniu. To niezwykle ważne, by zachęcać młodych ludzi do udziału w życiu sportowym, aby wzbudzić w nich poczucie własnej wartości wyłącznie w duchu fair play.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

07-06-2017 Konkurs z języka angielskiego

Od ośmiu już lat uczniowie klas szóstych reprezentują naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie z Języka Angielskiego  "English is Easy. English is Cool" organizowanego w  Szkole Podstawowej w Nizinach. Tak też było 11 maja bieżącego roku. Tym razem świetnie spisał się team w składzie: Klaudia Łęgowy, Nela Szmuc i Michał Cwynar zajmując drugie miejsce w konkurencjach sprawdzających znajomość kultury Wielkiej Brytanii, a także wiedzę z zakresu gramatyki i leksyki języka angielskiego oraz praktyczne umiejętności komunikacyjne. Udział w konkursie językowym w Nizinach i możliwość skonfrontowania swoich umiejętności językowych z rówieśnikami  jest dla nas zawsze miłym i wyczekiwanym wydarzeniem. Dziękujemy organizatorom i gratulujemy uczestnikom!

 

06-06-2017 TPD Przemyśl i Calineczka

Jak co roku Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało 28 maja festyn dla dzieci z okazji ich święta. Tym razem impreza odbyła się na przemyskim rynku. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, konkursów i nagród. Nasza Szkoła została zaproszona do udziału w tej wspanialej akcji poprzez wystawienie na przemyskiej scenie przedstawienia pt. "Calineczka". Przypomnijmy, iż aktorami i baletnicami w tej inscenizacji były dzieci, które zajęły I miejsce w Regionalnym Przekładzie "RePeToNI 2017" w Jarosławiu. Mamy kolejne doświadczenie za sobą i kolejną wspaniałą przygodę w pamięci. Nikt z nas nie przypuszczał, że tyle dobrego nas spotka i tak nas połączy "Calineczka". Pozdrawiamy serdecznie rodziców naszych dzieci, którzy w niedzielne południe byli z nami i głośno bili nam brawo! Pozdrawiamy też tych, którzy sercem byli z nami.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-06-2017 Dzień Dziecka

1 czerwca, jak co roku to święto wszystkich dzieci, zarówno tych małych jak i starszych. W Szkole Podstawowej dzień ten obfitował w przeróżne atrakcje i zabawy. Nasi podopieczni mieli okazję wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach i zamku, brać udział w zawodach sportowych i rozegrać mecz piłkarski, który kontrolował oczywiście "pierwszy arbiter" klas I-III czyli Maksymilian Mach. Powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy, do którego ustawiały się długie kolejki. Oczywiście wszyscy mieli zapewniony również posiłek - grillowane kiełbaski smakowały w tym dniu jak nigdy dotąd! Za to dziękujemy Radzie Rodziców. Zapraszamy więc do galerii, bo zdjęcia najlepiej oddają emocje tego dnia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

04-06-2017 Wycieczka do Bolestraszyc

18 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z 1 klasą wybrały się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. Podczas spaceru z przewodnikiem dzieci poznały ciekawe gatunki drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Pani przedstawiła nam rośliny znajdujące się na trasie wycieczki, nie tylko z punktu widzenia botaniki, ale również ich praktycznego zastosowania, w ogrodnictwie, medycynie. Następnym punktem było ognisko, wspólne pieczenie kiełbasy. Na koniec wycieczki dzieci bawiły się na placu zabaw oraz kupiły drobne pamiątki. Wszyscy uczestnicy wrócili zadowoleni. 

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

03-06-2017 Dzień Matki

Dnia 26 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki. Uroczystość rozpoczął występ grupy teatralnej prowadzonej przez mgr Małgorzatę Kulawską. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie życzenia i podziękowania w postaci wierszy i piosenek płynęły z ust uczniów poszczególnych klas. Począwszy od "Zerówki", a skończywszy na klasach trzecich SP. W tak wyjątkowym dniu nie obyło się bez wzruszeń, szczególnie po wspólnym odśpiewaniu tradycyjnego "Sto lat". Wielką niespodzianką okazał się fantastyczny pokaz tańca nowoczesnego. Swoimi umiejętnościami popisały się grupy uczniów klas 0-III/SP, IV-VI/SP, a także gimnazjalistki. Po tak wielkich emocjach przyszedł czas na wręczenie upominków i mały poczęstunek.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

25-05-2017 Międzynarodowy Turniej Szachowy

21 maja w Pustomytach pod Lwowem, z którymi gmina Orły od kilku lat prowadzi współpracę, odbył się IX Międzynarodowy Turniej Szachowy. Po raz drugi w tym wydarzeniu wzięli udział nasi uczniowie. Tym razem byli to Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar i Katarzyna Rzechorzek. Turniej stał na niezwykle wysokim poziomie, jednak nasi reprezentanci stanęli na wysokości zadania i dzielnie walczyli ze swoimi kolegami i koleżankami z Ukrainy.

 

21-05-2017 Wycieczka do Zamościa i Lublina

17 maja uczniowie czwartej, piątej i szóstej klasy wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Lublina i Zamościa. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie nowoczesnego stadionu Arena Lublin. Następnie uczniowie zobaczyli najciekawsze zabytki lubelskiego Starego Miasta). Po trudach zwiedzania na uczestników wycieczki czekał relaks i zabawa w kompleksie wodnym AquaLublin. Po wizycie na basenie nastąpił przejazd do miejsca noclegowego w Szczebrzeszynie. Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od "spotkania" ze słynnym szczebrzeszyńskim chrząszczem. Następnie udali się do Zamościa, gdzie w czasie dwugodzinnego spaceru poznali najważniejsze zabytki miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ostatnim punktem programu była wizyta w zamojskim zoo.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

12-05-2017 RePeTONI 2017

W dniu 26 kwietnia w Jarosławiu odbył się Regionalny Przegląd Twórczości "RePeTONI 2017". Nad konkursem honorowy patronat sprawowali wojewoda podkarpacki, wojewódzki kurator oświaty, władze miasta Jarosławia oraz aktorka Anny Dymna. W konkursie scenicznym zaprezentowało się ponad 160 osób z całego naszego regionu. Bardzo miło nam poinformować, iż pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej otrzymali uczniowie z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach przekazując słowem i tańcem piękną baśń "Calineczka". Grupa teatralna z Orłów liczyła 43 dzieci. Na deskach jarosławskiego teatru działo się tak wiele. Główną rolę zagrała niewidoma Maja, która świat odbiera oczami wyobraźni. Baletnice jak prawdziwe baleriny tańcowały na scenie. Nie zabrakło pana kreta, myszki, chrząszcza, jaskółki, żabek i babci, która piękną bajkę z morałem opowiadała swojemu wnuczkowi. Po przedstawieniu była czas na spacer po rynku w Jarosławiu i słodkie ciasteczko. Dziękujemy wszystkim, którzy w nas uwierzyli  i trzymali za nas kciuki. Aż trudno wyrazić słowami, jak wiele radości dała nam ta przygoda.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

11-05-2017 Święto Konstytucji 3-go Maja

W kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na trwałe wpisały się gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Jest to związane z przypadającą w tym czasie rocznicą nadania naszej szkole imienia Orła Białego oraz Świętem Flagi RP. Dla całej społeczności szkolnej jest to wspaniała lekcja patriotyzmu i poszanowania wartości narodowych. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, samorządowcy z gminy Orły na czele z wójtem - mgr Bogusławem Słabickim, dyrektorzy szkół z terenu gminy, rodzice oraz społeczność szkolna. Wspaniałe wrażenie robiły licznie przybyłe poczty sztandarowe. Podniosłą uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do budynku szkoły, aby wziąć udział w dalszych świątecznych obchodach. Ich kolejnym elementem był program artystyczny, który nawiązywał do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i podkreślał jej wagę dla naszej Ojczyzny. Zwieńczeniem wspólnego świętowania była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego pod hasłem "Kto ty jesteś - Polak mały". Była to już jego piąta edycja. Młodzi wokaliści po mistrzowsku wyśpiewali utwory, których myślą przewodnią jest Polska i patriotyzm. Zgromadzeni nagradzali ich gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością w tym ważnym dniu. Warto również podkreślić zaangażowanie rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz Urzędu Gminy i uczniów w przygotowanie tej podniosłej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

08-05-2017 Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej

Pięć lat temu, w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, narodził się pomysł Konkursu Piosenki Patriotycznej organizowanego pod hasłem "Kto to ty jesteś - Polak mały". Nikt wówczas nie przypuszczał, że jego ranga urośnie tak bardzo. Tegoroczna edycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Liczba uczestników mile zaskoczyła organizatorów. Młodzi wokaliści śpiewali miłe sercu każdego Polaka utwory. Były wśród nich te, które nawiązują do naszej historii i są związane z dziedzictwem narodowym. Nie zabrakło również utworów bardziej współczesnych, dla których tematem wiodącym jest Ojczyzna i patriotyzm. Przesłuchaniom konkursowym towarzyszyły wielkie emocje, a wszyscy z niecierpliwością czekali na werdykt jury konkursowego. Najlepszych mogliśmy usłyszeć jeszcze raz podczas gali finałowej, która stanowiła element gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie wypadli, jak co roku, bardzo dobrze. Ich wokalne talenty szlifuje niestrudzona mgr Agata Wąsacz, która odpowiada również za organizację konkursu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

29-04-2017 Wiosenne konkursy świetlicowe

Dzieci ze świetlicy szkolnej brały udział w następujących konkursach: "WODA ZANIECZYSZCZONA I CO DALEJ ?!" - Międzyszkolny Konkurs organizowany w ramach obchodów Światowego Dnia Wody przez Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach oraz Centrum Kulturalne w Przemyślu (3 prace). "WIELKANOCNE TRADYCJE" - Konkurs plastyczny zorganizowany przez Centrum Kulturalne w Przemyślu (13 prac). X MIĘDZYŚWIETLICOWY TURNIEJ WARCABOWY zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej nr 17 w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Jakubczak kl. IIa i Jakub Jankowski kl. IIIa. "Z MUZYKĄ POWAŻNĄ ZA PAN BRAT" - II Międzyświetlicowy Konkurs Muzyczny dla dzieci. Zorganizowany przez świetlicę przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Przemyślu. W konkursie brały udział: Hanna Szczygieł kl. IIIb i Blanka Nowotarska kl. IIIa - dziewczyny zajęły III miejsce. Gminny konkurs na "NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ" zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i Gminę Orły. Wychowankowie naszej świetlicy zajęli II miejsce. Gratulujemy wszystkim dzieciom pomysłowości oraz zaangażowania. Efekty pracy dzieci można podziwiać w galerii.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-04-2017 Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Sam pomysł narodził się w Katalonii w 1926 roku. 23 kwietnia jest tam również dniem Św. Jerzego, gdzie kobiety obdarowywano czerwonymi różami, a z czasem zaczęły się one odwzajemniać mężczyznom podarunkami w postaci książek. Dlaczego 23 kwietnia? To symboliczna data dla literatury, ponieważ w tym dniu zmarli pisarze: W. Szekspir czy  M. de Cervantes. W naszej szkole z okazji Dnia Książki zorganizowane zostało przedstawienie pt. "Calineczka". Była to słowno - muzyczna inscenizacja słynnej baśni Andersena. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w baśniowej scenerii przygody Calineczki oraz wystąpiła szkolna grupa baletowa, a całe wydarzenie zgromadziło na sali rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły. W szkole pojawiły się również plakaty promujące czytelnictwo i książki, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przyszły przebrane w stroje postaci z baśni i bajek. Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie przedstawienia!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

24-04-2017 Wielki sukces Adriana w przełajach

24 kwietnia na obiektach Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się tegoroczny finał wojewódzki w biegach przełajowych. Biegano zarówno indywidualnie, jak i drużynowo (prawo startu w imprezie miały po dwa najlepsze zespoły z sześciu rejonów oraz trzech najlepszych zawodników z poszczególnych biegów). Łącznie w 8 głównych biegach wystartowało ok. 660 zawodników (po 82-84 osoby w każdym biegu). Ogromny sukces w biegu na dystansie 800 metrów osiągnął reprezentant V klasy Szkoły Podstawowej w Orłach - Adrian Pempuś, kóry ostatecznie zajął trzecie miejsce (choć dodać należy, że biegł on z zawodnikami o rok starszymi od siebie). Dobry start w imprezie zaliczył również jego młodszy kolega - Rafał Klinger, który był XVII w biegu na dystansie 500 metrów. W zawodach szczebla wojewódzkiego wystartowali również reprezentanci Gimnazjum w Orłach. Drużyna chłopców w składzie: Oskar Balawender, Krystian Babiarz, Andrzej Janusz, Damian Kościk, Jacek Szeremeta, Marcin Słabicki ostatecznie uplasowała się na XI miejscu. Gratulacje!

 

19-04-2017 Mini siatkówka: etap rejonowy

12 kwietnia na hali sportowej w Kańczudze rozegrany został etap rejonowy w mini siatkówce chłopców. Udział w turnieju wzięli mistrzowie powiatów: przeworskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego oraz miasta Przemyśl. Nasz zespół złożony w większości z uczniów rocznikowo młodszych (IV-V klasa) ostatecznie uplasował się na piątym miejscu. Całe zawody wygrała Szkoła Podstawowa z Urzejowic, natomiast drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej ze Starego Dzikowa. Te dwie reprezentacje będą reprezentować nasz rejon w półfinale wojewódzkim. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

14-04-2017 Najpiękniejsza palma wielkanocna

Już od kilku lat w atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadza nas gminny konkurs pod hasłem "Najpiękniejsza palma wielkanocna" organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w Niedzielę Palmową. Prace nad palmami trwały w naszej placówce od tygodni. Nauczyciele i uczniowie szukali inspiracji oraz pomysłów, a także gromadzili materiały. Następnie zaczęła się żmudna praca, której efekty mogliśmy oglądać dn. 9 kwietnia 2017 roku w orłowskim kościele parafialnym. Właśnie tam rozpoczęło się rozstrzygnięcie konkursu. Następnie uczestnicy udali się do naszej szkoły, gdzie poznaliśmy laureatów. Zgromadzeni w hali sportowej goście raczyli się wielkanocnymi wypiekami i obejrzeli program artystyczny przygotowany przez dzieci z "Zerówki" pod kierunkiem mgr Alicji Synus.

Wyniki Gminnego Konkursu na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

08-04-2017 Wycieczka oddziału przedszkolnego

W środę 5 kwietnia dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Celem wyjazdu były warsztaty "Palmy Wielkanocne". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się o tradycjach i zwyczajach związanych ze święceniem palm. Następnie każdy uczestnik wykonał tradycyjną polską palmę wielkanocną. W Rynku obejrzeliśmy pomnik - Ławeczka Józefa Szwejka oraz Fontannę Niedźwiadek, gdzie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia, zadowolone wróciły do szkoły z palmami.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

07-04-2017 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

6 kwietnia na stadionie lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu odbył się etap rejonowy w indywidualno - drużynowych biegach przełajowych. W finale rejonowym startowały zarówno reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół średnich. Prawo startu w tej dużej imprezie sportowej miały drużyny mistrzowskie i wice-mistrzowskie z 5 powiatów (przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego oraz miasta Przemyśla). Łącznie w każdym z biegów udział brało ok. 50 uczestników. Reprezentanci Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Rafał Klinger był pierwszy w biegu na dystansie 600 metrów, a jego zespół uplasował się na wysokim trzecim miejscu. Adrian Pempuś był drugi w biegu na dystansie 800 metrów (jego drużyna uplasowała się na IV miejscu). Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Orłach ostatecznie zajęły VI miejsce w biegu na dystansie 800 metrów (Kamila Anioł zajęła w tym biegu VI miejsce). Świetny występ zanotowali również reprezentanci naszego Gimnazjum. Drużyna chłopców zajęła II miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów i wraz z Rafałem i Adrianem będzie reprezentowała naszą szkołę w finale wojewódzkim. Gratulacje!!! Tegoroczny finał biegów przełajowych odbędzie się 24 kwietnia w Kolbuszowej.

 

06-04-2017 Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia to dzień urodzin Hansa Christiana Andersena, a dla bibliotek szkolnych to święto książek dla dzieci, które ma na celu rozpowszechnianie literatury dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka". Uczniowie klas II i III gimnazjum oraz klasy V szkoły podstawowej wspólnie z biblioteką szkolną przygotowali inscenizację słowno - muzyczną, nawiązująca do znanej baśni. Zaproszeni zostali uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej i przedszkolaki. Baśnie zajmują wyjątkowe miejsce w życiu każdego dziecka, a ich rola w wychowaniu jest bardzo ważna. Podziękowania dla aktywu bibliotecznego za zaangażowania w pracę biblioteki szkolnej!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-04-2017 Kolejne sukcesy naszych biegaczy

3 kwietnia w Krasiczynie odbył się powiatowy finał indywidualno - drużynowych biegów przełajowych w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Zawody, które w tej formie rozgrywane były w naszym województwie po raz pierwszy cieszyły się dużym zainteresowaniem - w każdym z biegów startowali reprezentanci ok. 10 szkół z terenu powiatu przemyskiego. Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zanotowali fantastyczny występ, bowiem każda ze zgłoszonych przez naszą szkołę drużyn wywalczyła awans do finału rejonowego: chłopcy z rocznika 2006 (i młodsi) zajęli I miejsce w biegu na dystansie 600 metrów, dziewczęta z rocznika 2004 (i młodsze) zajęły I miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, chłopcy w rocznika 2004 (i młodsi) zajęli II miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, dziewczęta z rocznika 2001 (i młodsze) zajęły II miejsce w biegu na dystansie 800 metrów, chłopcy z rocznika 2001 (i młodsi) zajęli I miejsce w biegu na dystansie 1000 metrów. Oprócz klasyfikacji drużynowej prowadzona również była klasyfikacja indywidualna - tutaj również nasi reprezentanci osiągnęli świetne wyniki: Rafał Klinger był trzeci w biegu na dystansie 600 metrów, Kamila Anioł została mistrzynią powiatu w biegu na dystansie 800 metrów, Adrian Pempuś został mistrzem powiatu w biegu na dystansie 800 metrów, Krystan Babiarz został mistrzem powiatu w biegu na dystansie 1000 metrów, Oskar Balawender został wice-mistrzem powiatu w biegu na dystansie 1000 metrów. Gratulacje !!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

21-03-2017 Twierdza Przemyśl

Liczna grupa uczniów naszej placówki wzięła udział w XVI Konkursie Historycznym "Twierdza Przemyśl". Szkołę Podstawową reprezentowały Wiktoria Groszek, Wiktoria Madejowska i Klaudia Łęgowy, a Gimnazjum - Paulina Szejnar, Michał Koba i Konrad Trojnar. Niestety nikomu nie udało się dostać do finału. Warto nadmienić, że Konradowi zabrakło bardzo niewielu punktów, aby stanąć w szranki z najlepszymi znawcami tematu. Niemal wszyscy uczniowie będą mogli za rok spróbować swoich szans w kolejnej edycji konkursu. Zachęcamy do zgłębiania wiedzy z zakresu I wojny światowej i Twierdzy Przemyśl.

 

15-03-2017 Rejonowe mistrzostwa w tenisie stołowym

15 marca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku rozegrany został pierwszy ćwierćfinał wojewódzki w tenisie stołowym chłopców w kategorii Szkół Podstawowych. Prawo startu w imprezie mieli mistrzowie oraz wicemistrzowie 5 powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, lubaczowskiego, przeworskiego oraz miasta Przemyśl - w turnieju udział wzięło łącznie 10 zespołów. Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś zaprezentowała się przyzwoicie, ostatecznie zajmując miejsce w połowie stawki (VI miejsce). Cały turniej wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Łopuszki Wielkiej (pow. przeworski). Drugie miejsce przypadło reprezentantom Woli Węgierskiej (pow. jarosławski), natomiast trzecie - Rudy Różanieckiej (pow. lubaczowski). Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. SP Łopuszka Wielka, 2. SP Wola Węgierska, 3. SP Ruda Różaniecka, 4. SP Krasiczyn, 5. SP nr 6 Przemyśl, 6. SP Orły, 7. SP Młodów, 8. SP Majdan Sieniawski, 9. SP Pruchnik, 10. SP nr 14 Przemyśl.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

13-03-2017 Gminny konkurs pożarniczy

Siedmioro uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach: Roksana Zając (kl. IIIA/G), Wiktoria Bereźnicka (kl. IIIB/G), Klaudia Zazula (kl. IIB/G), Justyna Niemiec (kl. IA/G), Michał Cwynar (kl. VI/SP), Marcela Barszczak (kl. VI/SP) oraz Andżelika Słabicka (kl. VI/SP) w dniu 10 marca 2017 r. reprezentowało naszą szkołę w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Uczestnicy wszystkich szkół z terenu gminy Orły rozwiązywali test składający się z 30 pytań, dotyczących znajomości przepisów pożarnictwa, zasad postępowania na wypadek pożaru i organizacji ochrony przeciwpożarowych oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Najlepsze w kategorii Gimnazjum okazały się uczennice naszej szkoły zdobywając I (Roksana Zając kl. IIIA/G) oraz II miejsce (Wiktoria Bereźnicka kl. III B/G). Tegoroczny konkurs stał na wysokim poziomie. Zwycięzcy musieli wykazać się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami. Gratulujemy wygranej oraz życzymy sukcesów w etapie powiatowym.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

10-03-2017 Dzień Kobiet

8 marca nie mogło zabraknąć w naszej szkole świętowania Dnia Kobiet. O to, aby uśmiech zagościł na twarzach naszych Pań zadbali uczniowie z klasy szóstej i piątej, którzy przygotowali kabaretowy występ zatytułowany "TV Orły". Gwoździem programu był brawurowy występ Pawła Statkiewicza, który zaśpiewał piosenkę "Ach, te baby". Impreza odbyła się Gminnej Bibliotece Publicznej w Orłach.  Nie pozostaje już nic innego, jak tylko dołączyć się do najserdeczniejszych życzeń kierowanych do wszystkich kobiet!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-03-2017 Rekolekcje szkolne

Dnia 2 i 3 marca uczniowie naszej szkoły zarówno SP jak i GIM brali udział w szkolnych rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się kościele parafialnym w Orłach. Rekolekcje były prowadzone przez wikariusza parafii Wacławice księdza Bartosza Gręda. W pierwszy dzień rekolekcji poruszany był temat Bartymeusza - niewidomego, który usłyszał Jezusa, zaczął krzyczeć a on go uzdrowił, zaś w drugim dniu temat pójścia do nieba (SP), i sakramentu pokuty (GIM). W piątek dla Szkoły Podstawowej odbyła się Droga Krzyżowa, a dla gimnazjalistów Nabożeństwo pokutne, po którym była możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i adoracja Najświętszego Sakramentu. W konferencji dla gimnazjalistów uczestniczyły Jadzia i Asia - które opowiedziały o tym jak przybliżyły się do Boga. Rekolekcje były wzbogacone przez śpiew prowadzony przez naszych gimnazjalistów. Te dwa dni byłym wyjątkowym czasem do refleksji i zastanowienia. Mamy nadzieję, że przyszłoroczne rekolekcje będą równie ciekawe i pouczające.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

03-03-2017 Siatkarze mistrzami powiatu !!!

2 marca na hali sportowej Zespołu Szkół w Orzechowcach rozegrany został finał tegorocznych Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce chłopców. W zawodach wystartowały 4 drużyny: SP Orzechowce, SP Kosienice, SP Orły oraz SP Babice. Grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Reprezentanci naszej szkoły zagrali fenomenalnie i po wygraniu swoich wszystkich meczów zdobyli tytuł mistrza powiatu przemyskiego. To ogromny sukces, tym bardziej, że nasz skład oparty był przede wszystkim na uczniach młodszych (rocznik 2005, 2006). Warto dodać, że dla Szkoły Podstawowej w Orłach to pierwsze mistrzostwo powiatu w mini-siatkówce w całej jej historii. Wielki gratulacje!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

28-02-2017 Wycieczka do Fabryki Ciastek

22 lutego 2017 roku dzieci ze świetlicy uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Ciastek Mondelez w Jarosławiu. W Małej Akademii Słodkości, idąc wzdłuż symbolicznej rzeki San, dzieci poznawały tajniki produkcji smakołyków i bogatą, ponad 80-letnią historię zakładu. Następnie brały udział w warsztatach samodzielnego wykonania, zdobienia i pieczenia ciastek. Po wypiekach można było oddać się degustacji produktów tego zakładu. Na zakończenie dzieci otrzymały przepyszne ciasteczka i misia Lubisia.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

27-02-2017 Wielki sukces tenisistów stołowych

27 lutego na hali sportowo - widowiskowej w Birczy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Do turnieju przystąpiło 6 zespołów w kategorii chłopców oraz 3 zespoły w kategorii dziewcząt. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś i Rafał Klinger po raz kolejny zanotowali znakomity występ, zdobywając ostatecznie tytuł wicemistrza powiatu przemyskiego. W wielkim finale po zaciętej walce minimalnie ulegliśmy drużynie ze Szkoły Podstawowej z Krasiczyna. Warto dodać, że drugie miejsce również gwarantuje naszym chłopcom udział w zawodach na szczeblu rejonowym. Gratulacje!!! Ostateczna klasyfikacja turnieju: kategoria chłopców: 1. SP Krasiczyn, 2. SP Orły, 3. SP Orzechowce, 4. SP Bachów, 5. SP Bircza oraz SP Medyka; kategoria dziewcząt: 1. SP Bircza, 2. SP Małkowice, 3. SP Reczpol. Tegoroczny finał rejonowy odbędzie się w drugiej połowie marca w Dubiecku.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

26-02-2017 Drugie miejsce w Pucharze Wójta

23 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został "Turniej halowej piłki nożnej Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Orły". Jest to zdecydowanie najstarsza impreza sportowa, w której już od wielu lat biorą udział młodzi adepci futbolu ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. W tym roku odbyła się XVII edycja tych zawodów. Turniej cieszy się dużym zainteresowaniem - w tegorocznych rozgrywkach wystąpiły wszystkie Szkoły Podstawowe z gminy Orły. Grano w dwóch grupach, systemem "każdy z każdym", czas gry wynosił 10 minut. Reprezentanci naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze. Po zdecydowanym wygraniu grupy (3 wygrane mecze, bilans bramkowy 19-0) awansowaliśmy bezpośrednio do finału, w którym niestety musieliśmy uznać wyższość reprezentantów Szkoły Podstawowej w Kaszycach (po bezbramkowym remisie przegraliśmy w konkursie rzutów karnych). Mimo pechowej porażki imprezę możemy uznać za jak najbardziej udaną - w naszych barwach wystąpili głównie młodzi uczniowie z IV i V klasy, a jeden z nich - Konrad Boratyn zdobył tytuł króla strzelców turnieju (7 bramek). Najlepszym bramkarzem wybrano Norberta Barana (SP Kaszyce), a tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Piotra Żurawskiego (SP Zadąbrowie). Statuetki indywidualne, dyplomy oraz puchary drużynowe uczestnikom zawodów osobiście wręczył Wójt Gminy Orły - Bogusław Słabicki wraz z Panią Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - Ranatą Iwanów. Ostateczna klasyfikacja turnieju: 1. SP Kaszyce, 2. SP Orły, 3. SP Zadąbrowie, 4. SP Walawa, 5. SP Drohojów, 6. SP Niziny, 7. SP Małkowice, 8. SP Trójczyce.

Po raz kolejny rewelacyjnie w roli kibica - sprawozdawcy sprawdził się uczeń klasy III SP - Maksymilian Mach, który opracował szczegółową relację w turnieju (więcej).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

23-02-2017 Wygrana w turnieju mini siatkówki

20 lutego na hali sportowej w Małkowicach rozegrana została VI edycja Gminnego Turnieju Mini-Siatkówki dziewcząt i chłopców. W trwającym nieprzerwanie od 6 lat turnieju udział biorą uczniowie Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły, a zwycięzca poszczególnej kategorii reprezentuje naszą gminę na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce. W tym roku do rywalizacji przystąpiło po 5 drużyn w kategorii dziewcząt i kategorii chłopców. Grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów. Reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach zagrała rewelacyjnie i bez straty seta odniosła komplet zwycięstw zdobywając tym samym tytuł  mistrza mini-siatkówki. Drugie miejsce w kategorii chłopców zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach, a trzecie - ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach. Wśród dziewcząt tryumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej w Walawie. Drugie miejsce przypadło dziewczętom ze Szkoły Podstawowej w Małkowicach, a podium uzupełniły reprezentantki Szkoły Podstawowej z Nizin. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-02-2017 Kuba i Zuzia - szkolni sportowcy

Fotoreportaż zawiera informację o sportowych sukcesach naszych uczniów - Jakuba i Zuzanny Grędy. Rodzeństwo uwielbia wszelkiego rodzaju sporty, w których osiąga duże sukcesy (więcej informacji).

 

20-02-2017 Przyjaciel to skarb - maluje nasz świat tysiącami barw

14 luty to dzień, w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich. Z tej okazji obchodziliśmy w szkole "Dzień Przyjaźni i Sympatii". Przewodnim kolorem został kolor czerwony nawiązujący do serca i do wzniosłych uczuć. Wszyscy - od przedszkolaka, po uczniów starszych klas i grono pedagogiczne ubrani byliśmy na czerwono, a szkoła mieniła się milionami czerwonych serc. W szkole został rozegrany emocjonujący turniej "FIFA 17" - w którym I miejsce zajął Michał Szczygieł, II miejsce Maksymilian Mach, III miejsce Michał Cwynar, IV miejsce Patryk Ziobro. Mecze były widowiskowe, na bardzo wysokim poziomie i trzymały w napięciu do ostatnich sekund zmagań zawodników. W bibliotece szkolnej Kubuś Puchatek (Paweł Statkiewicz) oraz jego przyjaciele: Tygrysek, Prosiaczek, Krzyś, Maleństwo itd. (Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Nikodem Wojdylak, Klaudia Zazula, Kamila Sękowska, Joanna Litwin) zaprosili przedszkolaków na przyjęcie urodzinowe. Przy pięknej bajce wyjątkowo smakował prawdziwy TORT. Dzieci ze świetlicy szkolnej przygotowały "przyjacielski kiermasz". Własnoręcznie wykonały karteczki, ciasteczka i walentynkowe upominki, aby dochód ze sprzedaży przeznaczyć na świetlicę szkolną. W dniu przyjaźni rozstrzygnięty został również konkurs pt. "Bądź Sympatyczny". Miło nam poinformować, iż laureatem konkursu została Patrycja Potoczny, II miejsce zajęła Anna Szerszeń, a III miejsce otrzymała Maja Czajkowska. Na finał dnia "szkolny Listonosz" przekazał adresatom poczty walentynkowej miłe upominki. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, przyjaciołom zaangażowanym w "Dzień Przyjaźni i Sympatii" dziękujemy, a każdemu uczniowi i sympatykowi naszej szkoły życzymy wiele przyjaźni i sympatii na każdy dzień.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-02-2017 Wygrana w turnieju piłki halowej

W piątek 17 lutego na hali sportowej w Orłach rozegrany został "Zimowy Turniej Piłkarski Chłopców do lat 10". W zawodach, których organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach udział wzięło 6 drużyn piłkarskich reprezentujących poszczególne szkoły z terenu gminy Orły. Turniej podzielony był na dwie fazy: grupową (2 grupy po 3 drużyny) oraz pucharową (mecze półfinałowe, o 5-te i 3-cie miejsce oraz finał). Grano ustawieniem 5+1, a każdy mecze trwał 10 minut (bez zmiany stron). Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Orłach zagrała rewelacyjnie i po 4 efektownych zwycięstwach zasłużenie zdobyła tytuł mistrzowski. Warto dodać, że oprócz świetnej gry ofensywnej (18 bramek strzelonych w całym turnieju) nasz zespół zaprezentował również świetną grę obronną (w zawodach nie straciliśmy żadnej bramki!) Podium turnieju uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej z Trójczyc, natomiast trzecie miejsce przypadło uczniom Szkoły Podstawowej z Małkowic. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar i dyplom, a wyróżniającym się zawodnikom przyznano nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano Karola Juchę (SP Małkowice), najlepszym zawodnikiem został Arkadiusz Ratuszniak (SP Trójczyce), a tytuł króla strzelców przypadł uczniowi naszej szkoły - Damianowi Baranowi (9 bramek). Gratulacje!!!

Świetnie w roli kibica - sprawozdawcy sprawdził się uczeń klasy III SP - Maksymilian Mach, który opracował relację w turnieju (więcej).

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

17-02-2017 Sukces naszych tenisistów

16 lutego w Domu Ludowym w Zadąbrowiu rozegrana została IX edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. W tegorocznej imprezie mogliśmy oglądać zmagania 6 drużyn męskich oraz 4 drużyn żeńskich - uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej w Orłach w składzie: Mateusz Gala, Adrian Pempuś, Rafał Klinger zanotowała rewelacyjny występ. Nasi chłopcy wygrali wszystkie swoje mecze i jak najbardziej zasłużenie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny turnieju. Podium uzupełnili uczniowie Szkoły Podstawowej z Walawy oraz Szkoły Podstawowej z Kaszyc. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Kaszyc, a trzecie - Szkole Podstawowej z Trójczyc. Gratulacje! Wygrane drużyny z poszczególnych kategorii będą reprezentować naszą gminę na zawodach szczebla powiatowego.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

16-02-2017 Kolejne dobre występy szachistów

15 lutego w Gminnym Centrum Kulturalnym w Medyce odbył się Międzyszkolny Drużynowy Turniej Szachowy, w którym brały udział reprezentacje szkół podstawowych z terenu Przemyśla i powiatu przemyskiego. Nasza szkoła wystawiła dwie drużyny. Pierwsza z nich (Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Dawid Prymaszko, Dominika Czajkowska) zajęła świetne trzecie miejsce. Natomiast drużyna druga (Nikodem Dźwierzyński, Krystian Matysko, Karol Hołyszko, Maja Kotowicz) uplasowała się na ósmym miejscu.

 

14-02-2017 Dzień babci i dziadka

31 stycznia uczniowie klas 0-III przygotowali dla swoich babć i dziadków atrakcyjny program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, deklamowały wierszyki i tańczyły. Występ wywołał dużo uśmiechu na twarzach zaproszonych gości. Dziadkowie bardzo cieszyli się z laurek i drobnych upominków, a przede wszystkim uścisków i całusów wnucząt. Dodatkowo uroczystość wzbogacono o występ szkolnego chóru i pokaz taneczny w wykonaniu tancerzy z grupy Golden Dance, którzy zaprezentowali tańce latynoamerykańskie. Tuż po zakończeniu części artystycznej zaproszeni goście wraz z wnukami usiedli do wspólnego kolędowania i słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-02-2017 Turniej szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły

11 lutego w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się VI Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. W zawodach tych nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy zmierzyli się nie tylko z szachistami z terenu naszej gminy, ale także z zawodnikami z Ukrainy i z sąsiednich gmin. W kategorii Junior (uczniowie szkół podstawowych) najlepiej spisał się Michał Cwynar, który zajął czwarte miejsce. W tegorocznym turnieju gimnazjaliści mieli utrudnione zadanie, gdyż występowali w kategorii Open, a więc musieli się zmierzyć ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. Spośród naszych uczniów najlepiej wypadł Grzegorz Mazur, który zajął dziewiątą lokatę. Dodać należy, iż w obydwu kategoriach zwyciężyli goście z Ukrainy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

08-02-2017 Zabawa choinkowa

Karnawał to czas, który kojarzy się z różnorodnymi balami. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbywa się w tym czasie zabawa choinkowa. Jej organizatorem jest Rada Rodziców. Pierwsze w tany ruszyły przedszkolaki. Następnie przyszła kolej na uczniów najmłodszych klas Szkoły Podstawowej. Ważnym elementem tej części imprezy był pokaz karnawałowej mody. Dzieci z właściwym sobie wdziękiem prezentowały najróżniejsze kreacje. Piraci, wróżki i inne tajemnicze osoby gościły również na dyskotece klas IV-VI SP. Gimnazjaliści darowali sobie karnawałowe przebrania, ale bawili się równie wspaniale jak ich młodsi koledzy. O podniebienia wszystkich uczestników zabawy zadbali niezawodni rodzice. Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów i uczniowie dziękowali im za przygotowanie kolejnej, bardzo udanej imprezy. Swój wkład w przygotowanie dyskotek miały również Samorządy Uczniowskie wraz z nauczycielami sprawującymi nad nimi opiekę.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-02-2017 Gminny turniej mini koszykówki

6 lutego na hali sportowej w Drohojowie odbył się gminny turniej mini koszykówki dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło po 5 zespołów dziewcząt i chłopców z terenu gminy Orły. Reprezentacja naszej szkoły (zarówno żeńska jak i męska) mimo tylko jednego przegranego meczu, ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu. Zawody w kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa w Nizinach, natomiast wśród chłopców - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. Na drugich miejscach uplasowały się reprezentacje szkół z Małkowic (dziewczęta) i Drohojowa (chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

05-02-2017 Jasełka

Przygotowania do Jasełek, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, trwały od kilku tygodni. Wszyscy z niepokojem oczekiwali na to, czym tym razem zaskoczą nas mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, które od lat przygotowują ten spektakl. Nawet najbardziej dociekliwym nie udało się uchylić rąbka tajemnicy. Wszyscy czekali więc z niecierpliwością na premierę, która odbyła się w orłowskim Domu Ludowym. Po raz drugi to niezwykłe widowisko można było oglądać na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i na zamkowej scenie, która gościła wielu znamienitych artystów, zaprezentowali się wspaniale. Chociaż za kulisami nie ukrywali tremy.

Występ był ilustrowany pieśniami tematycznie związanymi z Bożym Narodzeniem oraz kolędami, które są wpisane w naszą tradycję. Mistrzowsko wykonał je szkolny chór wspierany przez instrumenty. Jasełka rozpoczęły się sceną z Ewą i Adamem oraz Wężem w roli głównej - wszyscy zgodnie z opowiadaniem jednego z pasterzy są góralami, co to mleczko sobie pili i oscypki jedli….W spektaklu pojawiły się także postacie, które są nieodłącznym elementem polskiej tradycji kolędniczej, czyli Żyd i Śmierć. Zwierzęta mówiły ludzkim głosem, a nad wszystkim czuwały zastępy anielskie. Był i święty Franciszek, który opowiadał dzieciom o boskiej i ludzkiej naturze Jezusa. Warto nadmienić, że za jego sprawą wystawiona została w XIII wieku pierwsza w historii szopka betlejemska. Występ młodych artystów został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Jasełkach oraz przyczynili się do ich zorganizowania i wystawienia. Chcąc docenić młodych artystów biorących udział w przedstawieniu prezentujemy poniżej listę wszystkich osób, które brały udział w Jasełkach: GIMNAZJUM: Maria - Gabriela Kucaj, Józef - Nikodem Franków, Ewa - Wiktoria Bereźnicka, Adam - Marcin Wąsacz, Wąż - Berzan Tas, Bóg - Michał Romaniuk, Pasterze - Jakub Barczak, Kamil Łysik, Michał Romaniuk, Kacper Wielgosz, Bartosz - Michał Herbut, Archanioł - Jakub Gończ, Anioł Polski - Nikodem Wojdylak, Herod - Adam Wrona, Żyd - Tomasz Łach, Śmierć - Aleksandra Orzech, św. Franciszek - Szymon Granda, Minister - Kacper Ziobro, Żołnierz - Gracjan Janusz, Dziewczęta - Joanna Litwin, Jagoda Milczanowska, Marlena Niebylska, Klaudia Zazula; SZKOŁA PODSTAWOWA: Trzej Królowie - Rafał Klinger, Dawid Paluszek, Jakub Radymski, Anioły - Wiktoria Groszek, Nela Szmuc, Aniołki - Julia Hnat, Lena Piotrowska, Emilia Trojnar, Kinga Zwierzyńska, Zwierzęta - Karolina Kozioł, Milena Piestrak, Radosław Litwin, Arkadiusz Pierożek, Pasterze - Filip Kopciuch, Gracjan Sanocki, Dzieci - Paulina Cichoń, Natalia Milczanowska, Hanna Szustak, Magdalena Śpiewak, Maksymilian Dźwierzyński, Karol Hołyszko, Krystian Zubrzycki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-02-2017 Ruszamy z programem "Szkolny Klub Sportowy"

Od lutego w naszej szkole realizowany będzie program zajęć sportowych "Szkolny Klub Sportowy". Program "Szkolny Klub Sportowy" jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół (w naszym przypadku - Szkoły Podstawowej i Gimnazjum) bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Program polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu w grupach min. 15 osobowych. W zależności od realizowanego tematu zajęcia odbywać się będą na hali sportowej lub boisku szkolnym, a podstawowym założeniem  ma być ich różnorodność - możliwość uprawiania wielu sportów. Grupa ćwiczebna musi się składać wyłącznie z uczniów jednej szkoły, a zajęcia muszą być realizowane przez nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego z danej szkoły. W przypadku naszej placówki udział w programie wezmą chłopcy ze Szkoły Podstawowej (klasy II-III) oraz Gimnazjum (klasy I-III). Szczegółowe informacje tj. listę zakwalifikowanych uczniów, tematyka i plan zajęć, oświadczenie dla rodziców uzyskać można u szkolnych koordynatorów programu: Marcina Przytuły i Piotra Stelmacha.

 

23-01-2017 Drugie miejsce UKS "Orzełek"

W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach należący do działającego przy naszej szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej "Piłkarskie Ferie" rozegranym na hali w Muninie. "Piłkarskie Ferie" to cykl zawodów piłki nożnej halowej dla chłopców z różnych roczników organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. Co roku udział w nim biorą różne drużyny młodzieżowe, reprezentujące głównie znane szkółki piłkarskie działające na terenie powiatów Przemyśla i Jarosławia. W tym roku w zawodach chłopców z rocznika 2003 udział wzięła drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" Orły. Mimo mocnej konkurencji nasz zespół zaprezentował się rewelacyjnie zajmując wysokie drugie miejsce. Imprezę wygrała drużyna SMS'u Jarosław, a podium uzupełnił zespół ORLIKA Przemyśl. W całym turnieju udział wzięło 7 zespołów. Oprócz pucharów, dyplomów i medali rozdano również nagrody indywidualne dla najlepszego strzelca, obrońcy, bramkarza oraz zawodnika, którym w tym roku wybrany został nasz reprezentant - Miłosz Demeńczuk. Zespołem opiekował się p. Marcin Przytuła. Gratulacje!  

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-01-2017 Przedszkolaki w bibliotece szkolnej

Wiek przedszkolny to odpowiedni czas, żeby zainteresować uczniów czytelnictwem. Dnia 11 stycznia bibliotekę szkolną odwiedziły 6-latki, wraz z nauczycielkami: Alicją Synus i Katarzyną Karkowską. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem biblioteki i pracą nauczyciela bibliotekarza. Zajęcia poprowadziła p. Katarzyna Błaszczuk - nauczyciel bibliotekarz. Celem spotkania było przekazanie uczniom wiedzy o książkach i zasadach ich wypożyczania. Dzieci mogły zobaczyć jak wyglądają karty czytelnika i karty książki. Przedszkolaki chętnie oglądały bajki i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Mamy nadzieję, że ta wizyta była początkiem odkrywania magicznego świata książek!

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

19-01-2017 Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 9 stycznia 2017 r. w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie odbyło się rozstrzygnięcie XXII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się prawie 170 autorów. Komisja konkursowa brała pod uwagę zarówno pomysłowość, technikę wykonania jak i wymowę, czyli  umiejętność wyrażenia emocji związanych z szopką jako symbolem. W tym miejscu składamy podziękowania naszej pani katechetce Agacie Wołk - Potocznej, która po szkolnej edycji konkursu szopek w Orłach, wybrane prace zgłosiła do konkursu na szczeblu wojewódzkim. Miło nam poinformować, że: Nela Szmuc, Karol Sajdak oraz uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej otrzymali WYRÓŻNIENIA za swoje prace konkursowe. Na tym nie koniec osiągnięć - uczniowie klasy IIIA Gimnazjum otrzymali NAGRODĘ SPECJALNĄ. Dzięki inicjatywie Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch wybrane prace zostały wyeksponowane w holu Urzędu Wojewódzkiego. Szanowni Państwo, mamy zaszczyt przekazać informację, że prace Neli Szmuc, Natalki Milczanowskiej, Karola Sajdaka oraz klasy III A znajdują się obecnie na wystawie w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Patronat nad konkursem: Kurator Oświaty, Biskup Ordynariusz, Prezydent Miasta Rzeszowa, Radio Rzeszów, Radio Via.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

18-01-2017 "NIE dla czadu"

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu odwiedzili naszą szkołę w ramach szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej. W trakcie wizyty kontynuowano zainicjowaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji akcję "NIE DLA CZADU!". Polegała ona na spotkaniach z uczniami, na których omawiano: informacje dotyczące tlenku węgla oraz przyczyny jego wystąpienia, objawy zatrucia CO, sposoby udzielania pomocy osobom zaczadzonym, informacje o czujkach tlenku węgla, zagrożenia związane z pożarami, sposoby ewakuacji w momencie wystąpienia zagrożenia. Dodatkowo zapoznano uczniów z możliwymi zagrożeniami, które mogą wystąpić podczas zbliżających się ferii zimowych oraz sposobami ich uniknięcia. - Chcemy dotrzeć do dorosłych za pośrednictwem ich dzieci - mówią przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. - Dlatego też za każdym razem apelujemy, by dzieci opowiedziały rodzicom o spotkaniu z nami. Zachęciły ich do zadbania o bezpieczeństwo domu i rodziny. Funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu składamy serdeczne podziękowania za troskę o nasze bezpieczeństwo!

 

11-01-2017 Konkursy świetlicowe

Od początku roku szkolnego 2016/2017 nasza świetlica brała udział w wielu konkursach plastycznych organizowanych przez instytucje kulturalne oraz świetlice szkolne. Nasi uczniowie aktywnie i bardzo chętnie angażowali się w te przedsięwzięcia. Były to następujące konkursy: - Ogólnopolski konkurs plastyczny. III edycja "Do czego MORZE służyć może?" Zorganizowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Zostało wysłanych 7 prac. Każdy z uczestników otrzymał dyplom; - VI Podkarpacki Konkurs Plastyczny "Pod Kolorowym Parasolem jesieni". - Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca. Udział 4 uczniów; - Ogólnopolski konkurs plastyczny - Portret "Św. Mikołaja". Wąbrzeski Dom Kultury; udział 4 uczniów; - Konkurs plastyczny na plakat. SP nr 4 w Przemyślu; "Barwy wolontariatu - jak dzielić się dobrem?" - wyróżnienie dla Hanny Szczygieł kl. IIIb; - Centrum Kulturalne w Przemyślu; X Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży "Bożonarodzeniowe Ozdoby Świąteczne". Udział 4 uczniów; - Muzeum Historii Miasta Przemyśla - "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa". III miejsce zdobyła Magdalena Śpiewak kl. IIa. Czekamy na wyniki dwóch konkursów:  - Ogólnopolski konkurs plastyczny "Kotki w kropki". Centrum kultury Agora Wrocław. Udział 10 uczniów; - Konkurs plastyczny "Dobranocki z dawnych lat". Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Udział 6 uczniów. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursach, gratulujemy i życzymy sukcesów.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

03-01-2017 Świąteczne pierniki

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie kl. I wraz z Panią mgr Krystyną Lichotą i Małgorzatą Hamryszczak zgodnie z tradycją przygotowywali pierniki na choinkę. Dzieci wycinały z ciasta różne figurki (zwierzątka, ludziki, gwiazdki, ptaki - zdobiąc dodatkowo według uznania), sami wybierali sobie kolor i zapach do pierników. Podczas zajęć wszyscy kolędowali, a unosząca się woń z pierników przypominała wszystkim o bardzo bliskiej Wigilii.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

30-12-2016 Szkolna Wigilia

Świąteczna atmosfera towarzyszyła całej naszej społeczności szkolnej niemal od początku grudnia. Najpierw na szkolnych korytarzach pojawiły się ozdoby. Później uczniowie wraz z wychowawcami  i nauczycielami zaczęli przygotowywać szopki oraz stroiki. A kiedy zapachniało choinkami wszyscy rozpoczęli przygotowania do szkolnej Wigilii. Uroczystość ta corocznie sprzyja kultywowaniu polskich tradycji. Jest okazją do spotkania całej społeczności szkolnej, rodziców, władz samorządowych oraz sympatyków i przyjaciół naszej placówki. Łamanie się opłatkiem, życzenia oraz wspólne kolędowanie wprowadzają wszystkich w atmosferę przepięknych Świąt Bożego Narodzenia. Ważnym elementem świątecznego spotkania było rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą szopkę. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI SP, drugie gimnazjaliści z klasy I B. Natomiast trzecia lokata przypadła uczniom klasy IV SP. Wyróżniono również szopkę wykonaną przez klasę II B GIM, a nagrodą specjalną uhonorowano klasę III A GIM. W kategorii szopek rodzinnych wygrali państwo Semczukowie. Najlepsze prace indywidualne wykonali: Karol Sajdak ( kl. IV SP), Natalia Milczanowska (kl. II SP) i Malwina Kucaj (kl. V SP). Wszystkie prace zachwycały pomysłowością i precyzją wykonania. Z roku na rok są one coraz piękniejsze.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-12-2016 Szkolenie z zakresu "Terroryzmu"

Z inicjatywy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu dnia 08.12.2016 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu "Terroryzmu w szkołach". Spotkanie z dyrektorami, nauczycielami i wychowawcami szkół z Gminy Orły i Gminy Żurawica koordynowała i poprowadziła asp. Małgorzata Czechowska KMP Przemyśl oraz pan Janusz Kotowicz PP Żurawica.

 

17-12-2016 Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły z powodzeniem biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Nie inaczej jest w bieżącym roku szkolnym. W tegorocznej edycji, która obejmuje lata 1764 - 1864, do drugiego etapu (rejonowego) zakwalifikowały się dwie uczennice: Klaudia Łęgowy z klasy szóstej i Paulina Szejnar z klasy III b. Zmagania rejonowe odbyły się 15 grudnia w Przemyślu w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, a Klaudii i Paulinie życzymy awansu do etapu wojewódzkiego.

 

15-12-2016 "Kartka dla Bartka"

Nasza szkoła włączyła się w charytatywną akcję "Kartka dla Bartka". Uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wykonali na zajęciach wychowawczych kolorowe kartki świąteczne z życzeniami dla chorego na mukowiscydozę Bartka. Chłopak ma ograniczony kontakt z dziećmi, a dzięki takim kartkom będzie miał przynajmniej jego namiastkę. Kartki zostały wysłane - mamy nadzieję, że Bartuś bardzo się z nich ucieszy.

 

15-12-2016 Wspieramy Szlachetną Paczkę

W naszej szkole organizowana była zbiórka rzeczy dla potrzebujących rodzin. Zbieraliśmy trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i kosmetyki, artykuły szkolne oraz zabawki. Przyjemnie jest dostawać prezenty, ale dawanie ich innym ludziom to wielka radość. Uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc innym. Razem - możemy więcej!

 

14-12-2016 Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili w miniony czwartek schronisko zwierząt w Orzechowcach. Celem wizyty było, jak co roku, przekazanie zebranych podczas akcji "Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę" niezbędnych do przetrwania zimy rzeczy (sucha karma, kasze, makarony, konserwy, miski itd.) Dzieci zwiedziły kociarnię oraz przyjrzały się kilku psim wybiegom. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. Pokazali wszystkim, że dzielenie się tym, co mamy - to dobry nawyk.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-12-2016 Festiwal piłki ręcznej

2 grudnia na hali w Orłach rozegrana została I edycja Mistrzostwa Gminy Orły dzieci i młodzieży w piłce ręcznej. Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach oraz Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". Turniej miał na celu popularyzację gry w piłkę ręczną wśród dzieci i młodzieży, podnoszenie ich umiejętności technicznych i taktycznych, dostarczenie radości ze współzawodnictwa, integrację sportowego środowiska gminy, wyłonienie najlepszych zespołów oraz promocję naszej szkoły i działającego przy niej Uczniowskiego Klubu Sportowego. Zawody rozgrywane były w 4 podstawowych kategoriach: dziewczęta do lat 12 (SP), chłopcy do lat 12 (SP), dziewczęta do lat 16 (GIM), chłopcy do lat 16 (GIM). Drużyny reprezentujące zarówno Szkołę Podstawową, jak i Gimnazjum w Orłach zaprezentowały się fenomenalnie wygrywając w każdej ze swoich kategorii. Ostateczna klasyfikacja turnieju: I. Dziewczęta U12: 1. SP Orły, 2. SP Małkowice, 3. SP Drohojów; II. Chłopcy U12: 1. SP Orły, 2. SP Kaszyce, 3. SP Drohojów; III. Dziewczęta U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów; IV. Chłopcy U16: 1. GIM Orły, 2. GIM Drohojów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mają prawo do reprezentowania naszej gminy w tegorocznych mistrzostwach powiatu przemyskiego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-12-2016 Spotkanie ze Św. Mikołajem

Grudzień to miesiąc, w którym wizytę dzieciom składa Św. Mikołaj. W poniedziałek 5 grudnia odwiedził on Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Towarzyszyły mu dwa sympatyczne diabełki oraz aniołek. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczniów. Miło spędzony czas uświetniły wymarzone upominki oraz wspólne zdjęcia.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

01-12-2016 Urodziny Misia Książkowego

W dniu 23 listopada uczniowie świetlicy wybrali się na lekcje biblioteczną do Przemyskiej Biblioteki Publicznej z okazji urodzin Misia Książkowego. Wycieczka została zorganizowana przy współpracy świetlicy z biblioteką szkolną. W ramach lekcji dzieci mogły zapoznać się z miniowymi bohaterami książek, m.in. Kubusiem Puchatkiem, Misiem Yogi, Kung Fu Pandą czy misiem Kolargolem lub Paddingtonem. Każdy z uczestników miał ze sobą zabawkę misia. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki o misiach i słuchały uważnie opowiadania o życiu niedźwiedzi. Atrakcją było przybycie Misia do biblioteki, który bawił się i śpiewał z dziećmi. Na koniec zostały wręczone szarfy dla misiów największych, najbardziej puchatych i kolorowych. Po wspaniałej zabawie uczniowie udali się do Muzeum Dzwonów i Fajek, gdzie mogli zapoznać się z historią ludwisarstwa przemyskiego. Można było również zobaczyć zabytkowe dzwony i fajki. Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki świetlicy i biblioteki szkolnej: Anna Lula i Katarzyna Błaszczuk.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-11-2016 Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie jest powrotem do tradycji. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły, inny niż wszystkie dni - dzień, pełen tajemniczych wróżb, miał miejsce w naszej szkole we wtorek, 22 listopada. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wspólnie bawili się na zabawie andrzejkowej. Natomiast w czasie przerw czekał na nich smaczny poczęstunek oraz wieczór wróżb. Uczniowie przepowiadali sobie przyszłość z kart, dłoni, magicznych serc. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw m.in. z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Przepowiednie dostarczyły naszym uczniom wiele śmiechu i radości. Zabawa była udana, humory dopisywały, a pozytywne wróżby czekają na spełnienie.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-11-2016 Wyjazd na mecz kadry do lat 16

W poniedziałek 21 listopada na stadionie Czuwaju Przemyśl rozegrany został pierwszy z dwóch zaplanowanych międzynarodowych meczów reprezentacji Polski do lat 16 w piłkę nożną. Rywalem Polaków była reprezentacja Irlandii Północnej. Mecz, który był doskonałą promocją futbolu w tej części naszego regionu przyciągnął na przemyski stadion nadkomplet publiczności (ok. 3 tys. kibiców). Wśród nich nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy w liczbie ok. 30 osób żywiołowo dopingowali poczynania Biało - Czerwonych. Darmowe wejściówki otrzymali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym reprezentowali barwy naszej placówki w różnego rodzaju zawodach sportowych. Mecz zgodnie z oczekiwaniami kibiców stał na wysokim poziomie, a reprezentanci naszego kraju pewnie ograli gości z Wysp Brytyjskich 4:1. Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele wychowania fizycznego - Marcin Przytuła oraz Piotr Stelmach.

Zdjęcia z wyjazdu dostępne są w galerii.

 

14-11-2016 Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnym w Orłach były dla starszych i młodszych lekcją patriotyzmu oraz historii. Montaż słowno - muzyczny przygotowany przez członków społeczności szkolnej nawiązywał do upadku Polski, czasów rozbiorów, a także wydarzeń bezpośrednio związanych z odzyskaniem niepodległości. Prezentowane teksty   literackie odzwierciedlały tęsknotę Polaków za Ojczyzną oraz ich waleczność na drodze do wolnego i suwerennego kraju. Zgromadzeni na uroczystości wspólnie ze szkolnym chórem śpiewali bliskie sercu Polaków pieśni patriotyczne i legionowe.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

09-11-2016 Znicz pamięci

Jak co roku, w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, nasi uczniowie oddali cześć poległym w obronie naszej ojczyzny. W tym roku zaszczyt ten przypadł uczniom klasy VI i III a, którzy zapalili znicze na grobach żołnierzy spoczywających na przemyskich cmentarzach wojennych z okresu I i II wojny światowej. Wizyta ta była także okazją do poznania historii wyjątkowej w skali kraju nekropolii, na której spoczywają żołnierze różnych wyznań i narodowości.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

01-11-2016 Dobre występy szachistów

26 października w Krasiczynie zostały rozegrane Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Powiatowa Gimnazjada w szachach drużynowych. Reprezentacja szkoły podstawowej w składzie: Michał Cwynar, Dawid Prymaszko, Grzegorz Cwynar i Dominika Czajkowska zajęła trzecie miejsce. Natomiast gimnazjaliści: Grzegorz Mazur, Nikodem Franków, Hubert Łoś, Roksana Zając - zajęli drugie miejsce i uzyskali awans do turnieju rejonowego. Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

24-10-2016 XVI Dzień Papieski

18 października w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, obchodziliśmy XVI Dzień Papieski, był to dzień duchowej łączności z Ojcem Świętym. W tym roku dziękowaliśmy Panu Bogu za Osobę Jana Pawła II, który nauczał nas i mówił "Bądźcie świadkami miłosierdzia". Z wdzięcznością wspominaliśmy życie i dzieło Jana Pawła II - papieża czasów niezwykłych, świadka jedności, pielgrzyma pokoju, obrońcy godności człowieka i sługi miłosierdzia. W tym roku uroczysty program upamiętniający osobę Jana Pawła II przygotowali uczniowie klas 4-6, którzy recytowali wiersze o Janie Pawle II i przedstawili historię życia Ojca Świętego, a nasz chór gimnazjalny swoim pięknym śpiewem jeszcze bardziej uświetnił naszą uroczystość. Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali Dzień Papieski Paniom Agacie Wąsacz, Agacie Wołk - Potocznej i ks. Michałowi Mazur. Wierzymy, że z domu Ojca spogląda na nas Jan Paweł II i cieszy się, że jego słowa pozostały w naszych sercach i w naszych czynach.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

22-10-2016 Gminny Turniej Szachowy

20 października w naszej szkole odbył Gminny Indywidualny Turniej Szachowy, którego organizatorami był Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach i Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek". W zmaganiach wzięło udział 25 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali poszczególne szkoły z terenu gminy Orły. Po zaciętych zmaganiach zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych okazał się Dawid Prymaszko, drugie miejsce zajął Rafał Zając, a trzecie Michał Cwynar. Najlepszą zawodniczką w tej kategorii została Dominika Czajkowska. Wśród gimnazjalistów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Mazur, drugi był Nikodem Franków, natomiast trzecie miejsce zajęła Roksana Zając. Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla zwycięzców.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

20-10-2016 Podium unihokeistów

19 października na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini unihokeju chłopców. Jak co roku, i tym razem w tegorocznym finale udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów, którzy w ostatnich latach spisywali się w tej dyscyplinie bardzo dobrze. I tym razem nasi chłopcy nie zawiedli, ostatecznie zajmując wysokie III miejsce. Dodać należy, że w turnieju wystąpiło łącznie 7 zespołów: Żurawica nr 1, Żurawica nr 2, Ujkowice, Krasiczyn, Stubno, Kalników, Orły. Pierwsze dwa miejsce, premiowane awansem do półfinału wojewódzkiego przypadły miejscowym szkołom z Żurawicy. Gratulacje! Warto wspomnieć, że w tym roku po raz pierwszy mecze mini unihokeja IMS rozgrywane były formułą ligową tzn. 3x5'.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

18-10-2016 Pomagamy i wygrywamy

Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" z Przemyśla zorganizowała kolejną edycję akcji pod hasłem "Rozkręcamy rehabilitację" polegającą na zbiórce plastikowych nakrętek w szkołach i przedszkolach. Zebrane nakrętki przeznaczane są na działalność Ośrodka Rehabilitacyjno - Psychologicznego prowadzonego przez Fundację gdzie chore i niepełnosprawne dzieci objęte są bezpłatną rehabilitacją i opieką psychologiczno, pedagogiczną. Uroczyste podsumowanie akcji miało miejsce w dniu 03.10.2016 r., w Hotelu "Accademia" w Przemyślu. Miło nam poinformować, iż za zebraną ilość nakrętek w przeliczeniu na jednego ucznia szkoły zajęliśmy 3 miejsce spośród szkół całego regionu i otrzymaliśmy - odkurzacz. W finale akcji "jerzyka" uczestniczyli również Karol Sajdak i Paweł Podolak uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzbierali największa ilość plastikowych nakrętek. Serdecznie dziękujemy za udział w akcji i ... zbieramy dalej.

 

17-10-2016 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach Dzień Nauczyciela jest związany z pasowaniem na ucznia pierwszoklasistów. Przygotowania do tej ważnej dla najmłodszych uczniów uroczystości trwały od wielu dni. Nad wszystkim czuwała mgr Krystyna Morawska - wychowawczyni klasy pierwszej. Jej podopieczni wspaniale zaprezentowali się w montażu słowno - muzycznym, który poprzedził doniosłe wydarzenie.

Po ślubowaniu na sztandar szkoły i pasowaniu, którego dokonała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów, przyszedł czas na prezenty. Wśród nich szczególną niespodzianką był występ grupy baletowej kierowanej przez mgr Beatę Kasprzyk - Hiszpan. Dziewczynki nagrodzono gromkimi brawami. Kolejnym elementem uroczystości z okazji Święta KEN było wręczenie nagród dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach dla nauczycieli i pracowników szkoły. Zwieńczeniem akademii był program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów pod kierunkiem mgr Anny Ochalskiej oraz krótki występ muzyczny, który zaprezentowała grupa flecistów ze Szkoły Podstawowej oraz chór szkolny pod batutą mgr Agaty Wąsacz. W tym ważnym dla całej placówki dniu nie zabrakło również życzeń od Rady Rodziców oraz uczniów, a nawet absolwentów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

17-10-2016 Zestaw pytań do...

13 października, w przede dniu Święta Edukacji Narodowej, uczniowie klasy IIA Szkoły Podstawowej postanowili nieco bliżej poznać pracowników naszej szkoły i w tym celu udali się do gabinetu Dyrektora szkoły, sekretariatu i szkolnej kuchni, aby zadać przygotowane przez siebie pytania. Nasza Pani Dyrektor przywitała dzieci z pięknym uśmiechem na twarzy i cierpliwie odpowiadała na zadawane jej pytania. Podczas krótkiego spotkania mogliśmy się dowiedzieć m.in. o tym, że praca dyrektora jest trudna i odpowiedzialna, ale uśmiech i dobre słowo uczniów rekompensują wszystko, o tym, że Pani Dyrektor pracuje w naszej szkole już 17 lat, ale także i tego, kiedy została ona założona. Standardowe pytanie, które zadaje każde dziecko - "Ile Pani ma lat?" - również i tutaj padło, lecz jednak niech odpowiedź pozostanie tajemnicą.

Wizyty naszych milusińskich w sekretariacie szkoły i kuchni także należały od owocnych. Dzieci dowiedziały się, w jakich godzinach pracują nasze Panie kucharki, od której czynny jest sekretariat, czym zajmuje się Pani sekretarka, a także o tym, że mimo braku nowego komputera na starym pracuje jej się doskonale. Panie kucharki obiecały uczniom ukochane przez nich kluski śląskie, w zamian prosząc niezmiennie o puste talerze i ciszę na stołówce. Podsumowaniem uczniowskich mini - wywiadów były pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy!

 

16-10-2016 Spotkanie z podróżnikiem

Kiedy zaczynają już blaknąć wspomnienia z wakacji, a jesienna pogoda nie nastraja pozytywnie, warto spotkać się z ciekawym człowiekiem i pomarzyć o dalekich podróżach. Już po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Grzegorz Chachura - członek grupy podróżniczej Trzask.pl. Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum "wybrali się w podróż" po Brazylii. Podczas tej magicznej wyprawy "odwiedzili" wodospad Iguazu, Sao Paulo, Pantanal i oczywiście Rio de Janeiro. Podróżnik opowiadał o problemach i życiu codziennym Brazylijczyków. Nie zabrakło zagadek. Nagrodą za trafne odpowiedzi były słodkie niespodzianki.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-10-2016 Gość ze Szwajcarii

Już po raz drugi Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odwiedził pan Thomas Peter Binder - burmistrz szwajcarskiego miasta Gossau. Gość oraz towarzyszące mu osoby poznali różne aspekty pracy naszej placówki. Oklaskiwali występ chóru szkolnego oraz poloneza, którego pięknie zatańczyli piątoklasiści ubrani w tradycyjne szlacheckie stroje. Następnie odbyło się spotkanie uczniów z gośćmi, podczas którego zapoznali się oni z ubiegłorocznym spektaklem Jasełek, wystawianym m.in. na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Szwajcarzy natomiast przybliżyli naszej młodzieży swój kraj. Odpowiadali także na różnorodne pytania zadawane przez uczniów. Kolejnym punktem wizyty były rozgrywki sportowe. Goście spacerowali również po szkole, zaglądając do klas, w których odbywały się lekcje. Nasza placówka zrobiła na nich wielkie wrażenie. Urzekła ich barwność naszej szkoły oraz otwartość jej pracowników i całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

11-10-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

11 października na położonym nad Sanem stadionie w Krasiczynie odbył się tegoroczny powiatowy finał w sztafetowych biegach przełajowych. Decyzją gminnych organizatorów sportu rywalizacja powiatu przemyskiego odbywała się w sztafetach siedmio osobowych. Chłopcy biegali na dystansie 7x800 metrów, natomiast dziewczęta 7x500 metrów zarówno w kategorii Szkół Podstawowych, jak i Gimnazjów. W zawodach tej rangi nie mogło zabraknąć naszych reprezentantów, którzy w dniu dzisiejszym bronili tytułu mistrzowskiego zdobytego przed kilkoma miesiącami. Jak się okazało i w tym roku nasi uczniowie nie mieli sobie równych wygrywając rywalizację w kategorii Gimnazjum (dziewczyny i chłopcy) oraz Szkoły Podstawowej (chłopcy). Wśród dziewcząt SP wygrała reprezentacja Szkoły Podstawowej z Kalnikowa. Gratulacje !!! Klasyfikacja końcowa: I. Szkoła Podstawowa: dziewczęta - 1. Kalników, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Krasiczyn, 3. Kalników; II. Gimnazjum: dziewczęta - 1. Orły, 2. Krasiczyn; chłopcy - 1. Orły, 2. Bircza, 3. Krasiczyn.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

04-10-2016 Majsterkowo - warsztaty w Castoramie

29 września 2016 roku dzieci ze świetlicy wzięły udział w zajęciach w przemyskiej Castoramie. Najpierw odbyły krótki "spacer" po sklepie i zapoznały się z różnymi działami oraz pracującymi tam ludźmi. Potem uczniowie zamienili się w małych majsterkowiczów. Każdy otrzymał fartuszek i zestaw drewnianych elementów, z których miał, zgodnie ze wskazówkami, wykonać karmnik. Dzieci łączyły poszczególne elementy, wzajemnie sobie pomagając. Zmontowane karmniki zabrały do domu. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Po warsztatach udaliśmy się do McDonald'sa na podwieczorek     i zabawę na placu zabaw. Dzieci długo będą wspominać wspaniałą  i pełną wrażeń wycieczkę.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

03-10-2016 Wycieczka klasy IIa

1 października 2016 r. odbył się piknik uczniów klasy IIa Szkoły Podstawowej. Dzieci z rodzicami oraz wychowawczynią - Panią Elżbietą Dedio wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego w Orzechowcach, gdzie zorganizowano różne atrakcje nie tylko dla młodszych, ale także dla dorosłych. Dzieci miały możliwość przejechać się wierzchem na koniu, rozładować energię na dmuchanym "zamku" oraz wziąć udział w rodzinnych zawodach sportowych. W międzyczasie można było częstować się kiełbasą z rożna, słodyczami i napojami. Na koniec uczestnicy "pikniku" odwiedzili przemyski Rynek Miejski, gdzie mieli okazję odbyć przejażdżkę ulicami miasta turystycznym pociągiem. Pogoda była wspaniała, wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i zadowoleni powrócili do swoich domów. Cała klasa IIa serdecznie dziękuje Państwu A. i K. Galom za tak wspaniałe i sprawne zorganizowanie sobotniego wypoczynku - Dziękujemy !!!

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

29-09-2016 Indywidualna LA - finał wojewódzki

W dniach 27-28 września na stadionie lekkoatletycznym CWKS "Resovia" w Rzeszowie odbyły się tegoroczne finały województwa podkarpackiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Gimnazjady w indywidualnej lekkiej atletyce. W imprezie udział łącznie wzięło niemal 1000 uczestników (po 20 osób z 25 powiatów województwa podkarpackiego w kategorii Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum). Warto dodać, że prawo startu w imprezie mieli wyłącznie zawodnicy, którzy osiągnęli "podium" w zawodach rangi powiatowej. Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach na mistrzostwach województwa reprezentowali: Konrad Boratyn (bieg na 60 metrów), Mateusz Gala (rzut piłeczką palantową), Oskar Balawender (bieg na 100 metrów), Krystian Babiarz (bieg na 1000 metrów), Kacper Wielgosz (skok w dal) oraz Patrycja Ruszel, Monika Karuś, Paulina Szejnar, Julia Janusz (sztafeta 4x100 metrów). Z powodu kontuzji udziału w imprezie nie wziął natomiast mistrz powiatu w biegu na 1000 metrów - Adrian Pempuś. Mimo wysokiego poziomu sportowego i mocnej konkurencji nasi zawodnicy zaprezentowali się przyzwoicie. Najlepszy wynik osiągnął Kacper Wielgosz, który w swojej dyscyplinie sklasyfikowany został na 19-tym miejscu.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-09-2016 Festiwal kwiatów, warzyw i owoców

23 września w Szkole Podstawowej odbył się "Festiwal kwiatów, warzyw i owoców". W tym dniu wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami przyszli barwnie i ciekawie przebrani. Festiwal oficjalnie otworzyła Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Po krótkiej przemowie zaprosiła uczniów poszczególnych klas do zaprezentowania swojego przebrania, a najciekawsze wyróżniła i wręczyła dyplom. Najmłodsi uczniowie z kl. "0" przedstawili krótki program muzyczno - taneczny włączając wszystkich do wspólnej zabawy. Po części artystycznej uczniowie kl. V i VI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata". Punktem kulminacyjnym festiwalu było przygotowanie wraz z wychowawcami dań i potraw z warzyw, ziół, owoców oraz wspólny poczęstunek.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

26-09-2016 Sprzątanie Świata 2016

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, jak co roku wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Gimnazjaliści oraz uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej wraz z nauczycielami ruszyli na poszukiwanie odpadów. Wprawdzie nasze społeczeństwo coraz większą wagę przywiązuje do ochrony środowiska, niestety nadal nie brakuje takich, którzy beztrosko zaśmiecają swoją najbliższą okolicę. Młodzi ludzie zbierali tego efekty. Akcja organizowana przez Fundację Nasza Ziemia odbyła się już po raz dwudziesty trzeci. Jej tegoroczne hasło to: "Podaj dalej… drugie życie odpadów".

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

21-09-2016 Sukces naszych lekkoatletów

21 września na stadionie lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu odbyły się tegoroczne indywidualne powiatowe mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce. W tym dniu do rywalizacji indywidualnej przystąpili najlepsi lekkoatleci Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego. Nie mogło wśród nich zabraknąć uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali się rewelacyjnie. Adrian Pempuś został mistrzem powiatu przemyskiego w biegu na 1000 m, Konrad Boratyn mistrzem powiatu w biegu na 60 m, natomiast Mateusz Gala był trzeci w rzucie piłeczką palantową na odległość. Cała trójka wywalczyła tym samym awans do finału wojewódzkiego. Warto dodać, że nasi lekkoatleci to uczniowie V klasy Szkoły Podstawowej i na imprezach tego typu rywalizują również ze starszymi uczniami z klas VI - tym bardziej cieszy ich doskonały start. Gratulacje !!!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

05-09-2016 Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach zainaugurowano nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą o orłowskim kościele parafialnym. Następnie dyrekcja, uczniowie, nauczyciele i rodzice udali się do budynku szkoły. Tam powitała wszystkich Dyrektor - mgr Renata Iwanów. W swoim przemówieniu życzyła całej społeczności szkolnej zdrowia i sukcesów, a także satysfakcji z wykonywanej pracy. Wspomniała również o bohaterach września 1939 roku i wszystkich, którzy walczyli za Ojczyznę w okresie II wojny światowej. Zgromadzeniu uczcili ich minutą ciszy. Inauguracja roku szkolnego jest szczególnym przeżyciem dla tych, którzy wkraczają w szkolne mury po raz pierwszy. Trzylatki dumne i z powagą maszerowały do przedszkola, niosąc na plecach swoje pierwsze szkolne plecaki, które rodzice wyposażyli w niezbędne pomoce naukowe. Emocje towarzyszyły także pierwszoklasistom, którzy rozpoczęli kolejny etap edukacji. Cała społeczność szkolna wspominała minione już wakacje, dzieląc się wspomnieniami i przeżyciami. Wszystkim życzymy zapału do nauki i twórczej pracy oraz wielu sukcesów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

03-07-2016 Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Zgodnie z tradycją zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach rozpoczęło się mszą świętą w orłowskim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy udali się do szkoły, gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Jak co roku nie zabrakło podziękowań dla przyjaciół i dobroczyńców naszej placówki oraz dla rodziców, którzy wspierają nauczycieli w codziennej pracy. Nagrody książkowe otrzymali uczniowie, którzy zapracowali w minionym roku szkolnym na promocję z wyróżnieniem. Nie zapomniano również o tych, którzy godnie reprezentowali imię szkoły w konkursach i zawodach. Najwybitniejsi absolwenci Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uhonorowani zostali nagrodą Wójta Gminy Orły mgr Bogusława Słabickiego. Jej laureatami zostali: Amelia Broda, Michał Dyrda, Aleksandra Herbut oraz Magda Łyszczarz.

Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez absolwentów trzeciej klasy Gimnazjum. A na zakończenie przyszedł czas na łzy i wzruszenia, które są nieodłącznym elementem pożegnań. Uczniom kończącym szkołę życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji, a całej społeczności szkolnej niezapomnianych wakacji, które dadzą siłę do pracy w nowym roku szkolnym.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

30-06-2016 Lato czeka !!!

W tym roku społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach głośno i radośnie zakomunikowała mieszkańcom Orłów, że nadchodzą upragnione wakacje. Barwny korowód przemaszerował pod Urząd Gminy, wzbudzając zainteresowanie i przyjazne reakcje wszystkich, którzy go widzieli. Na jego czele maszerowała Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów. Wspólne śpiewy i harce pozwoliły wszystkim świetnie wczuć się w atmosferę wakacji. Życzymy uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, aby były one udane i dały wytchnienie po pracy w mijającym roku szkolnym 2015/2016.

Zdjęcia dostępne są w galerii.

 

29-06-2016 Dyskoteki pożegnalne

Tradycją naszego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej są organizowane tuż przed zakończeniem roku szkolnego dyskoteki dla klas trzecich i szóstoklasistów. Uczestniczą w nich o rok młodsi koledzy. Drugoklasiści w tym roku przygotowali dla swoich starszych kolegów, kończących szkołę, drobne upominki. Był to z ich strony niewątpliwie bardzo miły gest. Nad całością imprezy czuwała Rada Rodziców. Przebiegała ona w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy żałowali, że czas na nią przeznaczony zakończył się niezwykle szybko. Na koniec gimnazjaliści z trzeciej klasy podziękowali rodzicom za przygotowanie tej pożegnalnej zabawy. Jej zwieńczeniem był wspólny taniec, do którego zaproszono oczywiście rodziców, Panią Dyrektor mgr Renatę Iwanów, wychowawców oraz obecnych na dyskotece nauczycieli.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

27-06-2016 "RePeToNi 2016"

Mamy zaszczyt poinformować, iż nasza szkoła zajęła III miejsce w przeglądzie scenicznym "RePeToNi 2016", a nasza uczennica - Anna Szerszeń otrzymała III miejsce za pracę plastyczną! Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Organizatorem I Przeglądu Twórczości RePeToNi był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Tobie" oraz Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Przegląd składał się z dwóch konkursów: plastycznego oraz scenicznego. Adresowany był do dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będących uczniami przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz klas zintegrowanych i zespołów terapeutycznych. W przygotowaniu zabaw dla dzieci pomagali studenci PWSTE. Nasza grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie pt. "List do Ziemii". Oto nasi wspaniali aktorzy: Karol Kowal, Paweł Podolak, Lilianna Bielecka, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Sylwester Pejko,  Amelia Lorenowicz, Kinga Wojtaszek.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

25-06-2016 Pożegnanie klasy szóstej

Zgodnie z tradycją pożegnanie klasy szóstej odbyło się w przeddzień oficjalnego zakończenia roku szkolnego. Przebieg tej imprezy był niezwykły. Najpierw uczniowie klasy szóstej wcielili się w swoich nauczycieli i w niezwykle zabawny, ale taktowny sposób, przedstawili przebieg kilku lekcji. Była więc lekcja religii, historii, matematyki, muzyki, techniki i angielskiego. Przedstawienie spotkało się z gorącym odbiorem, a szóstoklasiści zebrali gromkie brawa. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie prezentów, które dla odchodzących kolegów i koleżanek przygotowali piątoklasiści. Następnie nasi absolwenci wpisali się do księgi pamiątkowej, złożyli podziękowania Pani Dyrektor, swoim wychowawcom i nauczycielom. Po części oficjalnej przyszedł czas na zupełną nowość w historii naszej placówki. Cała społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor i nauczycielami wyruszyła w barwnym korowodzie ulicami Orłów, aby oznajmić wszem, wobec, że po całorocznym trudzie nadeszły długo oczekiwane wakacje !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

24-06-2016 Podium naszych piłkarzy

19 czerwca na stadionie w Krasiczynie odbyły się historyczne, pierwsze obchody Święta Gminy Krasiczyn. Jedną z atrakcji imprezy był turniej piłki nożnej młodzików starszych, w którym udział wzięli reprezentanci Szkoły Podstawowej z Orłów. Oprócz naszej placówki w zawodach wystartowały również szkoły z Birczy, Żurawicy oraz Krasiczyna i Olszan. Mimo dobrej gry, nasi zawodnicy ostatecznie zanotowali trzy bezbramkowe remisy, co ostatecznie sklasyfikowało ich na trzecim miejscu. Cały turniej wygrała drużyna z Birczy. Puchar i medale nasi chłopcy odebrali z rąk dwóch, wybitnych legend polskiej piłki nożnej - p. Grzegorza Lato oraz p. Jana Domarskiego, którzy byli gośćmi specjalnymi tej niezwykle udanej imprezy.

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-06-2016 Sukcesy w konkursach plastycznych

10 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty V Powiatowy Konkurs pt. "W krainie bajki i baśni”, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasiczynie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: piosenka, teatr jednego aktora i praca plastyczna. Pięcioro podopiecznych naszej świetlicy wykonało prace plastyczne z ulubionych bajek. Praca uczennicy Zuzanny Krzywińskiej (kl. Ib) otrzymała wyróżnienie. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Krasiczynie. 13 czerwca 2016 roku w Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom XVII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Izabella z Czartoryskich Lubomirska (1736-1816) i jej czasy". Na konkurs nadesłano 264 prac plastycznych. Naszą świetlicę reprezentowały: Hania Szczygieł (kl. IIb), Julia Jakubczak (kl. Ia) i Kinga Słabicka (kl. Ia). Praca (portret Izabeli Lubomirskiej) Hani Szczygieł została wyróżniona. Cieszymy się z tych osiągnięć. Gratulujemy Hani i Zuzi oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

22-06-2016 Turniej piłki nożnej U10

20 czerwca na boisku szkolnym w Orłach rozegrany został I Turniej piłki nożnej chłopców U10  Orlik/Żak. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy "Orzełek" w Orłach oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W zawodach udział mogli wziąć wszyscy chłopcy, którzy nie skończyli 10 lat - czyli uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 4 szkoły z terenu naszej gminy: Orły, Małkowice, Trójczyce i Kaszyce. Grano systemem "każdy z każdym", czas gry 2x6 minut. Sędzią głównym zawodów był p. Marcin Przytuła. Turniej ostatecznie wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kaszycach. Gospodarzom turnieju - Szkole Podstawowej w Orłach przypadło natomiast drugie miejsce. Podium uzupełnili reprezentanci Szkoły Podstawowej w Małkowicach, a czwarte miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Kapitan każdej drużyny z rąk Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego - p. Renaty Iwanów otrzymał pamiątkowy dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową w postaci repliki piłki Adidas "Beau Jeu" - czyli oficjalnej futbolówki Euro 2016. Oprócz nagród drużynowych i poczęstunku dla każdego uczestnika (drożdżówki, owoce, soki), rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Fabian Prajsnar (SP Małkowice), najlepszym strzelcem Rafał Klinger (9 bramek, SP Orły), natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Ziobro (SP Kaszyce). Gratulacje !!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

21-06-2016 Wycieczka do Zakopanego

W dniach 16-17 czerwca odbyła się wycieczka klasy IIb i III Szkoły Podstawowej do Zakopanego. Była to wspaniała atrakcja dla uczniów klas młodszych. Zwiedzili oni miasto oraz Muzeum Tatrzańskie. Wyjechali kolejką linową na Gubałówkę. Czas spędzali na Krupówkach i oryginalnym placu zabaw. Najciekawszy był chyba przejazd bryczką po mieście i góralskie opowieści. Uczniowie wspólnie z góralami pojechali pod skocznię narciarską i w łąkę, gdzie podziwiać można było górskie widoki pijąc herbatę z miodem. Wszystko było bardzo ciekawe i interesujące. Każdy zakupił dużo pamiątek oraz tradycyjnych oscypków. Zorganizowano również wspólne oglądanie meczu Mistrzostw Europy w piłce nożnej Polska - Niemcy. Czas w autokarze wogóle się nie dłużył - wszyscy śpiewali i rozmawiali. Na postojach zabawa również trwała w najlepsze. Była to świetna wycieczka. Wszyscy wrócili niezwykle zadowoleni i uśmiechnięci.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

20-06-2016 Uhonorowanie Michała Dyrdy

17 czerwca w siedzibie Muzeum Okręgowego w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego". Z dumą informujemy, iż nasz uczeń Michał Dyrda został laureatem tego konkursu i otrzymał zasłużone wyróżnienie z rąk Wojewody Podkarpackiego Pani Ewy Leniart i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch. Uroczystość była także okazją do wysłuchania ciekawych prelekcji z zakresu historii najnowszej oraz zapoznania się ze zbiorami Muzeum.

 

18-06-2016 Test Coopera

31 maja nasi uczniowie uczestniczyli w imprezie sportowo - rekreacyjnej "Przebiegnij z Gladiatorem Test Coopera". Organizatorem zawodów był: UKS Gladiator oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Przemyślu. Tegoroczna edycja "Testu Coopera" odbyła się na stadionie "Juvenia" i zgromadziła ok. 450 uczestników. Uczniowie naszej szkoły pobiegli wraz z rodzicami i opiekunami. A oto lista dzielnych uczestników 12 minutowego biegu: Bartosz Leja, Maksymilian Mach, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Agnieszka Semczuk, Mateusz Plis, Grzegorz Zając, Paulina Pawłowska, Amelia Lorenowicz, Patryk Ziobro, Marcelina Semczuk, Aleksandra Berdzik, Dominika Cwynar, Marlena Utzig, Anna Berdzik, Anna Baran, Anna Citkowska, Urszula Zariczna, Katarzyna Cwynar, Artur Karkowski, Piotr Stelmach.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-06-2016 Turniej piłki nożnej na "Orliku"

3 czerwca na kompleksie sportowym "Moje boisko ORLIK 2012" w Kaszycach rozegrany został turniej piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Była to już IV edycja turnieju organizowanego z okazji przypadającego w tym czasie Dnia Dziecka. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn żeńskich oraz 6 męskich. Ostatecznie zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wygrał gospodarz - Szkoła Podstawowa z Kaszyc. Nasi reprezentanci zajęli kolejno: drugie miejsce wśród chłopców oraz czwarte wśród dziewcząt. W kategorii żeńskiej podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Trójczyc oraz Szkoła Podstawowa z Nizin, natomiast męskiej - Szkoła Podstawowa z Trójczyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

01-06-2016 XXXV Bieg Orła

W ostatnią niedzielę maja na stadionie Gminnego Klubu Sportowego w Orłach odbyła się jubileuszowa XXXV edycja Biegu Orła. W tym roku w 18 kategoriach biegowych wystartowało łącznie 162 uczestników. Nie mogło wśród nich zabraknąć reprezentantów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach, którzy zaprezentowali się naprawdę solidnie. W biegu na 50 metrów przedszkolaków I miejsce zajęła Julia Głuszak, a II - Szymon Boratyn. Wśród reprezentantów Szkoły Podstawowej warto odnotować II miejsce Maksymiliana Demeńczuka i III miejsce Filipa Kopciucha w biegu na 100 metrów chłopców, III miejsce Gabrieli Głuszak i IV miejsce Hanny Szczygieł w biegu na 400 metrów dziewcząt, IV miejsce Damiana Barana w biegu na 400 metrów chłopców oraz III miejsce Rafała Klinger w biegu na 500 metrów chłopców. Totalną dominacją naszych reprezentantów zakończył się natomiast bieg na 900 metrów chłopców - tutaj wszystkie stopnie podium przypadły uczniom Szkoły Podstawowej w Orłach: I miejsce - Jakub Masternak, II miejsce - Sebastian Zdzieba, III miejsce - Michał Koba. Dobrze spisali się również reprezentanci Gimnazjum. Na dystansie 1500 metrów wśród dziewcząt wygrała Monika Bereźnicka, natomiast wśród chłopców IV miejsce zajął Oskar Balawender. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom XXXV Biegu Orła !!!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

31-05-2016 Nasi szachiści grali na Ukrainie

Rok szkolny 2015/2016 był niezwykle udany dla naszych szachistów (m.in. trzecie miejsce w Rejonowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych). Tym razem przyszedł czas, aby spróbować swoich sił na arenie międzynarodowej. Okazja nadarzyła się 22 maja, kiedy to w miejscowości Pustomyty na Ukrainie odbywał się mocno obsadzony VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy "Majowy debiut". Nasi zawodnicy i zawodniczki: Michał Cwynar, Grzegorz Cwynar, Michał Dyrda, Katarzyna Rzechorzek, a także Natalia Sobolewska z SP Niziny skorzystali z gościnności zaprzyjaźnionej Gminy Solonka i wzięli udział w wyżej wspomnianym turnieju. Chociaż wyjazd nie przyniósł spektakularnych sukcesów sportowych, to jednak był okazją do zdobywania doświadczenia i umiejętności w konfrontacji z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Opiekunem podczas wyjazdu był pan Stanisław Piszczek.  

 

30-05-2016 Dzień Matki

Szczególnym świętem w roku jest Dzień Matki. Być może nie ma piękniejszego słowa na świecie niż Mama, bo to z nim wiążą się uczucia ciepła, miłości i zrozumienia, jakie dają swoim dzieciom każdego dnia. To wyjątkowe święto, to specjalna okazja, która pozwala podziękować za to wszystko i za każdą chwilę Ich obecności w naszym życiu. Każdy z nas chce w tym dniu uczcić te najbliższe naszym sercom osoby. Dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, pod kierunkiem mgr M. Podgórskiej, mgr A. Baran, mgr J. Korzeniowskiej i mgr A. Citkowskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny poświęcony mamom. W ten sposób chcieli docenić ich wielką pracę i poświęcenie dla swoich pociech. W trakcie programu artystycznego niejednej mamie zakręciły się w oczach łzy wzruszenia. Sprawiły to piękne teksty, a także ich wykonanie, w które uczniowie włożyli wiele serca. Wszystkim Mamom życzymy w tym oraz każdym kolejnym dniu życia zdrowia, radości i spełnienia rodzicielskich marzeń.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-05-2016 "Baw się z nami" - etap gminny

11 maja na kompleksie sportowym w Kaszycach odbyły się gminne zawody "Baw się z nami" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Program zawodów składał się z 7 konkurencji sprawnościowych: bieg sztafetowy, bieg ze zmianą piłek, bieg w workach, dodawanie skoków, rzuty do "żywego kosza" oraz strzały na bramkę. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu gminy Orły, każda składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców. Reprezentacja naszej szkoły po zaciętej walce ostatecznie zajęła czwarte miejsce. Oprócz wyścigów rzędów zorganizowano zawody w robieniu sałatki, w których oprócz dwójki dzieci uczestniczyli nauczyciel oraz rodzic. W tej konkurencji zajęliśmy trzecie miejsce. Po zawodach nastąpiła degustacja przysmaków zrobionych przez rodziców, a wszystko pod hasłem "Zdrowa żywność". Imprezie oprócz wspaniałej pogody towarzyszyła bardzo miła atmosfera.

 

27-05-2016 Wycieczka pełna wrażeń

17 i 18 maja uczniowie z klas IV-VI wybrali się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego i Parku Rozrywki w Zatorze. Pierwszego dnia zwiedzali zamek w Pieskowej Skale, a także odbyli krótki rajd po Ojcowskim Parku Narodowym, w czasie którego mieli okazję zobaczyć największe atrakcje parku m.in. słynną Maczugę Herkulesa. Drugi dzień przyniósł niesamowite emocje, ponieważ uczestnicy wycieczki zawitali do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze "Energylandia", w którym nie zabrakło ekstremalnych wrażeń. Szczególne emocje przeżyli ci, którzy odważyli się wsiąść do urządzeń dostarczających największych wrażeń np. Roller - Coaster.

 

18-05-2016 Kolejny sukces Michała

Szkoła Podstawowa w Trójczycach zorganizowała po raz drugi Gminny Konkurs "Twierdza nie taka daleka". 9 maja reprezentacje szkół z terenu Gminy Orły wraz z nauczycielami udały się na wycieczkę, która obejmowała zwiedzanie dwóch fortów Twierdzy Przemyśl: XI Duńkowiczki i XIII San Rideau. Przewodnikiem był największy znawca dziejów przemyskiej twierdzy - Tomasz Idzikowski. Tydzień później w Trójczycach odbył się finał konkursu. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Michał Dyrda, natomiast Wiktoria Madejowska zajęła dobre, choć pechowe, czwarte miejsce. Gratulacje!

 

16-05-2016 Udany występ szachistów

14 maja w Szkole Podstawowej w Nizinach odbył się V Indywidualny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Orły. Kolejny raz rozgrywki odbyły się w międzynarodowej obsadzie, gdyż w turnieju wzięli udział zawodnicy z Ukrainy. Świetny występ zanotował Michał Dyrda, który w kategorii szkół podstawowych nie miał sobie równych i odniósł pewne zwycięstwo. Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi gimnazjaliści. Grzegorz Mazur zajął drugie miejsce, a Nikodem Franków był trzeci. Nasi reprezentanci musieli uznać wyższość zawodnika z Ukrainy. Wielkie brawa! Wszystkich chętnych zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

 

11-05-2016 Sportowych sukcesów ciąg dalszy

Bieżący rok szkolny obfituje w liczne sportowe sukcesy naszych reprezentantów na różnych szczeblach rywalizacji szkolnej. Tym razem nasze zawodniczki i zawodnicy wzięli udział w Gimnazjadzie i Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych i po raz kolejny okazaliśmy się numerem jeden wśród wszystkich uczestników. Swoje biegi sztafetowe wygrały dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum oraz chłopcy ze Szkoły Podstawowej. Impreza rozegrana została na stadionie w Krasiczynie, a rywalizowano na dystansach 7x500 metrów wśród dziewcząt oraz 7x800 metrów wśród chłopców. W klasyfikacji końcowej drugie miejsce wśród gimnazjalistek zajęły reprezentantki Krasiczyna, natomiast wśród gimnazjalistów - Gimnazjum z Birczy. Wśród chłopców ze Szkół Podstawowych, drudzy byli gospodarze imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-05-2016 Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie już gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja odbyły się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Poprzedziła je msza święta odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali do szkoły. Tam miał miejsce dalszy ciąg świętowania majowych rocznic. Dla społeczności szkolnej to przede wszystkim święto narodowe, ale również rocznica nadania naszej placówce imienia Orła Białego, czyli Święto Szkoły, które nierozerwalnie związane jest z przypadającym w dniu 2 maja Świętem Flagi RP. W tej podniosłej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wśród, których był m.in. Poseł na Sejm RP - mgr Andrzej Matusiewicz, Starosta Przemyski - mgr Jan Pączek, władze Gminy Orły na czele z wójtem mgr Bogusławem Słabickim, wójt Gminy Żurawica mgr Krzysztof Składowski oraz radni, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz rodzice naszych uczniów.

Szczególne zainteresowanie zgromadzonych wzbudziła część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy IV SP ( integracyjnej) pod kierunkiem: mgr Justyny Kuźniar - wychowawcy i nauczycieli wspomagających - mgr Krystyny Lichoty i mgr Anny Citkowskiej. Gromkimi brawami nagrodzono pięknie wykonanego przez dzieci poloneza, a doskonałym jego uzupełnieniem były stroje nawiązujące do dawnej Rzeczypospolitej. Kolejnym elementem uroczystości była gala laureatów Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. Dla wszystkich jej uczestników była to piękna lekcja patriotyzmu. Niejeden nieśmiało nucił bliskie sercu Polaków piosenki i pieśni. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, uczestnikom gali piosenki oraz artystom i ich opiekunom za przybycie i uczestnictwo w tej wyjątkowej i wzruszającej uroczystości.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

07-05-2016 Humanista i matematyk

Grzegorz Cwynar, uczeń klasy III Szkoły Podstawowej w Orłach po raz kolejny udowodnił, że jest wszechstronnie utalentowany. Grzegorz reprezentował naszą gminę w dwóch prestiżowych konkursach. Był uczestnikiem II Powiatowego Konkursu "Spotkania Matematyczne" oraz XIV edycji "Spotkań Ortograficznych" o tytuł "Mistrza ortografii". Oba konkursy odbyły się pod honorowym patronatem Starosty Przemyskiego - Pana Jana Pączka.

 

04-05-2016 Wygrana chłopców w gminnym czwórboju

Czwórbój lekkoatletyczny to zawody rozgrywane wśród uczniów szkół klas szkoły podstawowej. Każdą szkołę reprezentuje określona liczba zawodników, a rozgrywki polegają na przeprowadzeniu czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 metrów, rzutu piłką palantową na odległość, skoku w dal ze strefy oraz biegu długiego. Wyniki poszczególnych zawodników dodawane są do siebie. Zawody rozgrywane są na szczeblach rywalizacji gminnej, powiatowej, wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Już od kilku lat gminny czwórbój rozgrywany jest na boisku Szkoły Podstawowej w Trójczycach. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn chłopców i dziewcząt. W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Trójczyc, a trzecie Szkole Podstawowej z Drohojowa. Nasze dziewczęta ostatecznie zajęły szóste miejsce. Z kolei w  kategorii chłopców najlepsi okazali się właśnie nasi reprezentanci. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Małkowic, trzecie miejsce przypadło Szkole Podstawowej z Kaszyc. Kapitanowie drużyn z rąk Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trójczycach - Grażyny Burko i Wójta Gminy Orły - Pana Bogusława Słabickiego otrzymali puchary i dyplomy, natomiast poszczególni zawodnicy (zwycięzcy określonych konkurencji) - okolicznościowe medale. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

03-05-2016 Powiatowy Przegląd Piosenki Patriotycznej

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Kto ty jesteś - Polak mały" cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem niż poprzednie. Już po raz czwarty odbył się on w Zespole - Szkolno Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Konkurs ten na trwałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszego powiatu. Z roku na rok nabiera on rozmachu i staje się coraz popularniejszy, a to dowodzi, iż w naszym regionie jest zapotrzebowanie na tego rodzaju przedsięwzięcia. Zmagania młodych wokalistów obserwowali samorządowcy na czele z wójtem Gminy Orły - mgr Bogusławem Słabickim oraz wójtem Gminy Radymno - mgr Bogdanem Szylarem, a także przedstawiciele sąsiednich gmin, przyjaciele naszej szkoły i nauczyciele opiekujący się poszczególnymi wykonawcami.

Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia dla zespołów oraz solistów w trzech kategoriach wiekowych. Pierwszą stanowili uczniowie klas I-III, drugą ich starsi koledzy z klas IV-VI, a trzecią gimnazjaliści. Społeczność szkolna i zaproszeni goście z zainteresowaniem śledzili zmagania młodych wokalistów. Wszystkich nagradzano gromkimi brawami. Otrzymali oni również pamiątkowe dyplomy. Natomiast laureatom wręczono także nagrody rzeczowe. Najlepszych będziemy mogli usłyszeć jeszcze raz podczas uroczystej gali, która będzie częścią gminnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się, jak co roku, uczniowie naszej placówki. Pracowali oni pod kierunkiem mgr Katarzyny Wach i mgr Agaty Wąsacz, która była również koordynatorem tej niewątpliwie udanej imprezy.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

Lista laureatów konkursu.

 

29-04-2016 Sukces w konkursie rysunkowym

W dniu 19 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Przemyślu odbyły się eliminacje powiatowe XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rysunkowego pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Laureatem tego konkursu został uczeń klasy IIb Szkoły Podstawowej - Patryk Przybylski, który otrzymał nagrodę rzeczową i dyplom Starosty Przemyskiego. Gratulacje!

 

14-04-2016 Sukces w konkursie ortograficznym

Dnia 13 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kaszycach odbyło się XV Gminne Spotkanie Ortograficzne dla uczniów klas III. W konkursie tym Szkołę Podstawową z Orłów reprezentowali: Karolina Gaweł, Grzegorz Cwynar oraz Rafał Klinger. Bardzo miło nam poinformować, że miejsce pierwsze zajął nasz uczeń - Grzegorz Cwynar. Gratulacje!!!

 

25-03-2016 Sukces w konkursie matematycznym

18 marca w Szkole Podstawowej w Walawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III o tytuł "Mistrza Matematyki". Uczestniczyło w nim również trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Orłach: Grzegorz Cwynar, Rafał Klinger oraz Brygida Wojdyła. Bardzo miło nam poinformować, że III miejsce zajął nasz reprezentant - Grzegorz Cwynar. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

24-03-2016 Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych

Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się Gminny Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Jego rozstrzygnięcie odbywa się w Niedzielę Palmową. Jak co roku jury konkursowe miało nie lada zadanie. Wyłonienie zwycięzców w poszczególnych kategoriach było trudne. Palmy są bowiem coraz ciekawsze i zachwycają pomysłowością oraz precyzją wykonania. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali dyplomy, a dla twórców najpiękniejszych palm nagrody rzeczowe. Wspaniałym uzupełnieniem uroczystości był poczęstunek, o który zadbali rodzice uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zgromadzeni goście raczyli się wspaniałymi, wielkanocnymi wypiekami, które serwowali gimnazjaliści z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów.

 

 

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

20-03-2016 Tenis stołowy: SP Orły wicemistrzem!

18 marca w Domu Kultury w Zadąbrowiu rozegrana została VIII edycja turnieju tenisa stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Orły. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów męskich oraz 6 żeńskich. Grano systemem drużynowym, w dwóch grupach. Bardzo udany występ w tych zawodach zaliczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach. Zarówno zespół chłopców (Mateusz Gala, Ernest Sait, Miłosz Demeńczuk), jak i dziewcząt (Aleksandra Dobosz, Zuzanna Kotowicz) ostatecznie uplasował się na wysokim, drugim miejscu. W kategorii dziewcząt wygrały reprezentantki Szkoły Podstawowej z Małkowic, natomiast w kategorii chłopców - Szkoły Podstawowej z Kaszyc. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-03-2016 Czas na drugie śniadanie

Na zakończenie cyklu zajęć o tematyce prozdrowotnej "Żyj Zdrowo" uczniowie klasy IIa szkoły podstawowej przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Ławki klasowe pełne były kolorowych warzyw - królowały rzodkiewki, pomidory, papryka, szczypiorek, sałata i wiele innych produktów. Po skończonej pracy wszyscy zasiedli przy wspólnym stole i delektowali się smakiem i widokiem pięknych, zdrowych kanapek własnej roboty.

 

18-03-2016 Twierdza Przemyśl zdobyta !!!

17 marca w siedzibie Przemyskiej Biblioteki Publicznej odbył się etap finałowy XV Konkursu Historycznego "Twierdza Przemyśl". W tegorocznej edycji nasi reprezentanci osiągnęli ogromne sukcesy. W kategorii szkół podstawowych zwyciężył Michał Dyrda, natomiast Aleksandra Herbut uplasowała się na znakomitym czwartym miejscu wśród uczniów szkół gimnazjalnych. Opiekunami uczniów są pan Stanisław Piszczek i pani Agnieszka Dudziak.

 

17-03-2016 Konkurs "Przyjaźń w naszej szkole"

9 lutego w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego tematem była Przyjaźń w naszej szkole. Szczególnym zainteresowaniem konkurs cieszył się w Szkole Podstawowej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych: 1. Klasy "0" - III : miejsce I - Konrad Boratyn - klasa III, miejsce II - Karolina Karuś - klasa I B, miejsce III - Filip Kopciuch - klasa IB, 2. Kategoria wiekowa IV - VI: miejsce I - Julia Żołnierz, miejsce II - Dominika Czajkowska, miejsce III - Klaudia Łęgowy. W Gimnazjum zwyciężyła Martyna Jabłońska, II miejsce zajęła Paulina Szejnar, a III Aleksandra Dołowicz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu.

 

14-03-2016 "Młodzież zapobiega pożarom"

11 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu gminy Orły. Uczestnicy rozwiązywali test dotyczący zasad i przepisów przeciwpożarowych. Uczniowie naszego gimnazjum wykazali się dużą wiedzą i zajęli trzy pierwsze miejsca. I miejsce - Roksana Zając kl. II A, II miejsce - Gabriela Skotny kl. III B,   III miejsce - Jagoda Milczanowska kl. I B. Gratulujemy wygranej i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

12-03-2016 Dzień Kobiet

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach uczcili Dzień Kobiet humorystycznym występem. Złożyli swoim koleżankom i nauczycielkom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. Na koniec uczniowie klasy piątej zaprezentowali się w nietypowych strojach, które wykonali na lekcjach plastyki.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

10-03-2016 Wycieczka do Przemyśla

W dniu 03.03.2016 r. odbyła się wycieczka uczniów ze świetlicy do Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z pracą biblioteki i zasadami wypożyczania książek. Następnie odbyły się warsztaty pt. "Co zdarzyło się w piórniku". Kolejną atrakcją naszej wyprawy były przemyskie podziemia znajdujące się pod budynkiem urzędu miasta i rynkiem. Dzieci z zaciekawieniem spacerowały po piwnicach mieszczańskich, poznając ich historię i przeznaczenie w dawnych czasach. Dużo radości sprawiło "wirtualne lustro", urządzenie, które po zeskanowaniu sylwetki pozwala na "przymierzenie" jednego z historycznych strojów, m.in. mieszczanina, rycerza, trefnisia, szlachcianki. Przez chwilę każdy mógł poczuć się jak mieszkaniec dawnego Przemyśla. Na zakończenie udaliśmy się do wieży archikatedralnej. Po pokonaniu 266 schodów dotarliśmy na szczyt wieży skąd podziwialiśmy panoramę Przemyśla i okolic. Nasza wyprawa była bardzo udana, a pogoda dopisała.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

09-03-2016 Warsztaty "Naturalna rzeka"

W poniedziałek 29.02.2016 r. w naszej świetlicy zostały przeprowadzone warsztaty przez panią Agnieszkę Szybiak, pracownika Zakładu Gospodarki Wodnej w Przemyślu. Tematem zajęć była "Naturalna rzeka". Podczas prezentacji przedstawiającej rzekę od źródła do ujścia dzieci poznały charakterystyczne elementy rzeki oraz jej wygląd w różnych miejscach. Następnie dzieci otrzymały zadania. W pierwszym należało dopasować odpowiednie fragmenty do rzeki na rysunku. W drugim wykonać plakaty dotyczące zanieczyszczenia wody w rzekach i jej skutków dla przyrody i człowieka. Przy niedużej pomocy opiekunów dzieci poradziły sobie z zadaniami. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Szybiak za przeprowadzenie ciekawych zajęć.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-03-2016 Rejonowe IMS w mini koszykówce

7 marca na hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego oraz miasta Przemyśl. Udział w imprezie wzięli więc i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Orłach - tegoroczni mistrzowie powiatu przemyskiego. Zawody ostatecznie zakończyliśmy na miejscu czwartym. W całym turnieju bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 14 z Przemyśla. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 z Przeworska, a podium uzupełniła Szkoła Podstawowa nr 4 z Jarosławia. Dwa pierwsze zespoły wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

01-03-2016 Szkolny turniej tenisa stołowego

Dnia 17 lutego 2016 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi zorganizowano pierwszy Turniej Tenisa stołowego dla uczniów Gimnazjum w kategorii chłopców i dziewcząt oraz Szkoły Podstawowej w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Do udziału w zawodach mógł zgłosić się każdy, kto tylko chciał sprawdzić swoje umiejętności na tle pozostałych uczestników. Zawody były także zachętą dla wszystkich uczniów do spędzenia aktywnie wolnego czasu podczas trwających ferii zimowych. Po zainaugurowaniu turnieju przez Panią Dyrektor Renatę Iwanów przystąpiono do rozgrywania meczy pucharowych mających na celu wyłonienie najlepszych zawodników spośród wszystkich zgłoszonych do zawodów. Miło nam poinformować, że zwycięzcą w kategorii chłopców z Gimnazjum został Krystian Babiarz z klasy II B, pokonując w finale Dawida Kunę z klasy III A. 3 miejsce zajął Kacper Wielgosz z klasy II B. W kategorii dziewcząt triumfowała uczennica klasy I A - Aleksandra Orzech przed Moniką Karuś z klasy II B. 3 miejsce przypadło Agnieszce Bereźnickiej z klasy I A. W Szkole Podstawowej wyniki prezentowały się następująco: w kategorii klas I-III wygrał Radosław Litwin (klasa III), drugie miejsce zajął Błażej Demeńczuk (klasa II B), a trzecie - Damian Baran (klasa II B). W kategorii IV-VI bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Gala (klasa IV). Drugie miejsce zajął Ernest Sait (klasa VI), natomiast trzecie - Miłosz Demeńczuk (klasa VI). Gratulacje!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Wielki sukces naszych piłkarzy !!!

21 lutego na hali sportowej w Radymnie rozegrany został "I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego - Anny Huk". Impreza miała charakter charytatywny, w czasie jej trwania odbyły się różne licytacje, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla potrzebujących. Główną atrakcją imprezy był turniej dla chłopców z rocznika 2004-2005. W zawodach piłki nożnej halowej udział wzięło 6 zespołów, w tym reprezentujący naszą miejscowość - UKS "Orzełek" Orły. Dla chłopców z naszej szkoły był to już drugi, prestiżowy turniej w ciągu ostatnich dni. Przypomnę, że dwa dni wcześniej ich starsi koledzy z rocznika 2003 zajęli bardzo dobre - II miejsce w turnieju rozegranym w Muninie. W niedzielne popołudnie nasza drużyna złożona głównie z czwartoklasistów zagrała fenomenalnie i jak najbardziej zasłużenie zajęła I miejsce. W wielkim finale, po maga emocjonującymi i dramatycznym meczu zakończonym serią rzutów karnych ograliśmy gospodarza imprezy - UKS Gigantów Radymno (w meczu 3:3). Nieco wcześniej, w fazie grupowej "Orzełek" w stosunku 3:1 pokonał Piasta Tuczemy i 3:0 Junak Rzeszów. UKS "Orzełek" Orły wystąpił w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Mateusz Gala, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Grzegorz Cwynar, Radosław Litwin, Rafał Klinger. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS "Orzełek" Orły, 2. UKS Giganci Radymno, 3. Piast Tuczempy, 4. Czuwaj Wiaro Przemyśl, 5. Biało - Czerwoni Kaszyce, 6. Junak Rzeszów.

 

 

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Bezpieczne: dziecko - ferie - internet

Dnia 09.02.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów naszej Szkoły z panem Arturem Cielińskim - prezesem Fundacji na rzecz dzieci przewlekle chorych  "jerzyk" (pomysłodawcą spotkania) z p. Piotrem Laskowskim -  ratownikiem Centrum Ratownictwa Medycznego oraz panią Małgorzatą Czechowską - policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Na spotkaniu dzieci i młodzież poznała zasady udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku, osobie chorej lub w przypadku utraty przytomności. Uczniowie mieli okazję obejrzeć krótki instruktaż z pierwszej pomocy i spróbować jej udzielić na fantomach. Ratownik medyczny przedstawił schemat prawidłowej rozmowy telefonicznej z dyspozytorem pogotowia, aby ten mógł otrzymać najważniejsze informacje o poszkodowanym. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i aktywnie uczestniczyli w wyżej wymienionych zajęciach. Pani Policjant natomiast przeprowadziła z uczniami rozmowę na temat bezpieczeństwa w sieci, w ramach tegorocznych obchodów "Dnia Bezpiecznego Internetu". Informacja o tym wydarzeniu została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

22-02-2016 Mistrzostwa szkoły w piłkarzykach

W dniu 9 lutego 2016 roku w naszej Szkole odbyły się pierwsze Mistrzostwa w piłkarzykach stołowych. Uczestnicy zostali podzieleni na dwuosobowe drużyny, które rywalizowały pod fachowym okiem sędziego pana Artura Karkowskiego. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn w następujących składach: Grzegorz Zając i pani Dyrektor Renata Iwanów, Mateusz Leja i pan Wacław Ziobro, Bartosz Leja i pan Damian Dubel, Paweł Podolak i pani Joanna Sikora - Stecura, Mateusz Plis i pani Anna Citkowska, Patryk Ziobro i pan Zbigniew, Rafał Skarbek i pani Kasia Sydor. Do spotkania doszło  w ramach szkolnego dnia Przyjaźni i Sympatii, a obfitowało w szereg pasjonujących rozgrywek. Całość przebiegła w miłej i sportowej atmosferze. Nagrodą w mistrzostwach były pamiątkowe medale, dyplomy oraz spotkanie wszystkich zawodników i organizatorów na smacznej pizzy w Karczmie w Duńkowiczkach. Radość w oczach dzieci była bezcenna. Czekamy z niecierpliwością na spotkanie rewanżowe.

 

20-02-2016 Sukces UKS "Orzełek"

Bardzo udany występ na turnieju piłki nożnej halowej dla rocznika 2003 zaliczyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzełek" działającego przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Uczniowie naszej szkoły po serii wygranych spotkań i tylko jednej przegranej ostatecznie zajęli wysokie - II miejsce. Warto dodać, że w turnieju udział wzięły znane szkółki piłkarskie jak choćby - UKS Giganci Radymno, UKS Top 9 Jarosław czy kluby piłkarskie - Piast Tuczempy, Sokół Sieniawa, Polonia Przemyśl. Występ naszych młodych piłkarzy jest więc ogromnym, zespołowym sukcesem. Nasz zespół zagrał w składzie: Adrian Pempuś, Bartłomiej Ostrach, Konrad Boratyn, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Sebastian Zdzieba, Jakub Masternak, Ernest Sait. Opiekunem drużyny był p. Marcin Przytuła. Miniony turniej należał do cyklu imprez "Piłkarskie Ferie" dla różnych kategorii wiekowych (w tym wypadku dla rocznika 2003) organizowanych przez szkółkę piłkarską Piaścik Tuczempy. W tegorocznej imprezie udział wzięło 8 zespołów, w sumie 77 młodych adeptów piłki nożnej. Kierownikiem turnieju był p. Bogusław Noga, natomiast sędziami głównymi - p. Tomasz Kiwior oraz p. Krzysztof Nazarko. Ostateczna klasyfikacja drużyn: 1. UKS Giganci Radymno, 2. UKS "Orzełek" Orły, 3. Piast Tuczempy, 4. Polonia Przemyśl, 5. UKS Top 9 Jarosław, 6. Makovia Makowisko, 7. Sokół Sieniawa, 8. Huragan Rozbórz Długi. Oprócz pucharów i dyplomów, które otrzymali przedstawiciele wszystkich drużyn rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Hubert Świecarz (Giganci Radymno - 14 bramek), najlepszym zawodnikiem - Albert Krzyczkowski (Giganci Radymno), natomiast najlepszym bramkarzem - reprezentant UKS "Orzełek" - Adrian Pempuś. Gratulacje!!!

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii.

 

16-02-2016 Konkursy kuratoryjne - sukcesów ciąg dalszy

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy szóstej nie zawiedli pokładanych w nich nadziei i znakomicie zaprezentowali się w etapie rejonowym. Najlepiej spisała się Amelia Broda, która z piątym rezultatem zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Do etapu finałowego awans uzyskał również Michała Dyrda, który startuje w konkursie z historii. Taka sztuka nie udała się Michałowi Kobie, pomimo uzyskania bardzo dobrego wyniku, który swoje występy w konkursie z historii zakończył na etapie rejowym. Warto zaznaczyć, że tegoroczne osiągnięcia wyżej wymienionych uczniów są najlepszymi rezultatami w historii szkoły. Ogromne gratulacje!!!

 

06-02-2016 II miejsce naszych piłkarzy

W ubiegłym tygodniu już po raz 16 na hali sportowej w Orłach rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dla chłopców ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Orły. Turniej o Puchar Wójta Gminy Orły (a wcześniej Turniej o Puchar Dyrektora SP) jest oprócz "Biegu Orła" zdecydowanie najstarszą imprezą młodzieżową rozgrywaną na terenie naszej gminy.  Rywalizację oficjalnym wystąpieniem zainaugurowali Wójt Gminy Orły - mgr Bogusław Słabicki oraz Pani Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach - mgr Renata Iwanów. W tym roku do zawodów przystąpiło 8 zespołów. Turniej został tak skonstruowany, aby każda drużyna, bez względu na uzyskane wyniki rozegrała 4 mecze. Reprezentacja Szkoły Podstawowej z Orłów zgodnie z oczekiwaniami w fazie grupowej wygrała swoje wszystkie mecze awansując tym samym do wielkiego finału. W meczu finałowym kończącym imprezę, po bardzo zaciętym boju ulegliśmy po rzutach karnych Szkole Podstawowej z Kaszyc (w meczu 1:1). Podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Małkowic. Ostateczna kolejność szkół: 1. Kaszyce, 2.Orły, 3. Małkowice, 4. Trójczyce, 5. Walawa, 6. Niziny, 7. Zadąbrowie, 8. Drohojów. Każdy zespół za udział w imprezie oprócz tradycyjnych pucharów i dyplomów otrzymał również nagrodę w postaci sprzętu sportowego. Rozdano również nagrody indywidualne: najlepszym bramkarzem wybrano - Norberta Barana (Szkoła Podstawowa z Kaszyc), najlepszym strzelcem - Huberta Juchę (Szkoła Podstawowa z Małkowic - 7 bramek), natomiast najlepszym zawodnikiem, już drugi rok z rzędu - Mateusza Króla (Szkoła Podstawowa z Orłów). Gratulacje!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

04-02-2016 Karnawałowe szaleństwa

W minioną sobotę od wczesnego popołudnia nasza szkoła rozbrzmiewała dźwiękami różnorodnej muzyki, a jej korytarze zaroiły się od elfów, księżniczek i innych bajkowych postaci. Było to związane z zabawą karnawałową, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Najwcześniej w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszła kolej na uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej oraz gimnazjalistów. Zwłaszcza wśród tych pierwszych nie zabrakło osób w karnawałowych kreacjach i ciekawych strojach. Największe brawa zdobyli jednak nauczyciele Szkoły Podstawowej, którzy także stanęli na wysokości zadania i wystąpili na zabawie w niesamowitych kostiumach. Dołączyła do nich również Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawszą karnawałową kreację. Jurorami były panie z Rady Rodziców, przed którymi stanęło niezwykle trudne zadanie. Ostatecznie przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca. Zdobyli je: Mumia - Gabrysia Tymoczko, Magda Gessler - Paweł Statkiewicz oraz Człowiek Znikąd - Manuel Markiewicz. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Organizatorem tej bardzo udanej imprezy była Rada Rodziców. Niezmordowani rodzice uwijali się tak, aby wszyscy byli syci i zadowoleni. Dziękujemy!

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-02-2016 Jasełka

Jasełka, które od lat przygotowują mgr Ewa Pleśniak, mgr Beata Kasprzyk - Hiszpan oraz mgr Agata Wąsacz, jak zwykle cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony społeczności lokalnej. Każdego roku wszyscy zastanawiają się nad tym, czym panie zaskoczą widzów tym razem. Burzę oklasków w Domu Ludowym w Orłach wywołała perfekcyjna gra młodych aktorów, choreografia, stroje oraz pięknie wyśpiewane przez chór gimnazjalny kolędy i pastorałki. Wielkie emocje widać było na twarzach wszystkich występujących na scenie, a szczególnie tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Szczególnym wyróżnieniem dla całej ekipy aktorskiej, chórzystów oraz nauczycieli przygotowujących spektakl była możliwość wystawienia go na scenie Zamku Kazimierzowskiego w Przemyślu. Licznie zgromadzona w sali widowiskowej publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

 

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

28-01-2016 Dzień Babci i Dziadka

Jak co roku w naszej placówce uroczyście świętowano Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji dzieci z "Zerówki" oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej przygotowali pod kierunkiem wychowawców program artystyczny. Licznie zgromadzeni goście z zainteresowaniem i wzruszeniem obserwowali występy swoich wnucząt. Kolejnym elementem uroczystości było wspólne kolędowanie. Szkolny chór z Gimnazjum, pod przewodnictwem mgr Agaty Wąsacz, zachęcał wszystkich do śpiewania pięknych, polskich kolęd i pastorałek. Następnie przyszedł czas na quiz, w którym Babcie i Dziadkowie odpowiadali na pytania z różnorodnych dziedzin. Rywalizację prowadziła mgr Anna Ochalska wspierana przez gimnazjalistów i nauczycieli klas I-III Szkoły Podstawowej oraz "Zerówki", którzy przygotowali konkursowe zagadki. Zwieńczeniem uroczystości był pokaz taneczny, a doskonałym uzupełnieniem słodki poczęstunek dla gości.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

20-01-2016 Sukces w konkursie plastycznym

W poniedziałek 18 stycznia w Szkole Podstawowej nr 15 w Przemyślu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Przylecieli Anieli" oraz wręczenie zwycięzcom nagród i dyplomów. Uczniowie z naszej świetlicy zdobyli III miejsca, byli to: Natalia Milczanowska z kl. Ib i Jakub Jankowski z kl. IIb. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom.

Zdjęcia z konkursu dostępne są w galerii.

 

13-01-2016 Chłopcy mistrzami powiatu !!!

12 stycznia na hali sportowej w Krasiczynie rozegrane zostały Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini koszykówce chłopców. Niezwykle miło nam poinformować, że tegorocznym mistrzem powiatu przemyskiego zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej w Orłach, i to oni będą reprezentować nasz powiat w zawodach na szczeblu rejonowym. Drugie miejsce zajął gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Krasiczyna, natomiast trzecie - Szkoła Podstawowa z Ujkowic. Dla reprezentacji naszej szkoły, którą tworzą głównie chłopcy z klas IV-VI jest to już kolejny duży sportowy sukces. W ostatnich tygodniach zostali oni bowiem wicemistrzem powiatu w mini unihokeju i piłce ręcznej oraz wygrali turniej halowej piłki nożnej o Puchar Dyrektora TPD. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

09-01-2016 Wygrana chłopców, dziewczęta drugie

7 stycznia na hali sportowej w Drohojowe rozegrane zostały gminne eliminacje rozgrywek mini koszykówki dziewcząt i chłopców dla Szkół Podstawowych. Nagrodą główną oprócz pucharów i dyplomów był awans zwycięskiego zespołu do finału powiatowego, który odbędzie się w połowie stycznia. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 5 szkół: SP Drohojów, SP Trójczyce, SP Kaszyce, SP Orły i SP Małkowice. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach zaprezentowali się bardzo dobrze. Chłopcy wygrali swoje wszystkie mecze i zajęli tym samym pierwsze miejsce, natomiast dziewczęta ostatecznie uplasowały się na drugiej pozycji. W kategorii chłopców podium uzupełniła Szkoła Podstawowa z Kaszyc (II miejsce) oraz Szkoła Podstawowa z Drohojowa (III miejsce). W kategorii dziewcząt wygrała Szkoła Podstawowa z Małkowic, a trzecie miejsce  przypadło Szkole Podstawowej z Drohojowa. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

30-12-2015 Wygrana w turnieju piłki nożnej

Mimo trwającej przerwy świąteczno - noworocznej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Orłach pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego - Marcina Przytuły wzięli udział w turnieju piłki nożnej halowej o Puchar Dyrektora Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Impreza odbyła się 29 grudnia na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 6 w Przemyślu. Do startu w turnieju zgłosiło się 4 drużyny - TPD "Przystań", Drużyna Marzeń, SP Orły oraz SP Kalników. Grano systemem "każdy z każdym", a sędzią głównym zawodów był p. Dariusz Lasek. Nasi reprezentanci okazali się bezkonkurencyjni i wygrywając swoje wszystkie mecze zdobyli tytuł najlepszej drużyny. Drugie miejsce zajęli zawodnicy TPD "Przystań". Oprócz atrakcyjnych nagród zespołowych, rozdano również nagrody indywidualne, które poszczególnym graczom osobiście wręczył Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Przemyślu - p. Grzegorz Piestrak. Najlepszym bramkarzem zawodów uznany został Adrian Pempuś (SP Oły), natomiast najlepszym zawodnikiem - Mateusz Hajduk (SP Kalników). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

28-12-2015 Szkolna Wigilia

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jest tradycyjna Wigilia, w której bierze udział cała społeczność szkolna, rodzice oraz zaproszeni goście. Są wśród nich przyjaciele naszej placówki oraz samorządowcy na czele z Wójtem - mgr Bogusławem Słabickim. Zgromadzeni dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy oraz kosztowali tradycyjnych polskich potraw wigilijnych. Ich przygotowaniem zajęły się niezawodne panie ze szkolnej stołówki oraz mamy uczniów z poszczególnych klas. Składamy im serdecznie podziękowania. Szkolna Wigilia była także okazją do rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Gimnazjalny Samorząd Uczniowski wręczył nagrody i wyróżnienia tym, którzy wykonali przepiękne kartki świąteczne. Byli wśród nich: Jagoda Łaba, Katarzyna Golenia, Roksana Zając, Gabriela Skotny, Aleksander Lech, Dominika Cwynar, Marlena Utzig i Anna Kawińska. Natomiast w konkursie szopek wygrała klasa II A z Gimnazjum. Drugie miejsce przypadło klasie V Szkoły Podstawowej, a trzecie gimnazjalistom z klasy III A. Wyróżniono również szopkę klasy I A ze Szkoły Podstawowej.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

21-12-2015 Sukcesy w konkursach kuratoryjnych

Podobnie jak w latach poprzednich nasi uczniowie brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. W bieżącym roku szkolnym znakomicie zaprezentowali się uczniowie klasy szóstej. Amelia Broda awansowała do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego. W jej ślady poszli Michał Dyrda i Michał Koba, którzy reprezentują naszą szkołę na tym samym etapie w konkursie historycznym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Michał Dyrda, który w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" awansował do etapu wojewódzkiego. Uczniami opiekuje się pan Stanisław Piszczek. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach internetowych: www.losyzolnierza.pl, www.ko.rzeszow.pl.

 

19-12-2015 Piłka ręczna: chłopcy wicemistrzami powiatu!

Niespełna dobę po tym jak reprezentacja chłopców ze Szkoły Podstawowej w Orłach osiągnęła historyczne, IV miejsce w półfinale wojewódzkim w mini unihokeju, ta sama grupa zawodników jako zwycięzca eliminacji gminnych wystartowała w finale Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej. Tegoroczny finał rozgrywany był 18 grudnia na hali sportowej w Birczy. Wzięły w nim udział reprezentacje 7 szkół: SP Bircza, SP Krasiczyn, SP Grochowce, SP Kosienice, SP Orły, SP Stubno oraz SP Kalników. Bardzo miło nam poinformować, że nasi chłopcy zagrali fantastyczny turniej ostatecznie sięgając po tytuł wicemistrza. W finałowym boju po zaciętym i dramatycznym meczu ulegliśmy Szkole Podstawowej z Krasiczyna 4:5. Podium uzupełnił gospodarz imprezy - Szkoła Podstawowa z Birczy. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

17-12-2015 Udany występ unihokeistów

17 grudnia na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został jeden z trzech półfinałów wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini unihokeju chłopców. Prawo startu w zawodach mieli mistrzowie poszczególnych powiatów (oraz w określonych przypadkach wicemistrzowie): rzeszowskiego, miasta Rzeszów, leżajskiego, łańcuckiego, przemyskiego, miasta Przemyśl, lubaczowskiego, jarosławskiego i przeworskiego. Na parkiecie ujrzeliśmy drużyny reprezentujące: SP nr 1 Żurawica, SP Orły, SP nr 1 Nienadówka, SP Nowa Wieś, SP Oleszyce, SP Laszki oraz SP nr 1 Przemyśl. Reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w składzie: Adrian Pempuś, Konrad Boratyn, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Sait, Mateusz Król, Miłosz Demeńczuk, Jakub Płonka, Sebastian Zdzieba, Ernest Sait zanotowała bardzo dobry występ ostatecznie plasując się na wysokim IV miejscu. Jest to prawdopodobnie najwyższe miejsce reprezentacji naszej szkoły w historii jej występów w zawodach mini unihokeja! Gratulacje! Cały turniej wygrała Szkoła Podstawowa z Nowej Wsi, przed gospodarzami imprezy - Szkołą Podstawową nr 1 w Żurawicy i Szkołą Podstawową nr 1 z Przemyśla. To właśnie te trzy zespoły zapewniły sobie awans do finału wojewódzkiego.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Dobry występ tenisistów stołowych

11 grudnia na sali gimnastycznej w Kaszycach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Orły w Tenisa Stołowego dla uczniów Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów. Organizatorem zawodów był Wójt Gminy Orły, Szkoła Podstawowa w Kaszycach oraz Rada Sołecka Wsi Kaszyce. Do turnieju zgłosiło się 6 Szkół Podstawowych (Kaszyce, Trójczyce, Walawa, Małkowice, Drohojów, Orły) oraz 2 Gimnazja (Drohojów, Orły). Turniej tenisowy rozgrywany był w grach indywidualnych, przy czym duże punkty liczone były na konto poszczególnych szkół. Wygrały szkoły, których reprezentanci w przeciągu całych zawodów uzyskali największą ilość punktów (zwycięstw). Udany start w zawodach zanotowali uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. W kategorii Szkół Podstawowych dziewczęta uplasowały się na drugim miejscu, natomiast chłopcy - na miejscu trzecim. W kategorii Gimnazjów - zarówno dziewczęta, jak i chłopcy zajęli drugie miejsce. Cały turniej wygrali reprezentanci: Małkowic (SP dziewczęta), Kaszyc (SP chłopcy), Drohojowa (GIM dziewczęta, GIM chłopcy). Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

13-12-2015 Zbiórka karmy dla zwierząt

Czas przedświąteczny sprzyja rozwijaniu u dzieci empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego w tym roku wyjątkowo chętnie zaangażowały się w pomoc zwierzętom ze schroniska w Orzechowcach. Przez kilka tygodni znosiły paczki z suchą karmą dla zwierząt, tak, że uzbierała się naprawdę pokaźna sterta. W akcji charytatywnej wzięło udział ponad 50 dzieci: 10 dzieci z "zerówki", 2 uczniów z kl. Ia, 5 uczniów z kl. Ib, 3 uczniów z kl. IIa, 8 uczniów z kl. IIb, 6 uczniów z kl. III, po 4 uczniów z klas IV i V oraz 5 uczniów z kl. VI. 10 grudnia grupa dzieci pod opieką p. Anny Lula, która prowadziła zbiórkę karmy w świetlicy, udała się do schroniska aby zawieść tam ten "smaczny prezent mikołajkowy" od dzieci dla zwierząt. Tak liczny i owocny udział dzieci w akcji świadczy o tym, że nasze dzieci mają naprawdę wielkie serduszka, są wrażliwe i potrafią się dzielić z biednymi psiakami, które przecież same nie poproszą o pomoc. Gratulujemy dzieciom i ich Rodzicom umiejętności DAWANIA OD SIEBIE i mamy nadzieję, że ten drobny gest sprawił także Wam radość.

Lista uczniów biorących udział w tegorocznej akcji.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

09-12-2015 Mikołajki w Szkole Podstawowej

W poniedziałek 7 grudnia Szkołę Podstawową w Orłach odwiedził Św. Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wraz ze swoimi pomocnikami - śnieżnymi aniołkami oraz hałaśliwym diabełkiem od samego rana krążył korytarzami naszej szkoły obdarowując prezentami wszystkie dzieci. Upominki otrzymali uczniowie oddziału przedszkolnego, szkoły podstawowej oraz nauczyciele.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

01-12-2015 Andrzejkowe szaleństwa

Jak co roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach odbyły się zabawy "Andrzejkowe" dla całej społeczności szkolnej. Jako pierwsi w tany ruszyli najmłodsi. Następnie przyszedł czas na dyskoteki dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów. W ich trakcie nie zabrakło tradycyjnych wróżb, które jak zwykle wywołały wiele radości. Ich przygotowaniem zajęły się Samorządy Uczniowskie wraz z opiekunami. Rodzice natomiast zadbali o poczęstunek dla wszystkich uczestników zabaw, które niewątpliwie należy zaliczyć do udanych.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

30-11-2015 "Na jesienną nutę"

Dzień 26 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej obfitował w dostarczające wielkich emocji wydarzenia. Jednym z nich był konkurs wokalno - recytatorski "Na jesienną nutę", którego 3 edycja zgromadziła sporą publiczność złożoną z Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli i uczniów klas I-III oraz oddziału przedszkolnego. Podziwiali oni artystów - reprezentantów poszczególnych klas, którzy przebrani w piękne, jesienne stroje deklamowali wiersze lub śpiewali piosenki o tematyce jesiennej. Wszyscy włożyli wiele pracy i zaangażowania w przygotowanie do konkursu, zostali więc nagrodzeni gorącymi brawami i jednakowymi upominkami. Laureatami wyłonionymi przez jury zostali: I miejsce - Dawid Paluszek z kl. IIb za wiersz "Odlot szpaków", II miejsce - uczennice klasy Ia: Kinga Słabicka, Maria Kowalczyk, Paulina Cichoń i Julia Jakubczak za piosenkę "W deszczowym rytmie", III miejsce ex-aequo - Milena Piestrak z kl. IIb za wiersz "Przyszła jesień" oraz trio z kl. IIa: Maja Cwynar, Oskar Szmuc i Julian Kowalczyk za piosenkę "Deszczowy walczyk". Wyróżnienie za ciekawą interpretację utworów lub piękne stroje otrzymali: Maja Kotowicz (kl. III), Blanka Nowotarska (kl. IIb), Jagoda Klimko (IIa), Zuzanna Krzywińska (Ib), Natalia Milczanowska (Ib), Aniela Nowotarska (Ib) oraz Oliwia Smolak, Adam Demczuk i Piotr Drabicki z oddziału przedszkolnego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Egzamin z samodzielności zaliczony!

W dniach 16 - 20 listopada 2015 r. uczniowie klasy IV i V Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Orłach wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach "Zielonej Szkoły" w Rymanowie Zdroju. Radość z powodu wyjazdu była ogromna, czas spędzony poza klasą i szkolnymi ławkami okazał się niezwykle wartościowy. Dzieci brały udział w wielu zajęciach, zabawach i konkursach organizowanych przez wychowawców Domu Wczasów Dziecięcych, uczyły się otwartości i tolerancji, prawidłowej komunikacji i życzliwości oraz współpracy i działania w grupie. Za otwartość, kreatywność i wytrwałość uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słowa uznania należą się im również za odwagę i samodzielność w zetknięciu się z nowym w ich życiu doświadczeniem, jakim niewątpliwie był wyjazd na "Zieloną Szkołę".

Zdjęcia z zajęć dostępne są w galerii.

 

25-11-2015 Andrzejkowe szaleństwa w muzeum

Zbliżają się Andrzejki - wieczór dobrych wróżb, magii, lania wosku i czarów. Z tej okazji uczniowie klasy Ia Szkoły Podstawowej uczestniczyli w "andrzejkowych szaleństwach" w Muzeum Historii Miasta Przemyśla. Zajęcia składały się z dwóch części. Najpierw czarownica - pani prowadząca, zapoznała dzieci z tradycjami i obrzędami ludowymi związanymi z Andrzejkami. Prezentacja multimedialna w ciemnej sali oświetlonej tylko świecami bardzo podobała się naszym podopiecznym. Podczas części praktycznej uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości - lanie wosku, wróżenie z kart, rzucanie kostkami czy też skarby z magicznego worka to tylko niektóre z zabaw, w których uczestniczyli nasi milusińscy. Akcentem kończącym były indywidualne i grupowe zdjęcia w kapeluszu czarownicy i z jej magiczną miotłą. Z uśmiechniętymi buziami i dobrymi wróżbami wszyscy wróciliśmy do szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są w galerii.

 

22-11-2015 Zbiórka zużytych telefonów komórkowych

13 listopada dobiegła końca akcja zbiórki zepsutych telefonów komórkowych pod patronatem firmy Ekophone. W Szkole Podstawowej zebrano 2,235 kg zepsutych telefonów, które następnie trafią do profesjonalnego recyklingu. W akcję najaktywniej włączyli się uczniowie klasy IIb, którzy łącznie przynieśli 10 telefonów. Inni uczniowie też chętnie brali w niej udział. Gratulujemy ekologicznej postawy. Tak trzymać!

 

17-11-2015 Spotkanie z podróżnikiem

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w "Spotkaniu z podróżnikiem". Tym razem jego tematem były europejskie kraje leżące nad Morzem Śródziemnym. Prowadzący spotkanie rozpoczął swoją opowieść i pokaz slajdów od Stambułu, a zakończył wspomnieniami z Gibraltaru. Dla dzieci i młodzieży była to ciekawa lekcja geografii oraz przedsmak bliskich i dalekich podróży, w które być może kiedyś wyruszą.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

16-11-2015 Udany występ szachistów

10 listopada w Przemyślu odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie: Michał Dyrda, Michał Cwynar, Jakub Masternak i Dominika Czajkowska zajęła znakomite trzecie miejsce. Pozostał jednak duży niedosyt, gdyż do etapu wojewódzkiego mogły awansować tylko dwie drużyny. O zajęciu trzeciego miejsca decydowały tzw. "małe punkty" - liczba indywidualnych zwycięstw. Na dodatek drużynę, która nas wyprzedziła, pokonaliśmy 3:1. Szachistom należą się jednak ogromne brawa. Wszystkich chętnych zapraszamy także do uczestniczenia w zajęciach kółka szachowego, które prowadzi pan Stanisław Piszczek.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

14-11-2015 Wizyta na cmentarzu w Przemyślu

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej udali się na przemyskie nekropolie, aby zapalić znicze na mogiłach tych, którzy polegli w obronie Ojczyzny. Upamiętniono w ten sposób żołnierzy spoczywających na cmentarzach wojennych z okresu I i II Wojny Światowej. Wyjście na cmentarz było bardzo ważną lekcją wychowania społecznego i patriotycznego.

Zdjęcia z wizyty na cmentarzu dostępne są w galerii.

 

11-11-2015 Warsztaty muzealne "Polska moja Ojczyzna"

W dniu 5 listopada 2015 r. uczniowie z naszej świetlicy brali udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej. Temat warsztatów - "Polska moja Ojczyzna". Podczas zajęć dzieci rozmawiały na temat godła, flagi i hymnu jako symboli wyróżniających każdy wolny naród. Następnie obejrzały film opowiadający o symbolach narodowych. W drugiej części każdy uczestnik warsztatów samodzielnie wykonał godło Polski. Zajęcia były bardzo ciekawe i sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie zwiedziły z przewodnikiem wystawę "Twierdza Przemyśl", która była jedną z najsłynniejszych warowni I wojny światowej, gdzie dowiedziały się o budowie twierdzy, o tym w jakich warunkach żyli żołnierze w czasie oblężeń oraz jak wyglądało lotnictwo w przemyskiej twierdzy.

Zdjęcia z warsztatów dostępne są w galerii.

 

07-11-2015 XV Dzień Papieski

Tegoroczny XV Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach wystawiono z tej okazji przepiękną pantomimę. Oglądała ją cała społeczność szkolna. Niezwykły spektakl przygotowały mgr Ewa Pleśniak i mgr Marzena Podgórska oraz grupa gimnazjalistów. Jego przesłanie było bardzo wymowne i nawiązywało do nauk głoszonych przez świętego Jana Pawła II. Wierzymy, że dotarło ono do jak największej liczby naszych uczniów. Pantomima wywołała burzę oklasków. Podobnie jak piosenka pt. "Abba Ojcze" w wykonaniu Pawła Statkiewicza. Wyśpiewał nią nagrodę w konkursie w Drohojowie. Akompaniowały mu Natalia Starosta i mgr Agata Wąsacz. Na koniec uroczystości mogliśmy jeszcze obejrzeć prezentację multimedialną związaną z Papieżem Polakiem przygotowaną przez księdza Marcina Wilka. Zadbał on również o pamiątkowe dyplomy dla wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Papieskiego.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

05-11-2015 Wielki sukces unihokeistów

5 listopada na hali sportowej w Żurawicy rozegrany został powiatowy finał w mini unihokeju chłopców. Turniej rozegrany został w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji przystąpiło 7 Szkół Podstawowych z terenu powiatu przemyskiego: SP nr 1 Żurawica, SP nr 2 Żurawica, SP Stubno, SP Orły, SP Ujkowice, SP Nehrybka, SP Krasiczyn. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Adrian Pempuś, Sebastian Zdzieba, Jakub Płonka, Mateusz Król, Jakub Masternak, Bartłomiej Ostrach, Miłosz Demeńczuk, Ernest Sait i Konrad Boratyn zaprezentowali się świetnie, (4 zwycięstwa, 1 porażka) ostatecznie zdobywając tytuł wicemistrza powiatu. Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom zawodów - Szkole Podstawowej nr 1 z Żurawicy, natomiast trzecie - Szkole nr 2 z Żurawicy. Nasz zespół zdobywając tytuł wicemistrza już drugi rok z rzędu wywalczył awans do półfinału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie najprawdopodobniej w pierwszej dekadzie grudnia. Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

26-10-2015 Konkursowe sukcesy

Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Podczas apelu Pani Dyrektor mgr Renata Iwanów gratulowała tym, którzy w ostatnim czasie odnieśli różnorodne sukcesy. Nasi uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali się w VII Powiatowym Konkursie Papieskim, który odbywał się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Drohojowie. W kategorii poezji śpiewanej drugie miejsce zajął Paweł Statkiewicz. Taką samą lokatę w kategorii recytatorskiej uzyskała Aleksandra Herbut, a w plastycznej Katarzyna Golenia. Jury wyróżniło w tej ostatniej również Roksanę Zając. Nagrodzeni uczniowie pracowali pod kierunkiem mgr Agaty Wąsacz, mgr Marzeny Nakonecznej oraz mgr Renaty Pelc. Sukces osiągnęli także nasi szkolni szachiści, którymi opiekuje się mgr Stanisław Piszczek. W powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych ekipa Szkoły Podstawowej, którą tworzą: Dominika Czajkowska, Michał Dyrda, Michał Cwynar i Jakub Masternak zajęła drugie miejsce. Natomiast drużyna Gimnazjum uzyskała trzecią lokatę. Jej skład to: Roksana Zając, Daniel Boratyn, Grzegorz Mazur i Hubert Łoś. Życzymy im sukcesów w etapie rejonowym i trzymamy kciuki.

 

22-10-2015 "Zdrowo się odżywiam"

21 października dzieci z klasy Ia miały okazję sprawdzić swoje umiejętności kulinarne w ramach tematu "Zdrowo się odżywiam". Na zajęciach dzieci najpierw rozmawiały o zdrowej żywności, o tym, co jest ważne dla ich prawidłowego rozwoju. Po krótkim wstępie nadszedł czas na najciekawszą część zajęć, którą było krojenie warzyw do sałatki. Dzieci przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rąk i warzyw. Pierwszaki pod nadzorem i pomocy pani Elżbiety Dedio oraz pani Joanny Sikory - Stecury samodzielnie kroiły warzywa i przyrządzały sałatkę. Przyrządzanie posiłku sprawiło dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowej, wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnych wyrobów przez samych uczniów a także przez zaproszoną na degustację panią dyrektor szkoły Renatę Iwanów. Było bardzo smacznie, kolorowo i zdrowo.

Zdjęcia z lekcji dostępne są w galerii.

 

21-10-2015 Adrian Pempuś mistrzem województwa !!!

21 października na obiektach sportowych Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych. Reprezentację Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach w tym roku tworzyła (rekordowa pod względem ilościowym) grupa 7 uczniów: SP - Rafał Klinger, Konrad Boratyn, Adrian Pempuś, Kamila Anioł, Jakub Masternak; GIM - Monika Bereźnicka, Krystian Babiarz. Bardzo miło nam poinformować, że w biegu na 500 metrów chłopców, pierwsze miejsce zajął reprezentant naszej Szkoły Podstawowej, obecny mistrz powiatu przemyskiego - Adrian Pempuś, zostając tym samym mistrzem województwa podkarpackiego! Jest to z pewnością ogromny sukces dla samego Adriana, jak i również dla naszej placówki. Tytuł mistrza województwa w biegach przełajowych to jeden z największych sukcesów indywidualnych w historii szkoły z Orłów. Warto również dodać, że w każdym z biegów startowało łącznie ok. 100 zawodników. Nasi pozostali reprezentanci również zaliczyli udany start w zawodach - Jakub Masternak był 9 w biegu na 1000 metrów, a Monika Bereźnicka była 24 w biegu na 1000 metrów (zawodników z licencjami).  Gratulacje!

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

19-10-2015 Święto Komisji Edukacji Narodowej

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uroczyście świętowano Dzień Nauczyciela. Jak co roku w tym dniu odbywa się w naszej placówce pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Nie kryli oni emocji i z wielkim przejęciem czekali na ten ważny moment. Najpierw przygotowali program artystyczny przygotowany przez wychowawców i nauczycieli wspomagających, a następnie Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów dokonała uroczystego pasowania na uczniów. Później pierwszoklasiści otrzymali różnorodne upominki. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nagród dla nauczycieli i innych pracowników szkoły. Natomiast zwieńczeniem obchodów Dnia Nauczyciela był, okraszony dużą dozą humoru, program artystyczny przygotowany przez gimnazjalistów.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

12-10-2015 Dyskoteka szkolna

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mają już za sobą pierwszą w tym roku szkolnym dyskotekę. Na dwóch, odbywających się równolegle, imprezach bawili się młodsi i starsi. W Gimnazjum była to już tradycyjnie okazja do przyjęcia do braci szkolnej pierwszoklasistów. Samorząd przygotował dla nich różnorodne konkursy, słodkie nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczególnie widowiskowy był taniec z miotłami. Nieświadomi co ich czeka ochotnicy najpierw byli zaskoczeni zadaniem, ale po chwili wahania ruszyli w tany. Niektórzy wykazywali się w tym niecodziennym tańcu niebywałą inwencją. Przeznaczony na zabawę czas minął niepostrzeżenie. Uczniom pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Zdjęcia z dyskoteki dostępne są w galerii.

 

06-10-2015 Sukcesy w biegach przełajowych

6 października na stadionie w Krasiczynie odbył się finał powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady w Indywidualnych biegach przełajowych. Do sportowej rywalizacji przystąpili przedstawiciele ponad 20 szkół z terenu powiatu przemyskiego, w tym uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki, które zgodnie z regulaminem imprezy nagrodzone zastały awansem do finału wojewódzkiego (2 dekada października - Kolbuszowa). Do finału województwa zakwalifikowali się: Szkoła Podstawowa - Adrian Pempuś (I miejsce 500 m.), Konrad Boratyn (III miejsce - 500 m.), Rafał Klinger (IV miejsce - 500 m.), Kamila Anioł (IV miejsce - 800 m.), Jakub Masternak (I miejsce - 800 m.); Gimnazjum - Krystian Babiarz (III miejsce - 1500 m.) oraz Monika Bereźnicka (II miejsce - 1200 m - zawodników z licencjami). Wielkie gratulacje należą się wszystkim startującym w zawodach, natomiast zwycięzcom życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie rywalizacji.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

28-09-2015 "Unihokej łączy dzieci"

W weekend 27-28 września na terenie całej Polski, w tym w położonej nieopodal Orłów - Żurawicy rozegrane zostały Festiwale Regionalne w mini unihokeju dziewcząt i chłopców. Zawody te odbyły się w ramach projektu "Unihokej łączy dzieci" dofinansowanego w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W festiwalach udział wzięły dzieci z klas IV-VI Szkół Podstawowych, w tym ze Szkoły Podstawowej w Orłach (chłopcy). Do zawodów rozegranych w niedzielę zgłosiło się 8 drużyn chłopców. Grano w dwóch grupach, czas gry 2x10'. Reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując 4-te miejsce. Pierwsza trójka turnieju (SP nr 1 Żurawica, Sp nr 2 Żurawica, UKS Ludźmierz) wywalczyła awans do listopadowego finału, który rozegrany zostanie w Warszawie.

Zdjęcia z zawodów dostępne są w galerii.

 

27-09-2015 Święto warzyw i owoców

18 września w naszej Szkole Podstawowej odbyły się zajęcia kulinarne. Uczniowie wszystkich klas oraz oddziału przedszkolnego pod opieką nauczycieli nabywali umiejętność przyrządzania zdrowych i smacznych posiłków z warzyw i owoców. Przygotowane kolorowe potrawy, wśród których dominowały koktajle owocowe i sałatki, zastały poddane degustacji, w której udział wzięło grono pedagogiczne oraz inni uczniowie. Widok zadowolonych twarzy nauczycieli oraz kolegów podczas poczęstunku dał naszym małym kucharzom  wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

23-09-2015 Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata - to część międzynarodowego ruchu na rzecz środowiska. Akcję organizuje od 1994 roku Fundacja Nasza Ziemia. W trzeci weekend września setki tysięcy Polaków wyrusza w plener, by sprzątać miejsca najbardziej zanieczyszczone. Tegoroczna edycja akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "wyprawa - poprawa". Uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach jak co roku aktywnie wzięli w niej udział, sprzątając śmieci, szpecące miejscowość, w której znajduje się ich szkoła. Młodzi ludzie pod opieką nauczycieli przemierzali wzdłuż i wszerz Orły w poszukiwaniu odpadów. Zachęcają w ten sposób innych do aktywnego włączenia się w akcję Sprzątania Świata.

Zdjęcia z akcji dostępne są w galerii.

 

20-09-2015 Bezpieczna droga

Tradycją stało się, że uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej oraz Oddziału Przedszkolnego Naszej Szkoły we wrześniu spotykają się z  panią Policjantką Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu - Małgorzatą Czechowską. Tematem tych szczególnych lekcji jest bezpieczeństwo dzieci w drodze do szkoły. Również w tym roku 17 września odbyły się takie zajęcia. Dzieci mogły z bliska obejrzeć i zapoznać się z regulaminowym mundurem policjanta, a nawet przymierzyć czapkę policyjną czy kamizelkę odblaskową. Pani Policjant w przystępny sposób omówiła sposoby zachowania się podczas drogi do szkoły, przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na elementy odblaskowe na odzieży i tornistrach ważne o zmierzchu. Po zajęciach teoretycznych, dzieci przechodziły przez specjalnie "wybudowane" przejście dla pieszych, by w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę. Uczniowie radzili sobie znakomicie. Dzieci mogły zadawać pytania i wyjaśniać swoje wątpliwości. Na zakończenie zajęć, atrakcją były słodkie niespodzianki, zakładki i odblaski - przygotowane dla dzieci od Policji. To była niezwykle pouczająca lekcja. Myślimy, że na długo utkwi w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza zaowocuje bezpieczeństwem uczniów w drodze do szkoły.

Zdjęcia ze spotkania dostępne są w galerii.

 

19-09-2015 Igrzyska Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej)

W dniu 11 września 2015 r. Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym "jerzyk" wraz z Zespołem Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich w Przemyślu zaprosiła Naszą Szkołę do udziału w pierwszych w regionie Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Nie(pełnosprawnej) "jerzyk 2015". Honorowy patronat nad imprezą sprawował Prezydent Miasta Przemyśla. Byliśmy bardzo dumni i szczęśliwi, gdyż Naszą Szkołę reprezentowało 18 wspaniałych sportowców z klas II-VI Szkoły Podstawowej oraz klas II-III Gimnazjum. We wspaniałych i kolorowych strojach z godłem szkoły przy sercu, na Stadionie Lekkoatletycznym "Juvenia" w Przemyślu głośnio i entuzjastycznie kibicowaliśmy dzieciom i młodzieży. Wyjątkowo głośno kibicowali rodzice i opiekunowie! Nasi reprezentanci okazali się najlepsi w wielu dyscyplinach i tym sposobem 7 pięknych - złotych, srebrnych i brązowych medali trafiło do Naszej Szkoły. Pan Wacław Ziobro - nasz kierowca  - przewidział taką sytuację i już przed wyjazdem zarezerwował w busie miejsce na nasze trofea! Radość, szczęście i duma towarzyszyła wszystkim uczestnikom wyjazdu.

Nasze sukcesy - Szkoła Podstawowa: 1. Maksymilian Mach - I miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy I-III), 2. Mateusz Leja - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A1, 3. Amelia Lorenowicz - I miejsce w biegu na 60 m. (klasy IV-VI), 4. Kinga Wojtaszek - I miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy IV-VI) A2, 5. Grzegorz Zając - III miejsce w konkursie wiedzy "Znam Moje Miasto" (klasy IV-VI). Gimnazjum: 1. Marcelina Semczuk - II miejsce w konkurencji rzut piłeczką palantową (klasy I-III Gimnazjum), 2. Dominika Cwynar - III miejsce w biegu na 60 m. (klasy I-III Gimnazjum). Uczestnicy odznaczeni za udział w Igrzyskach: Bartosz Leja, Sara Wacyk, Maja Cwynar, Paweł Podolak, Paulina Pawłowska, Agnieszka Semczuk, Anna Berdzik, Aleksandra Berdzik, Patryk Ziobro, Marlena Utzig, Karolina Królik. Szczególne podziękowania składamy naszym kibicom czyli rodzicom i Pani Dyrektor, którzy całym sercem i ze wszystkich sił trzymali kciuki za reprezentację Naszej Szkoły.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.

 

02-09-2015 Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

Zanim zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2015/2016 społeczność szkolna Zespołu Szkolno - Przedszkolnego z Oddziałami Integracyjnymi w Orłach uczestniczyła w mszy świętej, która została odprawiona w orłowskim kościele parafialnym. Następnie wszyscy udali się do szkoły.  Pani Dyrektor - mgr Renata Iwanów powitała zgromadzonych tam rodziców, uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. W swoim przemówieniu wspomniała również rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej i tych, którzy walczyli za Ojczyznę. Uczczono ich minutą ciszy. Dla sporej liczby uczniów był to pierwszy dzień w nowej szkole. Najmłodsi przybyli w towarzystwie rodziców, którzy dodawali im otuchy w tej ważnej chwili.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 składamy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości i wyrozumiałości. Wszystkim naszym Uczniom, a szczególnie tym, którzy dzisiaj rozpoczynają przygodę z nauką, życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, a zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była dla Was tym miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić i mieć poczucie bezpieczeństwa.

Zdjęcia z imprezy dostępne są w galerii.